Mart 19, 2024, 10:50:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.021 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: Robertimige
X3MShop banner

Autor Tema: Diskus hernija - trening i zivot  (Pročitano 99064 puta)

Van mreže influenza

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Diskus hernija - trening i zivot
« poslato: Avgust 04, 2011, 10:05:38 posle podne »
Drugarice i drugovi,

Prije godinu dana dijagnostifikovana mi je diskus hernija L5-S1.
Dobio sam neke injekcije,odradio fizikalnu terpaiju i pokazali su mi vjezbe za ledja koje sam trebao da radim.
Jedno vrijeme sam radio te vjezbe i pazio na svoje pokrete kad ustajem, sjedam, podizem nesto itd...
Kako mi je bilo bolje prestao sam da radim te vjezbe i da pazim.
Povremeeno sam radio treninge s tegovima ne vodeci racuna o formi izvodjenja i izboru vjezbi (redovno sam radio mrtvo dizanje, veslanje u pretklonu itd.).
Prije neki dan potpuno sam se ukocio. Lezao sam na podu 2 sata dok hitna pomoc nije dosla da mi pomogne.

Odlucio sam da promijenim ponasanje i da nadjem trajno rjesenje za zivot sa diskus hernijom.
Citajuci forum saznao sam da nekoliko clanova ima slicnu dijagnozu.

Molim Vas da mi kazete na koji nacin se vi borite sa ovim problemom vezano za trening ali i zivot uopste.
Narocito bih volio da cujem iskustvo g-dina Petrovica, s obzirom da je covjek sa dijagnozom mnogo tezom od moje postizao vrhunske sportske rezultate.

Znam da je vrlo nezahvalno davati savjete bolesnom covjeku pogotovo ako niste doktor.
Molim Vas da podijelite sa mnom Vasa iskustva kako bih znao koje su mi mogucnosti.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2011, 06:34:49 pre podne »
jel si citao moju biografiju gde sam sve to opisao?
 http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,6625.0.html

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #2 poslato: Avgust 05, 2011, 11:04:37 pre podne »
pola muskaraca u mojoj familiji vuce probleme sa ledjima ili ima diskus herniju.
zaboravi tegove, radi prirodne vezbe(pogotovu sklekove) i razmisli da krenes
na jogu ili taicicuan.  u zivotu vise neces smeti da dizes 100kg, ali ako pametno
zivis moci ces da sutnes coveka od 2metra u glavu i da sam pokosis 2 hektara
livade.

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #3 poslato: Avgust 05, 2011, 11:18:03 pre podne »
drugo, ne znam iz kog si mesta, cuvaj se kostolomaca
u smederevu imas cika misha zekova, milija sekulic,
on je bio fizioterapeut u KK Buducnost u CrnojGori,
ima blagoslov oca Tadeja da leci ljude i ne uzima
pare, vrhunski je strucnjak
U Beogradu imas Gorana Miljkovica, privatnog ortopeda,
on je jedini doktor koji valja
Pored BitefTeatra imas onog cudaka koji je ziveo na Tibetu, covek
ima dobre rezultate.  Na stadionu Crvene Zvezde, u zgradici ambulante,
imas ludog Danilova, rus iz kazahstana, covek moze da ti sanira bol
za 1000-2000evra preko igala(akupunktura)  ali to traje par meseci pa ti
se bol vrati
Goran Miljkovic je jedini pravi doktor,medicinski fakultet, i profesionalni
sportisti idu kod njega. Nemam vise telefon, ordinacija mu se zvala
KICMA,  sada mu je ordinacija negde izmedju Centralnog Zatvora i
II Ekonomske skole u Beogradu, mislim da je ulica Gospodara Vucica

