Jun 08, 2024, 04:08:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.191 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: BrandonSuede
X3MShop banner

Autor Tema: moj cardio trening  (Pročitano 36492 puta)

Van mreže Serum

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Re: moj cardio trening
« Odgovor #15 poslato: Avgust 31, 2006, 08:13:39 posle podne »
Vexx, ako si mislio na mene onda evo ti objasnjenje kako i sta sam radio...

Pre od prilike 10 meseci sam poceo da vezbam jer sam bio mnogo masan... 105kila na 178cm, 28god. Rokao sam prvo kucno biciklo jer mi kolena jednostavno nisu mogla da izdrze toliku tezinu, a pogotovo cevanicni misici... U tom prvom periodu sam pumpao manje vise uvek HIIT po 22min a onda sam polako poceo i tegove da dizem (posle jedno 2 meseca) u zadnjih 6 meseci samo rokam low intensity kardio 45-60min ujutro na prazan stomak, samo sabijem glutamin i bcaa(pre i posle kardija). Uvece kad imam vremena odradim 30-45minuta low int. U proteklih 10 meseci sam skinuo 30kila. Ali evo u zadnjih mesec dana slabo nesto skidam mast tako da je vreme da se ponovo krene u HIIT vode, a ovaj Pedjin sistem mi se vec svidja. Probacu ga odmah sutra.

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Re: moj cardio trening
« Odgovor #16 poslato: Avgust 31, 2006, 08:18:14 posle podne »
Citat: Pedja_Petrovic

ali kao sto rekoh...nisi procitao celu pricu gde imas tacno obajsnjeno zasto bi trebalo ARADITI HIT,a ne besomcuno jahanje na bilo kojoj spravi..

jel to sve objašnjeno na nekom od topica, na forumu?

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Re: moj cardio trening
« Odgovor #17 poslato: Avgust 31, 2006, 08:21:26 posle podne »
da
For me , life is continously being hungry.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: moj cardio trening
« Odgovor #18 poslato: Avgust 31, 2006, 08:21:38 posle podne »
danasnji cardio:

trajanje 30min
HIIT
2minuta low - opterecenje 17/21,  zatim 2minuta high - opterecenje 18/21
minimalni heart rate ~120bpm , maximalni ~160bpm - i tako u krug
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: moj cardio trening
« Odgovor #19 poslato: Septembar 01, 2006, 04:42:22 pre podne »
Citat: Serum
Bravo Peki legendo! Ima smisla :) Ja vec oko 6 meseci radim low int. cardio od 45-60min bar jednom dnevno, 3-6 puta nedeljno, i skinuo sam preko 15kila (vecinom masti) u tih 6 meseci i mislim da je vreme da promenim malo cardio jer se telo vec vise nego naviklo na dosadan low int.
Bas mi je drago kad vidim ovako lepo objasnjenu teoriju... prosto me tera da vezbam. ;)

Hvala Pedja.
...ZATO SAM OVDE :wink:  :wink:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: moj cardio trening
« Odgovor #20 poslato: Septembar 01, 2006, 04:43:18 pre podne »
Citat: H2SO4
danasnji cardio:

trajanje 30min
HIIT
2minuta low - opterecenje 17/21,  zatim 2minuta high - opterecenje 18/21
minimalni heart rate ~120bpm , maximalni ~160bpm - i tako u krug
......EEEE....OVO KRESE KEVU.....

EVO SERUM....PROBAJ OVAKO...

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Re: moj cardio trening
« Odgovor #21 poslato: Septembar 01, 2006, 06:33:08 pre podne »
Uff prijatelju gje ces dalje?? 105kg - 178cm, za 10 mjeseci skinuo 30kila,  to znaci da sad imas oko 75kg i hoces jos da skidas mast??koliko si to mastan bio?

Citat: Serum
Vexx, ako si mislio na mene onda evo ti objasnjenje kako i sta sam radio...

Pre od prilike 10 meseci sam poceo da vezbam jer sam bio mnogo masan... 105kila na 178cm, 28god. Rokao sam prvo kucno biciklo jer mi kolena jednostavno nisu mogla da izdrze toliku tezinu, a pogotovo cevanicni misici... U tom prvom periodu sam pumpao manje vise uvek HIIT po 22min a onda sam polako poceo i tegove da dizem (posle jedno 2 meseca) u zadnjih 6 meseci samo rokam low intensity kardio 45-60min ujutro na prazan stomak, samo sabijem glutamin i bcaa(pre i posle kardija). Uvece kad imam vremena odradim 30-45minuta low int. U proteklih 10 meseci sam skinuo 30kila. Ali evo u zadnjih mesec dana slabo nesto skidam mast tako da je vreme da se ponovo krene u HIIT vode, a ovaj Pedjin sistem mi se vec svidja. Probacu ga odmah sutra.

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Re: moj cardio trening
« Odgovor #22 poslato: Septembar 01, 2006, 09:25:21 pre podne »
POprilicno :) Ja sam imao 112 kg.... na 178 cm :) Pa sam pao na 91 pa sam kreno masu i sada imam 95 ali nisam vise dobijao sala....

