Maj 01, 2024, 01:34:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.951 članova - Poslednji član: summarGot
X3MShop banner

Autor Tema: VIC RICHARDS-zacetnik mass monster ere  (Pročitano 8969 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
VIC RICHARDS-zacetnik mass monster ere
« poslato: Februar 24, 2011, 03:35:04 posle podne »
Mnogi smatraju da je negde u celoj prici Dorian u stvari zacetnik mass monster ere ali se varaju.Jos davne 1988 god se pojavio momak po imenu VIC RICHARDS koji je tada ostavio neme sve strucnjake ovog sporta sa svojom neverovatnom masom.Tada se nisu cenili mass monsteri pa momak u principu nije ni imao nekih takmicarskih uspeha ali gde god da se pojavio dobijao je ovacije i publika samo sto nije krov dizala.Mnogi eminenetni strucnjaci ovog sporta u stvari "krive" vic-a za stanadrde koje je on postavio tada i koji su odrazani do dan danas.

http://www.youtube.com/watch?v=Jq7p9ttcjN8

Van mreže lika

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: VIC RICHARDS-zacetnik mass monster ere
« Odgovor #1 poslato: Februar 24, 2011, 04:19:07 posle podne »
Bilo je tih davnih godina u nekom našem časopisu jedan intervju sa njim gdje je novinar ostao zapanjen količinom hrane,tj.pirinča koji je Victor naručio i pojeo dok su bili na ručku. Čini mi se da je spominjao neku činiju veličine košarkaške lopte.

Van mreže Mico Bradina

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Odg: VIC RICHARDS-zacetnik mass monster ere
« Odgovor #2 poslato: Februar 24, 2011, 09:37:34 posle podne »
hehehe kako ga samo Dorijan pogleda.... Strašan je!

Van mreže Laličić

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
  • believe in self !
Odg: VIC RICHARDS-zacetnik mass monster ere
« Odgovor #3 poslato: Februar 24, 2011, 09:48:38 posle podne »
strashno je nabijen na ovim slikama kao dijete jbt..:) gromada..

Van mreže aNaBoLiKa

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 454
  • il jedem...il spavam...il treninram
Odg: VIC RICHARDS-zacetnik mass monster ere
« Odgovor #4 poslato: Februar 25, 2011, 02:32:52 pre podne »
ova slika puno toga govori hehehe

Van mreže VladimirUgr

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 121
Odg: VIC RICHARDS-zacetnik mass monster ere
« Odgovor #5 poslato: Februar 25, 2011, 12:20:43 posle podne »
Shawn ko neko dete pored njega :o
“The fight is won or lost far away from witnesses - behind the lines, in the gym, and out
there on the road, long before I dance under those lights.” - Muhammad Ali

Van mreže Mico Bradina

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Odg: VIC RICHARDS-zacetnik mass monster ere
« Odgovor #6 poslato: Februar 25, 2011, 07:52:49 posle podne »
Jel ovaj desno od Vika Dzon Braun, pricao mi je matori kada se takmicio bio je gost na takmicenju 80 i neke u ex YU. Veli sila od coveka a ima i jedna prica vezana za njega i ćalovog ujaka sa istog takmicenja u staroj Jugi, istina ziva:
Pridje Dzon sa prevodiocem meni i Miloradu (ujaku), kako treniras, sta jedes, jedan si od starijih takmicara ovde odlicno izgledas, da li uzimas nesto od anabolika veli...
NE UZIMAM NISTA, JEDEM STA IMA, PASULJ, SLANINU, EVO PRED OVO TAKMIČENJE PIO ONE ČELIKOVE PROTEINE, ITD...
Salis se covece? (u neverici)
NE?
Pa ti da si u americi bio bi medj prvih 5, pozdrave se tu ovaj mu da potpisan poster MR:UNIVERS koji je dugo krasio zidove najstarije odnosno prve teretane PODRINJSKOG KRAJA.

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: VIC RICHARDS-zacetnik mass monster ere
« Odgovor #7 poslato: Februar 25, 2011, 08:33:50 posle podne »
Najbolji izvori proteina.kobasice,slanine,burek,cvarci....... ??? ;D

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: VIC RICHARDS-zacetnik mass monster ere
« Odgovor #8 poslato: Februar 25, 2011, 08:39:01 posle podne »
Ipak je to samo prica :D

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
No curling in the squat rack!