U svakom slucaju --  zaboravi na tegove,  kreni da radis jogu i prirodne vezbe.
Ako ti je do machizma,  idi na TaiCiCuan,  kad ti se saniraju ledja predji na TaeKwonDo
Bolje da budes picka nego da budes impotentan do kraja zivota.  Ja kad ne radim vezbe
za kjokusin i taekwondo imam bolove prvo u ledjima pa onda u levom listu. Stvarno mi
ne pada na pamet da zavrsim u kolicima i zato ne dizem iznad 80kg, uz redovno jacanje
ledjnih i trbusnih misica plus  joga program i baletska istezanja. Onaj ko moze da
uradi spagu ne treba da brine o ledjima.  Pre dve godine sam propao nocu kroz saht,
jos uvek imam dubok oziljak na skocnom zglobu, nikakve posledice nisam imao
samo zato sto redovno radim vezbe za taekwondo i kjokusin, tj 'baletske' vezbe

moj deda je nosio zecji pojas, moj cale je umesto na operaciju krenuo da radi
trbusnjake i ledjnake svako jutro i svako vece, jos uvek ih radi, noz nije resenje,
joga i taicicuan jesu resenje.  bolje da budes picka nego da budes impotentan

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #4 poslato: Avgust 05, 2011, 11:20:38 pre podne »
Citat
zaboravi tegove

glupost!!
JA imam TROSTRUKU idskus herniju i samo sa pravlnim vezbama se adekvatno moze ojacati donji deo kicmenog stuba i donji deo trbusnog zida a to sigurno nisu glupi SKLEKOVI od koji nema apsolutno nista cak sta vise ukoliko je disk npr na L5 iscurio vise od 8mm a kod doticnog su ruke slabije od nogu (sto je i logicnu) sav pritisak ce da trpi donji deo ledja i moze doci do ogromne havarije

tako da davati savete a da NISI LEKAR JE GLUPOST jer niti znas prirodu bolesti niti si video MR snimak niti bilo sta drugo cakne verujem ni da si fizioterepaut ili sl

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #5 poslato: Avgust 05, 2011, 11:21:46 pre podne »
Citat
ima blagoslov oca Tadeja

uffff

Van mreže Oenomaus

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 116
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #6 poslato: Avgust 05, 2011, 11:37:35 pre podne »
Citat
ima blagoslov oca Tadeja

uffff

hahahaha :D
Train.Bleed.
And one day your name will be legend,spoken in hushed whispers of fear and awe.
As the city speaks of Crixus,the champion of Capua!
But his legend was not birthed in the arena.It was given life here.In this ludus.Under the sting of my whip

Van mreže influenza

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #7 poslato: Avgust 05, 2011, 11:48:06 pre podne »
Procitao sam Vas intervju.
Nakon onoga sto su mi doktori ispricali, Vas primjer mi je velika inspiracija.
Otprilike sam dobio iste savjete kao i vi. Teretanu zaobilazi na minimum 300 metara, radi ove vjezbice za ledja i svakih pola godine kod nas na fizikalnu.
Ne zelim da zivim tako.
Volio bih ako mozete da mi kazete koje ste promjene u ishrani napravili i da li postoji suplementacija koja je od koristi za vezano za diskus herniju.
Inace koristim whey, glutamin i BCAA.
Kad pocnem ponovo da treniram, planiram jako male tezine u pocetku i zaobilazenje vjezbi koje opterecuju donji dio ledja.
Super serije, gigantske serije ...
Na koji jos nacin mogu da stimulisem misic malim tezinama a da ne opterecujem donji dio ledja?
Koje vjezbe za ledja i noge ste vi koristili u pocetku? Te grupe misica mi se cine najproblematicnije za donji dio ledja.
Takodje bih volio da mi kazete da li ste promijenili nesto u zivotu mimo teretane.
Nadam se da nisam previse dosadan.

