April 25, 2024, 02:19:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kada poceti sa teretanom?  (Pročitano 13480 puta)

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Kada poceti sa teretanom?
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 15, 2011, 10:44:56 pre podne »
Pa ako već živi u tako malom mjestu da imaju samo ovakvu teretanu , vjerovatno i nema nekog izbora što se tiče ostalih sportova.To će prije biti ili fudbal ili ovo.

Van mreže MladjaGangster

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: Kada poceti sa teretanom?
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 15, 2011, 11:34:08 posle podne »
Veliko hvala Nenadu (kog znam licno na moju veliku srecu), Piratu i Dragonu na savetima....evo kako se odvija prica ...

Poceo sam sa "malim" da radim ove nedelje...ucim ga disanju i motorici. Jos ne stavljamo tegove, samo prazne sipke...planiram tako sve dok ne savlada osnove, tj dok ja licno ne budem zadovoljan i siguran da moze da proba sa nekim opterecenjem, bez obzira ne njegovu prirodnu snagu....Koliko je jak sa 13 god, mogu da vam docaram da kada stisne moju saku osecam da sam malo jaci u stisku...

Neke stvari je skapirao odmah, i prijatno sam iznenadjen kako je radio dvorucni biceps pregib EZ sipkom, potisak sa cela. Sut za kvadriceps i zadnju lozu je isto lepo radio.

Teze mu ide da nauci potisak sa ravne klupe, potisak za ramena iza glave...

Ishrana ce biti najveci problem....kako to srediti. On sada ruca po nekoj propisanoj dijeti iz Doma Zdravlja....koja naravno nije adekvatna za ovaj sport....
Probacu da objasnim njegovim roditeljima, tj,ciki i strini kako da ga hrane. Problem je u doslednosti, jer da su oni znali nesto o normalnoj ishrani , ne bi dozvolili da "mali" ima 35 kg viska...Otprilike predvidjam da ce da postuje tu ishranu mesec dana kao i sve dijete do sad, i cim bude nekog uspeha zapisace dalje pridrzavanje....vratice se cokoladama, koka kolama i ostalom smecu....
Problem je sto dolazi i zima, a nemamo kardio spraveza trcanje ili hodanje koje bi pomogle da lakse istopi neki kilogram...pa ce verovatno mali da se razocara, ako mu bude ista kilaza....
Hoce da radi trbusnjake svakog dana, bez obzira sto sam mu rekao da od njih nece skinuti salo....



Van mreže jocifer

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Kada poceti sa teretanom?
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 16, 2011, 07:27:18 pre podne »
Potisak za ramena iza glave neka zameni istim ispred glave...Ramena ce mu biti zahvalna...

Van mreže MladjaGangster

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: Kada poceti sa teretanom?
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 16, 2011, 03:21:19 posle podne »
Potisak za ramena iza glave neka zameni istim ispred glave...Ramena ce mu biti zahvalna...

primljeno k znjanju, mada ja sa tom vezbom imam lepa iskustva....pazljiv sam kad je radim i smatram da su mi ramena najbolja partija ;)

a rotiracemo, jedan trening ispred, jedan iza, pa kako je njemu lakse i prirodnije tako ce biti u startu...a ako bude istrajan, naucice i ostalo s vremenom ....Inace nisam pristalica da se izbaci totalno potisak iza glave...naprotiv.
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2011, 03:27:43 posle podne MladjaGangster »

Van mreže dejaNumber1

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kada poceti sa teretanom?
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 20, 2011, 06:53:25 posle podne »
nemoj da pocne teretanu nema potrebe za bencom potiscima slobodnim tezinama i ostalim... POSTEPENO uvodi kardio trening i izbacuj jednu po jednu negativnu naviku u njegovoj ishrani ne  sve odjednom POSTEPENO.....o kakvim kardio spravama ti pricas??? kakve kardio sprave da li ti znas zasto se to uopste zove kardio??? KARDIO trening podrazumeva da zimi izadjes napolje na svez vazduh a ne sprave u spravama ima dosta prasine i ti sve to udises kao i prasinu u teretani sto se skupi.. kardio trening se nikad ne radi na spravama to da znas ako ti je zdravlje na prvom mestu....

