Mart 29, 2024, 02:03:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Moje slike  (Pročitano 13438 puta)

Van mreže sale zx10

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Moje slike
« Odgovor #30 poslato: Maj 11, 2011, 12:39:06 posle podne »
kako meni nije porastao stomak a radim uvek sa opterecenjem?

ne samo ja nego 50 ljudi  koje znam...

ne znam koje su kilaze u pitanju,
ali recimo ja radim kontrakcije sa tegom od 20kg jednom nedeljno

ustvari dal je struk porastao nesto ko ce ga znati ne merim sublerom, ali ni na kome se ne primeti nekakav sirok struk vec je u skladu sa ostatkom

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Moje slike
« Odgovor #31 poslato: Maj 11, 2011, 12:45:07 posle podne »
pa da, 20kg i jos garant podignes klupu, kako je to lepo za donji deo ledja...


Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Moje slike
« Odgovor #32 poslato: Maj 11, 2011, 06:16:13 posle podne »
Milos Sarcev to lepo objasnjava u Secret of the Pros, deo o trbusnjacima
Izgoogle-ajte malo, ako niste jos pogledali

A ako nije cilj uzak, "bilderski" struk vec snazan tzv CORE (zbog sporta) onda pricamo o necemu sasvim drugom

a sta je to tacno?
i buraz mi ovde pricamo o bb stomaku a ne o stomaku u kosarkci ili sqvosu..ili se varam?
Milos gaze da je poenta da se pri svakom  ponavljanju izvede "maksimalno" istezanje pre kontrakcije, te da su mu omiljene vezbe hanging leg raise i varijanta klececi, na lat masini. Polikvin govori isto, samo sto on preporucuje i izvodjenje trbusnjaka na lopti, upravo zbog mogucnosti istezanja pre svake kontrakcije.
A za bb stomak sam se ogradio jer sam video da momak gore pominje dzudo i kik box ili sta vec, pa ne znam sta je prevashodni cilj vezbanja. I stojim i dalje pri stavu da sportisti treba da treniraju citave core (jbga ne znam srpsku rec) a ne da izoluju trbusne misice.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moje slike
« Odgovor #33 poslato: Maj 11, 2011, 07:18:24 posle podne »
yumba
nije ovde rec o tome dali se radi kako ovde popularno kazu trbusnjaci za donje ili gornje ili bla bla bla
ta vezba na lat masini se radi SA OPTERECENJEM
ali
prijatelju to optrecenje prelazi preko 3 kotura i njegova stvara vrednost nije ni izdaleka blizu koliko se cini te se to radi iz razloga sto je to jedna od idelanih vezba za trbusne misice a prilicno bi bilo glupo bilo podignuti ruke iznad glave,kleknuti na kolena i savijati se prema dole NA LERU-ZAR NE?
dakle optrecenje je potrebno ali ono sa kojim mozes da izvedes 20ak rep min PRI MAXIMLANOJ KONCNETRACIJI U DONJEM POLOZAJU
sada ti meni objasni tj ne ti nego bilo ko kakva veze ima ta vezba sa vezbom gde neko uzme teg od 20 kg i sedne na rimsku stolicu pod ugom od gotovo 45 stepeni i krene da radi TRUBSNJAKE ako ih tako u opste mogu i nazvati prilikom izvodjenja te vezbe jer u toj vezbi radi sve vise samo ne trbusnjaci
hanging leg raise milos radi BEZ OPTRECENJA sa max kontrakcijom u gornjem polozaju i to je sigurno

ovo su saveti za one koji citaju ovaj forum i kojima su IZLGED trbusnjnja primarni a tkavih je 99% na ovom forumu
kada je rec o borilackim sportovima i svim ostalim sprotovima,koliko ja znam a mislim bez lazne skromonosti da znam dosta da raditi trubnsnjake sa optrecenjem je tolika glupost da je to jednsotavn strasno jer pri tim i u tim sportivima PRIMANOST JE EXPLOZVINOST I EXPLOZOVNA SNAGA koja se moze dobiti samo sa pravlino koncipiiranim treningom sa trbusne misice gde ce se akcenat dati na SNAZNE I EKSCENTRRICNE POKRETE gde se anguzuju neka druga vrsta misicnih valkana nego u ovom nasem sportu i gde se dobija efekat da trbusni zid treba da bude JAK zarad performasni koje se traze u odrejdenim sprotivima a to sigurno nije da se vide plocice vec da pokret bude jak,proemna pravca snazna.zaveslaj explozivan itd itd itd

ali dobro
kako god...

Van mreže sale zx10

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Moje slike
« Odgovor #34 poslato: Maj 11, 2011, 07:54:49 posle podne »
pa da, 20kg i jos garant podignes klupu, kako je to lepo za donji deo ledja...



kako meni nije porastao stomak a radim uvek sa opterecenjem?

ne samo ja nego 50 ljudi  koje znam...

ne znam koje su kilaze u pitanju,
ali recimo ja radim kontrakcije sa tegom od 20kg jednom nedeljno

ustvari dal je struk porastao nesto ko ce ga znati ne merim sublerom, ali ni na kome se ne primeti nekakav sirok struk vec je u skladu sa ostatkom

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Moje slike
« Odgovor #35 poslato: Maj 11, 2011, 11:23:55 posle podne »
E jbga Pedja, ti i ja se bas ne razumemo, a govorimo istu stvar.

