April 26, 2024, 09:25:44 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: ***Training***  (Pročitano 13508 puta)

Van mreže rade94

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
***Training***
« poslato: Mart 23, 2011, 05:01:01 posle podne »
Pozdrav svima,nov sam na vasem forumu i imam par pitanja oko kojih mi treba pomoc..94 sam godiste tako da mi predstoji jos razvoj , u teretanu ne zelim jos uvek da se upustam , vec vezbam kuci oko 1 godinu , ali sa stalnim prekidima , jer mi je nesto u poslednje vreme slab imunitet i stalno sam bio bolestan..Za ovo vreme sam se malo uvecao , ali sam stekao ogromnu snagu i svi misici su mi tvrdi...Aliii...Fali mi to da se povecaju mishici..Kuci imam spravu , ali ne sa svim vezbama , ali da vam opisem moj Trening :
Vezbam ponedeljkom,sredom i petkom.
Svakim od tih dana kada vezbam radim potpuno iste vezbe..Sto znaci:
Krecem od Butterfly-a na spravi , 20kg zbog grudi
Sad nzm kako da opisem ovu vezbu ,ali radim je na spravi i guram napred sa opterecenjem od 20kg..To mu dodje za spoljasnji deo grudi i triceps
Radim preko klupe pregib za biceps od 20kg
Onda radim lat , siroki hvat po 60kg
Onda ona "robijaska propadanja" po 10 puta i prava propadanja na spravi 10 puta.
I na kraju zavrsavam sa lateralnim podizanjem tega za srednje rame od po 4kg.
I tako uradim 3 serije.
E sad , posto sam stalno bio bolestan ,gubio sam na tezini...Imam 64.5 , 65 kg i 181cm visina...Trenutno sam odlezao 1 mesec i krecem uskoro u skolu ,jer sam imao mononukleozu..Moram jos 1 mesec da odmaram i krecem sa radom.. Ako neko moze da mi sastavi neki program rada , neka sastavi,inache me zanima , koliko vremena bi mi trebalo da se malo povecam ? Sto se tiche ishrane , jedem sve sto mi spremaju kuci,zdrava hrana...NE zelim nikakvu hemiju , niti proteinske shejkove i tako te stvari..Potpuno prirodnu gradju zelim..HVALA

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: ***Training***
« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2011, 05:06:54 posle podne »
Dobrodošao na forum.....kao prvo ti potpuno trebaš da prelistaš forum...pa tek onda da se savetujes oko nekih finesa......a to sto jedes sve ne mora da znaci da se pravilno hraniš...listaj forum i videces kako se treba hraniti u ovom sportu....

nek ti ovo bude pocetna tačka pa polako listaj temu po temu imas sve fino objašnjeno i napisano..
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ***Training***
« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2011, 05:08:03 posle podne »
pozdrav i dobro dosao
a dali mozes da nam kazes zasto su vezbe koje ti radis OK a vezbe u teretan nisu ok?
i dali mozes da nam kazes koja je to zdrava hrana koju ti spremaju kuci tj da nam napises jelovnik?
to je u redu sto ne zelis hemiju -a sta ti smatas pod HEMIJOM?
i dali mozes da nam pokazes na nekom od primera kako izlgeda da prirodna gradja?

Van mreže rade94

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: ***Training***
« Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2011, 05:18:09 posle podne »
Ma neee,stvar je u tome sto me mrzi da dajem lovu za teretanu i da se blamiram tamo sa mojom gradjom i da vezbam..
Zdrava hrana , uvek mi spremaju neko povrce,belo meso ,bifteci i imam ono 3 lepa obroka , nikad nisam gladan i jedem VOCE izmedju..E sad hemija kod mene znaci sve sto ubacujem u organizam , a da nije prirodno > tj Obicna Hrana. Mene teraju drugovi da kupim protein , kao dodatni obrok , kao to je prirodno , iz surutke vadjeno...Ali ja jednostavno ne zelim to...E sad , zaboravih da napisem u postu, kako da postavim moje slike , da vidite u kakvom sam stanju.. ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ***Training***
« Odgovor #4 poslato: Mart 23, 2011, 06:44:02 posle podne »
vidi
protein NIJE HEMIJA i nikada nije ni bio
stvar je edukacije u razumevanja jer onda se i taj biftek od svinje koja je hranjena genetski modifikovanom sojom,sacmom ili sl je veca hemija nego ovo (ako se gleda iz tog ugla).....a biftek ako je od svinje sigurno nije zdrav obrok
dralje
3 obroka dnevno za tebe u tim godnima je malo sve i da su neznam kakvi jer je tebi cilj kako kazes da "porastes"
imas mnogo nedostatka u samom pristpupu materiji i veoma je tesko da te se razuveri u nesto a ti vec imam izgradjen stav i to POGRESAN prema svem
dakle
nije ovde stvar dali ti treba da kupis protein ili ne
to je najmanji problme
rpoblem je u tome sto to sto radis kuci ce s vremenom da ti budce malo kao misicni stumulans (deo foruma pod nzaivom TRENING)
hrana koju sprmeaju tvoji roditelji sigurno nije zdrava jer ja nesto bas ne verujem da tvoja mama sprema belo mesu u foliji gde nema niakkvih diatnih ulja i sl
bilo bi dobro da stvais slike i da opises poptun termicki postpupak prilikom spremanja hrane te koju ti roditelji spremaju..

