April 27, 2024, 01:41:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ehhhh......taj Gadafi...  (Pročitano 40077 puta)

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #60 poslato: Mart 18, 2011, 10:49:44 posle podne »
Mogu oni da tuku i 100 dana da se umore kad imaju sa cime da rotiraju vojsku...nije problem.
Samo `99 su imali intervenciju samo protiv nas, a sad imaju 2 aktivna ratista...samo im jos i 3. fali

evo malo starijih podataka, tek da se vidi da je sve zvanicno
http://www.fas.org/sgp/crs/natsec/RS22451.pdf

a da tuku raketicam sa brodova to stoji da mogu....ali sam govorio o avijaciji i nosacima
u principu postoje normativi koliko jedinica moze da ostane u zoni bd i onda mora da odmor itd, da ne davim sa glupostima, ali u svakom slucaju, vojna intervencija nije tako jednostavna stvar, pogotov kad vec imas 2 otvorena fornta

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #61 poslato: Mart 18, 2011, 10:53:20 posle podne »
a koja su to dva fronta?

taj link je o nacionaloj gardi. kakve veze ona ima sa bilo čime?
« Poslednja izmena: Mart 18, 2011, 10:55:34 posle podne alexandar77 »

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #62 poslato: Mart 18, 2011, 11:13:12 posle podne »
a koja su to dva fronta?

taj link je o nacionaloj gardi. kakve veze ona ima sa bilo čime?
link o NG, jel me momak pitao otkud ja znam da oni negdje ucestvuju, nema veze sa tobom
Irak i Avganistan

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #63 poslato: Mart 18, 2011, 11:26:51 posle podne »
Glupo je da demantujem i objasnjavam tebi koji zaista se nisi potrudio niti do jedne validne informacije da dodjes, a sve su javno dostupne putem www, nego....
smjesno je da se upustas u ovu diskusiju a da bas nista nisi procitao tj pokusao da prikupis informacije

glupo je brate da pricas ovako, na osnovu nekih "informacija" ja cu ti s neta skinuti studije o cemu hoces, to valjda znas i sam...



Irak i Avganistan

bio na prvom, jos uvijek na drugom tj. AFG


Da ne bude zabune, sto Pedja kaze sit sam ja i njih i njihove demokratije i marketinga i ostalih qu..ca, ali sam silom prilika tu gdje jesam...

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #64 poslato: Mart 18, 2011, 11:31:16 posle podne »
iz iraka su se povukli.

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #65 poslato: Mart 18, 2011, 11:34:56 posle podne »
iz iraka su se povukli.


nisu, smanjili su trupe, jos su tamo...

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #66 poslato: Mart 18, 2011, 11:41:42 posle podne »
Vidi nisi me shvatio....ja kazem da je to moja "spekulacija" kako sam i napisao, sad shvatas zasto sam i upotrebio taj termin ;)
nista vise od toga...samo kazem da Ameri se nece tek tako umjesati vojno jel su nategnuti i nista vise...

trenutno u Iraku boravi ~47000 us vojnika

u principu nebitno je to sve...bitno je da im nece biti tako jednostavno i da je Libija na.ebala

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #67 poslato: Mart 18, 2011, 11:44:00 posle podne »
da, ostalo je nesto sitno.
31. avgusta 2010. sve borbene jedinice su se povukle.

ali pitanje je bilo za velju. :)

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #68 poslato: Mart 18, 2011, 11:48:42 posle podne »
prvo si tvrdio da nemaju cime. onda te je vlada pitao ko ima ako ameri nemaju. onda sam ti ja rekao da imaju cime i izneo ti argumente. onda si rekao "da imaju cime, ali ih jebu dva fronta". kakve sad veze imaju dva fronta sa trecim kada je su u svim slucajevima potpuno razlicite vrste trupa?
pa ti sad kazem da jedan od ta dva fronta ne postoji, pa sad kazes "da ok, to je moja spekulacija".

a bio si tako ubedljiv u prvoj poruci. :)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #69 poslato: Mart 18, 2011, 11:51:26 posle podne »
Vidi se da je Velja upucen, i ovo upravo govore ljudi koji se razumeju. Ameri nece biti nosioci operacije vec Francuska, Velika Britanija, USA i ostale zemlje od Svedske preko Kanade i arapskih zemalja... Skupila se bagra.
No curling in the squat rack!

