April 29, 2024, 02:43:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ciklus jeftiniji od dodataka?  (Pročitano 15947 puta)

Van mreže Game over

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Ciklus jeftiniji od dodataka?
« poslato: Februar 27, 2011, 01:10:18 pre podne »
ja se izvinjavam sto pisem na ovoj temi jel pitanje odnosno pitanja moja  pomoc,savet nisu vezana za ovu temu...treniram rekreativno vec ne pune 3godine iskustva sa steroidima nemam,i znam da se ljudima koji se bave rekrativno to bas i ne isplati vise izgubis nego sto dobijes preko noci pa godinama kasnije vracas taj f....mada moram priznati da sam vise puta bio u iskusenju...sto se tice suplementacije iskustva imam sa proteinima,gejnerima,kreatinom,aminom,....i moram priznati svaki put dok sam koristio suplementaciju napredka je bilo,bolje se osecam bolje odradim trening...inace sam imao 87kg kad sam poceo da treniram i dobio sam nekih 7-8kg...i kasnije dosao do 98kg to mi je bio vrhunac do sad al misicne mase sala nista....i zadnjih godinu dana sam se spustio na 95-94kg i vrtim se u krug ne mogu da se ugojim nikako,naravno kad gledam po forumima i slicno svi savetuju tipa suplementacija,ishrana dobar trening,odmor san i to je to ako sve stima ne mozes da ne napredujes naravno to znam...al fora je u tome sto za suplementaciju i dobru ishranu treba jako puno para da bi dosao do zeljenog nivoa zadrzao ga i ocuvao....dok je ta prica sa dopingom jeftinija upola brza i sve to al naravno daleko stetnija i kako dodje jos brze ode sa velikim posledicama koje ostaju zauvek naravno ostecenje jetre bubrega itd...inace ne pijem ne  pusim,ne drogiram se pokusavam da vodim neki zdrav life style tako sam naucen od malih nogu, trening da pazim sta jedem itd...kolko mi to zivot dozvoljava i opet dilema koja me muci iz ovog gore svega navedenog da me je cela ta prica malo smorila psihicki jer racunica je laka ako zelim da dodjem do zeljenog izgleda tezine na zdraviji nacin po dalji zivot treba dosta para uloziti u samog sebe i to je to...ali ja sad pitam sta mi koji smo bez kesa za takve stvari da radimo sa jedne strane suplementacija koja kosta  a sa druge strane steroidi upola jeftinija varijanta da ne kazem mnogo jeftinija od suplementacije i opet uci u celu tu pricu da je to kratkog veka da znas koji ulog samog zdravlja je u igri ali da bi dobio to sto zelis pa makar i na kratko vreme...iskreno to je neko moje vidjenje i iako sam u iskusenju nemam nameru da ulazim u celu pricu sa steroidima al opet znam da mi bez suplementacije nema napredka...ako moze neko da me posavetuje,prokomentarise,iz nekog drugog ugla cele ove price bio bi jako zahvalan....svako dobro i unapred hvala...

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2011, 09:00:34 pre podne »
Ovo je totalni off ali da ti odgovorim...

dok je ta prica sa dopingom jeftinija upola

Ako to gledaš na način : roknuću se DPOOM ili neki oral a ješću shit onda jeste jeftinija, napredak je evidentan zbog navučene vode i kad završiš naravno ona ode.
A ako gledaš da ispoštuješ ishranu to je totalno druga priča ;)

al opet znam da mi bez suplementacije nema napredka...

Totalno loše razmišljaš, suplementi ITEKAKO pomažu ali se i bez njih može napredovati i rasti.

Edukuj se malo više, nisi baš spreman za AAS + obezbedi uslove da sutra dan kad budeš uzeo AAS to "ispratiš" sa što je moguće boljom ishranom ;)
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2011, 01:43:28 posle podne »
@Game over

nemoj se naljutiti, ali tebi bas nista nije jasno....upotreba aas samo poskupljuje cijelu ovu pricu do neslucenih granica

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2011, 04:02:22 posle podne »
Podjelio sam temu, mnogi razmisljaju kao ti pa nek se cita.

Moja dva centa za Gameovera....

