Jun 16, 2024, 12:21:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: trening bez suplemenata  (Pročitano 21284 puta)

Van mreže 1978

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #15 poslato: Maj 10, 2011, 05:37:01 posle podne »
kakve rezultate mogu da ocekujem ako ne koristim NIKAKVE SUPLEMENTE ali je ishrana dobra?

EDIT: ustvari, od suplemenata uzimam vitamine i minerale jer mi je to problem dobiti iz hrane

ali ne koristim whey, glutamin, bcaa...

ponekad koristim kreatin

Covek pita kakve rezultate moze postici  bez suplementa a niko da mu odgovori. Ako ti je cilj snaga ako imas prosecnu genetiku  bez suplementa bi posle dve godine treninga mogao da  da dignes oko 100 kg a sa kreatinom oko 110 kg a uz vise godina treninga i pravilnu ishranu i vise. Sto se misicne  mase tice neces dostici bildere ali mogao bi cak i bez suplementa da postignes masu koji ima prosecni fudbaler bez problema a na njih se se ribe najvise loze a ne na bildere.  ;)

moze li se iskljucivo ishranom bez suplemenata napredovati jednako kao i sa suplementima?

Ne.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #16 poslato: Maj 10, 2011, 05:44:09 posle podne »
Citat
bez suplementa bi posle dve godine treninga mogao da  da dignes oko 100 kg a sa kreatinom oko 110 kg a uz vise godina treninga i pravilnu ishranu i vise

ovo je neka studija jel?  :o :o

Citat
da postignes masu koji ima prosecni fudbaler bez problema a na njih se se ribe najvise loze a ne na bildere

a ribe se ne loze na njihova tela vec na njihove pare i dobra kola,stanove,jahte i ostala sranja...jer imati u krevetu nekoga nprkao gatuzzo  ;D ;D

Van mreže sale zx10

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #17 poslato: Maj 10, 2011, 06:45:04 posle podne »
vidim neki se cude sto sam spomenuo bodybuildere iz 70tih i 80tih i pitam za suplemente

ne govorimo ovde o hemiji nego o suplementima

ali opet nisam bio dovoljno precizan, jer mislim an korisnike AAS a ne na natural vezbace

pretpostavimo da je korisnik u pitanju...
dakle, hemija je prisutna i rade se redovni ciklusi...

i onda dodjemo da situacije

da su suplementi  skuplji, nego solidna hemija + odlicna ishrana

da li ta velika cena, moze se opravdati, tj da li cemo na
hemiji i dobroj hrani imati dosta losiji rezultat

nego na hemiji + hrani + suplementima

?

Ps ono sto ne znam a bilo bi dobro da neko kaze, je , da li su 70tih postojali suplementi uopste

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #18 poslato: Maj 10, 2011, 07:17:13 posle podne »
Pod predpostavkom da cela ova tema nije zajebancija..

Suplementi mogu dosta da ti olaksaju zivot pogotovo kada si ON da ispostujes ukupan unos proteina, da kvalitetnije odradis trening itd...

A drugo, zavisi sta je za tebe losiji rezultat...Hrana je svakako osnova, ali zamisli da jedan korisnik cepa whey,bcaa, tecne amino itd. a drugi samo klopu...Svakako ce ugradnja proteina biti bolja i laksa sa suplementima

I trece ne znam zasto sve vise ljudi pokusavaju da preskoce stepenice: ako imas pare za dobru klopu, sledeca stepenica su suplementi, a sledeca hemija.Ne znam zasto bi neko uzeo hemiju ako nije dosao bar blizu nekog maksimuma koji je mogao prirodno da dostigne. ;)

Van mreže sale zx10

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #19 poslato: Maj 10, 2011, 07:42:33 posle podne »
ova tema nije zajebancija cak stavise

ja sam ozbiljni rekreativac

presao sam svoj prirodni maksimum i otisao nekih 8 kg misicno preko svog natural maksimuma, sa zadrzanim istim BF (a 18 kg gledajuci period mase gde se nakupi i dosta vode i salca)

tokom godina koristio sam siroki spektar suplemenata i hemije

temu sam pokrenuo zbog jedne cudne stvari

dakle, ja proteklih godinu ipo ne KORISTIM suplemente, ali hrana je dobra, sa oko 250 grama proteina dnevno

u tom periodu napredovao sam misicno oko kilo, kilo ipo

sto na mojih 99 solidno izdefinisanih kg nije malo

e sad, ako su suplementi neophodni

kako to da ja nisam NAZADOVAO kako se moze zakljuciti iz price vecine, nego sam napredovao?

