April 16, 2024, 11:16:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: Eurobasket 2011  (Pročitano 33197 puta)

Van mreže nbg-v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 455
Eurobasket 2011
« poslato: Septembar 07, 2011, 11:01:22 posle podne »
Upravo izgubismo od Litvanije...

Onakav sut Litvanaca se kosi sa realnom verovatnocom ... Ne znam stvarno...  ali kad ti protivnik "zavuce" bas sve onda moral padne i pocnes da verujes da nista nema smisla... Mislim da je 10 razlike je jos i dobar rezultat u odnosu na sve sto se desilo... Ovako nesto NIKAD vise seronje nece da ponove...

Dosuse postoji opcija da se odigra odbarana kao sto su je Ameri prosel godine odigrali u polufinalu protiv njih... Jadnici su bili toliko zbunjani takvom snagom odbrane na coveka da nisu skoro ni sutirali za 3... Ali na zalost mi nemamo takve atletski sposobne igrace... Tako da je generalna ocena da su jednostavno bili bolji od nas...

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #1 poslato: Septembar 08, 2011, 02:17:26 pre podne »
Razbili su nas,ali razbili...Njihovi plejmerkeri su ubijali nas sa brzinom igre,odbranu bukvalno nismo stizali da postavimo.
Prava nba igra,run and gun :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #2 poslato: Septembar 08, 2011, 08:26:48 pre podne »
ma usrale ih one trojke... protiv toga se ne moze... mada i igrali su dobro , samo to sigurno ne bi bilo dovoljno dobro da nisu zaboli one trojke... ali imali su dobre poteze ... onaj njihov mladi centar jbt ne mogu da verujem kako se onako posle pika uvek provuce po sredini dobra im je fora ali eto i to ne bi uspevali da nam nisu nabacili strah za sut sa 3 point linije... svi zabodu sto dalje od kosa na sut da ne bi moglo da se skupi , a ovi odigraju pik i to bas po sredini za onog valjda je krilni centar nebitno...i onaj iz naskoka njihov nas dosta jebao....

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #3 poslato: Septembar 08, 2011, 09:25:31 pre podne »
Citat
ma usrale ih one trojke... protiv toga se ne moze...
x2

Strasno kako ih je kenjalo...

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #4 poslato: Septembar 08, 2011, 10:04:17 pre podne »
Ne znam da li ih je kenjalo,ljudi celo prvenstvo imaju dobar procenat suta...e sad sto mi ne znamo da se postavimo protiv brze tranzicije lopte i nemam pleja koji to moze da isprati,kao sto su nas ubijali tim prolazima kroz sredinu,pa to je vec nas problem.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #5 poslato: Septembar 08, 2011, 10:30:50 pre podne »
brate koliko bese? 11 trojki ... znas ti sta je to... oni su igrali na taj sut ...a to kroz sredinu sto su prolazili i ostale igre sto su pravili to je sve zahvaljujuci tom sutu , bas sam to napisao jer ne smes da ih ostavis same na suterskim pozicijama i onda automatski oslobadjas sredinu... sut je sve... a njihova igra je maltene kurac ako padne taj procenat suta... sto ce se eventualno i desiti ...  da bi zaustavio takvu igru moras da imas kao sto je ovde neko rekao atletski jace igrace , sto mi nazalost nemamo... nasi igraju super ... jedino me nervira mali Markovic sto se stiso nesto ko picka ... trebali su da nadju neki nacin da isforsiraju malo vise keselja ,kao i Tepic da je poceo ranije da napada onim prodorima al jbg... mozd ani tad ne bi bilo nista...  dobro vraca se i nama malo sto nas je isao sut...

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #6 poslato: Septembar 08, 2011, 10:55:42 pre podne »
11 trojki,velik broj pogotovo uz takav procenat...ali vidi dosta tih suteva su bile prazne pozicije koje smo im mi omogucili (u nekim situacijama jesu imali i previse srece,ali i to je sastavni deo igre jbg) ...uz to znali smo kakva su ekipa i otvoreno su nasi podlegni njihovom tempu igranja...uostalom igras onoliko koliko ti protivnik dozvoli,a nasi su im bas dozvolili da se razmasu.

Van mreže nbg-v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 455
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #7 poslato: Septembar 08, 2011, 11:50:48 pre podne »
jeste ih isao sut vise nego sto je "normalno".. ne samo za 3 vec i sa distance za 2... cak i da su sve bili otvoreni sutevi, opet je previse... iako su stvarno vrhunska suterska ekipa.. ali bili su dobri i i pod kosem... pre svih mali Valanciunas (5. pik sa ovogodisnjeg drafta) ...

oni su u odbrani bili ocajni mozda i vise nego mi... ubacili smo im 90 poena sa ne bas najboljom igrom u napadu... 

e sad jbg... desava se... Keselj je Francuzima zabo 7 trojki od 9 suteva... sto je isto nemoguce prosto... ali eto..

Van mreže nbg-v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 455
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #8 poslato: Septembar 08, 2011, 12:15:43 posle podne »
i da... igramo dobro... u skladu sa mogucnostima...

citam komentare na b92 i prosto mi je sere koliko GLUPIH ljudi ima.. retardi, bilmezi... ne znam kako bi ih nazvao..

treba biti realan, nasa ekipa nije ekipa koja ima najbolje igrace.. ali to narod u Srbiji ne vidi i slep je sto se tice realnosti...

jedino Krstic, Teodosic i Savanovic su vrhunski i dokazani igraci...