@ Game over

Ako ces da se gadjas sa roidsima moraces jos vise da ulozis u prehranu i saplementaciju da bi napravio rezultat. Takodje u periodima off, ako ih imas, morace hrana takodje da bude jako dobra, a sva saplementacija dobro podebljanja kako bi se steceno ocuvalo.

Sve u svemu gledajuci finansije, rokanje roidsima ce da te kosta mnogo vise nego li sto te kosta nekoliko boca koje ces uzeti. 

Naravno postoje i oni, koji kada koriste doping sredstva ne koriste saplementaciju, hrane se traljavo i misle da ce nekoliko mililitara anabolika nedjeljno nadoknaditi sve. Takvi takodje, po "skidanju" sa dopinga najcesce nemaju slobodnih novcanih sredstava da saplementacijom pokriju pricu nakon ciklusa i rezultat svega toga je da cesto momci, kada se sve slegne izgledaju gore nego li kada su poceli... naravno hemija je jeftina, pa se vrteska nastalja i svi "planiraju" sledeci ciklus koji ce biti taj koji ce im nabaciti ruke od +50cm, grudi na koje moze da stoji casa Martinijam a "izgoreti" salo sa stomaka.

Zbog svega ovog, licno znam, a vjerovatno i mnogi iskusniji momci sa foruma, gomilu njih koji se rokaju a izgledaju vrlo prosjecno - a poenta je da kada vec se gadjas doping sredstvima, ne izgledas cool za plazicu vec da budes vrlo zahebat covjek, jer u suprotnom ti doping sredstva ne trebaju, dovoljno je 5-6 obroka, pristojna saplementacija i tezak trening all year around.

dok je ta prica sa dopingom jeftinija upola

Ako to gledaš na način : roknuću se DPOOM ili neki oral a ješću shit onda jeste jeftinija, napredak je evidentan zbog navučene vode i kad završiš naravno ona ode.
A ako gledaš da ispoštuješ ishranu to je totalno druga priča ;)

Tako je ali nije problem samo u prehrani - u periodu kada se user skine sa ciklusa, do povratka hormona u normalu mogu da prodju nedjelje ili vise, tada je visok unos antikatabolika kao i upotreba prirodnih test bustera (da bas onih skupih) krucijalna, jer sa niskim nivoima prirodnog testa, a nedostatka "saplememtacije" sintetickim oblikom micici koje smo stekli ili koje imamo od ranije su ranjiviji, i skloni katabolizmu - "standardni" ciklusi sa masivnim dozama enanthata i dece ce taj period prolongirati i ostaviti duzi vremenski period u kojem ce neiskusni useri imati priliku da pojedu sto vise stecene misicne mase. Takodje, uslijed rapidnog pada nivoa testa dolazi do strmoglavog pada raspolozenja - sto povlaci i los libido, nedostataka volje za treningom, prehranom i bilo cime... sve to dovedi do onoga sto sam vise puta ponovio i ranije - user kad se sve slegne izadje gori od onda kada je poceo.

Naravno tada vrteska ide dalje - i ne planira se bolji ciklus propracen kvalitetnojiom prehranom i dodacima, nego samo se pomnozi sa dva ili tri kolicina anabolika, koje opet mozemo da priustimo - a to su oni najjeftiniji, a koji su najtezi za oporavak i koji ovaj period o kojem gore govorim produzavaju i kolo srece se okrece, a rezultata nigdje.

Zbog toga stalno apostrofiram upotrebu manjih doza i brzodjelujucih ulja kao bolju i efikasniju, ali avaj sto ciklus od 100 ili 200 e kad moze za 40...Zasto saplementi kada moze hrana... zasto neka piletina, curetina, teletina, kad moze pljeska i kobasica etc etc...

al opet znam da mi bez suplementacije nema napredka...
Totalno loše razmišljaš, suplementi ITEKAKO pomažu ali se i bez njih može napredovati i rasti.

Vrlo tesko - na vecem nivou.

Zbog takvog stava, mnogi i renomirani Balkanski builderi idu okolo sa non-stop nabreklim stomacima - jer unose gomilu cvrste hrane kojom tjeraju svoje masine da rade i muce se vise nego sto je to potrebno, unosenje 2kg mesa i 50 bjelanaca dnevno je nepotrebno u eri u kojoj mogu da se iskoriste zamjenski obroci koji se lakse vare, kao i da se MAKSIMIZRIA unos aminokiselina onda kada je to najpotrebnije - oko samog treninga!