kolicina hemija je ista kao i ranije, neka srednja doza po ciklusu (700-800 mg nedeljno sve ukupno)
« Poslednja izmena: Maj 10, 2011, 07:45:10 posle podne sale zx10 »

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #20 poslato: Maj 10, 2011, 07:54:27 posle podne »
bilo bi jako lepo da nas pocastis nekom slikom?

ja sad nemam bas puno vremena da pisem, ali...

koliko dugo treniras, koliko si se hranio, kako si saznao gde je tvoj natural maksimum, kako znas da ne bi VISE ili BRZE napredovao sa suplementima, koliko ciklusa imas ukupno iza sebe, koliko ciklusa imas godisnje...

Niko nije rekao da se nazaduje bez suplemenata nego da je LAKSE I BRZE sa njima, teze ce doci do PRETRENIRANOSTI...

2.5gr prot./kg na tvojih 100kg i 700-800mg hemije nedeljno? ako sam dobro razumeo...  ;)

Van mreže sale zx10

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #21 poslato: Maj 10, 2011, 08:16:14 posle podne »
treniram u gym 7 i nesto god, 3 god koristim hemiju,  ciklusa... puno...
van gym trenirao sam sve i svasta ceo zivot, imam 30 god

hranio sam se tokom godina od 200 do 400 g proteina  i sada sam na nekih 250g iliti 2.5 g po kg
mozda je i malo vise - ne merim sad precizno, ali recimo da mi je osnova oko kilogram cistog mesa (belo meso ili riba filet ili krmenadla) i ostalo sta uleti, jaje, jogurt itd

natural maksimum sa mojim rezimom posvecenosti bio je kada sam 2 god zaredom bio na istoj kilazi tj napredovao 1 kg godisnje sto je bilo nekih 90 kg

letnja forma mi je prosle god bila 97 kg sa recimo 9% bf i nesto viska vode (uglavnom depo je krivac)
ove godine , kako mi se cini, bice ista forma sa nekih 99kg

hemija, da , 700-800mg nedeljno

recimo tren 200 i depo 500
ili depo 750
ili winstrol tabs 350 + depo 250 + tren 200
ili depo 250 + tren 200 + bolda 200


citavo pitanje je sa stanovista REKREATIVCA koji zeli da dobije najbolji odnos cena/kvalitet a sto se tice izbora hrane/suplemenata
placam oko 300 jura mesecno sve (hrana hemija teretana itd) a kada bih tu ubacio suplemente ta cifra bi bila znacajno veca sto je malo mnogo za mene ovih dana...

i interesovalo me je, da li jos neko radi kao ja, da li je uopste probao, i kakvi su rezultati...

naravno sve je vezano za finansije, da imam neograniceni budzet uzeo bih sve  ali ovako, moramo da odredimo prioritete...
« Poslednja izmena: Maj 10, 2011, 08:20:18 posle podne sale zx10 »

Van mreže etaoin

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 116
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #22 poslato: Maj 10, 2011, 10:57:23 posle podne »
Pre nego sto si uzeo hemiju, mozda si trebao da probas razne vrste treninga, razlicite programe ishrane, pojacanu suplementaciju. Ja sam se zajebao pa sa 17 uzeo hemiju i licno smatram da covek moze mnooooooogo da dogura sa odlicnom klopom i suplementacijom. 300e mesecno za suplemente i klopu je vise nego dovoljno plus npr treninzi kakve Pedja upraznjava koji su usko vezani bas za dobru suplementaciju. Ovo je neko moje iskustvo ali najbolje savete ces sigurno dobiti od iskusnijih od mene.

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #23 poslato: Maj 10, 2011, 11:22:15 posle podne »
Diskutovali smo to ranije, naravno da je napredak veci od hemije nego od suplemenata, ne mozes porediti babe i zabe. Isto tako ne mogu se usporediti negativni efekti, suplementi ih nemaju, a hemija .... (nisam ja od onih sto pricaju od hemije ti otpadnu testisi, oboli jetra i bubrezi) ali nije bas bezopasno. Bez suplemenata moze, sa suplementima je brze.
Ja stojim da postoje zaista isplativi suplementi koji mogu parirati u korisnosti cvrstoj hrani, samo ne onoliko proizvoda koliko bi kompanije koje proizvode suplemente bi hteli da mi poverujemo.
No curling in the squat rack!

