April 26, 2024, 09:47:44 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Rekreativno rvanje u Beogradu?  (Pročitano 8916 puta)

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Rekreativno rvanje u Beogradu?
« poslato: Jul 14, 2011, 01:59:41 posle podne »
Pozdrav,  dal uopste postoji rekreativno rvanje u Beogradu ili okolini?  Ne mislim na
 takmicarske klubove kao sto je Partizan ili na bjj,grepling,mma,duo sistem JJ,
judo klubove i  trenere vec na GR rvanje ili slobodni stil rekreativno. Za kondiciju i za zadovoljstvo.

Znam da rvaci ne vole uopste taj koncept i znam kolko Rajko Baltic prezire sarlatanstvo i
hvatanje krivine, ali ako danas imas rekreativnih boks i judo i karate klubova, sto ne bi
 bilo ovako nesto? Kao npr 1990-1991 rvacki klub JADAR u sali kod Cirovica i Zarka Petkovica,
 20 metara od JARCA, ugao deligradske i pasterove

Na 25.maju odavno vise ne radi onaj klub,
a i onaj je bio...pa negde izmedju...cim tebi niko ne trazi clanarinu a imas kolege
koji su poluzestoki momci deo kucnog reda je da ili trener ili neko sa kim radis
 ima pravo da ti preti ili te povredi i slicno.

To je ko ono - ima sala za boks gde je drzao besplatne treninge Cupa,
kod pijace na Senjaku, sad su tamo Iron Boysi i fini su deckici,
al dosta je hevi da ti u nekoj situaciji nalupa samare neko ko je 20 godina mladji od tebe
 ili da te posle treninga saceka njih sedmorica pa da na posao odes u zavojima i na stakama

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Rekreativno rvanje u Beogradu?
« Odgovor #1 poslato: Jul 14, 2011, 05:13:30 posle podne »
A zasto nemozes da treniras u tim vec gore navedenim klubovima a da se netakmicis?
Ja treniram bjj/sw/mma a nemislim se takmiciti a pobijedio sam a i izgubio mnogo puta od momaka sto se takmice. Nije valjda da te neko tjera da se takmicis ako stvarno nezelis?
Cak sto vise nemoras ni da sparingujes ako neces. Mnogi treniraju samo tehniku,kondiciju i kada sparingujemo zadnjih 30 min pojedinci ne sparinguju. Mada ja nevidim zadovoljstvo bez sparinga. Tu mozes da isprobas svoje moci :D
« Poslednja izmena: Jul 14, 2011, 05:15:54 posle podne celox »

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Rekreativno rvanje u Beogradu?
« Odgovor #2 poslato: Jul 16, 2011, 05:54:13 posle podne »
Fora je u tome da meni treba rekreativni sport gde cu da se izduvam, odem kuci zeni, ne polomim nista
od svojih kostiju, bavim se sportom koji me zanima i uzivam u tome. Zabole me kurac i za tucu i za
rojs grejsija ili aleksandra karelina ili mirka filipovica ili bilo sta,  treba mi nesto gde mogu da se
opustim i ne dobijem povrede i radim trening zadovoljstva radi. Vec sam imao operaciju nosa, lomio sam
lakat i palac,  treba mi sport kojim mogu da se bavim i sa 60 godina. Rekreativnog judoa ima, sva sreca,
ali rvackih stvari za sad nisam nasao. Drugo, ne znam na kojim strunjacama si radio, one za rvanje su 3-4
puta deblje od onih za judo PLUS bacanja u rvanju su bez centripetalnog ubrzanja (znas bolje od mene,
rvaci padaju jedan sa drugim a ne da te prebaci preko ledja i zakuca u strunjacu). A budalastine tipa
karate, kungfu, uechi ryua(mada je to Ok ali nije sport) pa cak i Tai Chi (nije sport, ali je izuzetno zdrav) 
nisu borilacke stvari na kojima mozes da odrzavas i razvijas misicnu snagu. A da idem na veslanje
ili u klub dizaca tegova ili na rukomet niti imam vremena niti imam motoriku za to

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Rekreativno rvanje u Beogradu?
« Odgovor #3 poslato: Jul 16, 2011, 05:58:30 posle podne »
I da - nemoj da mislis da ne postujem grepling ili bjj i slicne discipline, ali meni se vise svidja rvanje
(oba stila) i judo i samo to me privlaci.  Cisto parterne stvari i MMA su mi nezanimljive a udaracke
stvari mi ne trebaju,tj ne zanimaju me

Van mreže Leonida

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Rekreativno rvanje u Beogradu?
« Odgovor #4 poslato: Jul 28, 2011, 12:34:15 posle podne »
Poseti nasu salu na Konjarniku, Sinjska 38, postoji sekcija iskljucivo rekreativnog rvanja, pa ako ti se svidi dobrodosao si da nam se pridruzis. Evo i linka za sajt i vise informacija www.efs.rs, pozdrav.
-=ECLECTIC FIGHTING SYSTEM=-

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Rekreativno rvanje u Beogradu?
« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2011, 12:16:57 posle podne »
HVALA PUNO!  To je izuzetno!  Znam da sam vidjao u ustanickoj ulici, oko ugla sa ?voje ilica?
tj, blizu plavog mosta neke plakate sa Cosom i nekim fajterima, ali sve sam mislio da Cosa
radi samo MMA i eventualno grepling.  U svakom slucaju izuzetna stvar. Rvanje jako volim
a Cosinu karijeru (WChun,boks,judo,kobudo,etc) samo lud covek ne  postuje

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Rekreativno rvanje u Beogradu?
« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2011, 02:21:24 posle podne »
zasto mislis da su bacanja u rvanju bezazlenija od bacanja u judou? bacanja su ti manje vise ista...
kazes da si operisao nos, lomio lakat... ja sam na rvanju sjebo rame za vjek i vjekova.. lomio ruku 3 puta (2x lakat i jednom ispod zgloba sake)
sturnjace za rvanje i strunjace za judo su iste debljine ali su dosta mekse :) jos da dodam posto kazes da u judou npr te samo bace i zakucaju u strunjacu..u rvanju na sve to dodaj jos protivnikovu kilazu koja pada sa tobom :)

evo da vidis npr koliko u rvanju nema povreda http://www.youtube.com/watch?v=iNeWFKX44tg
opet nemoj da mislis da ja imam nesto protiv tebe, tvog stava ili tako nesto.. ja sam se bavio rvanjem 12 godina i znam koliko je to krvav sport iako na prvi utisak ne izgleda tako

dalje.. rvanje rekreativno (da se ne takmicis) ces tesko naci u nekom klubu sto se bavi iskljucivo gr stilom posto je njima u interesu da od tebe naprave takmicara a ne da se ti rekreiras..

kao sto su gore napisali ima na difu nesto i to je jedino sto ja znam da ima da se ide tako rekreativno
al se nekad dobro jelo

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Rekreativno rvanje u Beogradu?
« Odgovor #7 poslato: Jun 10, 2012, 08:24:50 posle podne »
Pozdrav svima,  dugo nisam bio na ovom forumu , tek sada vidim da ima reply-a na moje poruke ,  cisto da znate da nisam namerno bio bez odgovora prosto nisam bio tu ,  postovanje svima