Iz toga se da zakljuciti da su saplementi ITEKAKO NEOPHODNI ukoliko se zele koristiti anabolici - a njihova upotreba povlaci zelju da korisnik zeli da izgleda jako dobro a ne samo FIT, sto se moze postici i sa 3-4 treninga nedjeljno i 3-4 obroka dnevno, bez hemije, saplementacije, citanja foruma etc etc... Ali valjda kada vec ovjde provodimo vrijeme nije nam cilj da budemo "slang" vec da budemo hebene zivotinje.

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2011, 04:40:26 posle podne »
nice :)

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2011, 04:47:38 posle podne »
Vladar svaka cast na postu!!!

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #6 poslato: Februar 27, 2011, 05:01:25 posle podne »
Ovaj Vladarov post bi trebalo da stoji uramljen na ulazu u teretane,onako-sve ispisano krupnim slovima.

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2011, 06:11:02 posle podne »
Joj VLADAR svaka ti dala.....svaka cast na odgovoru mislim da je sve receno....

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2011, 06:50:28 posle podne »
samo ono pri kraju da nema napredka bez suplementata NA VECEM NIVOU treba naglasiti, da ne ispadne da se uopste ne moze napredovati bez suplemenata, da ne bi ljudi rekli nemam para za suplemente necu ni trenirati, evo ja prvi nemam para za to

Van mreže Drakulamuscletech

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #9 poslato: Februar 27, 2011, 07:02:08 posle podne »
ovo sto si napisao je tacno,stvarno treba sacuvati da svi vide.licno znam ljude koji su uzimali dopinge i sad su cak i gori pre nego sto su krenuli,jel kad su prestali krug,krenulo je manje treninga zbog leta losa ishrana i cao nema vise nista od njega,i sad ce opet da krene da uzima misleci kako ce sve da vrati,a ima jedan decko,sto je uzimao,i posle imao jaku dobru ishranu i jako dobre treninge,u uzimao suplemente,i uspeo je da zadrzi al opet ne isto(il ne moze il je u necem gresio )
Nije sramota pasti,sramota je ne ustati.

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #10 poslato: Februar 27, 2011, 09:29:26 posle podne »
wtf

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #11 poslato: Februar 27, 2011, 09:41:20 posle podne »
Ja bih tebe drakula za VIP-a postavio hebes mi sve

pa nemoze covjek ni ove Vladarove postove da ne ovjeri

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #12 poslato: Februar 27, 2011, 09:42:42 posle podne »
Ja bih tebe drakula za VIP-a postavio hebes mi sve

pa nemoze covjek ni ove Vladarove postove da ne ovjeri
x2

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #13 poslato: Februar 27, 2011, 10:33:56 posle podne »
Vladar, svaka ti je k´a Njegoseva .

Van mreže Game over

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ciklus jeftiniji od dodataka?
« Odgovor #14 poslato: Februar 27, 2011, 11:46:51 posle podne »


al opet znam da mi bez suplementacije nema napredka...

Totalno loše razmišljaš, suplementi ITEKAKO pomažu ali se i bez njih može napredovati i rasti.

Pa zato sam se i obratio za savet neki,znam da moze fino da se naprediju i bez hemije,suplementacije....al isto znam da je to buraz psihicki jako tesko zbog toga sto bas moras da se posvetis celoj toj prici da odradjujes full treninge da obracas paznju na to kako radis vezbe,koncentracija ti bas mora biti full,pa zatim da se edukujes po pitanju rane i da od shit hrane izvlacish ono najbolje moguce bas zbot toga sto nemas za suplementaciju da ne kazem hemiju,da ne kazem jos da za to sve treba jako puno slobodnog vremena,da treniras 3 pa 1 a sad zamisli jos da radis pa da nemas vremena za 6treninga nedeljno,poenta price je da treba bas da se posvetis,ja nemam problem stim al svremena na vreme naidju teski trenutci kad opadne moralmal...al jbg...upravo zato sam i na forumu da se edukujem oko svega sto me zanima...
@Game over