Pocela je rasprava o tome kako naznaciti "useke" na trbusnom zidu. Ja sam samo rekao da Milos to vrlo jednostavno i slikovito obajsnjava na tom snimku, nikakvo opterecenje nisam pomenuo. Istezanje pa maksimalna koncetricna kontrakcija, nema potrebe za opterecenjem.

Momak je gore rekao da se bavi dzudoom, gde sam rekao da AKO je to prioritet, vezba se citav core, a ne radi se izolacija trbusnih misica, niti je cilj estetika vec funkcionalnost. Sto, opet, nikako ne ukljucuje stavljanje 20kg na grudi i neko cimanje, ili sta sve ljudi rrade po teretanama

Nadam se da smo se sad bolje razumeli ;)

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Moje slike
« Odgovor #36 poslato: Maj 11, 2011, 11:29:44 posle podne »
@sale zx10: zasto opterecenje? Svakako da struk nece nabujati preko noci, ali stavljas nepotreban stres na lumbalni predeo pri cemu apsolutno nista ne dobijas. Pametniji izbor vezbi, i sve ce biti OK. Pozdrav

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Moje slike
« Odgovor #37 poslato: Maj 12, 2011, 12:12:39 pre podne »
Da da to istezanje se cini kao ok... Treba mi za funkcionalnost...
Radio sam sa nekim tegom gde kicma ne bi trpela veliki pritisak, tacno osetim kad radi kicma a kad samo stomak...
Stavljao sam 5kg iza glave na nagibu,  i sutradan dobio takvu upalu trbusnjaka da je to nevidjeno, i sad uvek dobijem upalu kad ih radim na taj nacin a do tad nisam imao upale osim prvi put kad sam ih vezbao...
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moje slike
« Odgovor #38 poslato: Maj 12, 2011, 10:37:58 pre podne »
E jbga Pedja, ti i ja se bas ne razumemo, a govorimo istu stvar.

Pocela je rasprava o tome kako naznaciti "useke" na trbusnom zidu. Ja sam samo rekao da Milos to vrlo jednostavno i slikovito obajsnjava na tom snimku, nikakvo opterecenje nisam pomenuo. Istezanje pa maksimalna koncetricna kontrakcija, nema potrebe za opterecenjem.

Momak je gore rekao da se bavi dzudoom, gde sam rekao da AKO je to prioritet, vezba se citav core, a ne radi se izolacija trbusnih misica, niti je cilj estetika vec funkcionalnost. Sto, opet, nikako ne ukljucuje stavljanje 20kg na grudi i neko cimanje, ili sta sve ljudi rrade po teretanama

Nadam se da smo se sad bolje razumeli ;)

da sada sam nekoliko puta procitao sta si napisao
izivnjenje
jbg..
zove me RZ BRZOTRZ :D

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Moje slike
« Odgovor #39 poslato: Maj 12, 2011, 10:41:57 pre podne »
Moras da vidis da li hoces da poboljsas performanse u sportu kojim se bavis (judo) ili da pravis telo za plazu, da bi znao kako uopste da koncipiras trening.

Ako ti je cilj dzudo, gde imas puno bacanja itd. trebalo bi da radis vezbe u kojima postoje rotacije trupa, trbusnjake na lopti itd.. Takodje steta je sto treneri ne praktikuju one gume ja ne znam kako se to zove na nasem jeziku, koje se koriste kod sprintera ili udarackih sportova i time uz simulaciju bacanja doziraju opterecenje...

A ovo stavljanje tegova na sebe na klupi moze da bude vrlo nezgodno, moza ne prvih 10puta kada si skoncentrisan na vezbu, ali zamisli eksplozivnije podizanje ili spustanje sa tezinom.. Kad cujes ono "puc" ili "krc" obicno bude kasno...  ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moje slike
« Odgovor #40 poslato: Maj 12, 2011, 10:49:21 pre podne »
Citat
ali zamisli eksplozivnije

o tome se i radi

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Moje slike
« Odgovor #41 poslato: Jul 20, 2012, 10:27:03 posle podne »
Update...
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Moje slike
« Odgovor #42 poslato: Jul 20, 2012, 10:28:24 posle podne »
Sad slikano, oko 80kg imam trenutno...
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže kopa

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 643
Odg: Moje slike
« Odgovor #43 poslato: Jul 20, 2012, 10:59:59 posle podne »
isti si ko i prosle godine.

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Moje slike
« Odgovor #44 poslato: Jul 20, 2012, 11:09:00 posle podne »
Otprilike... Jedino mi se tezine povecale sto izbacujem... bp za oko 25kg vise, cucanj 50kg... i ostalo mi se dosta povecalo... Ruka mi je oko 2cm veca u obimu, i noge su malo porasle... Sad sam sa dijete izasao, bio je i stomak porasao ali sam ga smanjio... :) Videcu sad od prvog uzimam neki NO i protein i nastavljam sa ok ishranom... Bila mi je ubitacna ishrana u proslih god dana... :)
Si vis pacem para bellum!!!