April 29, 2024, 05:22:13 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Kickbox par pitanja..  (Pročitano 5587 puta)

Van mreže B3l1

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Kickbox par pitanja..
« poslato: Mart 18, 2011, 06:39:19 posle podne »
Pozdrav svima,imam par pitanja u vezi kickbox-a.
Poceo sam da treniram kickbox pre tri dana, i akoimam 19 godina, 1,90cm,84kg, ipak mislim da nije suvise kasno da se pocne trenirati kickbox,i odradi par borbi. Sad za sad ne ciljam visoko,cilj mi je da nabijem kondicije,da naucim kretnju,osnove,zapravo da prvih 5-6 meseci provedem u jakom treningu. Ispod 5-6 meseci ne planiram da radim niti jednu borbu.

Imam par pitanja, treniramo pet puta nedeljno, tj. radnim danima. Treninzi su nam ovakvi, bar sto sam ja video/i cuo.
Svaki trening se sastoji iz zagrejavanja 15-20 minuta. Ponedeljkom radimo ruke, kombinujemo udarce, ja sam prvi trening samo leva/desna / leva/leva/desna i taj kombo,bez aperkat / krose itd.
Sledeci trening su bile noge,tj neki su vezbali sparing a ja sam noge sa jos nekima. 50 low kick desni/levi , 25 middle kick/ 25/high kick. Noge su mi bukvalno pomodrele od silnog udaranja iz sve snage,ali sada me je proslo. Danas smo trebali da imamo trcanje , ali na zalost ne mogu jer imam bas jaku upalu,pa cu da odmorim ovaj dan. Out of shape sto bi rekli Englezi. Sreda vezbe sa tegovima, cetvrtak trcanje ili petak, i petak/cetvrtak noge/ruke miks.

Kako se iskusnijim kick bokserima cini ovaj trening?
Da li je kasno da se pocinje bilo sta trenirati sa 19 godina? Povrede koje se mogu dobiti da li su bas ozbiljne? Jer sam procitao negde neki komentar od nekog korisnika koji me je malo zabrinuo, ne planiram bas da lomim nos/rebra/itd..- , -
Nemam neke misice,ali nemam ni puno sala, nameravam da isklesem telo do 78-80 i nadam se da cu to samim treningom bez fiksiranja ishrane uspeti. Imam u podrumu i neke suplemente, tj. proteine i creatine monohydrate, koliko je pametno uzimati ih posle treninga?

Jos neki predlozi?

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2011, 07:56:35 posle podne »
Trening je za tebe kao pocetnika dobar. Cuti i treniraj. Uzimaj suplementaciju...samo moze da ti pomogne. Ostalo ce sve doci vremenom.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže B3l1

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #2 poslato: Mart 18, 2011, 08:32:08 posle podne »
''Cuti i treniraj'', x)))
Hvala na odgovoru, ako jos neko ima nesto da doda, neka to ucini.. :

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #3 poslato: Mart 18, 2011, 09:32:05 posle podne »
Nema ko sta da ti doda. Trener zna kako ce da vodi trening. Ako si nezadovoljan promeni klub. Simple as that. To je borilacki sport..mora da boli.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže Burner

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 191
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #4 poslato: Mart 18, 2011, 10:03:49 posle podne »
pain lets you know your still alive

Van mreže milan87

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 295
  • Train hard win easy
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #5 poslato: Mart 18, 2011, 10:33:12 posle podne »
Nikad nije kasno da se pocne sa treningom. A sto se tice povreda...ti mozes na bilo kom sportu da se povredis, pa tako i ovde. Samo treniraj i ne razmisljaj o tome. I gumu za zube obavezno :D

Van mreže B3l1

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #6 poslato: Mart 18, 2011, 10:36:47 posle podne »
Ma ne pitam oko povreda,tek sam poceo.. =D nego sam mislio ako neko ima nesto da doda u globalu..
Koje rukavice mi preporucujete, neke za sparing/ili za vrecu? Koja velicina,na osnovu cega da odredim?

Da li je pametno ubaciti teretanu izmedju 1-2 put nedeljno? Sta da forsiram, noge?grudi?ruke?

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #7 poslato: Mart 18, 2011, 10:46:46 posle podne »
Rukavice 12oz

Forsiraj pliometriju :)
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže milan87

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 295
  • Train hard win easy
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #8 poslato: Mart 18, 2011, 10:55:11 posle podne »
Moje su 10 oz.

Van mreže B3l1

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #9 poslato: Mart 18, 2011, 11:51:13 posle podne »
Rukavice 12oz

Forsiraj pliometriju :)
Mrzi me gulgati,sta je pliometrija? =D
Probacu 10 i 12oz, pa cu videti sta mi bolje stoji ruci =)

Van mreže Burner

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 191
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #10 poslato: Mart 19, 2011, 12:06:42 pre podne »
10 unci osim ako nemas saku kao lopatu

Van mreže milan87

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 295
  • Train hard win easy
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #11 poslato: Mart 19, 2011, 12:59:18 pre podne »
Samo kucaj Plyometric training, a moze i HIIT (High Intensity Interval Training)

Van mreže B3l1

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #12 poslato: Mart 19, 2011, 01:03:21 pre podne »
HIIIT znam sta je, ali HIIT Iz mog predjasnjeg iskustva nema veze sa teretanom,uglavnom se radi za sagorevanje masti, bar sam ja tako radio jedno vreme na bajsu..
Evo sad cu da e bacim na guglanje sto se tice plyometric )) Hvala.

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #13 poslato: Mart 19, 2011, 12:19:16 posle podne »
10oz su za mech. 12oz su min za trening. Poenta je da ako radis sparing da ne povredis protivnika i mozes da radis na dzaku fino sa njima.

Takodje moras da se istezes dosta. Poenta treninga za KB nije da nabacis lepe misice vec da imas pokretno i agilno telo i eksplozivnost.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže B3l1

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Kickbox par pitanja..
« Odgovor #14 poslato: Mart 21, 2011, 03:10:36 posle podne »
Nasao sam u gradu neke Minyar nterpnational 12-oz 4990 dinara,sta mislite o ovima? Ima za te pare bolje,ili?