April 27, 2024, 06:41:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Distenzija Abdomena  (Pročitano 6325 puta)

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Distenzija Abdomena
« poslato: Jul 03, 2011, 05:43:04 posle podne »
Moje pitanje je veoma jednostavno, da li nekako moze da se umanji distenzija abdomena, nervira me  kada sam u opustenom stanju stomak mi je izbaceniji od grudi, tj kada me gledate iz profila vidite ogromnu stomacinu, predpostavljam da je u pitanju distenzija jer mi se vide trbusnjaci, imam veoma malo sala na stomaku, znaci nisam mas'an...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Distenzija Abdomena
« Odgovor #1 poslato: Jul 03, 2011, 07:22:41 posle podne »
genetika... izbegavaj hranu i pice koja nadima, vezbaj trbusni zid kako bi odrzavao tonus sto boljim... ali kao sto vidis i to ne resava problem al ga cini manje vidljivim ...

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Distenzija Abdomena
« Odgovor #2 poslato: Jul 03, 2011, 10:58:58 posle podne »
Poceo sam da izbegavam mada sam ja imao i losu naviku da se prejedem kada odem na neka veselja, pa kada udare slave ne znam gde bijem koliko jedem...i sada placam ceh, mnogo me nervira ali mora da se zivi sa tim ;)

Spartak

  • Gost
Odg: Distenzija Abdomena
« Odgovor #3 poslato: Jul 04, 2011, 11:25:08 pre podne »
nemoj da se prejedas onda

Van mreže TheBodyTemple

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Distenzija Abdomena
« Odgovor #4 poslato: Jul 09, 2011, 09:55:51 pre podne »
Postoji nekoliko mogucih uzroka ovog problema.
1.  Kad kazes da nisi mas'an, koliko to otprilike znaci u BF%? Moguce je dakle da se radi o masti i vodi zbog veceg BF%. To sto ti se vide trbusnjaci nije neka procena, jer ima ljudi kojima se trbusnjaci naziru i na 20% ako se gledaju u ogledalu sa 20 metara i jos pod senkom.

2. Postoji i verovatnoca da si alergican na nesto sto jedes ili pijes. Vestacki zasladjivaci, boje, konzervanti.... (znaci probaj da umanjis unos industrijski preradjenih proizvoda, a obrati paznju i na Coke Light ili Zero). Mozda si i alergican na gluten, ali za ovo postoji veoma mala verovatnoca jer vise od 90% onih koji misle da su alergicni na gluten su to sebi uvrteli u glavu bez razloga. Samo jos jedan glupi trend.

3. Prejedanja nema, a budi oprezan ako radis keto dietu, jer carb ups mogu da te naduju dosta, pre bih ti preporuci neki carb rotation.

4. Veoma cesto, radi se o losoj posturi. Progooglaj malo o Lordosis kao i koje vezbe mozes da radis da bi popravio to stanje.
Two eyes for an eye, the jaw for a tooth.

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Distenzija Abdomena
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2011, 06:25:54 posle podne »
1. Sto se tice BF% mi je negde izmedju 13-15, mada koliko je to tacno ne znam, jer sam merio na nekom sajtu, ali sigurno nemam vise od toga, jer sam ja inace i mrsavije gradje...

2. Mozda si i u pravu, obraticu paznju u buduce kada budem jeo da li imam nadimanje...coca cola sigurno nije jer jer ne pijem odavno, ali videcemo vec, mozda mi nesto smeta.

3. Prejedanje je prestalo, cim sam provalio da mi je stomak izbacen, u pocetku nisam smeo od straha, a sada vec iz navike jedem, kako bi neki rekli taman :)

 Hvala ;)

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Distenzija Abdomena
« Odgovor #6 poslato: Jul 10, 2011, 12:29:34 pre podne »
i zaboravio si cetvrti problem -lordosis...da nemas to?
 ovu deformaciju ima dosta ljudi,narocito mladje populacije (kompijuterske :D iskrivise se od sedenja)
ili prevedeno na srpski LORDOZA...imas na forumu dosta i o ovome,a i na netu

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Distenzija Abdomena
« Odgovor #7 poslato: Jul 10, 2011, 01:09:59 pre podne »
Nisam zaboravio, vec znam da nemam problema sa kicmom jer idem redovno na kontrole kod fizijatre zbog ramena :D pa dok mi gleda proprocije ramena pogleda i kako mi napreduju ledja, posto su mi mnogo slabi misici bili zbog upravo racunara :D pa me sada kontrolisu :)