Jun 07, 2024, 08:08:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.191 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: BrandonSuede
X3MShop banner

Autor Tema: OBARANJE RUKE  (Pročitano 18747 puta)

Van mreže dis00

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 157
  • DON'T WAIST YOUR TIME !
OBARANJE RUKE
« poslato: Avgust 24, 2006, 07:49:35 posle podne »
Koji je ENGLESKI naziv za tzv obaranje ruke i ima li stranica s koje mogu skidati video duele kod obaranja ruke?

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: OBARANJE RUKE
« Odgovor #1 poslato: Avgust 24, 2006, 08:06:59 posle podne »
Arm Wrestling.

Van mreže SteX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
    • SZR "GAGA"
Re: OBARANJE RUKE
« Odgovor #2 poslato: Avgust 24, 2006, 09:25:07 posle podne »
jer zna neko koje su najbolje vezbe za obaranje ruku ?
mada jacina zgloba je ovde presudna..

Feel the fear... and do it anyway - Bruce Lee

Van mreže andrejabg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 252
  • Mesi sine,mesi
Re: OBARANJE RUKE
« Odgovor #3 poslato: Avgust 24, 2006, 09:27:45 posle podne »
ukucas na google arm wrestling i imas dosta sajtova o ovoj disciplini i vezbama
Jedi,pij,veseli se i na zivot poseri se

Van mreže FANATIC

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 311
Re: OBARANJE RUKE
« Odgovor #4 poslato: Avgust 24, 2006, 09:35:08 posle podne »
Citat: SteX
jer zna neko koje su najbolje vezbe za obaranje ruku ?
mada jacina zgloba je ovde presudna..


Ja znam jer sam jedno vreme obarao ruke na takmicenjima u NS.Imao sam poseban nacin jacanja podlaktice, dela ramena koji je jako bitan za to.Ukoliko nisi iz NS ili blizu pa da dodjes do mene da ti pokazem vezbe,probacu da ti na pp nekako objasnim.Javi se!
Kada pobedim samoga sebe tek tada sam uspeo!
NO PAIN! NO LIMIT!

