April 29, 2024, 07:06:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan suplementacija+trening+dijeta  (Pročitano 15253 puta)

Van mreže mark kerr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« poslato: Jul 20, 2011, 03:45:42 posle podne »
Postavio sam ovu temu i u katogenoj ali niko neodgovara... Mozda ste zaboravili tu temu :) . Inace imam 18 god 105 kg 190 visina.Cilj mi je da skinem nekih 10-15 kg(naravno nemislim da cu za 6 nedelja skinuti ovo). Ovaj plan sam napravio uz pomoc Pedjinog plana i jos nekih stvari koje sam procitao na ovom forumu.

DANI OD PONEDLJEKA DO PETKA
1.OBROK--2 cela jaja+3 belanaca
2.OBROK-- 150-200g belog mesa+ zelena salata+50 g oraha ili badema ili lesnika
3.OBROK-- 60g whey proteina+4 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja ili 2 male kasike maslinovog ulja
4. OBROK 60g whey proteina+6 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja
5. OBROK--150-200 belog  mesa+ zelena salata+50 g lesnika


SUBOTA
1.OBROK 2 cela jaja+3 belanaca
2.OBROK-- 150-200gr belog mesa + 75g RIZE!! + salata
3.OBROK-- 60gr whey proteina+6 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja
4. OBROK-- 60gr whey proteina+6 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja ili 2 male kasike maslinovg ulja
5. OBROK-- 150-200gr belog  mesa+75g RIZA!! +50 g oraha


NEDELJA


 1.OBROK 2 cela jaja 2-3 belanaca

2.OBROK 150-200r belog mesa +200g KROMPIRA +50gr lesnika

3.OBROK-- 60g whey proteina+ 2 kasike maslinovg ulja

4. OBROK- 60gr wheja+2 kasike maslinvog ulja

5. OBROK-- 150-200g mesa+75g riza +50 gr lesnika


Uzimam kreatin cim ustanem 30 minuta pre nego sto doruckujem(5 G) zatim pre treninga 15 gr bcaa pola sata posle treninga pwm 5 gr creatina+15g bcaa + whey merica +20 g dexa.Pijem vitamin c 2 g dnevno i multivitamin complex.
Promenio sam i treninga krecem 5 puta nedeljno posto imam neograniceno termina.
1.grudi(kardio)
2.bic+tric(kardio)
3.noge
4.ledja(kardio)
5.rame(kardio)

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #1 poslato: Jul 20, 2011, 04:21:00 posle podne »
au al ima ovde preterivanja, cekaj 120gr wheya to ti je 4 merice dnevno? o.O
kreatin na prazan stomak pre dorucka ovo prvi put cujem, idi 5gr pre 5 gr posle treninga ...

ne valja ti prva dva obroka da bude hrana i do vecere rokas samo prasak to nema koristi nikakve jer whey ne moze da ti zameni obroke

2g vit c opet mnogo jedino ako nisi na ciklusu itd itd....a jos uzimas i multi kopleks koji vec u sebi sadrzi vit c

trening nemas pauzu idi pon utotak,pauza pa cet pet sub. pauza
i nemas gram UH od pon do petka??????
mislim ako je cilj skidati kg onda idi rotaciju i tako nekako a ne bez grama UH...
ima ovde dobrog materijala ali dosta pogresno sastavljeno...

Van mreže mark kerr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #2 poslato: Jul 20, 2011, 04:51:03 posle podne »
pogresio sam ovde za prasak, treba da ide jaja pa meso pa prasak pa meso i poslednji obrok prasak. 120 gr wheya jbg video sam tako je Pedja bio napisao, ovo za kreatin ok xD verovatno sam se zajebo, vitamin c rokam u ovim kolicinama imam probleme sa alergijom pa pomaze. Ovo za trening ako nisam pogresno shvatio procitao sam negde da netreba trenirati subotom i nedeljom kad je punjenje ako se nevaram? mozda ce bolje biti 3 x nedeljno. A ovo sto se tice UH ja sam bas kapirao da je katogena dijeta kad nema UHa... Nemoj da mislis da nesto ja pokusavam da dokazem znanje samo ovo sto si ti napisao mi dodje nekako cudno i protivrecno sa onim sto sam do sada citao i gledao.

