April 18, 2024, 10:30:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: BodyBuilding kuvar  (Pročitano 10192 puta)

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
BodyBuilding kuvar
« poslato: Maj 14, 2011, 04:42:56 posle podne »
 svi znamo da pred leto krene defka,a ova ne kaloricna hrana itekako ume da zagorca zivot sa ukusima,pa ako nije problem da neko ako zna neke dobre recepte da se spremi pravi BB a ukusan obrok moze da se postuje,nisam nasao ovu temu,a ne bih je stavljao u off topic pa izvolte,evo ja cu prvi:
ispece se 250-300g krompira i onda se jede sa ella sirom
od 1 soljice pirinca od 50 g stavi se 2 soljice vode i 2 soljice nemasnog mleka(mada ovo nije po bb standardima ali nije mnogo) i na kraju cimeta (neka vrsta sutlijasa samo bez dodatka secera)
ovsene i whey od cokolade (mmm)
kajgana od 2 cela jajeta i 2 belanceta sa preprzenim lukom-prvo se preprzi luk u maslinovom ulju (ne puno ulja,2 male kafene kascice,mozda i manje) nekih 10ak min,preko toga se sipaju umucena jaja
nisam previse kreativan,pa me zanimaju ostala misljenja i recepti? hvala unapred
« Poslednja izmena: Maj 14, 2011, 04:45:38 posle podne nikadsenepredajem »
Beat the genetics!

Van mreže BBIML

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #1 poslato: Maj 14, 2011, 05:35:06 posle podne »
nema recepata, jedes i cutis ,ko te pita kako ti je xD
.................::::::::::::::::::::::::::::::::...............
.................::::::::::::::::::::::::::::::::................
..........::::::.....:::::......:::::....::::...:::::.....

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #2 poslato: Maj 14, 2011, 06:05:05 posle podne »
Od zajebancija samo zacini, zasladjivaci i Cola Zero. :D

Van mreže BBIML

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #3 poslato: Maj 14, 2011, 08:02:48 posle podne »
Od zajebancija samo zacini, zasladjivaci i Cola Zero. :D
x2
.................::::::::::::::::::::::::::::::::...............
.................::::::::::::::::::::::::::::::::................
..........::::::.....:::::......:::::....::::...:::::.....

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #4 poslato: Maj 14, 2011, 09:53:44 posle podne »
protein fluff  ;)
moze i samo sa pola solje mleka, oko desetak kockica leda i kazein (ja pravim sa the casein i savrseno je)
em je ukusno, em kvalitetno, em te zasiti poprilicno :)

http://www.leangains.com/2010/09/high-protein-recipes-and-jack3d-review.html

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #5 poslato: Maj 14, 2011, 11:22:14 posle podne »
nema recepata, jedes i cutis ,ko te pita kako ti je xD

bas zato sam i napravio ovaj topic,video sam da je naturalni nesto kuhao,pekao u rerni sta vec,daj vamo recept
protein fluff  ;)
moze i samo sa pola solje mleka, oko desetak kockica leda i kazein (ja pravim sa the casein i savrseno je)
em je ukusno, em kvalitetno, em te zasiti poprilicno :)

http://www.leangains.com/2010/09/high-protein-recipes-and-jack3d-review.html

ovo fino izgleda,probacu
Beat the genetics!

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #6 poslato: Maj 15, 2011, 05:14:29 pre podne »
Ja to nekako vidim kao i u mom potpisu dole.. Ne mozes da se jebes a da ti ne udje. Tako da ili zderi ukusnuu masnu hranu i imas BF 20% ili cuti treniraj i jedi bljutavu piletinu i ni ne razmiljaj o ukusu... :)
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #7 poslato: Maj 15, 2011, 07:07:09 pre podne »
da li je moguce,da svaka tema koja se otvori ovde,bude toliko spamovana glupim postovima da toliko ode u off da je to strasno. Pa gde sam ja napisao da se uopste jede masna hrana u ovom kuvaru? ja sam samo pitao za nacine kako je uciniti ukusnijom ,tj na koji nacin spremiti nesto,evo to me je podstaklo ono sto je Naturalni napravio u svojoj rerni i kako ja nekad radim,ako neko ne moze ili ne zna ni jedan recept neka se ne javlja molim vas,il nek bar podeli  iskustva da li mu se svidelo ili ne ,ovako ako pocnes da nabrajas mudre misli zajebaces Andrica
« Poslednja izmena: Maj 15, 2011, 07:08:50 pre podne nikadsenepredajem »
Beat the genetics!