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Re: OBARANJE RUKE
« Odgovor #5 poslato: Avgust 24, 2006, 10:33:23 posle podne »
evo ja cu da nekom mozda dam i savjet u vezi toga.....nekom mozda bude i skola za ubuduce...... ispricat cu vam moje iskustvo koje sam dozivio prije 3 i pol godine.
Trenirao sam jedno 6-8 mjeseci aktivno tada....jedne noci se malo popilo u kaficu...pocelo je sa obaranjem ruke kako to vec ide za jednim od stolova...mjenjali su se jedan za drugim i niko nije mogao da obori jenog "invalida iz rata" koji je ostao bez jedne sake imao je samo desnu ruku citavu.....ja sam ljubomorno sve gledao i posle 5-6 pokusaja drustvo se okrenulo meni kao ja idem u teretanu ovo ono..ja bih ga mogao oboriti itd....inace sam imao dobro vecu ruku nego taj tip....
Sjeo sam za stol...uf evo se najezim kad se sjetim....jedno 30-40 sec. smo se natezali nije mogao on da obori mene ni ja njega..i na jednom se desilo.......jak prasak kao kad cjepate drva...moja ruka je pukla tj. pukla mi je nadlaktica---DA ljudi.... pukla mi je nadlaktica od natezanja ruke...unutrasnji prelom odvojila se kost od kosti....nevjerovatno ali istinito....da ne duzim.....12 dana bolnice - 2 operacije jer mi se i prekinuo jedan zivac "ulnaris" i ostetio "radialis" ko se razumije malo bolje znat ce.Druga operacija mjesec dana posle prve----da pobudalis od bolova u to vrijeme,ni sam neznam koliko sam tableta protiv bolova popio.Posle toga 8 mjeseci sam proveo po fizikalnim terapijama i nikad nisam mogao povratiti zivac....dobio sam totalnu leziju "ulnaris" zivca i parcijalnu leziju "radialis" zivca od lakta na dole.....posljedice toga se primjete samo na saci(ni dan danas nemam pun pokret malog prsta i imam blago usporenu funkciju 3 prsta)..i kompletna desna saka mi je malo mrsavija nego lijeva....pa se vi natezite.
Moram da kazem da sam dosta toga vratio u teretani vjezbajuci i dan i noc sa tegom od 1kg,pa 2kg itd....Danas mi je ruka dobro,treniram,nemam bolova u njoj,ali imam odredjene posljedice--ostala je kriva malo ruka zbog operacije...rame me zna pomalo zezati na velikim tezinama zbog gipsa kojeg sam nosio 2 mjeseca.Lijeva ruka mi je neznatno jaca od desne a desnjak sam.Kad recimo radim biceps pregib ili bench nemogu napraviti puni pokret zbog te desne ruke..
Doktorove rijeci su bile---bio jaci misic od kosti heheheh?kao navodno zbog proteina i creatina sto sam pio hehehe???
Osjet na malom prstu je samo 30% zbog lezije zivca....a imao sam srecu...samo zato sto sam bio uporan kod kuce i u teretani da mi saka nije ostala nepokretna zbog te lezije zivca.Svi se cude kad me vide i dan danas u teretani nije im jasno kako uopste dizem tegove...doktori su rekli--Damire nikad vise tegove...a ja sam uradio bas suprotno i evo me i dan danas u teretani.
Moj savjet svima---ZABORAVITE NA NATEZANJE RUKE-zauvjek ko moze,ko nemoze neznam sta bih porucio ali ja se danas sav najezim kad vidim da se neko nateze.....UF.a bas ako morate...ne zapinjite kao ludi jer to moze dovesti samo do povrede i nista vam dobro nece donijeti.
Pozdrav!
Damir.

Van mreže KasperskY

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 590
Re: OBARANJE RUKE
« Odgovor #6 poslato: Avgust 24, 2006, 10:46:54 posle podne »
Poucna prica!
Kada god sam sa nekim obarao ruku narednih par dana su me bolele tetive i misici!

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: OBARANJE RUKE
« Odgovor #7 poslato: Avgust 25, 2006, 12:05:29 pre podne »
@damirjam

To je ono sta ja pricam, misic moze i napreduje, ali koza, kosti, tetive i ligamenti ne mogu da stignu misic. Tako se javljaju razne povrede.

Ja sam odavno iz zezanja obarao ruku sa drugom koji je inace visok 206 i tezak jedno 150 kg, doduse nekvalitetnih, ali ima ga. Kao pojava je strasan. Posle kaceg zatezanja, na neki nacin ni sam ne znam na koji sam mu oborio ruku, ali sam tako dobro istegao neku tetivu ili misic u predelu gde se triceps spaja sa srednjim deltoidom. Zbog toga nisam mogao normalno da treniram jedno 2-3 meseca kako treba. Od tada sam se zarekao da nikada vise ni sa kim ne obaram ruke. Dobro to i nije toliko strasno kao tvoj slucaj, ali opet. Nikada, nikada.

Naposletku zato se i bavim BB. Zato sto niko drugi ne moze da me povredi osim mene samog, kao u fudbalu, rukometu, boksu.....

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: OBARANJE RUKE
« Odgovor #8 poslato: Avgust 25, 2006, 10:35:45 pre podne »
@damirijan

Ovu tvoju pricu definitivno necu zaboraviti posto 1x sedmicno obaram ruku sa prijateljima.
To je sada proslost,NIKADA VISE!!!
I neka to bude nauk drugima!

