April 29, 2024, 12:08:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Salama pileca prsa  (Pročitano 14584 puta)

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Salama pileca prsa
« Odgovor #15 poslato: Jul 02, 2011, 03:03:53 posle podne »
pa dobro ako vec idete sa tim uljima nemojte ono preterivati i ja volim nekad malo da varam xD

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Salama pileca prsa
« Odgovor #16 poslato: Jul 02, 2011, 04:15:56 posle podne »
a ja stavljam i u rizu maslinovo ulje , posto se kuha to bi trebalo biti zdravije ?
Poenta je da ne prodje termicku obradu, jer onda "ode mast u propast"

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Salama pileca prsa
« Odgovor #17 poslato: Jul 02, 2011, 06:30:55 posle podne »
e jbga onda...
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Salama pileca prsa
« Odgovor #18 poslato: Jul 02, 2011, 08:15:22 posle podne »
Extra virgine maslinovo je cak i nesto losije za termicku obradu od obicnog suncokretovok, tako da nemoj bacati maslinovo na przenje i kuvanje, cuvaj ga za salate, tu mu je i mesto.

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Salama pileca prsa
« Odgovor #19 poslato: Jul 03, 2011, 10:11:22 posle podne »
Po nekom osjecaju u stomaku meni vise prija maslinovo ulje nego suncekretovo.
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Salama pileca prsa
« Odgovor #20 poslato: Jul 04, 2011, 09:35:10 posle podne »
Danas vidjeh u jednom hipermarketu PP salama tacnije pileca prsa , nutritivna vrijednost na 100gr cini mi se 18 grama proteina , 1gr UH i 1gr masti...Kasnije sam otisao i kupio , mogu reci dobro dodje jer mi mrsko stalno przit piletinu , a nije ni skupa , ako se ne varam 400gr 3,85 KM to je otprilike 2 eura(koji cenat manje). Pa da vas upitam za nju da li je dobro uzimati ?

Evo kod mene u ns imas za 100 dinara 1e u univeru salamu neku dimljeni cureci specijal ima 10g proteina na 100g 400g pakovanje ili 350 cini mi se....za 100 din i slicne neke salame za 100 din...sve te salamcuge su obicno hemijsko djubre znas ono kad su klali zivotinje pa ne znaju sta ce sa ostacima i kazu pa steta da se baci i tako nastala pasteta :) isto tako i ove salame kad bi ti znao sta ide unutra nebi ih jeo veruj mi.....drzi se mesa samo :) iz prirodnih izvora.... za te pare kontam da mozes da kupis 2 konzerve tunjevine u salamuri sto ti je bolje mnogoooo....

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Salama pileca prsa
« Odgovor #21 poslato: Jul 04, 2011, 10:22:22 posle podne »
Te salame su pune zelatina i soje. Samo piletine nema :) A i razmislis kako neki proizvod od piletine, gram za gram, moze da bude jeftiniji od njegovogo osnovnog sastojka (sirovine) u ovom slucaju pileceg filea... I sve bude jasno.

Boris Djukicin
Gde ti nalazis tunjevine u salamuri dve za sto dinara? Koje su to tunjevine i od koliko grama?
Ja sam najjeftinije nasao u tempu (preko vikenda sa popustom od 10%) mistral (sada ima samo premia, sa identicnom cenom) od 80 dinara.

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Salama pileca prsa
« Odgovor #22 poslato: Jul 04, 2011, 10:26:01 posle podne »
Te salame su pune zelatina i soje. Samo piletine nema :) A i razmislis kako neki proizvod od piletine, gram za gram, moze da bude jeftiniji od njegovogo osnovnog sastojka (sirovine) u ovom slucaju pileceg filea... I sve bude jasno.

Boris Djukicin
Gde ti nalazis tunjevine u salamuri dve za sto dinara? Koje su to tunjevine i od koliko grama?
Ja sam najjeftinije nasao u tempu (preko vikenda sa popustom od 10%) mistral (sada ima samo premia, sa identicnom cenom) od 80 dinara.

Danas vidjeh u jednom hipermarketu PP salama tacnije pileca prsa , nutritivna vrijednost na 100gr cini mi se 18 grama proteina , 1gr UH i 1gr masti...Kasnije sam otisao i kupio , mogu reci dobro dodje jer mi mrsko stalno przit piletinu , a nije ni skupa , ako se ne varam 400gr 3,85 KM to je otprilike 2 eura(koji cenat manje). Pa da vas upitam za nju da li je dobro uzimati ?

decko je napisao 3.85km to je otprilike 2 eura kaze to je oko 200 dinara :) zar ne ? pa k plus u salamuri 105 dinara ja nisam rekao da su dve 100 dinara te bi voleo i ja da nadjem :)