Mart 28, 2024, 10:43:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.  (Pročitano 35386 puta)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« poslato: Maj 04, 2011, 01:56:35 posle podne »
Posto je i ovo moj najveci problem zeleo bih da cujem misljenje ljudi koji imaju iskustva oko treninga i pored problema sa kicmom. Bolove u ledjima imam jos od puberteta (mislio sam da je od sporta kojim sam se bavio). Kad sam bio mladji i kretao se vise nego sada i trcao jako puno i bolovi su bili slabiji. Kako sam postajao stariji, bolovi su postali stalni i zadnjih 5 godina sam naucio da zivim sa njima. Pre nekih 5 god sam imao usinuce. Jedan dan jednostavno nisam mogao da ustanem iz kreveta, zivim sam i imao sam blindirana vrata tako da sam cekao 3 sata da drug dovede nekoga da obiju prozor (na cetvrtom spratu) i udju da me odnesu u bolnicu. Naravno povreda je bila zbog dan ranije treninga koju na treningu nisam ni osetio. E sad, posto sam na kosovu zaradio gelere od granate i jedan od njih mi je i dalje u ledjima posto nisu uspeli da ga izvade prvi put ja NE MOGU DA URADIM MAGNETNU REZONANCU. Ledja su mi taj dan kad sam se usinuo u bolnici snimili ,(rengen) i doktor mi je rekao da je samo usinuce i prepisao injekcije i mirovanje. Ali mi je napomenuo da teretanu mogu da zaboravim poso mi je razmak izmedju kicmenih prsljenova veci nego sto je uobicajeno, i posto imam pravu kicmu. Sto znaci kicma mi nema onu krivinu dole koju bi trebala da ima, tacnije ta krivina je mnogo blaza. Sada pocinjem ozbiljnije da treniram, radim cucanj (male tezine) , ulazem u suplemente i ishranu pa bih voleo da cujem savete. Ledja su mi trenutno vise manje ok, ali i dalje imam bolove po nekad. Kad se savijam unapred ponekad nesto pkne nazad kod prsljena ali me ne zaboli, a ponekad i ne mogu da se savijem tek tako odjednom vec moram da se razgibam minut pa tek onda uspem da dodirnem prste na nogama sakom. I da, na evaulaciji u ovoj novoj teretani su mi merili tu razgianost kicme, sedeo sam sa ispravljenimnogama i pokusavao da dodirnem prste na nozi i bilo je ocajno losa... Eto toliko od mene,voleo bih da cujem misljenja, kako da sacuvam kicmu ako nista drugo bar u ovom stanju u kojem je sada.
Ps procitao sam neke postove i naucio da treba izbegavati mrtvo dianje, veslanje.. Da treba raditi vratilo, lat razlicitim hvatovima. Interesuje me da li postoje vezbe istezanja, razgibavanja koje bih trebao raditi ili su kontra produktivne zbog dosadasnjeg sabijanja kicme?
« Poslednja izmena: Maj 04, 2011, 02:26:53 posle podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže zlirazvodnik

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #1 poslato: Maj 05, 2011, 03:14:09 posle podne »
Ja imam slicne probleme sa ledjima otpilike na dve godine i to zima kad dodje. I ove godine sam se imao epizodu od mesec dana. Donji deo ledja, ostecenje diskova zbog nezgodnog sedenja. Uglavnom isao sam kod sporstkog fizioterapeuta  i sad sam ok.

Uglavnom isao sam u teretanu svo vreme ali nista od rada na misicima donjih ledja, mrtvo dizanje i slicno. Samo masine i da je donji deo ledja dobro oslonjen o klupu.   

Savetujem ti da odes kod nekog ko ce tu kicmu da "namesti" pa onda može sve

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #2 poslato: Maj 05, 2011, 07:14:26 posle podne »
 Ja sam povremeno kubrurio sa leđima, donjim delom pre svega zbog basketa koji sam igrao po ceo dan na asfaltu ili na betonu, a s obzirom da imam 196 cm stradala su mi leđa...Naravno ne taj dan, nego sutra nisam mogao da se sagnem i slično. Imam i dan danas problem da dotaknem prste na nogama, jednostavno sam nefleksibilan, i u mladosti se nisam istezao uopšte...E sad što se tiče rešenja problema, ja sam ga, da kucnem u drvo, skoro potpuno rešio pomoću hiperekstenzije (klanjanje na mašini) i mrtvog dizanja (ali veoma lakog za početak). Već nakon nekoliko treninga sam osetio kako se baš stabilizatori kičme zatežu i rastu i kako su mi leđa nekako stablnija... Radio sam i dalje radim 3 serije hiperextenzije i 4 serije mrtvog...

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #3 poslato: Maj 05, 2011, 08:02:34 posle podne »
pa ja sam uvem mrtvim dizanjem posle nekog vremena osecao jace bolove, ali sad cu probati da ojacam malo taj donji deo ledja sa prirodnim vezbama. Imamo onu klupu u teretani za vezbu za donji deo ledja, tako da cu to raditi malo. Meni uvek kad spavam van svog kreveta los tacnije mek dusek sjebe kicmu. Kad se vratim kuci na moj dusek onda je sve perfektno. A
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #4 poslato: Maj 05, 2011, 08:16:00 posle podne »
pa ja sam uvem mrtvim dizanjem posle nekog vremena osecao jace bolove, ali sad cu probati da ojacam malo taj donji deo ledja sa prirodnim vezbama. Imamo onu klupu u teretani za vezbu za donji deo ledja, tako da cu to raditi malo. Meni uvek kad spavam van svog kreveta los tacnije mek dusek sjebe kicmu. Kad se vratim kuci na moj dusek onda je sve perfektno. A

 Pa ja sam napisao šta je meni pomoglo...možda je tebi drugačiji problem u pitanju. A kakva je to klupa?