Pozdrav!
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: OBARANJE RUKE
« Odgovor #9 poslato: Avgust 25, 2006, 11:49:35 pre podne »
Imao sam i ja povredu od obaranja ruke,trajala je jedno mesec-dva. Bio sam pijan,mislio sam da sam jak ko vo,obarao sam sve redom,al posle su dosli 'teski momci' hehe,i sa njima sam se bogami mucio,i naravno izgubio. Al posto nisam osetio bol samo sam obarao i obarao. Sledeci dan kad sam ustao psovao sam samog sebe kako sam mogao da budem takav konj. Evo i otad me bolu zglobovi na desnoj ruci kad radim sa vecim tezinama. Jebiga,mladost-ludost.

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Re: OBARANJE RUKE
« Odgovor #10 poslato: Septembar 03, 2006, 11:35:15 posle podne »
Citat: t1000
@damirijan

Ovu tvoju pricu definitivno necu zaboraviti posto 1x sedmicno obaram ruku sa prijateljima.
To je sada proslost,NIKADA VISE!!!
I neka to bude nauk drugima!

Pozdrav!


pa ne moze sale da ti polomi ruku ;)
For me , life is continously being hungry.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: OBARANJE RUKE
« Odgovor #11 poslato: Septembar 04, 2006, 12:00:19 pre podne »
ako je protivnik jachi samo mu izgasis cigar u ruku i aj zdravo ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Re: OBARANJE RUKE
« Odgovor #12 poslato: Septembar 07, 2006, 10:02:33 posle podne »
Obarao sam i ja puno puta... voleo sam to... pobedjivao...
Onda sam par puta istegao tetive i istegao "zadnje" rame... nisam mogao da vezbam kako treba... od tada sam rekao nikad dok vezbam... moze kad pauziram leti :D
Imao sam susret i sa profesionalcem koji je na jednom splavu uzimao naivnim ljudima pare... onda su zvali mene da obaram sa njim... inace lik je stvarno profi. Bio je u detroitu na takmicenju i vezba to, znaci profi.
I obarao sam sa njim dva puta ali bez kladjenja... od svih ljudi samo se samnom nije kladio :) Oborio mi je prvi put vrlo lako... onda smo malo pricali o stosovima i raznim nacinima obaranja... pa smo obarali jos jednom, tu se dosta namucio ali mi je oborio... E tog lika treba videti... misic mu je stena doslovno, toliko je tvrd da je to strasno...
I dalje me ljudi teraju kao ajde da obaramo posto ja treniram, ali cim osetim da ce sutra da me boli ruka ja ih pustim da pobede... neka ih neka im ego raste, meni je dovoljno veliki :D
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže Bobakpd

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: OBARANJE RUKE
« Odgovor #13 poslato: Januar 30, 2010, 10:59:59 posle podne »
Pobogu po ovome ispade da je manja verovatnoca za povredu ako ides na ultimate fight nego ako sa nekim obaras ruke.Cudi me da neko nije polomio i nogu i to ako jeste verovatno je u pitanju otvoreni prelom i bio je u bolnici dve godine i najmanje jos toliko na kucnoj nezi.Dajte ljudi nemoj da se lazemo.Podsecate me na mog komsiju koji tvrdi da je probao avion da vozi po pisti a jedva ume i kola da vozi  ;)

Van mreže dis00

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 157
  • DON'T WAIST YOUR TIME !
Odg: OBARANJE RUKE
« Odgovor #14 poslato: Februar 01, 2010, 01:26:43 pre podne »
Pobogu po ovome ispade da je manja verovatnoca za povredu ako ides na ultimate fight nego ako sa nekim obaras ruke.Cudi me da neko nije polomio i nogu i to ako jeste verovatno je u pitanju otvoreni prelom i bio je u bolnici dve godine i najmanje jos toliko na kucnoj nezi.Dajte ljudi nemoj da se lazemo.Podsecate me na mog komsiju koji tvrdi da je probao avion da vozi po pisti a jedva ume i kola da vozi  ;)

joj covjece digao si temu staru skoro 3 godine :)