April 25, 2024, 03:41:10 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Da li je rano za proteinie?  (Pročitano 5192 puta)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Da li je rano za proteinie?
« Odgovor #15 poslato: April 25, 2011, 04:21:08 posle podne »
Kada samo dosao da operisem ginekomastiju kod plasticnog hirurga, prvo sto me je pitao kad sam skinuo duks i video da vezbam je, "da li pijem proteine"?. Ja sam se samo osmehnuo i rekao ne, na sta je on rekao "dobro je, nemoj". Nisam mogao da se raspravljam, a i nisam hteo, treba covek da me reze prekosutra. :D
Pretpostavljam da i on ima neko znanje o aminokiselinama, ishrani itd, to jest da je to ucio, bar malo, dok je studirao.
E sad, on se nasao da prica sta i kako, u redu on je doktor. Ali valjda treba da imas pokrice za to sto pricas.
Kad je pitao da li pijem TE PROTEINE, sve mi je bilo jasno.
Nazalost, tako pricaju lekari, a koga ce stariji ljudi da slusaju, ako nece lekara...

Van mreže Dzigi95

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Da li je rano za proteinie?
« Odgovor #16 poslato: April 25, 2011, 06:27:53 posle podne »
Ok.....ubedicu ih nekako, i moj brat od tetke je uzimao i proteine i glutamin i sto cuda pa mu nije nsita a jako se lepo nabudzio.....nego imam jedno pitanje:
Posle treninga, da li da uzmem kikiriki,badem i tako to mesano voce..posto ima dosta proteina u tome. E pa da li ti proteini brzo dolaze do misica i da li su efektni posle treninga....i mozete li mi reci sta uzeti posle treninga s obzirom da mi treba do kuce minimum 30-40 minuta?

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Da li je rano za proteinie?
« Odgovor #17 poslato: April 25, 2011, 07:49:15 posle podne »
ne,nemozes,neznam gde si procitao da imas dosta proteina u tome,tebi trebaju proteini iz mesa ako mislis da rastes..elem,posle treninga najbolja opcija bi ti bila wey protein uz dekstrozu ili neki drugi prosti secer,ako nemas kinte za to onda lepo kuci i kazes mami da ti ispece sniclu uz krompir ili pirinac

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Da li je rano za proteinie?
« Odgovor #18 poslato: April 25, 2011, 07:51:24 posle podne »
..a badem,kikiriki,i ostale kostunjave plodove jedes radi zdravih masti,omega 3,a ne zbog proteina

Van mreže Burner

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 191
Odg: Da li je rano za proteinie?
« Odgovor #19 poslato: April 25, 2011, 10:04:33 posle podne »
Da se biljni proteini ne racunaju ne bi bilo tolko biljaka na zemlji xD