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #3 poslato: Jul 20, 2011, 05:00:05 posle podne »
Najvaznije je da unos UH bude zaista veoma mali. Treba uzimati samo nisko-glikemicke, vlaknaste izvore UH (povrce, salate, legumi, itd). Takodje, svaki obrok treba da sadrzi odgovarajucu kolicinu proteina, ali treba imati u vidu i to da previsok unos proteina koci ketogenezu.

a ovo sto stoji u tekstu?

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #4 poslato: Jul 20, 2011, 05:03:36 posle podne »
Keto se radi na kraju da se skine "zadnje" salo, a tebi su bolje rotacije.

Trening je OK, nebi ja to smanjivao na 3 x nedeljno, moza drugi redosljed i to je sve, vidi malo ostale teme.

kreatin na prazan stomak pre dorucka ovo prvi put cujem, idi 5gr pre 5 gr posle treninga ...

OK je kreatin na prazan stomak prije dorucka, ali u danima kada ne treniras, inace ovako kako je djLEi rekao, samo na dijeti ja sigurno nebi kreatin!

Van mreže mark kerr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #5 poslato: Jul 20, 2011, 06:02:23 posle podne »
 Jedem salate i povrce naravno ima tamo uvek kad jedem meso jedem i salate i kad jedem jaja jedem salatu. Inace ja sam kreatin i uzo samo zbog ovog keta posto sam naisao dok sam citao temu katogena na:
- kreatin (cist ili u transportnoj formi bez UH) – uzimanje kreatin monohidrata (15-30 gr tokom 7-14 dana, u zavisnosti od individualne kolicine misicne mase) povecava zalihe slobodnog kreatina i kreatin fosfata u misicima do 30%, cime se maksimizuje kapacitet stvaranja ATP-a (visoko energetskog misicnog goriva) sto je na ketogenoj dijeti posebno vazno jer se ne mozete toliko oslanjati na glikogen
 uzimacu ga pre i posle treninga(bice gadan ukus zajedno sa bcaa xD). Vidim da sam se zeznuo trebao sam na rotacije al jbg sad kad sam vec krenuo ....

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #6 poslato: Jul 20, 2011, 06:17:37 posle podne »
Citat
3.OBROK-- 60g whey proteina+4 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja ili 2 male kasike maslinovog ulja
4. OBROK 60g whey proteina+6 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja

hmmmmmmmmm...obrok3 i obrok4...... ovo nisu obroci,ovo su samo dodaci ishrani...ne moze ovo biti obrok,ti ustvari imas za ceo dan sam 3 obroka..i tako 5 dana za redom + 0 UH

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #7 poslato: Jul 20, 2011, 06:21:05 posle podne »
naravno da moze!

Van mreže mark kerr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #8 poslato: Jul 20, 2011, 06:23:11 posle podne »
Ako cemo ikome da verujemo mislim da bi to trebao da bude Pedja. On je i sam rekao da je koristio ovakav slican nacin ishrane? A to sam se zeznuo ne treba dva puta za redom whey i omega

Van mreže mark kerr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #9 poslato: Jul 20, 2011, 06:43:16 posle podne »
Kako tebi boky izgleda sve ovo?

Spartak

  • Gost
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #10 poslato: Jul 20, 2011, 07:11:48 posle podne »
s obzirom da je ovo ketonska dijeta :
120gr prashka uopste nije nista strasno
dextroza-izbaciti
bcaa i glutamin na keto...nije potrebno po meni ko ima imalo masti na sebi,moze cak i da odmogne
to da se keto radi da se skine "zadnje salo" je idiotizam po meni, znaci dijeta je samo za postizanje takmicarske forme ? nonsense
40 50gr whey izolata ili blenda sa mastima ,na keto dijeti,zacudjujuce DA,mzoe da posluzi kao obrok.i sam konzumiram 4 cvrsta obroka dnevno i 2x dnevno shejk
Leguminoze NE na keto
Keto treba da sadrzi sto je moguce manje hidrata,max 20gr i to iz tragova povrca i whey izolata.Znaci ako whey protein koji pijete ima 3 4 gr hidrata po mjerici a vi uzimate 4 mjerice dnevno,to je poprilicna kolicina hidrata samo iz proteinskog praska

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #11 poslato: Jul 20, 2011, 07:26:44 posle podne »
Citat
3.OBROK-- 60g whey proteina+4 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja ili 2 male kasike maslinovog ulja
4. OBROK 60g whey proteina+6 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja

hmmmmmmmmm...obrok3 i obrok4...... ovo nisu obroci,ovo su samo dodaci ishrani...ne moze ovo biti obrok,ti ustvari imas za ceo dan sam 3 obroka..i tako 5 dana za redom + 0 UH

a sto tako volis da lupis ?