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VIC RICHARDS-zacetnik mass monster ere
« Odgovor #11 poslato: Februar 26, 2011, 09:19:15 pre podne »
kao sto vec rekoh..

a drugo.. :D :D

zao mi je wsto nije otisla moja prva poruka gde sam rekao o vic-u nesto.dakle,on je spadao u kategoriju ljudi koji su naravno bili svesni da nikada nista ne bi uradili na O i iz tog razloga je njegovo pravdanje bilo da pobedi kao sam sebe s...to je izgovr i danas mnogih ljudi tj razlog zasto se kao bavi sa ovim.sa njegovim nedostatcima koje je imao,te sa nikada uradjenom formom do kraja odista nista nije imao da trazi na stage.tako da od njegove filozofje NECU DA SE TAKMICIM nema nista vec je bilo ZNAM DA NEMAM STA DA TRAZIM-sto je i bio tada relano.ja sam samo hteo da kazem da gde god da se taj momak pojavio publika je to volela a u ovom sportu kao i mnogim drugima PUBLIKA JE TA KOJA POSTAVLJA PARAMTERE,sto se kasnije odrazilo i na eru koja nje dosla.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VIC RICHARDS-zacetnik mass monster ere
« Odgovor #12 poslato: Februar 26, 2011, 09:22:02 pre podne »
Nastavak price o mass monsterima i jednom od momaka koji je uz Vica obelezio kraj 80-ih god.Njegovo ime je PHILL HILL i takdojer je sa sovjom pojavom plenio i mamio uzdahe poblike koja je u stvari ZACETNIK CELE IDEJE O MASS MONSTERIMA jer u principu publika je ta koja olducuje sta hoce a sta nece da gleda.Cinjenca je bila da je PUBLIKA TIH GODINA HTELA to i da im je bilo dosta HANEY-a itd itd itd

http://www.youtube.com/watch?v=C-0H-wZc3Ys&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=cinphyhny_4


Van mreže m.o.p

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
  • Nema se vremena sine.
INTERVJU SA VIC RICHARDSOM
« Odgovor #14 poslato: Februar 26, 2011, 12:34:09 posle podne »
Intervju sa Vikom Richardsom
TR:U redu,mi svi znamo da su neki od najvecih ljudi koji su se ikad takmicili u sportu imena kao sto su Nasser el Sonbaty,Dorian Yates,Jean Pierre Fux,Marcus Ruhl i Greg Kovaczs.U stvari Muscle Mag International i kompanija za suplemente Muscle Tech,su zajedno vjerovali da je Greg Kovaczs najveci bodybuilder koji je ikad stao na natjecateljsku pozornicu.Sada to moze biti prolazni slucaj ¸putem cistih brojki-Gregg je 6“3 i takmici se izmedju  145 i 149 kg-za moje pare,najveci mass monster koje su moje oci vidjele u mom citavom zivotu je neko ko nikad nije krocio na na I.F.B.B scenu.Taj covjek je Victor Richards.Bio sam sretan toliko da imam priliku da razgovaram sa covjekom koji je pomalo i osamljen,da dobijem uvid kako je on poceo sa bodybuildingom,sta su njegova uvjerenja i sta misli o trenutnim zvijezdama.

T.S:Zdravo Vik.Moram da ti kazem da sam mislio da necu moci da te nadzem,poslije svega sto jesi i tvoje odsutnosti u sportu od 1994.Cime se bavis u poslijednje vrijeme.

VR:U osnovi sam se umorio od te citave politike u sportu.Moje srce nije bilo vise u tome,tako sam odlucio da neko vrijeme posvetim svojoj edukaciji i poslovnim pokusajima.

TS:Zasto ne uradimo ovo Vik,Reci svema kako si poceo da bildujes.

VR:To je bilo pomalo slucajno.Te 1982 sam igrao fudbal u srednjoj skoli i nikad nisam uzeo tegove,ipak sa 15 godina vec sam imao 97kg i bio jak kao OX.Svi moji prijatelji su mislili da sam cudo prirode,jer dok su oni bili zauzeti utezima  da bi ojacali za fudbal ,ja sam svoje vrijeme trosio za druge stvari.Ipak kad god je bilo takmicenje u snazi ja sam uvijek bio na vrhu.Jednog dana ja i gomila mojih prijatelja smo otisli  na putem do VENICE plaze,u osnovi da ufatimo koji talasi da vidimo koju djevojku u bikiniju.Dok smo setali okolo po Setalistu VENICE plaze jedan bodybuilder me zaustavio i pitao ko sam i gdje se takmicim.Kad sam mu reako da cak i ne treniram,on nije mogao da vjeruje.Pitao me koliko godina imam i kad je saznao da imam samo 15 godina bio je sokiran.On je rekao“ Mali,sada si u formi u kojoj bi pobijedio svakog tinejdzera u svakom takmicenju,moras da odes sa mnom da vidis GOLD GYM sa mnom“,i tako smo otisli.

