Mart 29, 2024, 08:30:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Tenis  (Pročitano 4084 puta)

Van mreže Aca94

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 227
  • I CAN! I WILL! I MUST!
Tenis
« poslato: Mart 13, 2011, 02:09:10 posle podne »
Pozz svima,otvorio sam ovu temu zato sto imam jednu nedoumicu,tenis je moj omiljeni sport rekreativno se bavim njim vec 4godine sezona traje negde od marta pa do kraja oktobra
obicno bih igrao tenis od polovine juna do kraja avgusta  5-7x nedeljno po 1h-2h aktivno a od marta do polovine jula 2x nedeljno tako isto i od septembra do kraja oktobra ali tu nastaje problem ,trenutno radim masu u teretani i znam da ako budem poceo toliko da igram tenis da ne da necu dobiti nista misica nego cu jos mozda i smrsati,ja dosta jedem imam korigovanu ishranu,trening sve ali bih nekako i da ubacim taj tenis od suplementa uzimam bcaa,protein i whey ali nisam u tolikoj finansiskoj mogucnosti da uzimam bcaa i kad igram tenis,nekako sam primetio juce kad smo otvorili sezonu kao da sam se ukrutio da sam lakse igrao kad nisam isao u teretanu mozda i gresim aliako neko ima neki predlog neka mi kaze zato sto je ovo za mene veliki problem...Hvala
;)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Tenis
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2011, 03:01:36 posle podne »
Pozz svima,otvorio sam ovu temu zato sto imam jednu nedoumicu,tenis je moj omiljeni sport rekreativno se bavim njim vec 4godine sezona traje negde od marta pa do kraja oktobra
obicno bih igrao tenis od polovine juna do kraja avgusta  5-7x nedeljno po 1h-2h aktivno a od marta do polovine jula 2x nedeljno tako isto i od septembra do kraja oktobra ali tu nastaje problem ,trenutno radim masu u teretani i znam da ako budem poceo toliko da igram tenis da ne da necu dobiti nista misica nego cu jos mozda i smrsati,ja dosta jedem imam korigovanu ishranu,trening sve ali bih nekako i da ubacim taj tenis od suplementa uzimam bcaa,protein i whey ali nisam u tolikoj finansiskoj mogucnosti da uzimam bcaa i kad igram tenis,nekako sam primetio juce kad smo otvorili sezonu kao da sam se ukrutio da sam lakse igrao kad nisam isao u teretanu mozda i gresim aliako neko ima neki predlog neka mi kaze zato sto je ovo za mene veliki problem...Hvala

Pa mozda bi mogao da se odlucis samo za teretanu ili tenis, ako ti je ta masa bas bitna. Pogotovo ako nisi uspesan u tenisu, a vec bi u tim godinama trebao da vidis gde si i sta si uradio...
E sad, jos ako nisi bas uspesan, tenis je jako nezahvalan sport zbog finansija (ne kazem da teretana nije).
Ako bi se odlucio za teretanu, te pare koje bi dao na tenis su ti verovatno dovoljne za supse, ishranu itd...

Van mreže Aca94

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 227
  • I CAN! I WILL! I MUST!
Odg: Tenis
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2011, 03:36:07 posle podne »
nisi video rekao sam rekreativno,imamo teren na kojem igramo besplatno,ne bih ja potrosio mnogo para na tenis mozda 400din mesecno,ali volim da igram ali nema veze odabrao sam teretanu...
;)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Tenis
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2011, 03:41:15 posle podne »
nisi video rekao sam rekreativno,imamo teren na kojem igramo besplatno,ne bih ja potrosio mnogo para na tenis mozda 400din mesecno,ali volim da igram ali nema veze odabrao sam teretanu...

Izvini, nisam video da je rekreativno. Ja bih i dalje igrao tenis, al meni cilj nije masa.

Van mreže Aca94

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 227
  • I CAN! I WILL! I MUST!
Odg: Tenis
« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2011, 03:54:33 posle podne »
ma meni jeste cilj masa,pauziracu ovu sezonu u tenisu igracu sledecu taman kad budem radio definiciju zato sto masu planiram da radim do marta sledece godine ;) ubaci cu basket 2-3x nedeljno sad i to je to :)
;)

Van mreže Dejan_85

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Tenis
« Odgovor #5 poslato: Mart 29, 2011, 02:21:04 pre podne »
nisi video rekao sam rekreativno,imamo teren na kojem igramo besplatno,ne bih ja potrosio mnogo para na tenis mozda 400din mesecno,ali volim da igram ali nema veze odabrao sam teretanu...

Izvini, nisam video da je rekreativno. Ja bih i dalje igrao tenis, al meni cilj nije masa.

Pa sta ako ti je cilj masa. To neznaci da nemozes da igras tenis, ili bilo kakav kardio. Prezervacija mase se tice u kojim kolicinama uzimas protein i koliki ti je totalni unos kalorija u toku dana.
Moje Slike: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,23111.0.html
Srpski mi nije bas dobar, ali ovde sam da ga bolje naucim.
Ako razumijete Engleski ovo obavezno procitati i nauciti
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=121703981

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Tenis
« Odgovor #6 poslato: Mart 29, 2011, 02:26:04 pre podne »
nisi video rekao sam rekreativno,imamo teren na kojem igramo besplatno,ne bih ja potrosio mnogo para na tenis mozda 400din mesecno,ali volim da igram ali nema veze odabrao sam teretanu...

Izvini, nisam video da je rekreativno. Ja bih i dalje igrao tenis, al meni cilj nije masa.

Pa sta ako ti je cilj masa. To neznaci da nemozes da igras tenis, ili bilo kakav kardio. Prezervacija mase se tice u kojim kolicinama uzimas protein i koliki ti je totalni unos kalorija u toku dana.

Mislio sam na cistu masu, ja gledam da se tokom mase ne mastim, pa ne preterujem mnogo u hrani. Sigurno ce mi kardio od 1, 2, 3 sata istopiti i malo misica. A to ne zelim. Sa druge strane, ja radim kardio svakog dana, bar pola sata hodanja u najgorem slucaju, al ga ima uvek.

Van mreže Dejan_85

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Tenis
« Odgovor #7 poslato: Mart 29, 2011, 02:27:16 pre podne »
Da upravu si, ako radis 3 sata intensnog kardia onda si gotov. Ja sam mislio jedno sat vremena tenisa, nista ludo.
Moje Slike: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,23111.0.html
Srpski mi nije bas dobar, ali ovde sam da ga bolje naucim.
Ako razumijete Engleski ovo obavezno procitati i nauciti
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=121703981