Maj 01, 2024, 06:09:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Strugar pobijedio Ahagana  (Pročitano 2345 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Strugar pobijedio Ahagana
« poslato: Decembar 17, 2011, 01:01:22 pre podne »
Crnogorski kik-bokser Ivan Strugar pobijedio je večeras u Budvi, u meču za prestiž, jednoglasnom odlukom sudija francuskog borca Jasina Ahagana.

Meč je održan u kategoriji do 88,6 kilograma, u okviru Splendid Gran pri revije.

Prednost Strugaru dala su sva trojica sudija Ratko Roganović (49:46), Goran Šimurina (49:46) i Ivan Ješić (48:46).

Strugar je u trećoj rundi bio na podu, ali je uspio da se vrati u meč i na kraju slavi na poene.

To je njegova 56. pobjeda na profesionalnom ringu, na kojem ima i pet poraza.

“Bila je to teška borba, Ahagan me je stavio na velike muke i doveo moju karijeru praktično do kraja. Treća runda je bila presudna za moju karijeru, ali vjera u sebe dala mi je snagu da poluizgubljen meč preokrenem i zasluženo dobijem”, rekao je Strugar nakon meča.

On je istakao da mu je borba sa Ahaganom bila važna za nastavak karijere.

“Poraz bi značio i kraj karijere. Poslije zaslužene pobjede nastavljam sa radom kako bi na proljeće protiv Frederika Belonija vratio titulu. Ahagan se pokazao kao dobar borac”, kazao je Strugar.

Ahagan je doživio četvrti poraz, a kao profesionalac ima i 22 pobjede.

Pobjede su ostvarili i ostali crnogorski kik bokseri.

Jednoglasnom odlukom sudija slavili su Emil Nurković (do 57), Remzija Dacić (do 65) i Ivan Tošković (d0 71), dok je Boban Krušić (d0 78) do pobjede došao prekidom.

Nurković je pobijedio Dejana Savića iz Srbije, Dacić je bio bolji od Marka Gala iz Hrvatske, a Tošković hrvatskog borca Vlatka Žaju.

Krušić je prekidom u prvoj rundi pobijedio Dušana Šućura iz Srbije.

U glavnoj uvodnoj borbi, Hrvat Goran Borović je prekidom u trećoj rundi pobijedio Aleksandra Topića iz Srbije.

www.vijesti.me
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Strugar pobijedio Ahagana
« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2011, 11:57:23 pre podne »
Nikada necu zaboraviti pre desetak godina na Yahtingu u Herceg-novom scenu sa Strugarom u glavnoj ulozi. Decko je citao novine sa cvikerima a par stolova dalje su neka dva pajsera naglas komentarisala u fazonu vidi ovu pickicu kao pobedjuje u borbama i slicne provokacije... On se par puta napravio lud sto ih je dodatno razdrazilo pa su prisli stolu. Kada je video koliko je sati majstor je sklonio novine,skinuo naocare , ustao i sa dva udarca nogom u glavu obojicu slozio na patos kao da je Rambo najmanje i bez ijedne reci seo za sto,stavio cvikere i nastavio da cita novine. Nevidjena scena, mislim da sam sto puta prepricavao:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže PEJABG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 523
Odg: Strugar pobijedio Ahagana
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2011, 01:29:52 posle podne »
dobro da tu  nije bio zarko lausevic :)

Van mreže MirkoPG

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Odg: Strugar pobijedio Ahagana
« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2011, 04:47:53 posle podne »
odlican borac i jos bolji covjek, svaka cast strugaru , mio mi je kao brat !
...idemo treninzi ko nekad...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me