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: moj cardio trening
« Odgovor #23 poslato: Septembar 01, 2006, 10:24:25 pre podne »
Kad radiš HIIT trening i kad ti puls skoci i 150 to je O.K.
ZAŠTO? 8O
Zato jer to nije radno opterecenje nego trenutacno opterecenje koje uzrokovano vecim trenutnim intezitetom !!!
Ako nakon toga vratimo se u proces oporavka -niži puls s nižim intezitetom vježbanja  proces redukcije masti se nastavlja !!!
Ali ako se nastavi vježbat na visokom opterecenju preko 150 mast se nemože ili jako slabo iskorištava kao energija!!!
 :idea:

Van mreže Serum

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Re: moj cardio trening
« Odgovor #24 poslato: Septembar 01, 2006, 03:37:23 posle podne »
Damire, mnogo mastan sam bio, ali moram jos jedno par kila da skinem to jest jos par procenata bf. Sad sam oko 11% a ideal mi je oko 7-8%. U stvari oko donjeg dela stomaka imam viska koze... nisam siguran jel to salo ili ne, ali me opasno nervira.

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Re: moj cardio trening
« Odgovor #25 poslato: Septembar 01, 2006, 06:30:11 posle podne »
Citat: Serum
Damire, mnogo mastan sam bio, ali moram jos jedno par kila da skinem to jest jos par procenata bf. Sad sam oko 11% a ideal mi je oko 7-8%. U stvari oko donjeg dela stomaka imam viska koze... nisam siguran jel to salo ili ne, ali me opasno nervira.


Neznam prijatelju ali ja nebih isao dalje sa skidanjem kilaze...neznam,po meni je malo  da imas oko 70kg na tu visinu tj. mrsavo brate al skroz....nisam toliko iskusan ali sam siguran da ima nacina da zadrziz tu kilazu a da opet dovedes masnoce u red....jedino ako hoces bas da smrsas....ali ja da sam na tvom mjestu ja nebih isao dalje...
Pozdrav!

Van mreže Serum

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Re: moj cardio trening
« Odgovor #26 poslato: Septembar 01, 2006, 10:07:26 posle podne »
Matori, meni i nije bitna kilaza toliko kolko mi je bitan procenat bf%. A i jednom kad si mastan, i kad znas kako se osecas i mentalno i fizicki u tom stadijumu, veruj mi pre bi voleo da budes mrsav nego i malo mastan :)
No ja sam daleko od mrsavka... mozda i tripujem ali dokle god vidim i malo sala na stomaku ili faci, meni se prevrne u stomaku. Postavicu slike uskoro pa ces videti.

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: moj cardio trening
« Odgovor #27 poslato: Septembar 01, 2006, 10:20:45 posle podne »
Citat: Serum
Matori, meni i nije bitna kilaza toliko kolko mi je bitan procenat bf%. A i jednom kad si mastan, i kad znas kako se osecas i mentalno i fizicki u tom stadijumu, veruj mi pre bi voleo da budes mrsav nego i malo mastan :)
No ja sam daleko od mrsavka... mozda i tripujem ali dokle god vidim i malo sala na stomaku ili faci, meni se prevrne u stomaku. Postavicu slike uskoro pa ces videti.



Hmmm. Mozda je ipak bolje biti umereno mastan, nego mrsav.

Ako si skinuo 30 Kg kao sto kazes, ne moras vise sebe opterecivati tolikim kardiom. Jednostavno pojacaj trening sa tegovima, cisto da malo pojacas misicnu masu i da budes cvrsci. Kardio svedi na LOW Intensity 20 minuta posle svakog treninga sa tegovima. I voila. Poceces da trosis i te zadnje rezerve masti, a dobijaces i misicnu masu.

Van mreže Serum

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Re: moj cardio trening
« Odgovor #28 poslato: Septembar 01, 2006, 10:33:28 posle podne »
Sasa, ja sam genetski poprilicno sirok u ramenima i u globalu sam mezzomorph stim sto sam imao zesu povredu ligamenata pre jedno 10 godina i od tad sam metabolizam extremno usporio. Samim time cim se malo ugojim, primeti se zbog te malo sire konstitucije. Vezbam sa tegovima vec oko 10meseci i telo mi veoma dobro reaguje. Ali u faci i dalje imam mali sloj sala i oko donjeg stomaka/bubrega. Mora i to da leti pod hitno. Sad radim tegove 5 dana u nedelji 3+2 sa pauzama izmedju a trbusnjake i kardio radim tim off danima i posle treninga ruku, grudi i ramena. Dosad je bilo: low intensity prazan-stomak, off danima, takodje i posle treninga sa tegovima 30min low ili 20min hiit. Mislim da cu i dalje nastaviti istim planom ali cu od sad samo HIIT raditi, jer mislim da je mom telu potrebna mala promena :)

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: moj cardio trening
« Odgovor #29 poslato: Septembar 02, 2006, 12:41:02 pre podne »
Hmmm, da si mezomorf, ne bi toliko sala nabacio. Pre bi se reklo da si endomorf, kao i vecina nas.

A druga stvar, ne moze bre sve da se skine za 10 meseci. Sad su ostali ti detalji, to mora polako, na tenane. Mozda jeos i cela godina prodje. Samo budi uporan i sve ce doci na svoje.

Ako ti je za utehu i ja sam nekada imao 106 KG, evo ti slike:
(malko me sramota, al nema veze  :oops: )

Slika1
Slika2
Slika3