Van mreže Scarecrow

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 524
  • FUCK YEAH
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #5 poslato: Maj 05, 2011, 09:43:10 posle podne »
The training is nothing, will is everything.

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #6 poslato: Maj 05, 2011, 10:04:30 posle podne »
za hiperekstenziju http://www.youtube.com/watch?v=LnRUYg8LiWw&feature=related

E pa to sam napisao u ranijem postu...znači da smo mislili na istu vežbu. Ja inače koristim šipku iza glave, da mi leđa budu ravnija kad se spuštam.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #7 poslato: Maj 06, 2011, 02:28:43 posle podne »
Ja imam neverovatno bolove u donjem delu ledja. Najvise sam osecao bol kada sam radio veslanje u pretklonu, mrtvo nisam ni smeo da probam. I to pri smesnim kilazama od 20-30kg! Da kazem da nisam radio hiperekstenziju, al hocu od sada. Nadam se da ce biti bolje.

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #8 poslato: Maj 06, 2011, 02:29:40 posle podne »
ko zna sto te boli iskuliraj koji trening pa vidi sledeci

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #9 poslato: Maj 06, 2011, 02:44:16 posle podne »
Ja imam neverovatno bolove u donjem delu ledja. Najvise sam osecao bol kada sam radio veslanje u pretklonu, mrtvo nisam ni smeo da probam. I to pri smesnim kilazama od 20-30kg! Da kazem da nisam radio hiperekstenziju, al hocu od sada. Nadam se da ce biti bolje.


ako imaš uslove, bolje radi reverse hyp: http://www.youtube.com/watch?v=uwV-_HPHMFc
ili improvizuj npr: http://www.youtube.com/watch?v=vwLGUUMBWFg

ili ako možeš na spravi za hiperekstenziju da se uhvatiš obrnuto pa radiš rev hyp, tako bar ja radim kod mene u teretani, rukama se uhvatim tamo gde treba da budu noge, pa podižeš noge gore... :)
na prvom snimku pogledaj kako pravilno treba raditi...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #10 poslato: Maj 06, 2011, 03:09:26 posle podne »
Ja imam neverovatno bolove u donjem delu ledja. Najvise sam osecao bol kada sam radio veslanje u pretklonu, mrtvo nisam ni smeo da probam. I to pri smesnim kilazama od 20-30kg! Da kazem da nisam radio hiperekstenziju, al hocu od sada. Nadam se da ce biti bolje.


ako imaš uslove, bolje radi reverse hyp: http://www.youtube.com/watch?v=uwV-_HPHMFc
ili improvizuj npr: http://www.youtube.com/watch?v=vwLGUUMBWFg

ili ako možeš na spravi za hiperekstenziju da se uhvatiš obrnuto pa radiš rev hyp, tako bar ja radim kod mene u teretani, rukama se uhvatim tamo gde treba da budu noge, pa podižeš noge gore... :)
na prvom snimku pogledaj kako pravilno treba raditi...

Hvala puno na savetu, probacu sigurno! ;)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #11 poslato: Maj 06, 2011, 04:30:48 posle podne »
e da to je ta sprva, nisam znao da se vezba zove hiperekstenzija hehehe. To sam poceo da radim, mrtvo dizanje necu. Tvrd dusek mi pomaze neverovatno, znaci cini cuda. Pojas obavezno.. Mislim da su moji bolovi u tom doljnjemdelu ledja povezani sa time sto mi je taj deo tj misic jako oslabljen od sedenja-lezanja. osnova je znaci ojacati taj misic, i uz to naravno paziti na treninzima sto vise na kicmu. Zna li neko kako je najbolje spavati, u kojim pozicijama. Ja sam primetio kada podignem malo nogeda mi je mnogo lakse.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #12 poslato: Maj 06, 2011, 08:36:45 posle podne »
e da to je ta sprva, nisam znao da se vezba zove hiperekstenzija hehehe. To sam poceo da radim, mrtvo dizanje necu. Tvrd dusek mi pomaze neverovatno, znaci cini cuda. Pojas obavezno.. Mislim da su moji bolovi u tom doljnjemdelu ledja povezani sa time sto mi je taj deo tj misic jako oslabljen od sedenja-lezanja. osnova je znaci ojacati taj misic, i uz to naravno paziti na treninzima sto vise na kicmu. Zna li neko kako je najbolje spavati, u kojim pozicijama. Ja sam primetio kada podignem malo nogeda mi je mnogo lakse.
Jel to kad spavaš na leđima ili? Meni najviše odgovara na stomaku za leđa...ali bez jastuka.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.524
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #13 poslato: Maj 06, 2011, 08:58:43 posle podne »
au brate za ovu vezbu ne da ne bi bilo pametno da je izbegavate ako imate bolove u donjem delu ledja nego mozda i nikad u zivotu da ne radite ... time se mozda na kratko postigne rezultat jer se zagreje misic ali kad se ohladi ili kad se izgubi tonus... bice hebeno...  dobar kiroprakticar bi mogao da pomogne...

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Bol u donjem delu kicme, saveti za trening.
« Odgovor #14 poslato: Maj 06, 2011, 09:08:32 posle podne »
au brate za ovu vezbu ne da ne bi bilo pametno da je izbegavate ako imate bolove u donjem delu ledja nego mozda i nikad u zivotu da ne radite ... time se mozda na kratko postigne rezultat jer se zagreje misic ali kad se ohladi ili kad se izgubi tonus... bice hebeno...  dobar kiroprakticar bi mogao da pomogne...

 Opet zavisi u čemu je problem. Ako su mišići slabi ili neelastični onda će odlično pomoći...Ako je kičma povređena, tj neki živac uklješten i slično onda se ne treba zezati sa time...