Van mreže influenza

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #8 poslato: Avgust 05, 2011, 11:58:12 pre podne »
@ DunavBoy

Uz duzno postovanje i zahvalnost za savjet koji ste mi dali siguran sam sa najboljom namjerom, ne bih se slozio sa nekim stvarima koje ste rekli:
1. Ljudi koji rade jogu nisu picke
2. Ljudi koji rade tai chi chuan nisu picke
3. Ne znam da li je Otac Tadej strucnjak za diskus herniju
4. G-din Petrovic je primjer da diskus hernija (i to trostruka sto je mnogo gora dijagnoza od moje) ne znaci oprostaj od tegova i od normalnog zivota

U svakom slucaju hvala Vam na savjetu

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #9 poslato: Avgust 05, 2011, 12:54:33 posle podne »
Procitao sam Vas intervju.
Nakon onoga sto su mi doktori ispricali, Vas primjer mi je velika inspiracija.
Otprilike sam dobio iste savjete kao i vi. Teretanu zaobilazi na minimum 300 metara, radi ove vjezbice za ledja i svakih pola godine kod nas na fizikalnu.
Ne zelim da zivim tako.
Volio bih ako mozete da mi kazete koje ste promjene u ishrani napravili i da li postoji suplementacija koja je od koristi za vezano za diskus herniju.
Inace koristim whey, glutamin i BCAA.
Kad pocnem ponovo da treniram, planiram jako male tezine u pocetku i zaobilazenje vjezbi koje opterecuju donji dio ledja.
Super serije, gigantske serije ...
Na koji jos nacin mogu da stimulisem misic malim tezinama a da ne opterecujem donji dio ledja?
Koje vjezbe za ledja i noge ste vi koristili u pocetku? Te grupe misica mi se cine najproblematicnije za donji dio ledja.
Takodje bih volio da mi kazete da li ste promijenili nesto u zivotu mimo teretane.
Nadam se da nisam previse dosadan.

vidi
ono sto mora da ti bude jasno manje kg manje opterecenje za kicmu i samim tim veliko olaksanje i pogtovo ukoliko ojacas misice koje sam rekao
sto se tice hrane
ovo treba da ti bude vodilja
nema POSEBNE HRANE ali bi ipak trebalo da pazis jer i 1 kg viska je veliko opterecnje za celu pricu a samim tim i veliki rizik za tebe
zato pravilno izbalanisrana hrana koja nece remetiti tj nece biti osicliacjija u telesnoj tezini (nemoj da gledas mene jer ja sam nacuo da manipulisem sa vezbama i kada imam 111kg i kada imam takmicarskih 95) treba da ti bude cilj
ipak ti niti si takmicar niti si bio pa iz tog razloga nema potrebe ni da sanjas da ces nekada postati body builder(bez uvrede sada )

sto se tice suplemetacije,naravno da nema ama bas nikakve veze sa diskus hernijom mada ja obozavam da uzimam preparate za hrskvacie tetive i zglobove (cist placebo) ali nekako sam u glavi smireniji kada uzimam npr elast joint i to radim tokom cele godine

kada su vezbe u pitanju
JA NISAM LEKAR a davati savete ovog tipa bolesnoj osobi (na zalost tvoja povreda spada u tu kategoriju) je KRIVICNO DELO NADRILEKARSTVA i kao takva moze da bude tumacena a POGOTVO OVAKO TJ PREKO INTERENTA

znaci
ja niti sam video tvoj MR niti znam bilo kakve podakte o tebi (god,dali si vebzao,ako jesi koliko dugo,sta si radio,tvoje dnevne radne obaveze itd itd tid),niti znam bilo sta drugo o tebi da bi ti rekao i esada treba da radis hipertextenziju...npr
ja imam prijatelja koji ima slicnu dijganozu kao ja,i npr moje vezbe (neke) u teretani njemu izazivaju bol dok meni neke njegove koje radi u parteru ne odgovaraju tj izazivaju mi bolll
tipican primer kako VEZBE ZA OVU ZLOKBONU BOLET treba prilagodjvati svako sebi tj odabrati ono ta ti odgovra i ono sta ti daje reuzlate i da ostavris svoj cilj da i sa diskus hernijom docekas duboku starost

