April 24, 2024, 02:40:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Misljenje o ishrani i treninzima  (Pročitano 52973 puta)

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Misljenje o ishrani i treninzima
« poslato: Jun 24, 2011, 01:29:41 posle podne »
Imam 25god, 185cm, 100kg

Bio sam kod nutricioniste i pripisala mi je sledecu dijetu:
Dorucak: corn flakes/musli + jogurt viva/kravica 1.6
Uzina: 1 vocka (jabuka/kruska/pomorandza/banana...)
Rucak: supa (svaki drugi dan), parce crnog hleba, jedna snicla (piletina,teletina,pastrmka,oslic) ili 2 jaja ponekad umjesto mesa, povrce (salata ili kuvano)
Uzina:  1 vocka (jabuka/kruska/pomorandza/banana...)
Vecera: parce crnog hleba, parce sira/solja jogurgta, salata
(zacine slabo koristim, kao i so...koristim maslinovo ulje)

U novembru prosle godine imao sam 113kg. Za dva mjeseca smrsao sam 13kg, od novembra do januara, pa sam se udebljao 7kg do marta.
Od marta do danas sam se vratio na 100kg.
Sada mi je cilj da nastavim sa mrsanjem, jer sala imam na pretek...

Molim vas za komentar i kakve promjene bih mogao da napravim u ishrani ?


Treningu sam pristupio skroz amaterski, bitno mi je bilo da se preznojim.
U pocetku sam samo radio kardio, 6 puta nedeljno po pola sata, 40min steper ili lagano trcanje.
Kasnije, od marta, sam poceo da treniram sa tegovima (4vjezbe po 3serije,12do15 ponavljanja) a posle treninga kardio 20,30min
pon: grudi
uto: ledja
sri: ruke
cet: odmor
pet: ramena
sub: trcanje
ned:odmor

Zadnje dvije nedelje nisam trenirao.

Sada planiram novi pocetak pa me interesuje vase misljenje sta da radim i kako?
Cilj mi je da smrsam...
vremena imam da treniram 2xdnevno ali iskreno izbjegao bih teretanu (dok ne prodju vrucine).

Znaci volje ima, vremena ima, jedino znanja nedostaje :)

Hvala!
« Poslednja izmena: Jun 24, 2011, 01:47:59 posle podne zebra »

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2011, 01:38:22 posle podne »
U*rao si stvar (citaj: usporio metabolizam) sa tom ishranom od nutricioniste, u problemu si...

Poslije cu jos nesto napisati ako uhvatim vremena...

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #2 poslato: Jun 24, 2011, 01:41:04 posle podne »
A tvoj problem je verovatno sto "dijeta" koju si do sada koristio vise ne daje rezultate i stao si sa skidanjem kg?

Milose, dijeta mi jos uvijek daje rezultate ali kada se bas pridrzavam svega i svakodnevno treniram i sto mislim da bi moglo to puno bolje...
A cim napravim pauzu, malo se opustim, kilogrami se vracaju (npr. za 20 dana pauze vratio sam 2.5kg)

A najvise sam se javio cisto da podijelim svoje iskustvo sa ostalim ljudima i da cujem njihove komentare, kritike, predloge...

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2011, 01:43:26 posle podne »
U*rao si stvar (citaj: usporio metabolizam) sa tom ishranom od nutricioniste, u problemu si...

Poslije cu jos nesto napisati ako uhvatim vremena...

JBG-a

Ocekujem makar okvirne smjernice sta i kada da jedem i na sta najvise da obratim paznju...

Hvala!

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2011, 02:19:55 posle podne »
Milose, dijeta mi jos uvijek daje rezultate ali kada se bas pridrzavam svega i svakodnevno treniram i sto mislim da bi moglo to puno bolje...
A cim napravim pauzu, malo se opustim, kilogrami se vracaju (npr. za 20 dana pauze vratio sam 2.5kg)

Aj da pocnemo od klope..

Znaci ishrana koju ti je "lekar" prepisao je za vrapce i jo-jo efekat je takav jer ne mozes ceo zivot da budes na toj kolicini hrane koju ti je napisala.. Drugo, ne znam sta podrazumevas pod opusitm - namirnice na kojima treba da se baziras su pirinac, krompir, ovsene, integralna testa (sa ovim oprezno), belo meso, crveno meso, jaja, odredjeni sirevi, salate itd... Znaci ovo ti je za 6 dana nedeljno, 7 dan mozes da se opustas (ne mislim na ozderavanje u meku, palacinke i ludila u neogranicenim kolicinama)... Zdrav pristup ishrani je i dugotrajan...

Posto si verovatno ukopao metabolizam kao sto smo pricali, moj ti je predlog uzmi nedelju, dve dana odmora od ove klope, napravi pre svega psihicki odmor od ovog izgladnjivanja...
Znaci za taj period koncipiraj ishranu tako da ispostujes ukupan cal. unos uz mali deficit(ima na forumu kako se racuna), i recimo proteine drzi 2gr po kg, a hidrate isto 2gr po kg, ostatak dopuni zdravim mastima (imas i tablice sa nut. vrednostima na forumu), i to treba da unosis iz izvora koje sam gore rekao.Najveci deo unesenih hidrata gledaj da ti bude pre podne i posle treninga sa tegovima.Posle toga mozes da krenes sa rotaciom uh, sa kolicinom prilagodjenom tebi...

Trening sa opterecenjem je vrlo pozeljan 4-5x nedeljno, a kardio mozes bicikl ili steper zbog kilaze (pocni sa 3x nedeljno ujutru na prazan stomak).

Suplementi, takodje ne znam kakva je finansijska situacija...

