April 20, 2024, 05:39:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoč oko treninga snage i odraza  (Pročitano 1649 puta)

Van mreže sonix

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Pomoč oko treninga snage i odraza
« poslato: Oktobar 27, 2011, 09:58:29 posle podne »
Pozdrav svima,

Imam 22 godina, tezina 88kg i visina 190cm.
Jer sem se prošle par mijeseci malo opustio u vezi vezbanja sa tgovima izgubio sam dosta snage i valjda i odraza. Sada molim za pomoc oko plana treninga.

Ako sam u pravu da bi mogao da imam dobar odraz trebam da imam dosta velik max squat i onda trebam da radim pliometrijo, znači na početku ne trebam pliometrije ili da radim nešto malo na zagrijavanju prije treninga sa tegovima?

Koliko puta nedeljno je najefikasnije da se radi u teretani?
- jel dosta 2 puta i da plan izgleda nešto ovako: (PON-squat+bench centralni vjezbi i u cetvrtak ili petak deadlift+military press centralni vjezbi) uz centralnih vjezbi jos par vjezba za asistenciju?
- ili 3 puta pa da izgleda tako: (PON-squat, SRE-bench, PET-deadlift, PON-military press i tako dalje...) + naravno i asistencija
- ili 4 puta (PON-bench, TOR-squat, srijeda odmor, ČET-military press, PET-deadlift) +asistencija

Ili možda nešto potpuno drugo?

Nadam se da ste sve razumjeli jer nije ovo moj materni jezik  :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoč oko treninga snage i odraza
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 28, 2011, 06:06:44 pre podne »
vidi se da nije tvoj mater jezik je je totalno haoticno
a ono sto je najbitnije apsolutno nije jasno
dali ti zelis da popravljas odraz ili da radis neku vrstu kondiconih priprema
jer ovaj program sto si tinaveo je program koji do nekuda moze da se koristi za nekog sportistu koji je u JEKU sezone,mada i tiu ima toliko nelogicnosti da je to strasno...ali adje..

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Pomoč oko treninga snage i odraza
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 28, 2011, 09:28:30 pre podne »
"ili 3 puta pa da izgleda tako: (PON-squat, SRE-bench, PET-deadlift, PON-military press i tako dalje...) + naravno i asistencija
- ili 4 puta (PON-bench, TOR-squat, srijeda odmor, ČET-military press, PET-deadlift) +asistencija"

Ovo meni deluje kao da hoce da radi 5/3/1