ono sto mogu i sta smem da kazem je to da u stvari neki smisao i jeste u tome sto sam imao srecu gde mi je milos objasnio a kasnije sam sam sebi to i dokazao da se sa malim teznima mogu stimulistati misicna vlakna i da ih se natera na rast (hipttrofiju pa mozda cak i hiperplaziju)...
ovo bi mozda trebalo da ti bude neka smernica da znas

obavezeno da izbegvas(za pocetak) koje su dirketno vezane tj opterecuju  donji deo ledja (mrtva dizanja,hiperectenzije,cucnjevi, i sl) i da sam sebe polako uvodis u neki novi svet gde ce trebati sigurno 3 ili 4 meseca samo da nadjes vezbe koje ti odgovraju

meni je licno trebalo 20 dana samo da prohodam (bile su mi obe noge oduzete) -a to mi je u stvari bio cilj.
posle toga se rodila neka nova zelja..pa nova..pa nova...i na kraju sam 1.5 god nakog dijganoze postao apsolutni prvak balkana

nadam se da sam pomogao

Van mreže influenza

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #10 poslato: Avgust 05, 2011, 01:44:16 posle podne »
Hvala Vam.

Razjasnili ste mi neke stvari.
Naravno da nisam ocekivao program vjezbanja jer to ne moze ni doktor da mi da. Planirao sam da probam razne vjezbe s jako malim tezinama dok ne utvrdim sta mi prija a sta ne.
Ne sanjam da postanem body builder i naravno da se nisam uvrijedio. Na kraju krajeva cinjenica je da ja to necu postati i nema razloga da se ljutim.
Ja treniram da bih se bolje osjecao (i na kraju krajeva bolje izgledao) ali je to uvijek bilo bez takmicarskih ambicija. Jednostavno, kvalitet zivota mi je mnogo bolji kada treniram nego kada sjedim cijeli dan.
Diskus hernija me je motivisala da ponovo krenem s treningom kako bih ojacao tijelo i izbjegao ili umanjio probleme koje ova bolest donosi.
Imam utisak da cu treingom uspjeti da svoj zivot vodim kao potpuno zdrava osoba.
Bez treninga mislim da sam osudjen na ono sto su mi doktori rekli - fizikalnu terapiju svakih nekoliko mjeseci.
Imam jos jedno pitanje za Vas ako nije problem. Ne trazim savjet nego informaciju o vasem iskustvu. Da li vi koristite masazu ili neko specificno istezanje kao dodatne mjere?

Hvala Vam puno

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #11 poslato: Avgust 05, 2011, 07:04:33 posle podne »
"""davati savete ovog tipa bolesnoj osobi
(na zalost tvoja povreda spada u tu kategoriju) je KRIVICNO DELO"""
kamo srece da je ovako,  kakve ubice i majmuni rade na ortopediji i kardiologiji
ja bih prvi voleo da je ovo tacno.   U svakom slucaju  -  osim ako covek nije
prirodno od dobrog 'materijala'  ako pazari diskus herniju neka izbegava
tegove i neka se bavi prirodnim vezbama.   Od kako izbegavam tegove kao
da sam se ponovo rodio.  To sto ne smem da dizem 20kg po sat vremena
u teretani nego odem u podrum posledica je toga sto u mom okruzenju
samo zene rade sa malim tezinama.

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #12 poslato: Avgust 05, 2011, 07:08:07 posle podne »
Ne,  otac Tadej nije bio strucnjak za herniju, ali da,
on je davao blagoslove samo medicinskim radnicima.
Milija Sekulic Misho iz Smedereva je bio fizioterapeut
u kosarkaskom klubu BUDUCNOST i covek ne radi za
pare vec zato sto je entuzijasta.  Nasuprot njemu,
onaj cudakludak kod Bitef teatra za 15 minuta uzme
oko 40Eur.  mozda i nije cudakludak ali covek je kost
i koza, nema gluteus, izgleda kao narkoman a jak je
kao djavo.  Dobar je kostolomac ali je jako skup.

Selimir iz Visnjicke Banje je imao slog, da li i dalje
radi - ne znam.  Tu negde oko Ovce i Borce radi
i cika Ahmed,  ali o njemu nista ne znam.

