April 29, 2024, 05:23:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: bodibilding i tinejdzeri?!  (Pročitano 6014 puta)

Van mreže nemanja95

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
bodibilding i tinejdzeri?!
« poslato: Jun 22, 2011, 01:08:20 posle podne »
cao, nov sam na ovom forumu i imam nokoliko pitanja vezana za bodibilding... posto imam 16 god. zelim rekreativno da se bavim bodibildingom razmisljam da pocnem da koristim suplemente i proteine... zeleo bih da nabacim oko 20kg misicne mase...sta mislite o ovoj kombinaciji (kreatin+whey+dextroza),  koliko ce mi trebati vremena i da li ce se misicna masa izgubiti ako prestanem da koristim suplemente... ??? HVALA UNAPRED... :)
AKO SE JEDNOM ZIVI, TREBA ZIVETI VELIKO... :)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #1 poslato: Jun 22, 2011, 01:12:55 posle podne »
Moraju nekako da se naprave clanci bas za ovakvu ciljnu grupu, na koje odmah mozes da ih uputis da saznaju osnove, da ne pisemo hiljadu puta isto.
No curling in the squat rack!

Van mreže nemanja95

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #2 poslato: Jun 22, 2011, 01:18:43 posle podne »
a gde mogu da nadje odgovore na ova pitanja...?
AKO SE JEDNOM ZIVI, TREBA ZIVETI VELIKO... :)

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2011, 01:36:06 posle podne »
Ides na search imas super clanke na forumu iz kojih mozes dasta da naucis....
Nije da ti odmah na pocetku rusim snove,ali 20 kg misica,hm ok ali trebace dosta godina...
Kreatin,whey,dextroza,pored glutamina i bcaa je osnova...
Koliko vremena,pa ne vidim zasto bi prestajao da treniras kad nabacis nesto misica...
Zavisi od toga na koji nacin dobijes te misice koliko ce oni ostati,uradi kvalitetnu stvar,ne prekidaj trening i bices zadovoljan... :)


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #4 poslato: Jun 22, 2011, 01:59:48 posle podne »
Evo sta ti ja mogu reci, za sada samo treniraj i pij to posle treninga. Citaj osnove o rastu misica, tj. o ishrani i o pravilnom izvodjenju vezbi i treningu.  Ako nisi vec kupio suplemente, nemoras ih ni kupovati, bolje ti je da ubacis jedan dodatni obrok u toku dana gde bi jeo meso+rizu npr, itd.  Naucices vremenom.
No curling in the squat rack!

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2011, 02:02:09 posle podne »
pa makar je skroman 20kg misicne mase.. ;D :D ;)

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2011, 02:12:35 posle podne »
Mene samo zanima da li je momak bilo sta na forumu procitao i pokusao da sazna, ili je dosao i rekao pljas - mene zanima aj mi odgovorite dokoni ljudi mrzi me da citam...  :(

Da je procitao ovo:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13245.0.html

pa ovo:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12039.0.html

sigurno bi mu bar neke stvari bile jasnije (obe teme su sticky i na vrhu bas iz razloga da bi nekome kome je potrebna pomoc bilo lakse, i da ima odakle da krene)...  ;)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #7 poslato: Jun 22, 2011, 02:18:42 posle podne »
pa dobro, ne mora cigla u vugla :) msm odes sada na neki kulinarski forum, imas mali problem sa navigacijom..i ono sto dobijes u search-u nisi siguran da li je najcelishodnije..bla bla bla

Mozda prilikom kreiranja naloga ili bar pri prvom postovanju bi bilo lepo da se ima obavestenje odakle poceti..pa neko malo drvo sa informacijama (just programming) :D
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #8 poslato: Jun 22, 2011, 02:28:09 posle podne »
Ja se izvinjavam zbog nervoze - gladan sam  :D

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #9 poslato: Jun 22, 2011, 02:47:33 posle podne »
Ja se izvinjavam zbog nervoze - gladan sam  :D

UVEK.... :D


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #10 poslato: Jun 22, 2011, 10:06:42 posle podne »

