April 28, 2024, 08:01:34 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ruke  (Pročitano 2470 puta)

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Ruke
« poslato: Jul 29, 2011, 01:57:05 posle podne »
Da li smatrate da je potrebno ruke raditi 2x sedmicno ? Ja ih trenutno treniram jednom sedmicno (biceps i triceps zajedno), ali cesto mijenjam treninge, tako da sam
prosli mjesec trenirao 2x sedmicno. Malo me zbunio clanak koji sam nasao (Fascia-Strech-Training 7) gdje autor texta (Hany Rambod) istice da ruke kao manje misicne
grupe treba trenirati 2x sedmicno. Sta vi kazete ?
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 255
Odg: Ruke
« Odgovor #1 poslato: Jul 29, 2011, 02:52:30 posle podne »
Kad radis ledjj radi ti secundarno biceps kad radis grudi radi ti triceps i plus kad na njih dodje red to ti je 2 sedmicno.E sad ako si pred takmicenje vjerovatno moze da pomogne takav rad a moze i da odmogne.....

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Ruke
« Odgovor #2 poslato: Jul 29, 2011, 03:38:49 posle podne »
Da, i meni je tako logicno. koliko god se covjek trudio da izolira biceps prilikom treniranja ledja (ili triceps dok radi prsa) , opet ce ga bar malo aktivirati.
Nisam jos u pripremama, trenutno sam u fazi mase, nego me bas zanimalo koliko je ovo tacno za 2x sedmicno ruke :)
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Ruke
« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2011, 03:52:00 posle podne »
probaj pa vidi..mozda nadjes da ti odgovara
napravi 2 razlicita treninga...na jednom mozes da radis od recimo 6 ( 8 ) -10 ( 12 ) ponavljanja, a na drugom 15 ponavljanja...
u svakom slucaju nemozes da zeznes stvar, cak i ako ne budes napredovao, jel ces znati da te to neradi...a ako te bude radilo, onda super.
Ja se nisam nikad plasio da isprobavam nove treninge....
nedavno sam i ja promjenio trening poslije 18 mjeseci...trebalo je da sazvacem, ali ok...povecao sam frekvenciju treninga na 2x u 8 dana i za sad je extra.
Probaj, nemas sta da izgubis

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Ruke
« Odgovor #4 poslato: Jul 29, 2011, 04:25:46 posle podne »
da, upravu si, najbolje cu vidjeti ako sam probam :) ono sto definitivno znam je da mi najvise odgovara da ruke zajedno radim.
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 255
Odg: Ruke
« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2011, 05:21:54 posle podne »
POnekad treba mijenjati svaki put drugu vjezbu a nekad raditi periodizaciju vjezbi tj stalno iste vjezbe za bice i tricep.kao i za ostale grupe...
p.s kad smo kod treninga ja sam dosta toga probao izmjenjao ali najbolje mi lezi 3,4 serije od 6-10 ponavljanja za jednu vjezbu kao i 3 do 4 vjezbe za jednu grupu i spajanje po dvije grupe misica
« Poslednja izmena: Jul 29, 2011, 05:40:10 posle podne jovann »

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Ruke
« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2011, 06:54:35 posle podne »
Bas cu da jedno mesec dana probam ovakav trening,cisto da vidim kako je:
grudi+biceps,ledja+tric,ramena,pauza,noge,ruke,pauza...

Dosad sam isao 1 partija 1 nedeljno,ali bih probao ovo zbog ruku...s obzirom da su bic i tric mali misici,i da im ne treba puno da se odmore, ne vidim da bih mogao da napravim neko preveliko sranje :)

Vidicu :D

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Ruke
« Odgovor #7 poslato: Jul 29, 2011, 07:47:43 posle podne »
Bas cu da jedno mesec dana probam ovakav trening,cisto da vidim kako je:
grudi+biceps,ledja+tric,ramena,pauza,noge,ruke,pauza...

Dosad sam isao 1 partija 1 nedeljno,ali bih probao ovo zbog ruku...s obzirom da su bic i tric mali misici,i da im ne treba puno da se odmore, ne vidim da bih mogao da napravim neko preveliko sranje :)

Vidicu :D

lazarica ti si nase zamorce u narednih mesec dana.... :P
javljaj stanje na putevima

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Ruke
« Odgovor #8 poslato: Jul 29, 2011, 08:07:46 posle podne »
Najbolji je onaj trening koji niste jos probali ;)
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."