TS:I kako je bilo.

VR:Sjecam se ulaska u teretanu i pogleda na sve te bodybuildere koji se istezu i gledaju se u ogledalima,hodajuci okolo bez majica.Momak koji nas je doveo je pokazivao u razlicite ljudi i govorio onaj je mister Amerike,vidis onaj tamo je mister Univerzum i tako dalje.

TS:Sta si mu rekao kad ti je pokazivao sve te šampione.

VR:U stvari nije me bilo briga za bilo kojeg od tih egoista i rekao sam mu da me nije briga i da nisam impresioniran.Nakon sto je prosao kroz svoj uvod ko je ko,ja sam zelio da znam jednu stvar.

TS:A koja je to bila stvar.

VR: Ko su do vraga dvojica blizanaca zivotinja koja rade u cosku bench press sa 240 kg,noseci prosjecne flanelne kosulje i radnicke cipele.To tada nisam nikad vidio nekog ko njih dvojicu u svom citavom zivotu.U tom momentu sam znao da je to ono sto sam ja zelio.....Ne da se gledam u ogledalu vec da treniram sa strascu  i naporom kao ta dvojica cudovista.

TS:Predpostavljam da govoris o Peteru i Davidu Paulu.....O braci Barbarima.

VR:Tacno,bio sam totalno pogodjen.Ali postalo je bolje.Tacno poslije sto sam pokazao na njih ,jedan od njih se proderao HEJ TI pomislio sam bolje da govorio jednom od mojih prijatelja,ali sam uskoro shvatio da je pokazivao prema meni.Rekao sam da u vrlo nervoznom maniru i on se derao kako ja imam ono nesto zbog cega mogu da treniram sa njima i  da dodzem tamo.Ja nisam mogao da vjerujem.I takav je moj pocetak u bodybuildingu.1982  sa 15 godina  poceo sam da treniram sa BRACOM BARBARIMA.

TS:Oni su bili sjajni tada,mora da si bio uzbudzen,kako ti se svidio trening.

VR:To je bilo tacno sto sam trebao.Za njih trening je bio moment ,duhovni zahtjev samoga sebe,bez ogledala,bez,publike,bez aplauza.Trening je bio svet,trening je bio tezak i zestok.Za nekoliko godina ja sam postao tako velik i tako snazan da sam iznenadio i Petera i Davida u snazi i velicini.

TS:To je prosto nevjerovatno,sta se jos desavalo u to doba.

VR:Tamo sam trenirao oko godinu dana,sjecam se da sam vidio  momka kako ulazi i svi su se okupljali oko njega zato sto je upravo osvojio titulu Mistera Amerike.Vidio sam mnogo profesionalaca za to vrijeme ali je ovaj momak je bio drugaciji.Nikad nisam prije vidio momka koji je izgledao tako cudovisno kao on.Tako,kao malo dijete,potrcao sam da mu postavim neka pitanja i tada sam sigurno prvi put okusio gadan ukus ovog sporta......LOS STAV.Cim sam otvorio usta on se okrenuo prema meni i deruci se na mene rekao da se udaljim i da mu ne ometam trening.Razumio bih da mi je reako sine Nemoj da me ometas dok treniram ali bice mi drago da ti odgovorim na pitanja kad zavrsim sa treningom,ali on me ponizio pred citavom teretanom,otiso sam obrukan i uznemiren.

TS:Ko je bio taj bodybuilder.

VS:Tim Belknap

TS:Da li si ga ikad vidio posto si postao ime i rekao mu kako je postupao prema tebi.

VR:Cudnovato poslije godinu kasnije,imao sam strasan napredak i poceo sam praviti veliko ime od sebe,jednog dana u GOLDS teretani prisao mi je lijepo  i rekao Hej VIK izgledas nevjerovatno,sta radis pa si postao tako veliki.

TS:Sta si mu odgovorio.

VR:Rekao sam mu,ne sjecas me se.Bio je zbunjen i onda sam mu rekao o tome sto se desilo prosle godine onda se poceo pravdati da se ne sjeca da je to uradio i da mu je zao.Mogao sam ga obrukati i poravnati racune ali bi me to samo dovelo na njegov nivo.Znao je da sam ga iznenadio sto se tice moga izgleda i  to je za mene bilo dovoljno.

TS:Vrlo smijesna prica.Zapanju je ma kako momci koje niko ne zna koji su 10 kilometara izvan Venice plaze u Kaliforniji imaju stav preplacenih glumaca i glumica ili igraca fudbala.Sramota je to sto ne shvacaju da u vecim tokovima stvari su ustvari beznacajni.