Van mreže Exsvmod

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #8 poslato: Maj 15, 2011, 09:45:27 pre podne »
Ne mogu da verujem...
Znaci napise se zero cola,zasladjivaci,step...
i onda ispod ide x2 x3 x 1555
ajde da mi neko kaze,jel zna sta se u mozgu crevima desava,sa tolikim unosomn,2l zero,u pwm,uvece,uz ovsene uz elu taj step..sta rade ti zasladjivaci?to je sve otrvo,da ne nabrajam sad...
idi na bodybuilding.com nikadsenepredajem,i odi u deo o scivation proizvodima,tamo imas mnostvo recepata...

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #9 poslato: Maj 15, 2011, 10:05:41 pre podne »
Izgleda da mnogi jos ne kontaju relaciju cola zero = aspartam = metanol+ostala sranja = smanjena sinteza proteina....

Van mreže Exsvmod

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #10 poslato: Maj 15, 2011, 10:12:47 pre podne »
Ne radi se tu samo o sintezi proteina djake,vestacki zasladjivaci mogu i iz ketoze da izbace,unistavaju neurone u mozgu,iritiraju kolon,nastaju ranice,otrov ih popunjava..mnogo stvari tu ima
Ne mogu da razumem,da se dize tolika panika oko elle i oko ovsenih i oko ostalih body bilderskih egzoticnih jela...

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #11 poslato: Maj 15, 2011, 10:14:35 pre podne »
E sad nastaje problem.

Prvo sto na ovom forumu pisu iskljucivo Mr.Olimpia koji su 24/7 totalno iseceni i u zivotu nisu ni pogledali u secer.

Ako dolazi leto i defka ne verujem da ces da ides okolo sa 5% BF...posto uz leto dolazi plaza, pivce, ribice itd. Tako da je i apsurdno da se neko trudi da bude preterano isecen leti. Ako uzmemo to u obzir moze da se dosta toga spremi :) Mislim ti na defki radis zbog plaze a ne da bi sedeo u sobi i gledao se u ogledalo. A ako ides na plazu nemas vremena da pazis na ishranu konstantno. Plus na sve to ako ima neka mlada dama koja je vrlo simpaticna pa jebes trening ;)

Prvo...ako pravis nesto "slatko" moras da malo promenis perspektivu kuvanja. Normalno da secer u BB je zabranjen (trebalo bi ga izbegavati i bez BB) tako da moras da promenis nesto u kuvanju. Imas recepte za homemade protein bar. Nije komplikovano, lako se napravi i eto ti slatkis. Takodje mozes da napravis i palacinke sa bezmasnim mlekom i da za punjenje uzmes npr ella i whey od cokolade. I da ubacis neku vockicu u to (jagoda, tresnja) neces da umres.

Ako pricamo o mesu. Meso kao meso je ukusno ako ga spremas sa mastima zato sto je to ono sto mu daje ukus. Jebiga sad nema resenja da meso bude nemasno i ukusno. Al mozes da se igras sa zacinima. Imas da kupis mix od 3 vrste bibera, kari, origano. Sve to moze da se koristi da se meso ucini ukusnijim. Soja sos...isto ok stvar. Terijaki sos...ne znam dal ima da se kupi ja sam vidjao. Nije jeftin al je super. Uzmes npr soja sos, u njega dodas seckanu ljutu papricicu, sok od limuna i to vec moze da bude pac za meso. Ja volim u to da dodam i malo meda (niko nece da umre od toga da se ne lazemo).

Jaja nisu dosadna namirnica, cak naprotiv. Ako ti se smuce klasicna jaja...uzmes pa skuvas jaja i napunis ih kremom od elle, belog mesa i recimo kiselih krastavcica. Ok za dorucak. Ako ih przis...mozes da dodas u njih vec pomenuti luk, malo paradajza iseckanog na sitne kockice, spanaca.

Piza...da piza moze da bude ukusna i ok. Napravis testo bez ulja i svih ostalih gluposti. Za nadev mozes da stavis sta hoces. Ja licno picu bez sosa od paradajza i belog luka ne prihvatam. Uzmem pelat u Idea, iseckam beli luk sitno, dodam origano i ostale mirodjije i gluposti i to je gotov sos. Picu je tesko ispeci u rerni bez ulja to stoji. Al onda ne mroas u rerni. Uzmes testo i ispeces na teflonu (ko palacinke) i onda stavljas nadev. Sos (ako hoces) i na to jos dodatno ide neki protein (sta god hoces)...e sad sir ne mozes da stavljas mastan je tako da su se snadji. Opet moze cudotvorna ella da se stavi al sve je do tebe.
« Poslednja izmena: Maj 15, 2011, 10:16:25 pre podne sleepy »
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #12 poslato: Maj 15, 2011, 10:24:43 pre podne »
Ne radi se tu samo o sintezi proteina djake,vestacki zasladjivaci mogu i iz ketoze da izbace,unistavaju neurone u mozgu,iritiraju kolon,nastaju ranice,otrov ih popunjava..mnogo stvari tu ima
Ne mogu da razumem,da se dize tolika panika oko elle i oko ovsenih i oko ostalih body bilderskih egzoticnih jela...

