Maj 23, 2024, 10:24:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.157 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: trening bez suplemenata  (Pročitano 21213 puta)

Van mreže srebrni vuk

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
  • THE EASY DAY WAS YESTERDAY
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #30 poslato: Maj 11, 2011, 01:21:57 posle podne »
nevjerovatno, nepojmljivo mi je da bilo ko prvo ne obezbijedi kvalitetnu hranu,GOMILU supsa pa da tek onda razmislja o teskoj artiljriji... moje je misljenje da je uzimanje AAS( koji takodje podizu sintezu proteina na mnogo visi nivo) a jesti pastetu i cajnu (da se figurativno izrazim) bez ikakvih supsa,kojima treba pored ishrane svesrdno upirati kuru,totalna budalastina i maltretiranje tijela zarad NICEGA
Κύριε ἐλέησον

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #31 poslato: Jul 10, 2011, 06:41:45 posle podne »
Jedno pitanje, valjda je dobra tema.
Imam 6 cvrstih obroka, 200g proteina na 80kg, znaci 2,5g/kg.
Trenutno sam bez supsa, imam novca samo za whey.
E sad, posto je hrana osnov, da li je pametnije ubaciti jos jedan cvrst obrok, u ovom slucaju 300g Elle ili 40g wheya u PWM-u?
I jedno i drugo bi mi dalo priblizno 3g/kg proteina.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #32 poslato: Jul 10, 2011, 06:48:48 posle podne »
Whey ubaci, vaznije je nahraniti misice poslije treninga...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #33 poslato: Jul 10, 2011, 06:55:54 posle podne »
Whey ubaci, vaznije je nahraniti misice poslije treninga...

Ok, tako sam i ja razmisljao, ali jos nesto me kopka. U 99% slucajeva posle treninga radim kardio od 20-45 minuta, kako kad (nemam vremena za 2 treninga u poslednje vreme, a necu ni imati preko leta). Znaci, ipak se malo taj vremenski prozor za uzimanje wheya gubi, ili bar nije toliko ucinkovit. Pored toga, desava se da spavam jako malo zbog obaveza, po samo 4-5 sati. I taman posto mi dan duze traje, imam vremena za taj jos jedan obrok. Naravno, mogu da se suzdrzim od jela, ali se bojim da onda pravim veliki razmak izmedju obroka...

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #34 poslato: Jul 10, 2011, 06:59:02 posle podne »
nzm za vas ali za mene je sir ne zamenljiv u odnosu na 30gr praska........

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 255
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #35 poslato: Jul 10, 2011, 07:02:11 posle podne »
Svaki put poslije treninga radis cardio?Sta radis defku?Inace 200g bjelancevina na 80kg je dobar ,,krkljanac",jos bez wheya.Od toga se mora napredovati...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #36 poslato: Jul 10, 2011, 07:10:52 posle podne »
Svaki put poslije treninga radis cardio?Sta radis defku?Inace 200g bjelancevina na 80kg je dobar ,,krkljanac",jos bez wheya.Od toga se mora napredovati...

Ne, nego imam posao gde se puno sedi, 8h sam prikovan za stolicu. Kad se na to doda manjak sna povremeno+trening, stvarno nemam snage nizasta. Kad odradim kardio znam da sam miran za te dane kad ne mogu da mrdnem. I naravno, najbitnije, zbog opsteg zdravlja.
A sto se tice 200g proteina... Mislim da su svi razliciti, i meni licno vise odgovara kad unosim vise proteina/manje uh.
« Poslednja izmena: Jul 10, 2011, 07:12:55 posle podne Francuz »

Van mreže armin a

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
  • Always be prepared
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #37 poslato: Avgust 31, 2011, 10:24:09 posle podne »
Ljudi dobro bi mi doslo par savjeta, pocetnik sam poceo sam sa teretanom ali nazalost nisam u mogucnosti da uzimam suplemente pa me interesuje dali mogu sprijeciti katabolizam tako sto bi npr odma nakon treninga uzimao proteine i UH iz hrane npr bjelanca i grozdice/banane i multivitamin ili je to posao iskljucivo za aminokiseline? Ishrana mi je OK. Usput me interesuje dali postoji jos nesto sto bi bilo pozeljno konzumirati tokom treninga osim vode?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #38 poslato: Septembar 01, 2011, 07:21:38 pre podne »
svi smo mi starija generacija pocinali bez supsa i tu smo gde jesmo
ali
problem je u tome sto ti je uz supse put DUPLO kraci a i doci ces do faze kada vise neces moci da ides dalje bez supsa i jednostavno..

jbg..
odgovro je i da ali vise ne..

Van mreže armin a

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
  • Always be prepared
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #39 poslato: Septembar 01, 2011, 11:54:23 pre podne »
mozda bi i mogao sacuvati nesto novca za aminokis. iskljucivo za oporavaka ostalo unositi putem hrane? Bil to bilo OK? Usto me interesuje da li da uzimam laneno, maslinovo ili mozda riblje ulje, imal kakve razlike?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.557
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #40 poslato: Septembar 01, 2011, 12:19:00 posle podne »
omega 3... u kapsulama i zavrsio si pricu sto se tice ulja  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #41 poslato: Septembar 01, 2011, 03:29:40 posle podne »
mozda bi i mogao sacuvati nesto novca za aminokis. iskljucivo za oporavaka ostalo unositi putem hrane? Bil to bilo OK? Usto me interesuje da li da uzimam laneno, maslinovo ili mozda riblje ulje, imal kakve razlike?

pa bolje ti je protein da imas POSLE TRENINGA nego AK

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #42 poslato: Septembar 01, 2011, 04:43:04 posle podne »
Nesto vezano za ulja> Laneno je kvalitetnije po sastavu od extra virgine maslinovog, ali ima ona prica da se laneno lako kvari, tipa prilikom jednog testiranja ameri su nasli da je 7 od 11 ulja lana bilo pokvareno, tj., sto nas interesuje, pokvaren odnos masti u njemu. Ovu pricu cesto pominje Poliquin, e sad koliko sve ovo drzi vodu ne znam (ocekujem misljenja), ali znam da ovde kod nas od lanenog nailazim na nekog domaceg proizvodjaca (mislim SUNCE) pa mi to ne uliva optimizam u kvalitet proizvodnje i cuvanje istog.
Inace licno, ja saram, cas maslinovo, cas laneno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #43 poslato: Septembar 01, 2011, 04:49:32 posle podne »
Citat
Ovu pricu cesto pominje Poliquin,

pa onda uskoro ocekuj da carli uskoro krene u kampanju reklamiranja nekog maslinovog ulja za GRENLANDA jer verovatno je tamo najkvalitenije jer u stvari i nema maslina ali ce mo da zamisljamo kao da ih ima

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: trening bez suplemenata
« Odgovor #44 poslato: Septembar 01, 2011, 04:56:07 posle podne »
Ma koliko znam fura on svoje kapsulice o3 sa drugacijim EPA i DHA, nego me cela prica oko odrzivosti kvaliteta lanaenog zanimala.