VR:U pravu si,to je jedna od stvari koje mrzim u ovome sportu.Zabadanje noza u ledja,politika,stavovi.To jednostavno nije moja stvar.Sve o cemu brinem i o cemu sam ikad brinuo je trening.Za mene je trening kao meditacija.Mogu se koncetrirati na samog sebe i da ne brinem za sudije  ili bilo koga drugog ustvari.

TS:Dobro Vik,sjecam se da sam citao o tebi prvi put 1987,mislim da si imao oko 127 kg,dok su svi drugi bili oko 108,110 kg....Kako da se nisi tada takmicio.

VR:Moras da razumijes,dvaput sam se takmicio kao tinejdzer(Jednom protiv Rich Gasparija koji je 2 godine stariji od mene) i poslije drugog takmicenja na kojem sam pobijedio,sjecam se da sam usetao na parkiraliste noseci trofej koji mi se bukvalno raspao u ruci zato sto je bio obicno smece.U tome trenutku sam pomislio u sebi sav ovaj tezak rad zbog trofeja koji se raspada“tako sam odlucio  da se skoncertisem na svoj trening i da budem velik koliko je to moguce.

TS:To si sigurno uradio...Bila je prica ranih 1980-ih i ranih 90-ih da ces nastupati na NPC USA Šampionatu.U stvari sjecam se cekanja i predviđanja tvoga izlaska na pozornicu te zaprepascenja sviju na pozornici.Mislim,radio si dosta poziranja za MUSCLEMANIA Show i mislim da si bio na bini sa oko 132 kilograma.Sjecam se da je tada Haney bio na svojoj poslijednjoj Olympiji sa 110 kg,a Dorian sa 108 kg.Tako sam pomislio da bi iznenado mnogo ljudi kada bi vidjeli da si tezi od ostalih 22 ili 18 kilograma.

VR:Ovo je vrlo interesantno.Vidis u bodybuildingu je sve u snazi i kontroli.Ovi takmicari su samo komadi mesa prema toj sili.Dobivao sam mnogo poziva za poziranje na nastupima zabranjenim  od NPC,i ta sila je osjecala da nije posteno to sto nisam I.F.B.B profesionalac.U osnovi vrsili su mnogo pritiska na promotere da mi ne dozvole nastupe kao gostu pozeru.Osjecao sam da pokusavaju da me natjeraju da se takmicim za NPC samo za tu namjenu samo da ispadnem budala na bini.

TS:Kako bi to uradili ako bi se pojavio na nastupu izdefinisan i 2O kilograma tezi od najtezeg protivnika.

VR:Ma daj,zar stvarno mislis da najbolji takmicar pobjeđuje.Nisam htio da napravim budalu od sebe ni na jednom nastupu.Niko me nije mogao prisiliti da nastupam.

TS:Kako si se onda takmicio na NIGERIJSKOM ŠAPIONATU da bi dobio svoju pro kartu 1992.?

VR:To je smijesna prica.Vidis,nakon sto su glavesine NPC i IFFBB vrsili pritisak na promotore da me ne unamljuju kao gosta pozera,ja sam jednostavno otisao u evropu i pravio cuda.Njihova moc se nije odmah osjetila tamo.Kako bilo,proslo je dosta prije nego sto sam osjetio njihov gnjev tamo,cak su mi poceli da otkazuju ugovorene nastupe u strahu da ne osjete silu njihove moci.To je je bilo negdje u vrijeme kada sam dobio ugovor od JOE WEIDERA –koji je stvarno dobar covjek,cak je i on bio mnogo pritiskan da me natjera da se takmicim.Svi misle da Joe kontrolise sport ali u stvari nije tako.Tu je mnogo mocnijih ljudi iza volana.

TS:Joe ti je rekao da se moras da takmicis na NIGERIJSKOM PRVENSTVU da bi mogao da zadrzis ugovor.

VR:Ne,samo je rekao da moram da se takmicim da bi dobio pro kartu.Sad ocigledno mocnici su mislili da moram da se takmicim na NPC Šampionatu,Sjeverno americkom ili USA da bi dobio pro kartu i da ce to biti njihova sansa da me nauce lekciju.Osim sto su zaboravili jedan mali detalj.

TS:To je...

VR:Ja sam imao dvojno drzavljanstvo i Nigerijsko i Americko.Tako sam jednostavno odletio u Nigeriju i uradio sto u biti i jeste bilo za mene gostujce poziranje.Naravno bio sam toliko ispred ostalih da sam lagano pobjedio.Dobio sam pro kartu i zadrzao ugovor za neko vrijeme...
Prevedeno sa http://www.musclenet.com