April 27, 2024, 02:58:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Taekwondo  (Pročitano 4528 puta)

Van mreže superme

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Taekwondo
« poslato: Novembar 21, 2011, 11:25:00 posle podne »
Ne znam jel dobar podforum , ali zanimaju me neke vjezbe kako bih mogao usavrsiti tehniku i jacinu udarca u taekwondou pored onih vjezbi sto radimo na treningu....

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Taekwondo
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2011, 10:27:36 pre podne »
Moraš biti malo precizniji.Otkud mi znamo šta vi radite na treningu.Da li si mislio raditi sa tegovima ili vježbe koje se mogu raditi bez opreme?Što se tehnike tiče postoje 3 načina da je usavršiš:1.Ponavljanje , 2.Ponavljanje i 3.Ponavljanje.

Odg: Taekwondo
« Odgovor #2 poslato: Decembar 10, 2011, 01:01:19 pre podne »
Pozdrav.

U Taekwondou sam preko godinu dana, ne bas puno, ali dovoljno :D

Ima li jos tkd-ista na ovom forumu ? :)

Van mreže kamehameha

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Taekwondo
« Odgovor #3 poslato: Decembar 10, 2011, 03:30:06 pre podne »
Najbolje ti je da se razgibas dobro, pod jedan. Recimo da mozes musku spagu uraditi, a isto tako da su ti kukovi razgibani. Dakle to je kod vas moze se reci jedan nedostatak sto bukvalno udarate nogom, a ne kukom. Snaga udarca dolazi iz kuka to zapamti.

Druga stvar je dobra tehnika koju postizes repeticijom, dakle kruzni udarac osim redovnog treninga moras vjezbati i kod kuce npr. zadaj sebi da uradis 200 puta jednom, zatim 200 drugom nogom.

Treca stvar koju bih ti savjetovao je trcanje sprint nekih 30m vise serija. U teretani mozes raditi leg press ali i cucnjeve.

Odg: Taekwondo
« Odgovor #4 poslato: Decembar 10, 2011, 10:08:34 posle podne »
Najbolje ti je da se razgibas dobro, pod jedan. Recimo da mozes musku spagu uraditi, a isto tako da su ti kukovi razgibani. Dakle to je kod vas moze se reci jedan nedostatak sto bukvalno udarate nogom, a ne kukom. Snaga udarca dolazi iz kuka to zapamti.

Istina, ali WTF Taekwondo je borilacki sport u kojem ima zastita, naprimjer oklopi, gdje je neki prosjecno jak udarac dovoljan za poen, tako da u TKD-u je najbitnija brzina udarca. I udarci u TKD-u se izvode iz koljena, ali ne znaci da su to slabi udarci, jer WTF TKD je full contact sport, tako da su udarci i te kako jaki.

Van mreže kamehameha

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Taekwondo
« Odgovor #5 poslato: Decembar 11, 2011, 12:27:00 pre podne »
Najbolje ti je da se razgibas dobro, pod jedan. Recimo da mozes musku spagu uraditi, a isto tako da su ti kukovi razgibani. Dakle to je kod vas moze se reci jedan nedostatak sto bukvalno udarate nogom, a ne kukom. Snaga udarca dolazi iz kuka to zapamti.

Istina, ali WTF Taekwondo je borilacki sport u kojem ima zastita, naprimjer oklopi, gdje je neki prosjecno jak udarac dovoljan za poen, tako da u TKD-u je najbitnija brzina udarca. I udarci u TKD-u se izvode iz koljena, ali ne znaci da su to slabi udarci, jer WTF TKD je full contact sport, tako da su udarci i te kako jaki.

Da jos sam mu zaboravio dodati da morfa jacati bocne misice sa posebnim vjezbama zadrzavanja noge u zraku, to strasno daje dodatnu snagu udarcu. Osim toga vazno je imati donji dio stomaka jak.

Ma da, ali ono zar je cilj baviti se nekim sportom cisto radi takmicenja i radi bodova. Moj stav je da treba uciti tehnike da ih dovedes do savrsenstva i da ih sutra u pravoj situaciji mozes upotrijebiti. Jedino mi to ima i smisla.

Odg: Taekwondo
« Odgovor #6 poslato: Decembar 11, 2011, 10:10:11 pre podne »
Najbolje ti je da se razgibas dobro, pod jedan. Recimo da mozes musku spagu uraditi, a isto tako da su ti kukovi razgibani. Dakle to je kod vas moze se reci jedan nedostatak sto bukvalno udarate nogom, a ne kukom. Snaga udarca dolazi iz kuka to zapamti.

Istina, ali WTF Taekwondo je borilacki sport u kojem ima zastita, naprimjer oklopi, gdje je neki prosjecno jak udarac dovoljan za poen, tako da u TKD-u je najbitnija brzina udarca. I udarci u TKD-u se izvode iz koljena, ali ne znaci da su to slabi udarci, jer WTF TKD je full contact sport, tako da su udarci i te kako jaki.

Da jos sam mu zaboravio dodati da morfa jacati bocne misice sa posebnim vjezbama zadrzavanja noge u zraku, to strasno daje dodatnu snagu udarcu. Osim toga vazno je imati donji dio stomaka jak.

Ma da, ali ono zar je cilj baviti se nekim sportom cisto radi takmicenja i radi bodova. Moj stav je da treba uciti tehnike da ih dovedes do savrsenstva i da ih sutra u pravoj situaciji mozes upotrijebiti. Jedino mi to ima i smisla.

Kazem ti u TKD su udarci i te kako jaki, pogledaj na  zadnji kruzni, straznji i slicne udarce, pa  ces vidjeti kako se u tkd zavrsavaju borbe :)

Van mreže kamehameha

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Taekwondo
« Odgovor #7 poslato: Decembar 11, 2011, 05:00:56 posle podne »
Covjek je pitao kako da usavrsi udarce i kako da pojaca tehniku, ocigledno nije zadovoljan sa trenutnim stanjem tako da poruka autoru teme, ukoliko bude radio 30 posto savjeta koje sam dao imaces strasan udarac i bices sigurno jedan od jacih u svojoj kategoriji.