Keselj i Macvan, vrhunski talenati koji jos uvek traze sebe u karijeri...
Tepic- sta reci.. ima sve sto treba da ima, ali opet sa njim covek nikad ne zna- od sjaja do ocaja..
Bjelica- decko prekini da jedes cokolade i torte, imas guzicu kao tetka neka... kreni da dizes teegove i jedes meso.. ko cava si ... generalno kad se sve sabere, prosecan igrac....
Rasic isto prosecan igrac ali koji daje sve od sebe...
Perovic isto prosek ... trudi se ali cu zbog njega da polomim tv na kraju...

kad se sve sabere, 3 vrhunska igraca, 2 vrhunska talenta i 7 prosecnih igraca... Duda je eto znao da ih sklopi sve u odlican tim koji moze visoko da se kotira...

ali isto tako i drugi imaju jake timove sa jos boljim igracima... pre svih Spanija a zatim i Francuska...

ja bih iskreno bio zadovoljan sa 5. mestom i plasmanom na olimpijadu... a sve preko toga ako bude, do jaja...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #9 poslato: Septembar 08, 2011, 12:17:55 posle podne »
Citat
ja bih iskreno bio zadovoljan sa 5. mestom i plasmanom na olimpijadu... a sve preko toga ako bude, do jaja...
   

x2

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #10 poslato: Septembar 08, 2011, 01:10:16 posle podne »
svaki mec u ovog grupi ce biti derbi. strasna grupa ...
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #11 poslato: Septembar 08, 2011, 01:16:16 posle podne »
i da... igramo dobro... u skladu sa mogucnostima...

citam komentare na b92 i prosto mi je sere koliko GLUPIH ljudi ima.. retardi, bilmezi... ne znam kako bi ih nazvao..

treba biti realan, nasa ekipa nije ekipa koja ima najbolje igrace.. ali to narod u Srbiji ne vidi i slep je sto se tice realnosti...

jedino Krstic, Teodosic i Savanovic su vrhunski i dokazani igraci...

Keselj i Macvan, vrhunski talenati koji jos uvek traze sebe u karijeri...
Tepic- sta reci.. ima sve sto treba da ima, ali opet sa njim covek nikad ne zna- od sjaja do ocaja..
Bjelica- decko prekini da jedes cokolade i torte, imas guzicu kao tetka neka... kreni da dizes teegove i jedes meso.. ko cava si ... generalno kad se sve sabere, prosecan igrac....
Rasic isto prosecan igrac ali koji daje sve od sebe...
Perovic isto prosek ... trudi se ali cu zbog njega da polomim tv na kraju...

kad se sve sabere, 3 vrhunska igraca, 2 vrhunska talenta i 7 prosecnih igraca... Duda je eto znao da ih sklopi sve u odlican tim koji moze visoko da se kotira...

ali isto tako i drugi imaju jake timove sa jos boljim igracima... pre svih Spanija a zatim i Francuska...

ja bih iskreno bio zadovoljan sa 5. mestom i plasmanom na olimpijadu... a sve preko toga ako bude, do jaja...
Sve receno,slazem se skroz.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #12 poslato: Septembar 08, 2011, 06:10:38 posle podne »
Citat
ja bih iskreno bio zadovoljan sa 5. mestom i plasmanom na olimpijadu... a sve preko toga ako bude, do jaja...
   

x2
x3 . I mi smo protiv francuza dali 13\trojki pa smo pukli, nije sttvar u tome nego sto bukvalno imamo igraca manje u odbrani kada je Teo u igri, covek ne moze pik da odbrani protiv nepokretnog igraca. Dali smo 90 poena sto je i vise nego sto treba da smo malo jace stisli u odbrani medjutim mi svaku cetvrtinu ulazimo u bonus zadnji minut umesto da bijemo po cenu bacanja.Jasno mi je da kad on ne igra nemamo bas neke ideje u napadu ali da mu onaj klinac i matori Saras daju 35 poena i 15 asista  kombinovano, to je stvaarno uzas kakvi god majstori bili. Jedan moj ortak je duhovito primetio kako bi bili sampioni da ima letecih izmena kao u rukometu pa da Markovic i Paunic igraju odbranu a Teo i Bjelica napad. Najbolji bi fazon bio da Makedonci budu prvi u onoj grupi i ds onda kao 4 igramo sa njima za polufinale da ih otkinemo:)
Men sana in corpore sano !

Van mreže nbg-v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 455
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #13 poslato: Septembar 09, 2011, 04:49:43 posle podne »
spanci su bolji u svakom smislu... ali nisam bas ocekivao ovakvo razvaljivanje... jbg..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Eurobasket 2011
« Odgovor #14 poslato: Septembar 09, 2011, 05:36:36 posle podne »
klonili su , khm klonjalii :) duhom...  ja sam ocekivao makar neku borbenost... al ajde ako ce igrati dobro protiv Turaka, onda sve ok ... inace moja prognoza za finale Spanija : Litvanija ... iz vise razloga mislim da ce biti tako ...