Druze, sve ja to znam, ali kako nekome ovde objasniti da to ne valja, jedino tako da im kazes da ce im smanjiti sintezu proteina pa im dzabe sto mere unos proteina u gram kada se zalivaju colom...

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #13 poslato: Maj 15, 2011, 12:04:28 posle podne »
E sad nastaje problem.

Prvo sto na ovom forumu pisu iskljucivo Mr.Olimpia koji su 24/7 totalno iseceni i u zivotu nisu ni pogledali u secer.

Ako dolazi leto i defka ne verujem da ces da ides okolo sa 5% BF...posto uz leto dolazi plaza, pivce, ribice itd. Tako da je i apsurdno da se neko trudi da bude preterano isecen leti. Ako uzmemo to u obzir moze da se dosta toga spremi :) Mislim ti na defki radis zbog plaze a ne da bi sedeo u sobi i gledao se u ogledalo. A ako ides na plazu nemas vremena da pazis na ishranu konstantno. Plus na sve to ako ima neka mlada dama koja je vrlo simpaticna pa jebes trening ;)

Prvo...ako pravis nesto "slatko" moras da malo promenis perspektivu kuvanja. Normalno da secer u BB je zabranjen (trebalo bi ga izbegavati i bez BB) tako da moras da promenis nesto u kuvanju. Imas recepte za homemade protein bar. Nije komplikovano, lako se napravi i eto ti slatkis. Takodje mozes da napravis i palacinke sa bezmasnim mlekom i da za punjenje uzmes npr ella i whey od cokolade. I da ubacis neku vockicu u to (jagoda, tresnja) neces da umres.

Ako pricamo o mesu. Meso kao meso je ukusno ako ga spremas sa mastima zato sto je to ono sto mu daje ukus. Jebiga sad nema resenja da meso bude nemasno i ukusno. Al mozes da se igras sa zacinima. Imas da kupis mix od 3 vrste bibera, kari, origano. Sve to moze da se koristi da se meso ucini ukusnijim. Soja sos...isto ok stvar. Terijaki sos...ne znam dal ima da se kupi ja sam vidjao. Nije jeftin al je super. Uzmes npr soja sos, u njega dodas seckanu ljutu papricicu, sok od limuna i to vec moze da bude pac za meso. Ja volim u to da dodam i malo meda (niko nece da umre od toga da se ne lazemo).

Jaja nisu dosadna namirnica, cak naprotiv. Ako ti se smuce klasicna jaja...uzmes pa skuvas jaja i napunis ih kremom od elle, belog mesa i recimo kiselih krastavcica. Ok za dorucak. Ako ih przis...mozes da dodas u njih vec pomenuti luk, malo paradajza iseckanog na sitne kockice, spanaca.

Piza...da piza moze da bude ukusna i ok. Napravis testo bez ulja i svih ostalih gluposti. Za nadev mozes da stavis sta hoces. Ja licno picu bez sosa od paradajza i belog luka ne prihvatam. Uzmem pelat u Idea, iseckam beli luk sitno, dodam origano i ostale mirodjije i gluposti i to je gotov sos. Picu je tesko ispeci u rerni bez ulja to stoji. Al onda ne mroas u rerni. Uzmes testo i ispeces na teflonu (ko palacinke) i onda stavljas nadev. Sos (ako hoces) i na to jos dodatno ide neki protein (sta god hoces)...e sad sir ne mozes da stavljas mastan je tako da su se snadji. Opet moze cudotvorna ella da se stavi al sve je do tebe.


ovi recepti nisu losi,probacu...
Beat the genetics!

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #14 poslato: Maj 15, 2011, 05:50:28 posle podne »

Odlicna tema...  :'(

Kako kad radim defku da jedem klopu koja ima izobilje ukusa, jer me malo smara da 10 nedelja eto imam neki rezim koji moram da postujem... Pa imas celu godinu da jedes slobodnije i ti bi bas dok traje dijeta da malo raspalis po kreativnosti...  Verujem da je ova tema sala, nadam se bar..

Ono sto mozes da menjas su zacini, i salate koje mozes da jedes na defki...  ;) i mozes da promenis ukus Whey-a koji pijes  :P

I da - kako jedes - takve rezultate ocekuj (na kraju krajeva probaj jedno leto da postujes sve 100% a drugo ne, pa ces znati zasto je bitno da taj period odradis kako treba)...