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #24 poslato: Maj 11, 2011, 10:06:25 pre podne »
treniram u gym 7 i nesto god, 3 god koristim hemiju,  ciklusa... puno...
van gym trenirao sam sve i svasta ceo zivot, imam 30 god
- po ovome je logicno da imao recimo nekih 9 ciklusa iz kojih si izvukao 8kg (tako si napisao)  :'(

hranio sam se tokom godina od 200 do 400 g proteina  i sada sam na nekih 250g iliti 2.5 g po kg
- mozda si na hemiji trebao da pojacas proteine pa bi rez. bili bolji

natural maksimum sa mojim rezimom posvecenosti bio je kada sam 2 god zaredom bio na istoj kilazi tj napredovao 1 kg godisnje sto je bilo nekih 90 kg
- mozda si trebao da probas i druge stvari pre hemije neko je gore napisao

letnja forma mi je prosle god bila 97 kg sa recimo 9% bf i nesto viska vode (uglavnom depo je krivac)
- klopa je krivac nije depo

citavo pitanje je sa stanovista REKREATIVCA koji zeli da dobije najbolji odnos cena/kvalitet a sto se tice izbora hrane/suplemenata
placam oko 300 jura mesecno sve (hrana hemija teretana itd) a kada bih tu ubacio suplemente ta cifra bi bila znacajno veca sto je malo mnogo za mene ovih dana...
- probaj da batalis hemiju na godinu dana a da klopas lepo, ako mozes natural da zadrzis to - verovatno si mogao natural i da dobijes ;)

Sa hemijom ulazis u taj zacarani krug da stalno moras da uzimas da bi odrzao to sto si napravio i to je malo bzvz...
« Poslednja izmena: Maj 11, 2011, 10:08:03 pre podne Milos Zivanovic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #25 poslato: Maj 11, 2011, 11:15:44 pre podne »
...jbt ne mogu da verujem...

Van mreže sale zx10

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #26 poslato: Maj 11, 2011, 12:17:54 posle podne »
na ovo nisam dobio odgovor a interesuje me

moze li mi neko reci sta od suplemenata je postojalo 70tih godina proslog veka?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #27 poslato: Maj 11, 2011, 12:28:18 posle podne »
na ovo nisam dobio odgovor a interesuje me

moze li mi neko reci sta od suplemenata je postojalo 70tih godina proslog veka?

i
whey protein,amino kiseline,razni oblici SOLO AK,inosin
ono sta je bitno je to da su ovo stvari  ZA KOJE SE ZNALO u normlanom svetu A oni koji su to koristli inisu morali da o tome govre jer se to cuvalo kao tajna i ono sto je veoma vazno da TI shvatis je to da tada nije bila razvijena SUPLEMENT IDNURSTIJA kao sto je danas ali kada je tata WIEDER krenuo u tu pricu e onda je sve okrenuto i neke stvari su GLE CUDA obelodanjenje..
a tebe verovatno zanima na koliko je mg d bola bio arni i bertil
e pa sve i da znam ne bih ti rekao jer kako vidim prilicno si veliki hazarder i to bi moglo biti prilicno jebeno

e da.
oni su u stvari bili natural a nisu imali ni vitamine

jbt..ovo je da covek ne pvoeruje...
nesto bas ne verujem da imas 30 god.

jel bi hteo da nas pocastis nekom slikom?

Van mreže sale zx10

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #28 poslato: Maj 11, 2011, 01:15:56 posle podne »
vrlo rado,  slike koje imam su svi vec videli, a zna me dosta ljudi i uzivo...

za 2 nedelje od danas
po zavrsetku dijete pravim nove a mozda/verovatno budu i profi fotke (mada BB je u drugom planu, u prvom su motori i devojke), i stavljam ovde u sekciju 'clanovi'

do tada se odjavljujem...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #29 poslato: Maj 11, 2011, 01:19:01 posle podne »
vrlo rado,  slike koje imam su svi vec videli, a zna me dosta ljudi i uzivo...

za 2 nedelje od danas
po zavrsetku dijete pravim nove a mozda/verovatno budu i profi fotke (mada BB je u drugom planu, u prvom su motori i devojke), i stavljam ovde u sekciju 'clanovi'

do tada se odjavljujem...

super