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #12 poslato: Jul 20, 2011, 07:56:50 posle podne »
s obzirom da je ovo ketonska dijeta :
120gr prashka uopste nije nista strasno
dextroza-izbaciti
bcaa i glutamin na keto...nije potrebno po meni ko ima imalo masti na sebi,moze cak i da odmogne
to da se keto radi da se skine "zadnje salo" je idiotizam po meni, znaci dijeta je samo za postizanje takmicarske forme ? nonsense
40 50gr whey izolata ili blenda sa mastima ,na keto dijeti,zacudjujuce DA,mzoe da posluzi kao obrok.i sam konzumiram 4 cvrsta obroka dnevno i 2x dnevno shejk
Leguminoze NE na keto
Keto treba da sadrzi sto je moguce manje hidrata,max 20gr i to iz tragova povrca i whey izolata.Znaci ako whey protein koji pijete ima 3 4 gr hidrata po mjerici a vi uzimate 4 mjerice dnevno,to je poprilicna kolicina hidrata samo iz proteinskog praska

prvo da kazem nesto pa da se nadovezem na spartaka
Po meni whey moze biti obrok ako se uzimaju masti da ga uspore

ne razumem sobzirom da je keto, onda sme prasak? Zasto ovako ne moze 120gr praska
cak na keto mi je najmanje logicno uzimati ali opet moze da prodje..
1. zbog brze absorbcije veliki % ode u glukozu
2. jer whey makar koncentrat uvek sadrzi nesto secera i zasladjivaca koji bas i nisu preporucljivi na keto

Keto treba ostaviti kao poslednju dijetu.. zadnje salo ili kako god mislili jer keto unisti metabolizam.. tj brzinu metabolisma i posle keto raditi dijetu je glupo jer ce metabolizam biti sport.. risk of catabolism, low fat loss itd..

Riba odprilike ima najbolji odnos AK za dijetu + lako se vari
Whey najbolje kad nemas vremena za obrok ali gledaj da se drzis cvrste hrane

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #13 poslato: Jul 20, 2011, 07:59:37 posle podne »
Na keto gledas da drzis proteine do 2.2gr po kg
svaki dalji gram proteina ce otici u glukozu
tj svaki dalji gram proteina se prakticno racuna kao 2gr UH
mnogi misle da su masti potrebne da bi usao u ketozu ali nisu
masti su tu da popune kcal da ne bi doslo do naglom usporenja metabolizma i katabolizma
tako da masti proracunas na osnovu Kcal i zeljenog deficita
ali najjednostavnije ovako
proteini oko 2Gr po kg
masti oko ~1.5gr po kg
« Poslednja izmena: Jul 20, 2011, 08:01:19 posle podne BokY_LA »

Spartak

  • Gost
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #14 poslato: Jul 20, 2011, 08:31:29 posle podne »
s obzirom da je ovo ketonska dijeta :
120gr prashka uopste nije nista strasno
dextroza-izbaciti
bcaa i glutamin na keto...nije potrebno po meni ko ima imalo masti na sebi,moze cak i da odmogne
to da se keto radi da se skine "zadnje salo" je idiotizam po meni, znaci dijeta je samo za postizanje takmicarske forme ? nonsense
40 50gr whey izolata ili blenda sa mastima ,na keto dijeti,zacudjujuce DA,mzoe da posluzi kao obrok.i sam konzumiram 4 cvrsta obroka dnevno i 2x dnevno shejk
Leguminoze NE na keto
Keto treba da sadrzi sto je moguce manje hidrata,max 20gr i to iz tragova povrca i whey izolata.Znaci ako whey protein koji pijete ima 3 4 gr hidrata po mjerici a vi uzimate 4 mjerice dnevno,to je poprilicna kolicina hidrata samo iz proteinskog praska

1. zbog brze absorbcije veliki % ode u glukozu
2. jer whey makar koncentrat uvek sadrzi nesto secera i zasladjivaca koji bas i nisu preporucljivi na keto

Keto treba ostaviti kao poslednju dijetu.. zadnje salo ili kako god mislili jer keto unisti metabolizam..

nije brza ako ubacis masti :)
zato se kupi izolat :)

a ne unisti se metabolizam ako se kalorije ne spuste prenisko