Van mreže jocifer

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Kada poceti sa teretanom?
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 20, 2011, 06:58:07 posle podne »
kardio trening se nikad ne radi na spravama to da znas ako ti je zdravlje na prvom mestu....

Van mreže dejaNumber1

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kada poceti sa teretanom?
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 20, 2011, 07:00:44 posle podne »
vodi racuna ne znam sad koliki mu je maks puls ali vodi racuna izmedju 145-160 otkucaja u minuti da ima i radi ujutru trcanje na prazan stomak ali nije i greska ako pojede nesto sto se lako vari ...neka tokom trcanja nosi flasicu sa vodom pretpostavljam da se puno znoji i posle treninga neka popije jednu

Van mreže MladjaGangster

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: Kada poceti sa teretanom?
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 20, 2011, 10:33:16 posle podne »
@ dejaNumber1

prvo...nemoj molim te da stavljas 3 upitnika iza nekog pitanja, jer me licno vredja. Debil nisam, a sve sto ne znam volim da mi se objasni. Na drugim forumima na kojima me ima, to obicno znaci da nekom solis pamet, a meni agresija ne treba, vec pristojna konverzacija....

drugo.....kada sam pomenuo kardio sprave, mislio sam reci da u "teretani" NEMA sprava poput traka, bicikala, ili simulatora nordijskog trcanja....a ako si pazljivo procitao moj opsirniji uvod, mogao si da zakljucis da "mali" ne voli sportove. On misli da je dovoljno da odvezba 40-ak minuta kao ja i da ce izgledati kao ja....tu se vracam na te nepostojece sprave. Mislio sam da bar na njima bude aktivan. On ne moze da potrci ni 50 metara a da se ne zarumeni kao jagoda, tako da sam planirao da barem normalno hoda po onoj traci i krece se, da stekne neku naviku da se krece. Njega voze u skolu 80% skolskih dana iako je skola 10 minuta od nase kuce...po ceo dan sedi pored kompa. Ali opet kako rekoh ni toga nema, nazalost zimi nece ni skinuti te kilograme kojih ima u izobilju. Zbog toga ga vec sada pripremam psiholoski na mogucnost da ce ostati isti preko zime, ali da ce barem biti malo jaci...pa kad krenu topliji dani morace da pocne da trci malo po malo....


za ostala objasnjenja HVALA  ;)

Van mreže dejaNumber1

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kada poceti sa teretanom?
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 20, 2011, 10:51:00 posle podne »
kazem ti da je moj ortak rasklapao traku na kojoj se trci i tu ima mnogo prasine koju ti udises dok si na traci sto se kontraproduktivno odrazava na kapacitet pluca ....on mora da hoda brzo napolju na vazduhu... KARDIO trening i ne igra neku ulogu u skidanju kilograma koliko pravilna ishrana i nemoj ga terati da radi sa spravama u teretani jos prvo neka pola godine radi minimum kardio trening pa tek onda moze da pocne sa sipkama i tegovima...ali kod dece je vrlo vazno da se prvih pola godine radi samo kardio trening pre nego sto se pocne sa tegovima...

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Kada poceti sa teretanom?
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 20, 2011, 10:54:15 posle podne »
Ko prvo, decko NIJE predebeo, vec debeo!
Znaci, situacija ti nije extremna.

A to sto nije sportski tip... jbg, mora nesto da radi, nekako da bude aktivan.

Neka pocne on sa dijetom, i to sa ROTACIJAMA!
Ako mu je i otac voljan da mu pomogne i da ga prati, zajedno to mogu da izguraju.
Od sad do letos skinuce bar 10 do 15 kg rotacijama + makar trckaranje po pola sata + recimo 2x po neki sagorevac.