Mozda prilikom kreiranja naloga ili bar pri prvom postovanju bi bilo lepo da se ima obavestenje odakle poceti..pa neko malo drvo sa informacijama (just programming) :D

sta hoces da napravis neki vodic za retardirane ? ovakve teme treba brisati a ne podsticati ljude da ne koriste mozak i a samim tim i da prave spam na forumu ... koliko samo tema: e sad sam kupio ovo i ono kao da koristim , hocu li se ispuhati od toga dal je stetno , sta vec...  imas brate forum pa citaj (koga boli kurac da ti stalno prepricava jednu te istu pricu ) , mislim to je i svrha foruma, a ne da idemo sto puta jovo na novo... porazavajuce je koliko su danas klinci lenji i glupi... porazavajuce... isto tako ja ne verujem da niko kad kupi suplement ne dobije aman bas nikakvu informaciju o tome kako se koristi ...  znaci to su price za malu decu , te fore batalite , kupovao sam suplemente i mnogim prodavnicama , ali uvek postoji ta usluga konsultacije kako se hraniti i kako koristiti nesto... znaci uvek !!!

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #11 poslato: Jun 22, 2011, 10:14:36 posle podne »
ni ti nisi jeo secera ? :)
buraz, radio sam nekih 3 meseca kao nastavnik informatike (peti i sesti razred) da vidis to pa reci koliko je porazavajuce..i koliko ima klinaca bez grama mozga.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #12 poslato: Jun 22, 2011, 10:17:00 posle podne »
Citat
porazavajuce je koliko su danas klinci lenji i glupi...
;D ;D ;D ;D



Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #13 poslato: Jun 22, 2011, 11:12:11 posle podne »
ni ti nisi jeo secera ? :)
buraz, radio sam nekih 3 meseca kao nastavnik informatike (peti i sesti razred) da vidis to pa reci koliko je porazavajuce..i koliko ima klinaca bez grama mozga.
slabo jedem slatko , al nadrkaju me ovakve stvari i kad sam sit :)

imam rodjaka , drugi razred srednje... dobar decko ali ...:)  kad vidim kako se on i njegovi ortaci danas ophode prema skoli ... znas sad je glavna fora da dobijes dvojku , znaci ako si dobio dvojku ti si na konju , cij ti je da ne padnes godinu :) ono zlatna dvojka, najjaca ocena ... dok smo mi jurili neke proseke , oni sad samo prelazna ocena i to im je i vise nego zadovljavajuce i sad to je toliko preslo u naviku da im je to fazon ... ja kad se setim moje srednje, pa dvojka je znacila da bas nista ne znas , tj znas eto sta se recimo uci , ono znas naslove prepoznajes gradivo ... blam... al ajd to nego sto im je rezonovanje nula... mislim kapiram ja i sto je to tako, zasto su bas te generacije takve ... naravno ima izuzetaka ...

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: bodibilding i tinejdzeri?!
« Odgovor #14 poslato: Jun 23, 2011, 01:10:37 pre podne »
jbg...izgleda da je danas  "in" biti sto gluplji :P vise se isplati
dziber+pare = savrsenstvo
prirodno idu linijom manjeg otpora...

mnogo je drugacije odrastanje...a i nisu RODITELJI i sistem kao sto su nekad bili - cast izuzecima....radi od 9 do 5+ ...price samo PARE,PARE,PARE nista vise nije bitno i nista se ne postuje...nervoza,kriza...ljubomora,mrznja,pa kako onaj seljak ima, a doktor nauka nema....pa opet malo PARE,PARE,PARE, kuda god da pogledas sve se raspada...vi biste onda bili bolji?

iako  se danas moze mnogo vise i lakse uciti,studirati,napredovati....bez ogranicenja...sa mogucnostima ucenja,zaposlenja i poslovanja u svetu...
za sposobne i vredne nema kraja vidika ali dzaba,kad je psiha BUM.

« Poslednja izmena: Jun 23, 2011, 01:41:54 pre podne shommy.990 »