April 29, 2024, 12:53:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: visok nivo estrogena,a srednji testosterona  (Pročitano 6731 puta)

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« poslato: Mart 12, 2011, 01:53:13 posle podne »
ja znam da se ovo javlja u pubertetu , nivo testosterona mi je osrednji ali imam visok nivo estrogena,imam ginekomastiju na 1 bradavici,i gojim se kao zena (dupe,dupe i samo dupe,pomalo i unutrasnji deo butina),a pubertet bi trebalo da me je prosao (21 god), takodje pojava bubuljica mi je cesta,da li zna neko uzrok ovome i kako ga se resiti??koliko kostaju operacije ginekomastije i koliko je vizuelno bolje posle operacije??? hvala
« Poslednja izmena: Mart 12, 2011, 02:17:05 posle podne nikadsenepredajem »
Beat the genetics!

Van mreže car...kralj...prvak u skoku u dalj!!

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 117
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2011, 03:16:52 posle podne »
a jesi li isao kod lekara...mislim da je to pametnije...
dobar ti je sastav ali si temu omasio...ovde se prica o steroidima...

Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2011, 03:36:06 posle podne »
Ne znam kako se hranis, evo ti neke osnovne smernice.

Izbaci ugljene hidrate kompleteno sa vocem, baziraj ishranu iskljucivo na mesu i povrcu, treniraj 4x nedeljno u teretani, kardio ukoliko je neophodno mada nije obavezno.
Od suplementacije ubaciti Whey protein, CINK pod obavezno, imas kombinaciju ZMA njrega mozes pred spavanje (zinc ima antiestrogeni efekat a i pomocice kod poriyvodnje testosterona) , Omega 3 ( fish oil)  kompleks vit i minerala  smanjiti stres.

Uraditi analizu hormona!!! LH,FSH,Estradiol, Testosterona (slobodni i ukupni) Kortizol, Progesteron i prolaktin.

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2011, 03:42:58 posle podne »
I mene zanimaju komentari na ovu temu.

Imam slican problem kao ti, doduse nikada nisam isao na analizu hormona ali kada sam bio mali (u mojoj 11-12toj godini) primetio sam da su pocele da mi bubre bradavice, tj mogao sam da napipam dva "ugruska" (zlezde ?) ispod njih.. Bio sam kod doktora i rekao mi je da imam povecano lucenje estrogena i da ce kada ostarim muskulatura da prekrije to, sto se i donekle desilo, evo sada u 21oj godini gotovo da je i neprimetno, imam malo vece bradavice nego uobicajeno ali nista frustrirajuce.. Hteo bih da otklonim i to malo povecanje koje imam, mada ne verujem da je to moguce bez aktivnog koriscenja nekog estrogen supresora ili testosteron boostera ? (mozda sam lupio jer nisam upucen u ovu tematiku skoro uopste)

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2011, 03:43:51 posle podne »
@JOJEVITA

Cink u kojoj formi ? Daj link do nekog proizvoda koji sadrzi u sebi cink.

Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2011, 03:47:05 posle podne »
Vazno je da bude u obliku helata, u konce od 15 do 50mg dnevno, najbolje uz vecernji obrok.

Za tvoj slucaj je najbolja kombinacija ZMA, koji god proizvodjac da je upitanju, koriste istu patentiranu formulu, tako da je svejdno. Preporucuje se kontinuirana upotreba, neceu da reklmairam, ali potrazi malo po prodavnicama sportskih suplemenata

Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #6 poslato: Mart 12, 2011, 03:51:13 posle podne »
I mene zanimaju komentari na ovu temu.

Imam slican problem kao ti, doduse nikada nisam isao na analizu hormona ali kada sam bio mali (u mojoj 11-12toj godini) primetio sam da su pocele da mi bubre bradavice, tj mogao sam da napipam dva "ugruska" (zlezde ?) ispod njih.. Bio sam kod doktora i rekao mi je da imam povecano lucenje estrogena i da ce kada ostarim muskulatura da prekrije to, sto se i donekle desilo, evo sada u 21oj godini gotovo da je i neprimetno, imam malo vece bradavice nego uobicajeno ali nista frustrirajuce.. Hteo bih da otklonim i to malo povecanje koje imam, mada ne verujem da je to moguce bez aktivnog koriscenja nekog estrogen supresora ili testosteron boostera ? (mozda sam lupio jer nisam upucen u ovu tematiku skoro uopste)