Jedini koji ima diplomu medicinskog fakulteta i
ima specijalizaciju iz Ortopedije jeste Goran
Miljkovic i on je izuzetan strucnjak

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #13 poslato: Avgust 06, 2011, 09:00:41 pre podne »
Hvala Vam.

Razjasnili ste mi neke stvari.
Naravno da nisam ocekivao program vjezbanja jer to ne moze ni doktor da mi da. Planirao sam da probam razne vjezbe s jako malim tezinama dok ne utvrdim sta mi prija a sta ne.
Ne sanjam da postanem body builder i naravno da se nisam uvrijedio. Na kraju krajeva cinjenica je da ja to necu postati i nema razloga da se ljutim.
Ja treniram da bih se bolje osjecao (i na kraju krajeva bolje izgledao) ali je to uvijek bilo bez takmicarskih ambicija. Jednostavno, kvalitet zivota mi je mnogo bolji kada treniram nego kada sjedim cijeli dan.
Diskus hernija me je motivisala da ponovo krenem s treningom kako bih ojacao tijelo i izbjegao ili umanjio probleme koje ova bolest donosi.
Imam utisak da cu treingom uspjeti da svoj zivot vodim kao potpuno zdrava osoba.
Bez treninga mislim da sam osudjen na ono sto su mi doktori rekli - fizikalnu terapiju svakih nekoliko mjeseci.
Imam jos jedno pitanje za Vas ako nije problem. Ne trazim savjet nego informaciju o vasem iskustvu. Da li vi koristite masazu ili neko specificno istezanje kao dodatne mjere?

Hvala Vam puno

ne koristim nikakve masaze ali bi sigurno pomogle ukoliko je persona kvalifikovana za to itd..
postotoje razni vidovi relaksacije koji sigurno ne mogu mnogo da uticu na bolest ali  defitivno idu u grupu OK-AKO MOZES DA PRISUTIS
i savete doticnog od gore zanemari

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Diskus hernija - trening i zivot
« Odgovor #14 poslato: Avgust 21, 2012, 04:24:09 posle podne »
@ DunavBoy

Uz duzno postovanje i zahvalnost za savjet koji ste mi dali siguran sam sa najboljom namjerom, ne bih se slozio sa nekim stvarima koje ste rekli:
1. Ljudi koji rade jogu nisu picke
2. Ljudi koji rade tai chi chuan nisu picke
3. Ne znam da li je Otac Tadej strucnjak za diskus herniju
4. G-din Petrovic je primjer da diskus hernija (i to trostruka sto je mnogo gora dijagnoza od moje) ne znaci oprostaj od tegova i od normalnog zivota

U svakom slucaju hvala Vam na savjetu
        jel ti meni verujes da ja zbog socijalnog konteksta (kolege,komsiluk,rodbina,prijatelji)  sve ovo sto si nabrojao - u sta sam duboko ubedjen da je tacno  -  ne smem da spomenem?  mislim da si ti mene pogresno razumeo ili sam ja napravio dvosmislene postove.

            jedina ograda koju cu ti reci jeste:  Pedja je ustajao u 4 ujutro ,  legao sa prvim petlovima, njegov i tvoj zivot se razlikuju kao  zivot coveka koji je u npr  Afganistanu od zivota coveka koji je u Skandinaviji .  Nemoj kao reper uzimati Majka Tajsona ,  uzmi kao reper nekog boksera koji zivi u tvom komsiluku pa posmatraj njegova iskustva.  Ako koristis Pedjinu logiku:  svako ko je iz Vinkovaca ima sansu da postane Mirko Filipovic (SIC)   Tu ima jako puno drugih faktora

                   a ja i dalje tvrdim da se u ove stvari slabo razumem , ali da se itekako dobro razumem u ljude koji su losim treningom upropastili svoje zivote  i u lekare  koji su fizicki ubijali ljude (imam tutze takvih primera, u Srbiji se lekari ne salju na sud casti zbog pogresne dijagnoze)