April 19, 2024, 05:34:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Dominikanac - Ovo je moj napredak  (Pročitano 172993 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Dominikanac - Ovo je moj napredak
« Odgovor #480 poslato: Avgust 07, 2018, 01:58:42 posle podne »
Da to ode 1500 e dok trepnes... i ovde kod nas je onaj osnovni terapijski dan 2000 din min... jesi snimao ti to rame? Kako si dosao do resenja?

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Dominikanac - Ovo je moj napredak
« Odgovor #481 poslato: Avgust 07, 2018, 03:55:48 posle podne »
Ma nisam snimao rame, vec sam shvatio sta mi je. Resenje su mi istezanja nista drugo. Na vratima, sa lopticom na podu itd. I naravno da ojacam plecku sada, da bi misici mogli da je drze nazad u pravilnom polozaju kad je grudni misic pusti posle istezanja.  Cela leva strana mi je dosta oslabila (ledja, rame, grudi pa I noga), ko zna koliko godina ja to vucem Ali je pocelo da stvara probleme pre eto 2 godine. Mislim da je I ta asimetrija pocela zvog toga, pectoral minor vukao rame ka uvetu posle neke povrede, I ostatak tela Jednostavno poceo da prati. Imam slike ovde na temi, cela ta leva strana mi je slabija vidi se na dosta slika.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Mare012

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Odg: Dominikanac - Ovo je moj napredak
« Odgovor #482 poslato: Avgust 17, 2018, 05:52:24 posle podne »
Dominikanac, baci pogled na ovo, možda ti pomogne prilikom treninga grudi:
https://youtu.be/VY_NJ-jHFPs

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Dominikanac - Ovo je moj napredak
« Odgovor #483 poslato: Avgust 17, 2018, 11:45:01 posle podne »
Mare care, hvala. Probacu da vidim kako se osecaju grudi. Odgledah sada video, zanimljivo.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Dominikanac - Ovo je moj napredak
« Odgovor #484 poslato: Avgust 18, 2018, 09:49:43 pre podne »
Ovo je odlicna vest,samo nastavi kako si krenuo i bice rezultata  :)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Dominikanac - Ovo je moj napredak
« Odgovor #485 poslato: Avgust 25, 2018, 12:03:23 pre podne »
Dominikanac, baci pogled na ovo, možda ti pomogne prilikom treninga grudi:
https://youtu.be/VY_NJ-jHFPs
Brate mogu to reci, u zivotu nisam imao
ovakvu upalu grudi. Pustio sam sake malo sire I time mnogo
vise opteretio grudi. Odlicno, bar za mene. Nadam se da mi nece
u buducnosti opteretiti tendon ramena, Ali radicu sa malim kilazama, drop, super slow, sa pauzom itd...
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Mare012

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Odg: Dominikanac - Ovo je moj napredak
« Odgovor #486 poslato: Avgust 25, 2018, 06:31:26 posle podne »
Drago mi je da mogu da pomognem, samo gruvaj! :)

Van mreže vulex

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Dominikanac - Ovo je moj napredak
« Odgovor #487 poslato: Novembar 06, 2018, 02:23:00 posle podne »
Pozdrav Dominikanac, tvoje muke sa aktiviranjem grudi su me odmah podsetile na isti takav problem u mom slucaju.
Jako dugo nisam mogao da pravilno aktiviram grudi. Na samom pocetku treniranja triceps je preuzimao inicijativu, sto je naranvo veoma pogresno, ali kako sam to prevazisao ucenjem o boljoj formi, pocelo je rame da se mesa (tu sam negde i povredio rame verovatno radeci letenja sa bucicama, pa me je posle i bolelo pri izvodjenju vezbi gde je ugao izmedju gornjeg dela ruke i grudi/rebara veci od 60 stepeni). Pokusao sam i sa spustanjem trapeza, guranjem ramena nazad, izbacivanjem grudi napred, sirim hvatom itd itd. ali mi nista nije pomoglo toliko da osetim pravo rastezanje misica i pumpu kao kod nekih drugih misicih partija.

Iskreno, cak sam poceo i da prezirem trening grudi....sve zbog toga sto nisam mogao da osetim misic kako treba, a da me je neko pitao koju sam misicnu partiju radio na tom trneingu, mogao bih ladno da mu kazem prednje rame ili ne bih znao odgovor   :-\

I tako ti ja jednom naidjem na vezbu Plate Press:
https://i2.wp.com/the-bodybuilding-blog.com/wp-content/uploads/2017/10/best-upper-body-workout.png?resize=735%2C431

i pomislih ajd' da probam, mozda bude radilo...mada secam se vrlo dobro da sam pomislio da ce prednje rame opet da se upali brze nego grudi zbog samog pokreta vezbe.
Ali eto to se nije desilo i bio sam beskrajno srecan sto sam posle toliko dugo vremena osetio pravu pumpu u grudima i osetio misic na pravi nacin.
Kako sam se posle ove vezbe vracao na klasiku: siroki potisak sa bucicama ili letenja sa istim...opet je rame preuzimalo a ponekad i bolelo ili izazivalo neki neugodan osecaj koji je preuzimao fokus sa grudi na sebe.

