Maj 02, 2024, 03:15:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 4796 puta)

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #15 poslato: Jun 05, 2011, 11:20:57 pre podne »
Izbaci mleko i izbaci jogurt sem ako nije ovakav koji ja pijem a to je na 100 gr 16 gr prot 0 UH i 5 gr masti. Po meni prasak nikada ne moze da bude zamena za cvrst obrok tako da kupi neku plastiku i nosi tvoj obrok sa tobom :)
Ubaci vise povrca sto svezeg sto kuvanog. Ubaci multi vitamim. Ja sam hleb skroz izbacio iz ishrane  bilo kakav. Ubaci jaja kuvana u ishranu... Eto nadam se da sam doprineo bar malo.
Ima jogurt sa 0,05% mm 3,2 P i UH-Imlek.
Citao sam po forumu da treba da ubacim najmanje 3000 kalorija dnevno ako hocu povecanje misicne mase! Dalje, shavtio sam da spore UH treba konzumirati do 16 H a oni su najveci izvor UH i kako to postici ako izbacim jos integralni hleb. 100 grama pirinca pomjesanog sa tunjevinom jedem po sat vremena Ne ide mi taj pirinac :(. Pomagajte!!!! Mogu li cvrsti obrok posle treninga da uzmem prvo 150 gr piletina a posle pirinac u mlijeku sa vrlo malo dexa da zasladim (to da mi bude jedino zasladjeno u toku dana osim PWM)
Kako ubaciti toliko kalorija ako smo ograniceni samo na pirinac, ovsene (ujutro) i tjesteninu i to do 16 h?


Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #16 poslato: Jun 05, 2011, 01:14:38 posle podne »
Nije jogurt zeznuo se u pisanju a pijem i njega on ima 5 gr prot na 100 grama. Ovo sa 16 gr je sir neki  kao ella...
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #17 poslato: Jun 05, 2011, 03:18:51 posle podne »
Hvala Dominikanac na savjetima i ako moze jos neko da mi kaze mogu li pirinac sa mlekom da jedem. Tesko je dostici 3000 kalorija ili 3500 samo sa pirincem. Mislio sam da je ok da jedem ujutro od UH ovsene a kasnije da kombinujem pirinac, integralni hleb i krompir.

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #18 poslato: Jun 05, 2011, 03:41:23 posle podne »
Kako tesko druze ja sam na dijeti za sagorevanje masti sa skoro 3000 cal. A jedem meso-ovsene-krompir-jaja-sir i tonu povrca!  I mene kalorije ne opterecuju ja gledam kolicinu UH - zdravih masti  i Prot u mojoj ishrani a cal me ne zanimaju toliko.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #19 poslato: Jun 05, 2011, 04:08:14 posle podne »
Kolicina Dominikanac! Kad vidim koliko dodje 300 gr pirinca kad se skuva, pa kad pocnem da jedem samo pola od toga (jedem pomijesano sa tunjevinom) na nos pocne da mi izlazi.
I da li postoji neka tajna oko priprema BB obroka a da po cijeli dan niste u kuhinji (przi, kuvaj, jedi, peri sudje)? Mislim da sam postao najbolja domacica u naselje :)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #20 poslato: Jun 05, 2011, 04:16:31 posle podne »
Pa vidi 300 gr pirinca kad se skuva dodje 600gr otprilike. A to je podeljeno na 3 obroka po 200 gr recimo sto je po 80 grama uh po obroku. Kad bolje pogledas i nije toliko mnogo bar za mene Do duse ja mrzim piriac veni je jos gore jedem krompir a njega moras da pojedes brdo posto je na 100 gr samo 20gr UH.. Ja spremam hranu u steameru ujutro za ceo dan (imas post u nutrition). Kad zavrsim samo od prilike podelim u 4 plasticne porcije sacekam da se ohladi poklopim i kad idem negde napolje u zavisnosti koliko cu da ostanem ponesem 1 ili 2 porcije. Uvek operem steamer cim zavrsim i to je to. Uvece kad pojedem sve obroke ostane mi 4-5 plastika da operem i to je sve.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #21 poslato: Jun 05, 2011, 04:51:24 posle podne »
Mnogo te smaram ali sta da radim ka ne znam :(. Ja kad sam skuvao 400 gr pirinca doslo mi je tacno 2 kg. Napunio sam serpu vode i ubacio pirinac kad je bilo mekano vode nije bilo a pirinca..da se najezis od kolicine. Citao sam tvoj post o steameru i mislim da je dobro resenje jer ja sad sve spremam na teflonu. S obzirom da je meni trening u 8 ujutro ja prvi obrok (ovsene + whey) jedem u 6 30 tako da mi ostaje oko jedan sat da pripremim obroke za ceo dan (na poslu sam od 9 30). Mislis li da je bolje da ne brojim kalorije vec samo kolicinu P, UH i M jer mi se nekako ne poklapa sve to sa kca?  Kad sve saberem uvek ima manje kcal nego sto meni treba.
Pokusacu sa 4 gr UH po kg, 2.2 gr P i 1gr M. Skrobaste UH unosicu do 16 h a zatim samo zdrave masti i P.. i povrce. Jesam li na pravom putu?

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #22 poslato: Jun 05, 2011, 05:31:36 posle podne »
Pa vidi ja sam poceo da citam forum pre mesec i po i ja samo prenosim ono malo sto sam naucio. Cekaj pametnije od mene komentarisace sigurno polako. Nije lose tako kako si naveo po mom misljenju pa sad.. Imam  ja negde sam postovao moj plan za masu pa pogledaj niko nije rekao da ne valja. Ne znam koliko si UH jeo pre ali ja posle dijete kad krenem masu ja cu krenuti polako sa UH pa iz nedelje u nedelju povecavati i pratiti rezlutat. Zapisuj sta jedes i kakav efekat ima na tebe posto je za svakoga drugacije. Tako ces u buducnosti kad nakupis dovoljno info moci da napravis dijetu koja ce te najbolje raditi.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #23 poslato: Jun 05, 2011, 10:45:11 posle podne »
Ne znam koji posni sir pred spavanje momci uzimate,evo jedan jako dobar koji ja nerijetko kupujem,iako se ne bavim bodybuiildingom,vama ce vise koristiti dakako.

http://www.meggle.ba/proizvodi/sir-i-namazi/sir/svjei-sir-10-mm-500g---light.html

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #24 poslato: Jun 05, 2011, 11:10:40 posle podne »
Ima malo mm, nije lose! Bolje nego Vindija

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #25 poslato: Jun 05, 2011, 11:33:40 posle podne »
Ne znam koji posni sir pred spavanje momci uzimate,evo jedan jako dobar koji ja nerijetko kupujem,iako se ne bavim bodybuiildingom,vama ce vise koristiti dakako.

http://www.meggle.ba/proizvodi/sir-i-namazi/sir/svjei-sir-10-mm-500g---light.html
dobar je i onaj dukatov posni ja isto uzimam ovaj  Posni jer u  CG ,barem na ovde na primorju nema  Elle
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #26 poslato: Jun 06, 2011, 12:20:18 pre podne »
Pa ovaj je u svakom slucaju jeftiniji,mozda mu je to jedina prednost. Ovaj kosta oko 2.15 Km,ili 2.20.

A nutritivne vrijednosti su itekako zadovoljavajuce.