nemoj se naljutiti, ali tebi bas nista nije jasno....upotreba aas samo poskupljuje cijelu ovu pricu do neslucenih granica
nema ljutnje opusteno sve tu sam da pitam,al nisi me razumeo ja sam mislio na samo jednu seansu kuru,koji je vec strucni naziv :)...svatam ja da ako ulazis u pricu sa steroidima tek onda treba ti suplementacija,zastita,oporavak itd....da bi sto vise sacuvao toga sto si nebacio a ne vratio se na staro pa sve nanovo....i u krug....poenta price je a ovo nije samo moje misljenje misljenje je vecine mladjih generacija itd...onih koji nisu finansijski obezbedjeni za ovu pricu kao neki mamini tatini sinovi da ih tako nazovem kojim mame i tate obezbedjuju full ishranu suplementaciju da ne kazem sterose jer tek to ja licno ne razumem pored ovog dvoje sta ce ti hemija al ajde... prica je da je ovo sve rekreativno treniranje i da samo u profi pricama kad dostignes prirodni potencijal onda pocinjes sa hemijom....i sad povezeno je sa ovim sto sam gore napisao da tu da bi rekreativnim treniranjem postigao nesto od sebe bez ulaganja u sebe suplementaciju ishranu slozices se dzabe ti fuull trening kad nemas sta da hasas :-\,onda lepo zavrsis 100-150 plavih srca za smesne pare koje verujem moze svako sebi da priusti napunis se vodom dozivis period napucanosti nazovimo,kasnije se vratish na staro,i cao bices sjeban al jbg to je rizik i koji ulazis znas i sam svestan si toga,jer nemas ske da dozivis to na prirodan nacin da zadrzis jer svi vodimo prebrze zivote u danasnje vreme...da se razumemo ovo nema veze sa mozgom to nije moje misljenje i ja to e bi nikad radio al tako razmislja nazalost vecina mladih ljudi ne pocetnika u teretani vec ovih koji su na granici pa su u prevelikoj zbunjenosti.....jbg....a sto se tice mene mene zanima kako postici i napredvati u malo veci nivo od rekreativnog od samo lepog izgleda u nesto malo ozbiljnije a u periodima kad si bez suplementacije,itd....naravno zato sam i dosao a forum da se informisem vidim neke nove nacine treninga ishrane itd....i da cujem razna misljenja ljudi koji se bolje od mene razumeju u celu ovu pricu...
Podjelio sam temu, mnogi razmisljaju kao ti pa nek se cita.

Moja dva centa za Gameovera....

@ Game over

Ako ces da se gadjas sa roidsima moraces jos vise da ulozis u prehranu i saplementaciju da bi napravio rezultat. Takodje u periodima off, ako ih imas, morace hrana takodje da bude jako dobra, a sva saplementacija dobro podebljanja kako bi se steceno ocuvalo.

Sve u svemu gledajuci finansije, rokanje roidsima ce da te kosta mnogo vise nego li sto te kosta nekoliko boca koje ces uzeti. 

Naravno postoje i oni, koji kada koriste doping sredstva ne koriste saplementaciju, hrane se traljavo i misle da ce nekoliko mililitara anabolika nedjeljno nadoknaditi sve. Takvi takodje, po "skidanju" sa dopinga najcesce nemaju slobodnih novcanih sredstava da saplementacijom pokriju pricu nakon ciklusa i rezultat svega toga je da cesto momci, kada se sve slegne izgledaju gore nego li kada su poceli... naravno hemija je jeftina, pa se vrteska nastalja i svi "planiraju" sledeci ciklus koji ce biti taj koji ce im nabaciti ruke od +50cm, grudi na koje moze da stoji casa Martinijam a "izgoreti" salo sa stomaka.

Zbog svega ovog, licno znam, a vjerovatno i mnogi iskusniji momci sa foruma, gomilu njih koji se rokaju a izgledaju vrlo prosjecno - a poenta je da kada vec se gadjas doping sredstvima, ne izgledas cool za plazicu vec da budes vrlo zahebat covjek, jer u suprotnom ti doping sredstva ne trebaju, dovoljno je 5-6 obroka, pristojna saplementacija i tezak trening all year around.

dok je ta prica sa dopingom jeftinija upola

Ako to gledaš na način : roknuću se DPOOM ili neki oral a ješću shit onda jeste jeftinija, napredak je evidentan zbog navučene vode i kad završiš naravno ona ode.
A ako gledaš da ispoštuješ ishranu to je totalno druga priča ;)