Inace, ja sam visok 182, tezak 94 na pun stomak. (prvog Septembra sam imao 101kg) za mesec ipo rotacijama sam skinuo 7kg.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže dejaNumber1

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kada poceti sa teretanom?
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 20, 2011, 10:57:54 posle podne »
pa i da je mrsav i da je debeo ili predebeo nebitno uvek kardio prvo pa onda trening sa tegovima ako je dete u razvoju nebitno je dal je mrsav ili debeo....i kad odradis jedno pola godine kardio odes na test opterecenja sa njim i ako dobije potvrdu da je sposoba nza rekreativno bavljenej sportom onda kreces sa tezinama i sipkama

Van mreže MladjaGangster

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: Kada poceti sa teretanom?
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 20, 2011, 11:16:17 posle podne »
kazem ti da je moj ortak rasklapao traku na kojoj se trci i tu ima mnogo prasine koju ti udises dok si na traci sto se kontraproduktivno odrazava na kapacitet pluca ....on mora da hoda brzo napolju na vazduhu... KARDIO trening i ne igra neku ulogu u skidanju kilograma koliko pravilna ishrana i nemoj ga terati da radi sa spravama u teretani jos prvo neka pola godine radi minimum kardio trening pa tek onda moze da pocne sa sipkama i tegovima...ali kod dece je vrlo vazno da se prvih pola godine radi samo kardio trening pre nego sto se pocne sa tegovima...

ok, ovo tvoje iskustvo o spravama nisam imao u vidu, jer nikad nisam koristio iste...Ja sam uvek bio sportski tip i nije mi problem da trcim....sa druge strane nadam se da me shvatas, kada kazem da ja kod njega zelim da stvorim pozitivne navike i da promenim lifestyle time sto bih ga aktivirao da se barem krece :) Ali nista od keja i trcanja pored reke do proleca kada bude lepse vreme.....
Gledao sam dosta dokumentaraca o debeloj deci u Americi i njihovim kampovima, slusao intervjue ljudi koji su radili sa decom. Mnogi ce reci pusti ti debele Amere, ali neka od te dece su pocela da gube kilograme naravno uz adekvatnu ishranu, ali i uz pomoc nekih banalnih vezbica poput hodanja uz stepenice i silazenja....Znaci kod tako gojazne dece je bitno poceti sa nekim blazim oblikom aktivnosti, kako ne bi prerano odustala...

Druga stvar je sto on izriciti zeli da VEZBA...znaci tegovi i tegovi....Kapiram ga, ja sam osetio istu potrbu sa 14 godina, ali sam sacekao jos 3 godine...usmerio sam se na druge sportove u kojima sam nasao taj izduvni ventil. A onda sam zajebo sve sportove i odlucio se samo za teretanu...Ja nisam doktor, pedijatar, kiroprakticar i naravno da mki je bitno njegovo zdravlje, ali nisam mogao da odbijem strica kada me je zamolio da mu pokazem...Ako njegovi roditelji zele da ga ja uvedem u te vode, ja cu dati svoj doprinos, iako sam x puta pred njima rekao da je on jos "mali" mada je veci od mene....

Sto se tice primera za ishranu, danas je "mali" bio kod mene dok sam jeo, i pricao sam mu o nekim osnovamapravilne i zdrave ishrane...Zumanac vs belanac,  malo o UH, malo o B (P)....da zajebe koka kole, milke, kremcice, da jede domaci dzem od sljiva koji je skuvan bez secera itd...itd.....

Sto se tice samih treninga, sve radimo samo sa sipkama, ne pada mi na pamet da neke vezbe radi sa tegovima jos par meseci....Osim nogu ...sut radi sa peticama....mada je to nista za njega....Kao sto rekoh jak je dosta iako mlad...Recimo na EZ sipki za biceps bi lagano mogao da radi sa peticama sa strane 8-10 ponavljaja....