April 25, 2024, 08:55:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: "Pocetnik" - help  (Pročitano 10391 puta)

Van mreže Nelke

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
"Pocetnik" - help
« poslato: April 08, 2011, 05:52:04 posle podne »
E pre svega dobar dan svima moje ime je Nenad.Imam 16 god.
Radim redovno(svaki 2 dan) sklekove ,zgibove i malo s nekim tegicima od 5 - 8 kg...ovo mi je 6 mesec treniranja i ne vidim bas neku "prosecnu" razliku ...visok sam 180 ,a tezak 72 kg...ishrana mi nekad i pravi veliki problem ,jer ne jedem bas dosta mesa,nego ono osnovno ,belo meso ,piletinu ,ribu i jos neke sitnice...uglavnom jutarnjii obrok mi je 2 sendvica s cajnom i cela pavlaka(za dorucak)...
Nakon sto sam u pojacao treninge(ubacio teg od 35 kg i radim na bendz klupici) ,poceli su misici da me bole...nakon 15 dana sam uzeo WHEY proteine(dematyze) http://wheypowderprotein.com/images/products/dymatize-elite-whey.jpg
i nakon redovnog uzimanja proteina ,primecuje se "neka" razlika...
Isto tako radim svaki drugi dan cucnjeve(vec 3 mesec) ...da bi mi se malo noge "popunile" ,ali na zalost ne ide mi,nema promena....ne zelim da koristim tegove da bi "popunio" noge ........jer ako budem se razvio u ruke ,a u noge da ostanem mrsav(da tako kazem).Sad me zanima da li ce mi whey koji sad vec koristim ,pomoci da "popunim" nedostatak u nogama ?

Ako neko ima nekih ideja ,kako bi mogao da resim ove probleme ,bio bi mu mnogo zahvalan.
Sry nisam mogao da koristim search ,net mi je uzasno spor ,tako da sam i ovu temu jedva poslao :D
Hvala unapred.

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #1 poslato: April 08, 2011, 06:21:17 posle podne »
Ne vidis razliku zato sto sve radis pogresno.
Imam par pitanja za tebe:
1. Da li si u mogucnosti da krenes u teretanu?
2. Koliko novca mozes da izdvojis za ishranu, i mozes li istu da pripremis po svojoj volji?

Ukratko, gresis u treningu. Misici ne rastu u toku treninga, rastu nekoliko dana nakon njega, dok se odmaras (i jedes). Ishrana i odmor su ti najbitniji faktori u rastu misica. 2 dana je relativno malo za oporavak misica, pod uslovom da ih odradis kako treba, sto takodje sa zgibovima i sklekovima i ne mozes bas. Noge ces morati da pocnes da radis sa tegom, nisam razumeo
Citat
.jer ako budem se razvio u ruke ,a u noge da ostanem mrsav(da tako kazem)
  ??? Nemoj da ti zelja bude da izgledas ko karikatura sa razvijenom torzom, a nogama ko cackalicama. Mozes da radis i cucanj sa bucicom. Takodje imas jos vezbi za noge za koje ne treba masina, iskorake npr.
Dalje, rekoh ti da ces porasti samo od hrane, a od cajne kobasice i hleba i pavlake, samo mozes da upropastis krvnu sliku (mlad si istina, ali moras paziti)

Ti najvise treba da procitas ovu temu http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,20283.0.html o jelovnicima, ukratko osnove ishrane za misice: misici rastu od proteina, gradivne materije za misice. Proteina imas svugde ali koncentrisi se na nemasno meso, jaja, ribu, mlecne proizvode, niskomasne sireve. Whey protein je dobar izbor nakon treninga, stedljivo ga koristi (jednu mericu) i uvek ga pij sa prostim ugljenim hidratom, dextrozom ili maltodekstrinom (moze i oboje) Imas da ih kupis u zdravoj hrani.
Ugljeni hidrati su ti primarni izvor energije, kako za dnevne aktivnosti tako i za misice. Imas ih svuda, od cokoladica, do voca i povrca, a ti treba da jedes one kompleksne uh koji ti daju energiju na duze vreme, a to su: pirinac, krompir, intergralni hleb, testenine (u nekoj meri) pa cak i pasulj npr. Zbog varenja ti je vazno da jedes salate. Voce mozes, samo ne preterano, i najbolje ujutru. Cokoladice, i sve druge preradjene ugljene hidrate izbegavaj.
Masti su vazne za organizam, ne trebas se puno opterecivati njima, pored losijih masti koje uneses iz mesa, i mlecnih proizvoda, gledaj da uneses i one dobre, koje trebaju organizmu. Jedi orahe, badem, neslani kikiriki, maslinovo ulje, riblje ulje.

