April 27, 2024, 03:24:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Vezbe,saveti  (Pročitano 2564 puta)

Van mreže Adam97

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Vezbe,saveti
« poslato: Jul 12, 2011, 03:13:08 pre podne »
Pozdrav,kao sto vidite nov sam na forumu pa me ispravite ako sam nesto pogresno uradio,postovao u pogresnom pod forumu ili slicno,ako jesam izvinjavam se.Nego da predjemo na stvar.
Imam 14 godina,
visina: 175cm
tezina: 70kg
Poceo sam pre nekih nedelju dana sa treningom,radio sam po 50 sklekova,cucnjeva i trbusnjaka dnevno ali mi je to dosadilo i od danas sam krenuo da trcim.Imam traku za tracnje pa na njoj trcim 30 min,3km 9km/h(ili koja je vec jedinica,na masini pise brzina 9 xD) .Planiram da smrsam do nekih 60,65kg i nabacim malo misica do kraja raspusta(ima 2 meseca do kraja) jer se bavim sportom i ovo salo(nema ga mnogo ali opet ima)mi smeta.Preporucite mi sta da radim od vezbi,koliko da trcim,ishranu i tako to.Ne zaboravite da imam 14 godina pa ne mogu ici u teretanu niti piti sredstva kao sto su proteini,whey i slicno.Pozdrav i nadam se da ce te mi pomoci :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vezbe,saveti
« Odgovor #1 poslato: Jul 12, 2011, 05:40:30 pre podne »
adame
nema potrebe da se zamaras i mucis i kao detetu morati cu biti iskreno surov i da it kazem da treba da se bavis sporotom i to je SUPER nastavi da radis to sta radis a o nabacivanju misica i skidanju sala u isto vreme...
mnogo je to opsirna tema i treba da zaboravis na neke stvari barem jos nekim 4 ili 5 god....

Van mreže Adam97

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Vezbe,saveti
« Odgovor #2 poslato: Jul 12, 2011, 02:09:08 posle podne »
OK,nego meni u sportu koji treniram(kosarka)smeta tih 4-5 kg i hocu da ih skinem da bih bio uspesniji,zato pitam a ne sad da se bilbujem ili slicno :)
Edit: Ja sam mislio vec kad smrsam tih 4-5 kila da malo usput nabacim misice,jer vec ako treniram da mi se isplati i u tom pogledu :) Imamo mi i vezbe snage tako da ja ne treniram samo,2x dnevno trening,ujutru vezba snage,uvece normalno.Nego sad je raspust i sa tim pa necu da se ugojim,sta vise hocu da se poboljsam ako ste me razumeli :D Da iskoristim ovaj raspust da nabacim malo misica i smrsam , da ne radim to posle jer cu imati treninge+skola i + bih trebao ovo
« Poslednja izmena: Jul 12, 2011, 02:17:57 posle podne Adam97 »

Van mreže Adam97

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Vezbe,saveti
« Odgovor #3 poslato: Jul 13, 2011, 02:31:59 pre podne »
Sry za dbl post ali mogu li dobiti odgovor? Hvala unapred :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vezbe,saveti
« Odgovor #4 poslato: Jul 13, 2011, 02:01:09 posle podne »
Sry za dbl post ali mogu li dobiti odgovor? Hvala unapred :)

NEMOZES dobiti misici i MRSAVATI sve i da imas vise god nego sto imas i sve da ides u teretanu i sve da mozes da koristis SUPELEMTACIJU..

znam da nisi zadovoljan sa odgovorm alil...

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Vezbe,saveti
« Odgovor #5 poslato: Jul 13, 2011, 02:06:17 posle podne »
 
OK,nego meni u sportu koji treniram(kosarka)smeta tih 4-5 kg i hocu da ih skinem da bih bio uspesniji,zato pitam a ne sad da se bilbujem ili slicno :)
Edit: Ja sam mislio vec kad smrsam tih 4-5 kila da malo usput nabacim misice,jer vec ako treniram da mi se isplati i u tom pogledu :) Imamo mi i vezbe snage tako da ja ne treniram samo,2x dnevno trening,ujutru vezba snage,uvece normalno.Nego sad je raspust i sa tim pa necu da se ugojim,sta vise hocu da se poboljsam ako ste me razumeli :D Da iskoristim ovaj raspust da nabacim malo misica i smrsam , da ne radim to posle jer cu imati treninge+skola i + bih trebao ovo

 Ja bih se pre fokusirao na skidanje tih 4-5 kila tokom leta, sve uz treninge snage i basket i štagod dodatno (plivanje, trčanje itd) Bićeš prijatno iznenađen kako će ti postojeći mišići bolje izgledati kada smršaš, iako ne znam kako tačno izgledaš. A za masu imaš vremena, mlad si...

Van mreže Adam97

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Vezbe,saveti
« Odgovor #6 poslato: Jul 13, 2011, 06:06:17 posle podne »
Niste me dobro razumeli a mozda nisam ja dobro rekao.Ne zelim da naglo smrsam pa da mi se npr otrombolji stomak vec da mi se vide misici koje vec imam.Takodje sam mislio da mi kazete koliko trcanja dnevno bi meni pomoglo i tako to,neke vezbice za pocetak  :)

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Vezbe,saveti
« Odgovor #7 poslato: Jul 13, 2011, 10:27:16 posle podne »
S' obzirom na tvoje godine, tvoje telo tek treba da raste i da se razvije, tako da nema razloga da se opterecujes toliko nekim "viskom" koji ti vidis...

Ono sto moze da ti pomogne je da probas da izbacis zezalice koje su svim decacima u tvojim godinama vise nego drage.  :D Znaci gledaj da izbegavas: sokove, slatkise, grickalice, sendvice, brzu hranu, pekare, alkohol i cigarete, kolace itd..

Ako si do sada imao trcanje 30 min, mozes da radis ubuduce pre podne 30min i popodne 30min...

I jos nesto - vrlo bitno, nista ne ide preko noci, tako ni skidanje ili dobijanje kilaze, a posebno za 2 meseca da preoblikujes telo - 5kg sala da zamenis sa 5kg misica.Budi strpljiv i gledaj stvari na malo duze staze: vezbanje bi trebalo da nastavis i posle ta 2 meseca, i da ti to postane zdrava navika...  ;)

Van mreže Adam97

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Vezbe,saveti
« Odgovor #8 poslato: Jul 14, 2011, 05:04:09 posle podne »
Slatko,sok i brzu hranu ne jedem vec 2 nedelje a usput vezbam i pijem limunade,oranzade i tako to od voca.Trcim uvece 30 min i radim vezbe
Sklekovi: 2x25
Trbusnjaci: 1x50 ili 2x25(zavisi koliko sam umoran)
Cucnjevi: 2x25