I tako posle nekog vremena sednem ti ja na masinu:
https://www.technogym.com/us/wide-chest-press-machine-pure.html (shvatio sam da je ovaj tip masine jako efektivan za ovaj problem jer je sediste malo iskoseno i sto je najbitnije ima rucke koje su iskosene na gore i dovoljno siroke da pri donjem polozaju bas jako razvlace grudi, a da pri gornjem polozaju mnogo jace kontrahuju grudi jer su ruke em blize jedna drugoj em sake pod uglom a ne paralelne sa grudima)

E posle ove dve vezbe skapirao sam, barem sto se mene tice, da vise ne zelim da radim bilo koje vezbe za grudi gde su mi ruke preko 60 stepeni u odnosu na grudi kao npr. bench presovi sa sipkama, sa bucicama(siri hvat), letenja i sl. jer ociglno nema svrhe i ono sto dobijem je ili bol u ramenu ili nista.

Zato sam ubacio vezbe kod kojih je:
1) Hvat uzi
2) Sake pod nekim uglom(45stepeni _/_ _\_) ili skroz normalne u odnosu na grudi(90 stepeni _|_ _|_)

tako da sam sada skroz zadovoljan treningom grudi, pumpom i rastezanjem, a posebno osecajem mentalne povezanosti sa misicima grudi jer mi je to iskreno bio najveci problem.

Npr. trening grudi mi izgleda ovako:
---------
1. Superserija - 5 setova
 1.1 7-10 ponavljanja uski benc (sake su 90 stepeni) na Uski Bench a ako  nema ove masine  onda probaj bucice...mozda bude radilo...
 1.2 10-12 ponavljanja Plate Press (Chest Plate Press)

2. Wide chest press machine 8-10 ponavljanja, 4-5 setova (Wide Chest Press Machine)

3. Propadanja na masini (Masina za propadanja) - radim ih tako sto ne sedim nego stojim i naginjem se grudima napred kako bih vecu tenziju prebacio na grudi a manju na triceps...posle jedno 10 ponavljanja obrnem polozaj tj. prebacujem se na ovaj polozaj (Drugi polozaj) ali ne sedim vec sam na nekoj razdaljini od sedista(sta znam...10-15cm) i tako do otkaza - jedno 4-5 serija

4. Superserija - 4-5 setova
  4.1  Dumbell Pullover 10-12 puta (Dumbell Pullover)
  4.2 Opet Plate Press 8-10 puta ali ovaj put ne idem skroz horizontalno sa zemljom nego podizem za nekih 30-45 stepeni kako bi bolje aktivirao gornji deo grudi

*Nekoliko dana nakon ovog treninga, kada sam radio ledja, idalje sam osecao bol u grudima...bukvalno onaj isti "bol" kada rastezes misic

Srecno sa treningom, mozda pomogne  ;D
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2018, 02:27:51 posle podne vulex »

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Dominikanac - Ovo je moj napredak
« Odgovor #488 poslato: Januar 25, 2019, 11:04:38 pre podne »
Nisam bio dugo... Hvala Vulex na preporukama, probacu kad opet udjem u formu. Jebu me povrede, sad vec dugo vucem bol u lopatici istog ramena. Radim po 12 sati na pc-u i cini mi se da veliki deo mojih problema i jeste taj rad, leva ruka mi je stalno na testaturi... Pa pokusavam sada da se resim toga, na rotacijama sam soremam se ako me posluzi rame da se spremim malo za leto. Pozdrav svima
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Dominikanac - Ovo je moj napredak
« Odgovor #489 poslato: Januar 30, 2019, 01:03:41 posle podne »
Evo update, posle pauze 2 meseca pakao da se ikako vratim u formu. Lopatica me zeza kuk desni me zeza itd. Rame se drzi za sada.
Na rotacijama skinuo 8 kila, neki 6=7 nedelja. Moram jos dosta da idem, hocu da se oderem kao sto sam davno, do koske pa sta ostane. Lako cu posle na masu, samo da me do tada zdravlje posluzi.
Kuk me zeza, i low back (ne radi cucanj), mislim da je od ove pauze od 2 meseca mnogo sam radio na kompu (12-=15h dan) pa se sve to ukocilo.
A i poceccu da radim abduktore sa nogama da kompezujem za sav onaj dubok cucanj sa velikim kilazama (sto mislim da mi je opteretilo kuk) i neku vezbu za gluteus medius.
Okacicu neku sliku kad se budem odrao, za sada imam samo smece da pokazem.
Pozdrav drugari
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže AcoBB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Dominikanac - Ovo je moj napredak
« Odgovor #490 poslato: Januar 30, 2019, 02:58:08 posle podne »
Evo update, posle pauze 2 meseca pakao da se ikako vratim u formu. Lopatica me zeza kuk desni me zeza itd. Rame se drzi za sada.
Na rotacijama skinuo 8 kila, neki 6=7 nedelja. Moram jos dosta da idem, hocu da se oderem kao sto sam davno, do koske pa sta ostane. Lako cu posle na masu, samo da me do tada zdravlje posluzi.
Kuk me zeza, i low back (ne radi cucanj), mislim da je od ove pauze od 2 meseca mnogo sam radio na kompu (12-=15h dan) pa se sve to ukocilo.
A i poceccu da radim abduktore sa nogama da kompezujem za sav onaj dubok cucanj sa velikim kilazama (sto mislim da mi je opteretilo kuk) i neku vezbu za gluteus medius.
Okacicu neku sliku kad se budem odrao, za sada imam samo smece da pokazem.
Pozdrav drugari
Samo napred, pun gas!  ;)
Instagram: Aco_1007