Kad odgovoris na pitanja koja sam ti postavio, mozemo detaljnije uci u ishranu za tebe, i trening.
Pozdrav
No curling in the squat rack!

Van mreže Nelke

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #2 poslato: April 08, 2011, 06:40:38 posle podne »
1. Obzirom da ima jedna teretana u celom nasem kraju ,i koja je stalno puna od ranog jutra ,mislim da je tesko...da se uopste na red dodje.Jesam ja u mogucnosti da krenem u teretanu ,ali keva samo prica..."prestaces s rastom blabla...nemoj to ,jos uvek si mlad". Kad bih krenuo u teretanu ,kakvih principa u vezi treniranja bih trebao da se drzim(30 kg bench ,gladijator ,propanja) ?

2. novca za ishranu mogu dosta izdvojiti, jer sto se tice toga ,roditelji mi uvek daju pare za "dobru" ishranu ...

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #3 poslato: April 08, 2011, 06:54:31 posle podne »
Prvo kreni u teretanu. Samo tamo ces moci da radis sve vezbe koje su potrebne za ravnomeran razvoj tela. Ne verujem da ne moze bas da se mrdne u toj teretani, ko hoce taj i moze, pricekas malo stici ces na red. Majku ubedi da tegovi ne dovode do zaustavljanja rasta, kako god hoces. Objasni jos da i atleticari i kosarkasi i fudbaleri isto dizu tegove ili tako nesto :P

Princip rada, hmm, ti si se malo pogresno izrazio "30 kg bench ,gladijator ,propanja" nije princip rada. Treninga imas puno, ja bih ti preporucio recimo 4 treninga nedeljno, mozes i 5, zavisi kako hoces. Radis npr, grudi biceps, ponedeljak, sreda noge, petak ledja triceps, subota ramena. Primer, mozes i odvojeno ruke,  ima dosta treninga, svaki radi kad si pocetnik. Nadji osnovne vezbe za svaku grupu misica, radi po 3 osnovne vezbe za grudi, noge, ledja, sa po jednom izolacionom na primer. Za ramena radis 3 vezbe, po jedna za svaku glavu, za biceps i triceps po dve. Sve je ovo primer, ako ti se radi vise ti radi, ako ne mozes ovo smanji. Ne postoji 30kg bench, radis sa onoliko koliko mozes da izvedes 8-10 ponavljanja. Kao pocetnik CNS ti se brzo prilagodjava treninzima, tako da ces skoro svaki trening moci da napredujes u kilazama, i to koristi, pod uslovom da izvodis vezbu pravilno, naravno.

To ti je to ukratko, nemam vremena sad da ti pomognem oko ishrane, napisacu posle, a verujem i neko drugi od forumasa ce ti pomoci ;)
No curling in the squat rack!

Van mreže Nelke

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #4 poslato: April 09, 2011, 01:48:19 posle podne »
Poceo sam da uzimam 2 - 3 puta dnevno whey ,nadam se da ce neka promena doci s vremenom.......za teretanu cu da vidim od ponedeljka...

Hvala najlepse Stevcho na pomoci :)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #5 poslato: April 09, 2011, 08:52:24 posle podne »
Nemoj to da radis. Whey protein se pije ili posle treninga, ili ujutru. Ja ti pricah da je ishrana kljuc uspeha, i da pogledas jelovnike, ti izgleda i nisi bas. Hajde probaj ovako
1.100g ovsenih pahuljica, merica whey proteina, supena kasika maslinovog ulja, ili saka badema, oraha
2.100g ovsenih pahuljica, 3 cela jaja, 2 belanca
3. 200g piletine, ili govedine, 100g pirinca, salata
3.isto kao i 3
4.tunjevina,, salata
5.ella sir 250g
PRIMER
ja ne znam koliko tebi treba ugljenih hidrata, ali mlad si i delujes prilicno mrsavo za svoju kilazu, ovako nesto bi mogao da probas. Ovako uredjena ishrana je kljuc uspeha. Drga opcija je ti je da stalno kad jedes (a gledas da jedes 4 puta na dan minimum) jedes nesto od namirnica sto sam ti gore napisao, tako isto neces pogresiti, mada sa ovim sto sam ti sad napisao napredak je zagarantovan.
« Poslednja izmena: April 09, 2011, 08:54:26 posle podne Stevcho »
No curling in the squat rack!

