April 29, 2024, 08:20:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda, upala , pretreniranost?!?  (Pročitano 3586 puta)

Van mreže skanker

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Povreda, upala , pretreniranost?!?
« poslato: Mart 30, 2011, 10:09:38 posle podne »
E ovako, verovatno treba prvo da se predstavim i hocu ali  pre toga imam vrlo veliki problem.
Idem u teretanu ukupno oko 3-4 meseca ali poslednjih 2 meseca idem stalno , radim  program 3pa1, sto znaci da na nedelju dana iam 1-2 dana pauze. Sve je bilo odlicno dizao sam tezine do do ponedeljka. U subotu sam inace poceo da pijem kreatin ( whey pijem vec neko vreme) i prvi trening u nedelju sam odradio skroz ok.

PROBLEM je sto u ponedeljak na treningu bukvalno sam umro!  Jednostavno ruke od saka do ramena su me otkidalo toliko da sam se preznojavao i dok nisam radio nista, bol je neizdrziv i prodje me tek 1-2 sata posle treninga. 
prvo sam se uplasio da nisam povredio laktove ali  mslm da nisam jer me bole i bicepsi,tricepsi i podlaktice.
Taj dan sam ceo dan bio mrtav umoran namazao sam konjsku mast i resio da probam sutradan opet, sutra je bilo jos gore. Uradim 2 vezbe i kao da me neko ugasi, odjednom game over misicu bukvalno otkazu, ne mogu da dignem 10% od standardnih tezina a bol je neizdrziv.

Neki lik u teretani mi rekao da je to verovatno "pretreniranost" i da odmorim jedan dan. Odlucio sam da ipak odmorim 2 dana i evo danas je prvi dan odmora. Malopre sam pokusao da otvorim neku teglu  i malo samo stegao ruku odmah sam osetio bol, ne znam sta da radim?!?! :D


pretrazio sam ceo net i nisam nasao pravi odg. Svaka pomoc je dobrdosla!

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Povreda, upala , pretreniranost?!?
« Odgovor #1 poslato: Mart 30, 2011, 10:48:21 posle podne »
pa 3-4 mjeseca treninga!!...a da nam napises sta jedes tj kako se hranis i kako treniras??,uzimas li sta posle treninga....kazes pijes whey neko vrijeme,kreatin od prije par dana...
nemoj da forsiras sa treningom....ja da sam na tvom mjestu odmorio bih 4-5 dana hladno...mozda i vise...

Van mreže skanker

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Povreda, upala , pretreniranost?!?
« Odgovor #2 poslato: Mart 30, 2011, 11:06:48 posle podne »
Jedem dosta, ujutru pahuljice mleko, rucak sto vise mesa piletina, pirinac... vecera jaja,riba.. Whey pijem 2 meseca, posle treninga uzimam whey,dex i kreatin. Tezine dizem svakih aj da kazemo 2 nedelje, prosto kad vidim da mogu, ne preterujem previse. Malopre sam saznao da je za ovo krivac mozda obaranje ruku, posto dan pre  simptoma  sam obarao ruke, pa ne znam dal je moguce da sam sjebao tetivu ili tako nesto.

Zanima me i kreatin sta da radim ako pauziram, faza punjenja treba da mi traje do subote.

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Povreda, upala , pretreniranost?!?
« Odgovor #3 poslato: Mart 31, 2011, 04:43:37 pre podne »
Najverovatnije si "uspeo" da upalis neki od nerava( ulnearni ili radijalni) koji se protezu od ramena ka saci i odatle bolovi duz cele ruke.
Sta je uzrok tesko je utvrditi poto si ti ispunio sve moguce potrebne uslove da do toga dodje.
Pod jedan posle 3-4 meseca treninga ti si jos uvek totalni pocetnik i tvoje telo se jos uvek prilagodjava na tezinski trening i program od 6 treninga nedeljno nikako nije za tebe, a pitanje da li je za bilo koga ko ne koristi stimulativna sredstva dobar.
Takodje veliko je pitanje koliki je i tvoj obim treninga i da li su tezine sa kojima radis adekvatne.
Da ja sad ne bih pisao nesto sto je pisano milion puta,  uzmi lepo i procitaj po forumu kakvi se programi preporucuju pocetnicima kao sto si ti i strogo se pridrzavaj toga sledecih nekoliko meseci. Takodje to glupiranje sa obaranjem ruku zaboravi.
Sto se same upale nerva tice potrebno je da napravis pauzu dok se to ne smiri, najverovatnije 7-8 dana.
Razne konjske i ostale masti zaboravi, jer ukoliko je nerv u pitanju mogu biti kontra produktivne i izazvati jos jacu upalu.
Mozes uzeti tablete B kompleksa,jer su vitamini B grupe izmedju ostaog dobri i za oporavak nerava.
Ukoliko sve ovo ispostujes mislim da bi za jako kratko vreme tvoj problem nestati,a posle toga pamet u glavu.


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže skanker

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Povreda, upala , pretreniranost?!?
« Odgovor #4 poslato: Mart 31, 2011, 11:27:09 pre podne »
Ok, potrudicu se da u buduce prilagodim trening.
Sad cu odmoriti dok ne prodje a zanima me sta da radim sa kreatinom? Dal  da sad prestanem punjenje ili da radim i dalje iako sedim kuci po ceo dan? :) Hvala puno na odg.

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Povreda, upala , pretreniranost?!?
« Odgovor #5 poslato: Mart 31, 2011, 11:50:55 pre podne »
punjenje ti nije ni bilo potrebno, dovoljno je bilo da pijes 5 grama pre i 5 grama posle treninga.
Slobodno nastavi da ga pijes dok odmaras,ali nema potrebe da uzimas vise od 10 grama


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže skanker

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Povreda, upala , pretreniranost?!?
« Odgovor #6 poslato: April 06, 2011, 09:09:25 posle podne »
Evo osmi dan pauze... sutra sam mislio da krenem sa treninzima ali malo manje tezine da dizem.