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #70 poslato: Mart 18, 2011, 11:58:22 posle podne »
Vidi se da je Velja upucen, i ovo upravo govore ljudi koji se razumeju.

upucen u sta, stiva sa interneta, koja je ko zna ko pisao i iz kojih interesa...

enivej... narod u libiji je na.jebo kosto Velja kaze, ja bi samo jos jednom dodao ni kriv ni duzan...

Spartak

  • Gost
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #71 poslato: Mart 19, 2011, 04:48:16 pre podne »
Izgleda da se Ameri bar u pocetku nece previse vojno mjesati ( trenutno nemaju sa cime )
kako mislis "nemaju sa cime"
pa ko ima, ako oni nemaju,,,
pa brate, neces vjerovati ali nemaju tek tako...
nosaci aviona u Sredozemnom moru sluze za odmor nakon tura u Avganistanu i Iraku, 2 nosaca aviona sa 50 avio letova dnevno mogu da ostanu operativna max 45 dana-50 dana, nakon toga i tehnika i ljudstvo mora na totalni odmor i remont.
Znaci 2 nosaca Persijskom zalivu, 2 u Sredozemnom moru i to je to...nec dovlaciti sa Pacifika, jbg, moa nesto da ostane zbog Kine i S.Koreje...znaci morali bi da dovlace neke koji su u domacim vodama, a to je i napor i trosak.
Avijacija bazirana na kopnenim aedodroimam je napregnuta do kraja, pa tako u misijama u Iraku i Avaganistanu se koriste i jedinice nacionalne garde, a to je uslovno receno rezerva, ne bas kao kod nas, ali slicno...
Prebacivanje iz matice i borbeno osposobljavanje novih jedinica je i skupo i komplikovano, a za to trenutno nema opravdanja  ( interesa ).
Ovo je Francuska zajebancija, jel njima treba libijska nafta, Ameri imaju iracku i iz zaliva, a volio bih da ih Ameri puste niz vodu, mada nevjerujem, ali bih volio.
Franci nisu sposobni da ovo sami izvedu. Raspolazu tehnikom ne tako savrsenom kao Ameri i u dosta losijem stanju, a rizik od dejstva Libijske PVO je ipak veliki, a tesko da bi smjeli i mogli da progutaju da im ovi obore par aviona...
No vidjecemo, sve ovo je samo spekulacija, ko zna sta ce da bude zaista

Veljo da ti ne radis za tajnu sluzbu :)

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #72 poslato: Mart 19, 2011, 12:23:46 posle podne »
Ne nego se covek razume u materiju. Kao sto rece sve vam je dostupno putem interneta samo treba potraziti i procitati.

Ovo moze da bude problem zbog toga sto USA stvarno ne treba jos jedno ratiste. Nemaju dovoljno resursa a i bilo bi lose po Obamu. Al ne sprecava NATO da deluje u Libiji. A NATO ne cine samo USA :)
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #73 poslato: Mart 19, 2011, 12:35:42 posle podne »
ahahah povukli se iz Iraka :D :D ko prica te price za decu bre :D smanjili su broj vojnika a dovode sve tezu tehniku i ratnu masineriju,znate li znate da je u Iraku trenutno najveca US baza NA SVETU?? I oni ce se povuku :D da da,totalno im je u interesu :D

p.s. i vojna baza i najveci kompleks ambasade takodje ;) nece oni nikud da s epovlace samo utvrdjuju kontrolu tacaka...

A ratista ce biti sve vise i vise,mozda ne odma,ali za koju deceniju ovo u Iraku i mozda sad u Libiji ili Iranu ako krene ce biti poznato kao First Oil war,Second Oil War... a bice ih 30ak dokel god sve zemlje koje proizvode naftu ne budu il pod US il pod Rusijom.


A libiji bi bilo isto i sa US vladom i ovako sa Gadafijem,u stavri sa Gadafijem bar znaju na cemu su.Ove demonstracije su totalmente orkestrirane. Setite se sta je bilo u Venecueli kad su US probali da skinu Chavesa.




mnogo su ovo teske teme za BB forum :D
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: Ehhhh......taj Gadafi...
« Odgovor #74 poslato: Mart 19, 2011, 01:12:14 posle podne »
Izvini ovo nije BB forum...ovo je forum na kome se resavaju svetski problemi :D
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!