Mart 29, 2024, 11:59:42 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Kreatin i opadanje kose?  (Pročitano 32613 puta)

Van mreže mysalivawins

  • Član
  • *
  • Poruke: 38
Kreatin i opadanje kose?
« poslato: Mart 03, 2011, 10:39:44 posle podne »
Da li ima povezanosti (direktne ili indirektne) sa opadanjem kose kod korisnika kreatina?

Na internetu citam da on podstice lucenje DHT koji izaziva opadanje kose. Intueresuju me vasa iskustva.

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2011, 10:52:46 posle podne »
??????????????????????????????????????????/
Ja licno dok god sam na masi pijem kreatin i  ne opada mi nista..
pa i na tarabi pise p***a pa ne znaci da trebas da je zaskaces., ko zna koji je to sajt, i ko je to pisao.
Mislim da je ovde bio cak i jedan decko na forumu koji je imao problem sa libidom od whey proteina ...
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2011, 10:55:16 posle podne »
Na internetu ces procitati i da su nekome otpala muda od kreatina, da su nekome otkazali bubrezi, mnogi ga svrstavaju u teske steroide, smatraju da je cudo od koga ce da porastu ko kvasac za mesec dana itd...na tebi je u sta ces da poverujes.
Procitaj malo ovde sta je kreatin u stvari, pa ces i sam shvatiti sta je istina ;)

Van mreže mysalivawins

  • Član
  • *
  • Poruke: 38
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #3 poslato: Mart 03, 2011, 11:08:56 posle podne »
Ne kazem da od kreatina opada kosa. Zato sam i napisao indirektno.

Nemojte sada da me unistite, nisam profesionalac, ali ovako nekako: kreatin - vise energije - visi nivo testosterona - vise DHT - opadanje kose?

Ovo je jedan od sajtova: http://www.creatinemonohydrate.net/hairloss.html

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2011, 11:09:24 posle podne »
Mislim da je ovde bio cak i jedan decko na forumu koji je imao problem sa libidom od whey proteina ...

Moj burazer je imao, ali naravno nije bilo od wheya. On, pa ni ja, nismo znali mnogo o suplementima pa je bilo najlakse okriviti njih. Ustvari je bilo nesto potpuno drugo u pitanju. Ja licno pijem whey i kreatin vec godinama. Slobodno cepaj. ;)

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2011, 11:12:46 posle podne »
Ne to nema veze, samo pij i citaj jos ima preko 100 strana o kreatinu ...
kreatin vezuje vodu za misic - vise vode, vise snage ;)

@Francuz

Znam da je neko bio.. i znam da sam ja ispod nesto pisao.. to je ono sto ljudi govore okolo a ne znaju pa sam samo naveo kao primer, naravno da si se kasnije informisao i video da je to bila samo psiha sto se tice proteina i sada ti je to smesno a pre toga je bio bauk zar ne ? ;)
« Poslednja izmena: Mart 03, 2011, 11:14:23 posle podne Nenad018 »
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže mysalivawins

  • Član
  • *
  • Poruke: 38
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2011, 11:15:19 posle podne »
Ako smem da pitam, kakva je vasa kosa?

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2011, 11:18:08 posle podne »
Zbog cega pitas, moja je ok .. ponekad moram cak i da je sisam :)
Hajde ovako...
Ako ti opada kosa i imas tih problema mozes to ovde da nam kazes pa ce neko mozda moci da udeli savet, ovakvo igranje macke i misa je smesno. Dakle?
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2011, 11:19:12 posle podne »
Ako smem da pitam, kakva je vasa kosa?

Tamnija, kada sam bio mali imao sam plavu kosu sa loknama, ali sada je prilicno gusta, tamnija i vise uopste nemam lokne. Obicno idem da se sisam svake 2-3 nedelje, jeste da ovo nisi pitao, ali mozda te i to zanima....

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #9 poslato: Mart 03, 2011, 11:20:01 posle podne »
@Francuz

Znam da je neko bio.. i znam da sam ja ispod nesto pisao.. to je ono sto ljudi govore okolo a ne znaju pa sam samo naveo kao primer, naravno da si se kasnije informisao i video da je to bila samo psiha sto se tice proteina i sada ti je to smesno a pre toga je bio bauk zar ne ? ;)

Ma naravno, totalno je glupo uopste okriviti suplemente za tako nesto, a jos kad si neinformisan, onda je jos gluplje pricati. Zato za sve sto te interesuje, citaj sto vise, pricaj sa ljudima koji imaju iskustva itd.

@mysalivawins

Moja je cvrsta i gusta, ne opada, imam par sedih od nerviranja. ;)

Van mreže mysalivawins

  • Član
  • *
  • Poruke: 38
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2011, 11:22:37 posle podne »
Macke i misa? Ovaj, radi se o tome da se razmisljam da li da uzmem kreatin, to je sve. Da li ima povezanosti i sa kreatinom.

Ali ako imas savet protiv opadanja kose, nije na odmet. :)

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #11 poslato: Mart 03, 2011, 11:26:53 posle podne »
Da macke i misa,....

Sredi ishranu - ako ne znas kako da je sredis
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,7.0.html
Zatim ne kupuje se prvo kreatin vec protein ali to tek posto sredis ishranu.

Da li ce ti opasti kosa od kreatina ?
Nece
Kako se uzima?
5gr pre trenigna
5gr posle
Da li ces imati povisen testosteron od kreatina?
Neces

Nadam se da sam ti pomogao, jos je ostalo da pijem umesto tebe.
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže mysalivawins

  • Član
  • *
  • Poruke: 38
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #12 poslato: Mart 03, 2011, 11:28:53 posle podne »
A sta ako sredujem ishranu, pijem proteine i kreatin dok radim vezbe? Ne mislim bukvalno u isto vreme nego u periodu kada krenem da vezbam, da sredim sve. Ili moram PRVO hranu pa onda da vezbam?

I nisi mi dao savet za guscu kosu.

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #13 poslato: Mart 03, 2011, 11:34:58 posle podne »
 ;D jbte sta i vi pisete po ovom forumu...kad ugleda neki admin ovo ce biti obrisano...katastrofa...

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Kreatin i opadanje kose?
« Odgovor #14 poslato: Mart 03, 2011, 11:36:03 posle podne »
I nisi mi dao savet za guscu kosu.

Nadam se da nisi ozbiljan ?

Kreni ti da vezbas, ali procitaj o ishrani pa sredi ishranu, to je temelj svega pa onda kupuj suplementaciju.
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."