Mart 28, 2024, 05:31:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Atletika(suplementacija)  (Pročitano 29318 puta)

Van mreže Track_Field

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Atletika(suplementacija)
« poslato: Januar 16, 2013, 01:06:18 pre podne »
Pozdrav svima,

bavim se atletikom(sprint i skok u dalj),imam 17god,i imao bih par pitanja:

molio bih da ako neko moze da mi objasni neke stvari tj.koji supsi trebaju da se koriste kao Pre Workout a koji poslije...

Do sada sam uzimao samo kreatin(kre-alkalyne jednu caps prije,jednu poslije),pravio sam jako veliku gresku ljeti jer sam uzimao i kofein zajedno(citajuci forum sam uocio,da to i nije bas preporucljivo),i naravno protein(Weider hardcore whey)poslije treninga...

Sada sam poceo ozbiljno trenirati,kako na stazi tako i u teretani...Jace od mjesec dana se ubijam i napredovao sam dosta,3-4kg misicne mase sigurno...:)

Sad koji bi meni supsi bili korisni i kada da ih pijem...Citao sam dosta,ali sve mi djeluje nepovezano...Glutamin,ZMA,Beta alanin,Glucosamin,HMB,BCAA, itd...Fakticki samo bih volio da mi neko rasporedi ove suplemente,tj.da ih svrsta u Pre i Post workout grupe...Zma se uzima navecer to znam...


Unaprijed hvala :)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Atletika(suplementacija)
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2013, 10:04:05 pre podne »
Kao pre-workout mozes da uzmes neki NOX koji ce te malo podici,povecati protok krvi,snagu...uglavnom povecace ti zelju za treningom...mislim da bi Jack3d bio dobar izbor,jer ne izaziva preteranu pumpu,koliko povecava snagu i fokus na treningu

Takodje kao pre-wo pozeljno je uzeti bcaa i glutamin,recimo 10g bcaa i 5g glutamina

Ne bi bilo lose da uzmes i neki suplement koji ce ti sacuvati zglobove,znaci nesto na bazi glucosamina...njega rasporedis na doze od 2-3 puta dnevno

posle treninga whey sa malo dekstroze i maltodekstrina,sa dodatkom recimo 5g bcaa i 10g glutamina

Takodje mislim da bi za tebe dobar bio beta alanin...procitaj malo vise o njemu,pa ces videti o cemu se radi

Nije da sam nesto upoznat sa suplementacijom u altetici,ali rekao bih da bi gore navedeno bio odlican izbog za tebe

mozda neko drugi ima vise iskustva sa atletikom :)
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Atletika(suplementacija)
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2013, 10:14:53 pre podne »
ja bih se slozio sa svim sto je sale rekao osim sa uzimanjem jack-a jer neznam dali imas doping kontrole,tj ako imas onda NEMOJ
umesto njega u pre workout stack bih ubacio 3 caps krea alkyline i to je moja iskrena prepruka jer u tvom sprot a pogtovo gisciline sa kojom se ti bavis je potrebna explozivnost i explozinva snaga a to bas krealky i daje
uz naravno dozu bcaa i glm
i jos prepruka
20ak gr GLUTAMINA pred spavanje radi brzog i boljeg oproavka-sigurno

Van mreže Track_Field

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Atletika(suplementacija)
« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2013, 01:56:29 posle podne »
Hvala puno,samo ne znam da li je ovaj Jack3d na listi,jer sam ja iz BiH,i upao sam zbog naglog poboljsanja rezultata za kratko vrijeme u ovu RTG(redovno testiranu grupu),pa ne bih sad da padnem na doping testu,na neke relativno jeftine stvari...Ako se pada,onda se pada pobjednicki :D

@pedja nisam ni vidio tvoj post...Vjerovatno da jest na listi,jer sve sto daje taj neki pump i na bazi je arginina,i sve sto daje povecan protok krvi,je skoro da na listi...


Znaci je li bolje u krealkalyin koristiti ili ipak monohidrat? I da li da ga uzimam samp prije,ili i prije i posle treninga?

Ako sam ja dobro skont'o...

Pre:Bcaa,Kreatin,B-alanin,glutamin
Post:Whey,dex,glut
Tokom dana:multivitamin,glusocamine
Prije spavanja uzimam: ZMA,a vidjet cu kakve ce bit' finansije,jer je glutamin(prasak)dosta skup...
« Poslednja izmena: Januar 16, 2013, 02:08:27 posle podne Track_Field »

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Atletika(suplementacija)
« Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2013, 02:02:08 posle podne »
Kao lens Armstrong:-) pogledas listu nedozvoljenih supstanci,pogledas sastav jacka pa vidis.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Track_Field

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Atletika(suplementacija)
« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2013, 02:11:35 posle podne »
Kao lens Armstrong:-) pogledas listu nedozvoljenih supstanci,pogledas sastav jacka pa vidis.

Lens  8)

Ma jeste na listi,samo atletika je malo poglupa sto se toga tice...Ne znam kako mogu uvazavati rezultate iz prijasnjih godina,kada se npr.moj trener prije ubijao no-explodeom,kako on kaze jeo ga kasikicom,derao tartan od pumpa,a sada je zabranjen...Ocigledno da su atleticari proslih generacija imali vise dozvoljenih sredstava...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Atletika(suplementacija)
« Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2013, 02:33:22 posle podne »
dobro si skontao sve
tako i uradi

Van mreže Track_Field

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Atletika(suplementacija)
« Odgovor #7 poslato: Januar 16, 2013, 05:33:25 posle podne »
dobro si skontao sve
tako i uradi

ok,samo ovo za kreatin mi nije jasno...Je l' bolje pit' u kapsulama(kre alkalyn)ili prasak?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Atletika(suplementacija)
« Odgovor #8 poslato: Januar 16, 2013, 05:36:03 posle podne »
kre alkyline za tebe i tvoj sport

Van mreže Track_Field

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Atletika(suplementacija)
« Odgovor #9 poslato: Januar 16, 2013, 05:52:46 posle podne »
kre alkyline za tebe i tvoj sport

Eh bas Vam hvala :)

btw.Znaci to uzimam 60min prije treninga,i sa Wheyom poslije treninga(dok ne nabavim ostale karafeke)... :-\

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Atletika(suplementacija)
« Odgovor #10 poslato: Januar 16, 2013, 07:15:25 posle podne »
nema potrebe za 60 min
uzimas kre alky 20 ak min pred treing