April 24, 2024, 07:23:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Valja li ovo?  (Pročitano 1408 puta)

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Valja li ovo?
« poslato: Jun 28, 2011, 11:01:42 pre podne »
Pocetnik sam, treniram oko 1,5god, od toga 1god ozbiljno(sredjena ishrana, redovan trening, pravilno izvodjenje vezbi), onih prvih 6 meseci i ne racunam, posto tek tad nista nisam znao(ne kazem da sad znam mnogo, tj znam da nista ne znam  :) ).
Gledam da nadjem idealni plan treninga za nekoga moje utreniranosti, pa bih voleo da cujem vasa misljenja o ovih par planova treninga. Imam 4 treninga nedeljno, pa cu na 4 dana bazirati trening. Uglavnom imam po 1 dan odmora izmedju treninga. Hvala unapred!

1.plan
dan 1.grudi+biceps
dan 2.noge+listovi
dan 3.ledja
dan 4.ramena+triceps+podlaktice

2.plan
dan 1.grudi
dan 2.ledja+podlaktice
dan 3.noge+listovi
dan 4.ramena+biceps+triceps

Za vece misicne particije bih radio 4-5 vezbi po 3-4 serije, a za manje misicne particije 3-4 vezbe po 3-4 serije.
I ako neko ima neki predlog za neki drugi plan treninga mozda ili neku korekciju mozda, bio bih zahvalan veoma!
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Valja li ovo?
« Odgovor #1 poslato: Jun 28, 2011, 01:27:33 posle podne »
Ja na tvom mjestu se ne bih previse odmicao od "standardnog" tipa treninga,znaci svaki da po jedna misicna partija.

I netko tvoje utreniranosti bi svakako trebao to da slijedi.Naglasak treba staviti na varijacije treninga,jos i ponajbolje bi bilo kada bi imao uvid o svakom treningu,dakle sto,kako te u koliko radnih serija si to radio na pojedinom treningu,tako bi ti bilo lakse se pripremiti za svaki predstojeci trening.

I opet ishrana.Kakva je ? Definitivno bi se trebao pozabaviti ishranom,pojacati unos proteina,ako se moze i neki novi suplement,sve u svrhu upgrade-anja tebe i tvog tijela.
« Poslednja izmena: Jun 28, 2011, 01:32:14 posle podne dario.martinovic »

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Valja li ovo?
« Odgovor #2 poslato: Jun 28, 2011, 03:28:59 posle podne »
Ishranu i suplemente postujem maksimalno koliko mi finansije dozvoljavaju, a finansije mi nisu bas jaca strana, ali ipak unesem 150-200g proteina dnevno.
A radio bih ja to jedna particija dnevno, ali problem je da ne mogu da ostvarim vise od 4 treninga nedeljno zbog obaveza, tako da sa takvim treningom bi mi trebalo oko dve nedelje da prodjem celo telo, a koliko sam shvatio to je predugacak period za pocetnika...
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Valja li ovo?
« Odgovor #3 poslato: Jun 28, 2011, 04:51:47 posle podne »
meni je 2. plan bolji, jer npr. kad radis grudi, triceps neces raditi puna 2 dana, sto znaci da ima vremena da se fino odmori.
ali mislim da ti je 3-4 vjezbe sa 3-4 serije za manje misicne partije ipak puno. ja se drzim 2-3 vjezbe (2 vjezbe po 4 serije i ako
radim 3 vjezbu eventulano, nju odradim u 3 serije)
Train hard or go home !
www.amino.ba