Tako je ali nije problem samo u prehrani - u periodu kada se user skine sa ciklusa, do povratka hormona u normalu mogu da prodju nedjelje ili vise, tada je visok unos antikatabolika kao i upotreba prirodnih test bustera (da bas onih skupih) krucijalna, jer sa niskim nivoima prirodnog testa, a nedostatka "saplememtacije" sintetickim oblikom micici koje smo stekli ili koje imamo od ranije su ranjiviji, i skloni katabolizmu - "standardni" ciklusi sa masivnim dozama enanthata i dece ce taj period prolongirati i ostaviti duzi vremenski period u kojem ce neiskusni useri imati priliku da pojedu sto vise stecene misicne mase. Takodje, uslijed rapidnog pada nivoa testa dolazi do strmoglavog pada raspolozenja - sto povlaci i los libido, nedostataka volje za treningom, prehranom i bilo cime... sve to dovedi do onoga sto sam vise puta ponovio i ranije - user kad se sve slegne izadje gori od onda kada je poceo.

Naravno tada vrteska ide dalje - i ne planira se bolji ciklus propracen kvalitetnojiom prehranom i dodacima, nego samo se pomnozi sa dva ili tri kolicina anabolika, koje opet mozemo da priustimo - a to su oni najjeftiniji, a koji su najtezi za oporavak i koji ovaj period o kojem gore govorim produzavaju i kolo srece se okrece, a rezultata nigdje.

Zbog toga stalno apostrofiram upotrebu manjih doza i brzodjelujucih ulja kao bolju i efikasniju, ali avaj sto ciklus od 100 ili 200 e kad moze za 40...Zasto saplementi kada moze hrana... zasto neka piletina, curetina, teletina, kad moze pljeska i kobasica etc etc...

al opet znam da mi bez suplementacije nema napredka...
Totalno loše razmišljaš, suplementi ITEKAKO pomažu ali se i bez njih može napredovati i rasti.

Vrlo tesko - na vecem nivou.

Zbog takvog stava, mnogi i renomirani Balkanski builderi idu okolo sa non-stop nabreklim stomacima - jer unose gomilu cvrste hrane kojom tjeraju svoje masine da rade i muce se vise nego sto je to potrebno, unosenje 2kg mesa i 50 bjelanaca dnevno je nepotrebno u eri u kojoj mogu da se iskoriste zamjenski obroci koji se lakse vare, kao i da se MAKSIMIZRIA unos aminokiselina onda kada je to najpotrebnije - oko samog treninga!

Iz toga se da zakljuciti da su saplementi ITEKAKO NEOPHODNI ukoliko se zele koristiti anabolici - a njihova upotreba povlaci zelju da korisnik zeli da izgleda jako dobro a ne samo FIT, sto se moze postici i sa 3-4 treninga nedjeljno i 3-4 obroka dnevno, bez hemije, saplementacije, citanja foruma etc etc... Ali valjda kada vec ovjde provodimo vrijeme nije nam cilj da budemo "slang" vec da budemo hebene zivotinje.

Pozdrav
Buraz ovde si jako lepo objasio dosta toga,postujem sve.....al oko ove price za sterose kao sto sam naveo gore vec mislio sam a to da su jeftiniji kad radish samo jednu seansu kuru,napunis se vodom i cao i dalje sta bude bice....na to sma mislio.....za ovo sto si napisao slazem se u potpunosti da svaka ozbiljna prica sa sterosima nije ni najmanju ruku jeftina......
a mene licno zanima kako postati ta hebena zivotinja :) al na nacin bez hemije,u trenutcima bez suplementacije zadrzati se podici moral,itd...kontas o cemu pricam kao sto sam vec gore sve decku objasnio sta me muci :)i naravno tu sam da procitam sve sa foruma,i citam polako treba vremena matori,ima mnogo korisnih stvari :)al me i pored toga zanimaju vasa misljenja malo i na psihickoj bazi jer slozices se i to je jako kljucan faktor napredovanja pored onih kojih svi znaju ishrane,praviljnog trening,suplemetacije itd...to znaju svi i na vecini foruma tu je sve objasnjeno al po pitanju psihe ljudi koji treniraju jako slabo ako me kontas sta hocu da kazem.....Pozdrav... ;)