Van mreže rade94

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: ***Training***
« Odgovor #5 poslato: Mart 23, 2011, 07:20:26 posle podne »
Ok.Ali ja imam posebnu dijetu sad zbog mononukleoze,mnogo mi je gadno....Sve sto jedem po ovoj dijeti koju moram da zadovoljim je: Belo meso,riba,jaja,cureca prsa...Uglavnom to jedem ovih mesec dana,i tako cu morati jos dugooo....:S Nego,kako da ubacim slike ???

Van mreže rade94

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: ***Training***
« Odgovor #6 poslato: Mart 23, 2011, 07:21:25 posle podne »
I da dodam , neke sarme sa belim mesom , sir i hleb , pite sa sirom i tako...

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Odg: ***Training***
« Odgovor #7 poslato: Mart 23, 2011, 07:37:09 posle podne »
To sto trenutno jedes je jako kvalitetna hrana za ovaj sport ... Ta cureca prsa (ako su u crevu ) tj fazon parizera izbaci (cist je otpad ) Ostalo je ok ... A sto se tice hleba njega mozes zameniti pirincem ili kuvanim krompirom (ili crnim hlebom dijetalnim)) A ovo sto te je blam da ides u teretanu , to je cista glupost niko se veliki nije rodio .. Svi su morali da krenu i da polako grade svoje telo... I sto kaze vecina i GENERAL polako pocni da listas forum ... Pozdrav

Van mreže rade94

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: ***Training***
« Odgovor #8 poslato: Mart 23, 2011, 07:50:25 posle podne »
Pa iskreno...Zelim da iskoristim sa ovim sto imam kuci , necu da bacam pare ... A i smatram da sam jos mali za teretanu,upropasticu se , ugrozicu razvoj i tako...A ovo sto se tiche mog stava , ja sam u fazonu : zgibovi,sklekovi,propadanja,trbusnjaci... to je to. ;D

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Odg: ***Training***
« Odgovor #9 poslato: Mart 23, 2011, 09:01:28 posle podne »
Pa lepo se zadesilo da sam i ja 94 godiste... :) Taman je to vreme za polazak :D

Van mreže VladimirUgr

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 121
Odg: ***Training***
« Odgovor #10 poslato: Mart 23, 2011, 10:49:25 posle podne »
Pa iskreno...Zelim da iskoristim sa ovim sto imam kuci , necu da bacam pare ... A i smatram da sam jos mali za teretanu,upropasticu se , ugrozicu razvoj i tako...A ovo sto se tiche mog stava , ja sam u fazonu : zgibovi,sklekovi,propadanja,trbusnjaci... to je to. ;D
Od koga vi svi cujete te gluposti?Ugrozices razvoj??Daj molim te!Ulaganje u svoje telo nije bacanje para.
“The fight is won or lost far away from witnesses - behind the lines, in the gym, and out
there on the road, long before I dance under those lights.” - Muhammad Ali

Van mreže rade94

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: ***Training***
« Odgovor #11 poslato: Mart 23, 2011, 11:28:37 posle podne »
Kosti su tada u razvoju,druga stvar sto rastu , a skracivanjem misica usporavas rast kostiju ... Eto , tako ugrozavas rast u ovim godinama kad si mlad...Tj , ja sam u ovom slucaju mlad..xD

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: ***Training***
« Odgovor #12 poslato: Mart 23, 2011, 11:47:19 posle podne »
Kosti su tada u razvoju,druga stvar sto rastu , a skracivanjem misica usporavas rast kostiju ... Eto , tako ugrozavas rast u ovim godinama kad si mlad...Tj , ja sam u ovom slucaju mlad..xD

izvini,kako se to "skracuje misic"?? prvi put cujem za to a da nije u pitanju PUCANJE misica sto bi jako bolelo veruj mi.Ne mozes skratiti misic,samo povecati i gluposti su da to utice na rast.
« Poslednja izmena: Mart 24, 2011, 12:29:40 pre podne TeH FiLiP »
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: ***Training***
« Odgovor #13 poslato: Mart 23, 2011, 11:54:55 posle podne »
Citat
Kosti su tada u razvoju,druga stvar sto rastu , a skracivanjem misica usporavas rast kostiju ... Eto , tako ugrozavas rast u ovim godinama kad si mlad...Tj , ja sam u ovom slucaju mlad

E do q..a, znaci ja zbog ovoga nisam mnogo poras`o, a lepo su mi drugi pricali  :D

Van mreže rade94

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: ***Training***
« Odgovor #14 poslato: Mart 24, 2011, 12:07:02 pre podne »
Ma dobro , to sad bacimo na stranu...Ja moram da improvizujem trening ovako u uslovima kojim raspolazem...:D PItanje je da li je dovoljno ovih 3x nedeljno sa istim rezimom rada.. ?