April 29, 2024, 05:04:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana koja ide uz sagorevace masti?  (Pročitano 7258 puta)

Van mreže stefanlecko11

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Ishrana koja ide uz sagorevace masti?
« poslato: Mart 11, 2011, 10:25:36 posle podne »
Potreban mi je neki savet u vezi ishrane ili neki plan ishrane koji bi isao dobro i dao neke rezultate uz sagorevace masti.
Prvi put koristim sagorevace tako da ne znam mnogo o ishrani koja se primenjuje u njihovom koriscenju.Cilj mi je da skinem malo kilazu ali isto tako i stomak koji mi predstavlja veliki problem.Pijem sagorevace,trcim sat vremena svaki dan uz dodatne sklekove,propadanja,zgibove ...
Svaki savet bio bi dobrodosao!
Hvala unapred.

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Ishrana koja ide uz sagorevace masti?
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2011, 12:12:19 pre podne »
Nemoj da preterujes sa cardio treninzima 30-40 min je sasvim dosta ali uz cardio trening i trening snage naravno...,ukoliko preterujes a nemas pravilnu ishranu pored masti izgubices i znacajan deo misicne mase,ne znam koji sagoravac masti koristis ? povecaj unos proteina na 3g po kg i smanji unos ugljen hidrata na 2-4 g po kg sve zavisi kakav ti je organizam....jbg...(kao glavni izvor nek ti bude pirinac),od masti uzimaj omegu 3 tablete par puta dnevno,i stavljaj po jednu kasicicu malsinovog ulja ekstra vergine u tunjevinu u salamuri,belo meso ili oslic.... koji bi ti bili izvor proteina sve od toga ima u proseku 23g proteina na 100g,bcaa amino kiseline i glutamin bi ti bili ekstra dodatak pogledaj moju ishranu malo pre sam je postavio,ja isto pijem sagorevac masti i hocu sto bolju definiciju.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana koja ide uz sagorevace masti?
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2011, 09:46:37 pre podne »
Nemoj da preterujes sa cardio treninzima 30-40 min je sasvim dosta ali uz cardio trening i trening snage naravno...,ukoliko preterujes a nemas pravilnu ishranu pored masti izgubices i znacajan deo misicne mase,ne znam koji sagoravac masti koristis ? povecaj unos proteina na 3g po kg i smanji unos ugljen hidrata na 2-4 g po kg sve zavisi kakav ti je organizam....jbg...(kao glavni izvor nek ti bude pirinac),od masti uzimaj omegu 3 tablete par puta dnevno,i stavljaj po jednu kasicicu malsinovog ulja ekstra vergine u tunjevinu u salamuri,belo meso ili oslic.... koji bi ti bili izvor proteina sve od toga ima u proseku 23g proteina na 100g,bcaa amino kiseline i glutamin bi ti bili ekstra dodatak pogledaj moju ishranu malo pre sam je postavio,ja isto pijem sagorevac masti i hocu sto bolju definiciju.

ali je neces imati na 3 gr B i natural status..

elem

@stefan
moras da razumes da parcijalnog skidanja masnoca nema tj tipa stomak tj ono sto se vama cini da treba da se skine..
dakle
tacno je da treba da sredis ishranu jer sagorevaci nisu cudotvorni preparati koji ce ti popmoci da bez i malo muke skines kg
mozda tamo gde si kupio je to tako prezentovano da samo pijes sagorevace i malo vezbuckas i sve ce biti ok,ali na zalost to nije tako...
dakle
sredjena ishrana,cardio trening i tek onda sagorevaci

kakva ti je ishrana?

Van mreže stefanlecko11

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Ishrana koja ide uz sagorevace masti?
« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2011, 05:31:14 posle podne »
Pa ovako prvo da napisem da koristim  Labradin Charge sagorevac masti,e sada sto se tice ishrane vodio sam ja i ranije racuna ali otkako sam se skroz uozbiljio i to bi otprilike izgledalo ovako:

Jedem belo meso skoro svaki dan,barenu junetinu,sopske salate,kukuruz (kuvani , u konzervama), pirinac,pijem 1.5-2l vode dnevno,pomorandze,jabuke , pokusavam sada da uvedem i malo ribe (tunjevina , somovina) ali ne volim ribu,pojedem parce hleba na dan ,slatkise sam sveo na minimum (mozda uzmem 2 kocke cokolade dnevno)... to bi bilo otprilike to, e sada sto se tice broja obroka , i tu mi je potrebna mala pomoc.Posto pijem sagorevace, oni ubijaju apetit pa tako da meni ne smeta ni kada imam jedan,malo obilniji obrok dnevno.Da li je pametno da jedem 4-5 puta dnevno u manjim kolicinama, iako nemam osecaj gladi?

Sto se tice aktivnosti:

Svaki dan trcim 2x dnevno , ujutru i uvece, po 30 minuta, sa kratkim pauzama . ( mozda 2-3 puta stanem i prosetam pola minuta)
Radim sklekove i zgibove
Ali nisam onaj tip da sedim ceo dan kod kuce,pored ovih aktivnosti veoma sam aktivan,krecem se stalno,do skole (1km) idem pesaka svaki dan,vikendom igram fudbal ponekad...

To bi otprilike tako izgledalo,e sad , dobro bi dosao neki savet,eventualne izmene u ishrani i aktivnostima,ako je potrebno!


Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ishrana koja ide uz sagorevace masti?
« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2011, 05:57:22 posle podne »
Treba tu dosta saveta :)
Jedina pozitivna stvar u celoj prici je to sto zelis nesto da menjas na sebi, odnosno sa sobom..
Da ti odgovorim sto konkretnije, jer bi moglo da se pise podosta o svemu ovome (ti citaj forum pa ces shvatiti o cemu pricam)
Pametno je da jedes 5x na dan, u stvari tako i treba da radis, vise manjih obroka dnevno.
Sagorevac ti nece nista pomoci ako prvo ne ispotujes ovu recenicu gore, to je NAJVAZNIJE!
To sto ti mislis da se hranis zdravo je diskutabilno, sigurno se hranis zdravije od vecine ljudi, ali da bi mrsavio to mora da izgleda mnogo bolje.
Potrudi se da trcis ujutru na prazan stomak, tada je najbolje, ako ne mozes tada onda uglavi kad god mozes :)

sve u svemu, radis pogresno...ali zao si ovde da naucis kako treba ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana koja ide uz sagorevace masti?
« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2011, 06:07:11 posle podne »
kao sto mica rece
ima tu jos uvek veoma mnogo losij navika tipa sopska itd...ali polako..sve ce da ddoje na svoje..
pre svega bi trebalo jos malo da popravis tu ihsranu a onda i da pobljsas fiz aktivnost