Ovo je veoma nestrucno i glupo receneo od strane lica koje sebe naziva doktorom, tj lekarom, jer bi bolji odgovor dao i doktor ekonmije iako nema veze sa medicinom.
Prvo zlezdano tkivo se nalazi IZNAD pectoralnog misica, tako da osim ako nisi neki genetci freak, tj nemogcue. Takve stvari se resavaju jos u pocetku, tj trebas da odes kod enorkinologa, pa onda kod hiriga da zakazes operaciju, jer to iako ne predstavalj trenutno zdravstverni problem, sto kasnije moze da bude jer estrgoen je veoma statan za muskarce, predstavlja i estatski sto se manifestuje kroz razlicite psihicke promene.

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #7 poslato: Mart 12, 2011, 03:54:26 posle podne »
Ma skontao sam ja da je samo htela da me odjebe da izadjem iz ordinacije sto pre :) Hvala za preporuku, probacu ZMA ako imam kesha da kupim to.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #8 poslato: Mart 12, 2011, 08:07:06 posle podne »
ja znam da se ovo javlja u pubertetu , nivo testosterona mi je osrednji ali imam visok nivo estrogena,imam ginekomastiju na 1 bradavici,i gojim se kao zena (dupe,dupe i samo dupe,pomalo i unutrasnji deo butina),a pubertet bi trebalo da me je prosao (21 god), takodje pojava bubuljica mi je cesta,da li zna neko uzrok ovome i kako ga se resiti??koliko kostaju operacije ginekomastije i koliko je vizuelno bolje posle operacije??? hvala

Pitaj mene sta god te zanima u vezi same operacije slobodno, ja cu ti reci svoje iskustvo i iskustvo nekih prijatelja.

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #9 poslato: Mart 12, 2011, 09:06:05 posle podne »
znam da tema nije za ovde ali mi nekako najlogicnije zbog koriscenja preparata,da koristio sam whey i idem u teretanu 4 x sedmicno plus imam trening ovako pored svega,ne mogu da kazem da lose izgledam jer imam solidnu m masu i trbusnjake ali me muci jer sam bio kod doktora,i rekli su da kad izadjem iz puberteta sve ce doci na svoje mesto sto se tice hormona,i da je moguce da se gyno samo povuce,ishrana mi je uvek regulisana,i ne jedem ni hleb ni slatkise,regulisem u.h. i imam 2 do 2,5 g proteina po kg tt otprilike,ali sada mi nije jasno da li je moguce da i u 21 god zivota nisam izasao iz puberteta i ovo se ne povlaci koliko vidim pa zato pitam i da li postoji neki preparat koji bi mogao da reg nivo estrogena?
Beat the genetics!

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #10 poslato: Mart 12, 2011, 09:26:35 posle podne »
znam da tema nije za ovde ali mi nekako najlogicnije zbog koriscenja preparata,da koristio sam whey i idem u teretanu 4 x sedmicno plus imam trening ovako pored svega,ne mogu da kazem da lose izgledam jer imam solidnu m masu i trbusnjake ali me muci jer sam bio kod doktora,i rekli su da kad izadjem iz puberteta sve ce doci na svoje mesto sto se tice hormona,i da je moguce da se gyno samo povuce,ishrana mi je uvek regulisana,i ne jedem ni hleb ni slatkise,regulisem u.h. i imam 2 do 2,5 g proteina po kg tt otprilike,ali sada mi nije jasno da li je moguce da i u 21 god zivota nisam izasao iz puberteta i ovo se ne povlaci koliko vidim pa zato pitam i da li postoji neki preparat koji bi mogao da reg nivo estrogena?

Moguce je da ce se povuci kad ti se zavrsi pubertet. Ako si jos u njemu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #11 poslato: Mart 13, 2011, 09:56:40 pre podne »
bravo jojo!!

raiser
a u glutamin se razumes a u bustere i zma ne?

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #12 poslato: Mart 13, 2011, 10:13:04 pre podne »
Da Peco, bas tako ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #13 poslato: Mart 13, 2011, 12:06:17 posle podne »
Da Peco, bas tako ;)

aha
ok
jbg..razumljivo ;)
glutamin je drugo a trublusi i zma nesto drugo  ;) ;) ;)

Van mreže Vai_Cavalo

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: visok nivo estrogena,a srednji testosterona
« Odgovor #14 poslato: Mart 13, 2011, 10:32:00 posle podne »