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #6 poslato: April 09, 2011, 09:16:39 posle podne »
wey pije i ujutru i nakon treninga,ne ili ili..

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #7 poslato: April 10, 2011, 12:16:22 pre podne »
wey pije i ujutru i nakon treninga,ne ili ili..
Da tek sam video, pogresno sam se izrazio. Posle treninga naravno, moze i ujutru ;)
No curling in the squat rack!

Van mreže Nelke

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #8 poslato: April 10, 2011, 06:22:13 posle podne »
Da ,whey pijem ujutru na prazan stomak i uvece posle treninga ...tako da mislim da je to ok...

Sutra(jer danas nedelja) cu napukovati ceo ovaj spisak i drzacu se njega,tj. takve ishrane...siguran sam da ce biti promene :)...

Hvala jos jednom ljudima koji su volji da pomazu

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #9 poslato: April 10, 2011, 11:40:59 posle podne »
Super, ako mozes drzi se ovoga 4. nedelje, pa javi rezultate ;)
No curling in the squat rack!

Van mreže DJOLE MG

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #10 poslato: April 20, 2011, 06:40:48 posle podne »
DOBAR  DAN JA SAM NOVI U TRENIRANJU IMAM TEG KOJI JE TEZAK OKO 20 KG. POCEO SAD DA TRENIRAM  PRE 5 DANA I PRVI DAN SAM DIOGAO 160 PUTA TAJ TEG  POSLE OD UPLE NISAM MOGAO VISE OD 90 PUTA I RADIM TRBUSNJAKE NA KLUPI DA MI GLAVA IDE ISPOD NIVO KLUPE TO NE REDI MU TERETANI NEGO KOD SVOJE KUCE.PA ME INTERESUJE DA LI JE BOLJE DA NASTAVI MSA VEZBANJEM DOK IMAM UPLU MISICA ILI DA PRESTANEM DOK NEPRODJE UPLA . JA NEZELIM NESTO PREVISE NEGO SAMO MALO DA RASIRIM RAMENA I MALO URADIM PRSA I MALO RUKE I TRBUSNJAKE. NISAM BAS U MOGUCNOSTI DA STO SE TICE HRANE I TERETANE. DA LI JE TO MOGUCE BEZ PROTEINAI PREPARATA ? STA BI TREBALO DA JEDEM ODPRILIKE A DA NIJE PRESKUPO A DA POMZE ZA TRENIRANJE ? HVALA VAM PUNOO :)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #11 poslato: April 20, 2011, 06:47:11 posle podne »
dobar dan
sine da ti odmah kazem,BATALI SE CORAVA POSLA TOK SE NISI ISPOVREDJVAO
to sta radis je super ali radi to bez tegova i ostati ces zdrav i nepovredjen
od razovja misica koji trebi trebajku nema nista na taj nacin jer za to postoje metode itd itd itd,a to moras da procitas na forumu.
isto tako imas sve o hrani koju smo pisali pocetnicima koji su nekada postavljali ista pitanja kao i ti i niko ti nista servirnao nece dati.

Van mreže Nelke

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #12 poslato: Maj 01, 2011, 05:21:58 posle podne »
sto se mene tice ...napredujem super ,krenuo sam u tereranu i pojacao ishranu(dosta)...i misici samo rastu ........mada tek je pocetak...
vise volim da zivim zdrav zivot ,nego da se drogiram ,duvam itd...(sto nisam do sad ni radio).... ;D

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #13 poslato: Maj 01, 2011, 09:33:09 posle podne »
 A šta je sa onom pričom da teretana zaustavlja rast? Možda dečko nije postigao svoju krajnju visinu a sad je navalio da diže tegove? hmmmm

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: "Pocetnik" - help
« Odgovor #14 poslato: Maj 01, 2011, 10:00:30 posle podne »
A šta je sa onom pričom da teretana zaustavlja rast? Možda dečko nije postigao svoju krajnju visinu a sad je navalio da diže tegove? hmmmm

ja neznam gde si ti procitao da teretana rast zaustavlja??
nijedna studija to nije dokazala