Napravis neki novi jelovnik, i plan treniga pa ce biti i vise komentara.  ;)

Eto - okvirne smernice, a dodace neko verovatno jos nesto sto sam zaboravio..

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #5 poslato: Jun 25, 2011, 11:42:28 pre podne »
Rekao je kolega sve...

Znaci SVAKI od 5-6 obroka mora imati proteine zivotinjskog porijekla (jaja, sir, meso, riba).

Neka bude oko 30 grama proteina (zivotinjskog porijekla, znaci ne racunas proteine iz ovsenih ili ostalih biljaka) po obroku (150 grama nemasnog mesa, 5 jaja, 250-300 grama nemasnog sira, imas tablice pa u njima vidis koliko koji proizvod sadrzi proteina).

Kada ne jedes ugljene hidrate (ugljeni hidrati = riza, ovsene, krompir) onda ubaci vlakna (svo zeleno povrce sem boranije, sto vise to bolje).

Ugljene hidrate jedes u prvom dijelu dana, znaci u prva dva ili tri obroka i poslije treninga.

Voce sto manje tokom dijete, sadrzi fruktozu, ima tema o vocu pa mozes procitati sta se desava ako previse unosis...

Pitanja?


Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #6 poslato: Jun 25, 2011, 01:45:42 posle podne »
Do kraja sl nedelje nemam vremena za detaljnije izucavanje sto se ishrane tice, ali napisacu kako planiram do tada da se hranim.

Evo sta mi je danas na meniju:

dorucak: tunjevina (iska 185g u ulju), 4,5 kiselih krastavaca, 1 svjeza zelena paprika, 3,4 kasike integralne rize
uzina: kajgana (4 bjelanca, 2 zumanca, ovsene pahuljice, 2,3 kapi maslinovog ulja), 1 svjeza zelena paprika, 50g mladog sira (president 4.4mm)
rucak: pastrmka (2,3 kapi maslinovog ulja), 2 kuvana krompira, blitva
uzina: pilece bijelo (jedna snicla)
vecera: jogurt viva, 1 svjeza zelena paprika


Crni hleb da li da izbacim skroz iz upotrebe?
Da li i voce da izbacim ili da mi npr svakih dva dana bude uzina 1 vocka?


Sto se tice treninga, prije dorucka trcanje (30min/4.5km) ili (10min lagano trcanje, 15min hiit (30sec sprint, 90sec kaskanje), 5min lagano trcanje)
Prije treninga popijem gutljaj twinlab mega l-carnitina.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #7 poslato: Jun 25, 2011, 02:00:40 posle podne »
Mnogo bolje, ima par stvari jos za izmijeniti, ali ovo je mnogo bolje od onog sto ti je nutricionista prepisao...

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #8 poslato: Jun 25, 2011, 02:07:50 posle podne »
Mnogo bolje, ima par stvari jos za izmijeniti, ali ovo je mnogo bolje od onog sto ti je nutricionista prepisao...

Koje stvari treba promijeniti?
Meni se cini da bih drugi dio dana mogao ljepse iskombinovati ali nemam ideju kako...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #9 poslato: Jun 25, 2011, 03:11:45 posle podne »
Stavi jaja u prvi obrok, sir u zadnji, a izmedju neka bude meso.

Koristi ella sir.

Napisi kolicine hrane, sem za vlakna, kao sto sam rekao njih mozes jesti po zelji.

Crni hleb izbaci.

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #10 poslato: Jun 25, 2011, 04:57:29 posle podne »
Mogu li za veceru sir da mijesam sa zelenim povrcem (vlaknima) ili je najbolje da pojedem 200g sira i kraj price??

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #11 poslato: Jun 25, 2011, 08:19:35 posle podne »
Slobodno mjesaj.

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #12 poslato: Jun 25, 2011, 08:54:59 posle podne »
Pa eto na dobrom si putu. Probaj da ovsene jedes u prvom obroku posto su one UH koji ce ti dati energiju. Ubaci malo masti Omega 3 tablete su ok i maslinovo ulje u salatu koju pravis. Ako mozes ubaci 50-tak grama lesnika ili badema u njima je dosta zdravih masti takodje. Voce izbaci skroz ako mozes ne trebati zato to je ono u stvari secer.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #13 poslato: Jun 26, 2011, 12:25:29 posle podne »
Navikavam se bez hleba i voca...za sada mi dobro ide.
Navikavam se i na ovolikooo mesa :)

Praktikovacu
dorucak: kajgana (4bjelanca i 2zumanca) sa ovsenim ili 2 jaja na oko ili kuvana i salata
uzina: integralna riza sa tunjevinom i malo limuna, salata ili kuvano povrce
rucak: meso (piletina,govedina ili riba), krompir, salata ili kuvano povrce i da ubacim ljesnik ili badem u salatu
uzina: meso (piletina,govedina ili riba), salata ili kuvano povrce
vecera: sir (meglle svjezi ili dukat, ne mogu naci elu) i malo salate


Ok je da salatu jedem u svakom obroku?
Mrzi me da mjerim koliko cega pojedem, ali je sve u normalnim kolicinama... i to cu odraditi!
Uglavnom se extra osjecam, tj. kao da nisam na dijeti!

hvala vam ljudi!

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #14 poslato: Jun 26, 2011, 12:28:51 posle podne »
...

Kada ne jedes ugljene hidrate (ugljeni hidrati = riza, ovsene, krompir) onda ubaci vlakna (svo zeleno povrce sem boranije, sto vise to bolje).

Ugljene hidrate jedes u prvom dijelu dana, znaci u prva dva ili tri obroka i poslije treninga.

...



Da onda u prva tri obroka izbjegavam povrce ili moze se mijesati sa UH (kada jedem krompir,rizu,ovsene)?