Mart 29, 2024, 08:30:26 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje za kompjuterase  (Pročitano 14718 puta)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Pitanje za kompjuterase
« Odgovor #45 poslato: Januar 18, 2013, 01:36:42 pre podne »
Ako izuzmemo igrice, za surfovanje, rad u Word, Excelu itd., izbor bi bio?

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pitanje za kompjuterase
« Odgovor #46 poslato: Januar 18, 2013, 09:52:00 pre podne »
Onda linux svakako. Ako se prvi put sreces sa linuxom, idi na linux mint distribuciju. Najslicnija je windowsu po izgledu i laka je za koriscenje.

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Pitanje za kompjuterase
« Odgovor #47 poslato: Januar 18, 2013, 01:32:51 posle podne »
sta ce ti linux?
 sta fali windowsu?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pitanje za kompjuterase
« Odgovor #48 poslato: Februar 04, 2013, 09:31:13 pre podne »
Usporio mi je kattastrofa google chrome na lap topu , jel ima neka fora da se uradi a da ja kao kompjuterski degenerik mogu to da uradim?
Men sana in corpore sano !

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pitanje za kompjuterase
« Odgovor #49 poslato: Februar 04, 2013, 10:00:26 pre podne »
Kako mislis usporio? Ako sporo otvara stranice, moze biti i da je do interneta problem. Za pocetak ocisti cache/temp fajlove u chrome-u. Kakav internet imas?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pitanje za kompjuterase
« Odgovor #50 poslato: Februar 04, 2013, 10:04:21 pre podne »
protok je 6 preko kablovske. To ciscenje cu izvesti kako?
Men sana in corpore sano !

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pitanje za kompjuterase
« Odgovor #51 poslato: Februar 04, 2013, 10:42:39 pre podne »
Udjes u chrome i na tastaturi pritisnes ctrl+shift+delete. Kad se pojavi prozor, odmah u prvom redu sto se pojavi padajuca lista "Obliterate the following items from" odaberes poslednje "the beginning of time" i dole u redu otkacis prve cetiri opcije. Zatim kliknes u donjem desnom uglu na "clear browsing data" i to je to.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pitanje za kompjuterase
« Odgovor #52 poslato: Februar 04, 2013, 10:45:23 pre podne »
Ok kad dodjem popodne kuci brisem to pa javljam jel bolje.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Pitanje za kompjuterase
« Odgovor #53 poslato: Februar 04, 2013, 11:55:01 pre podne »
Usporio mi je kattastrofa google chrome na lap topu , jel ima neka fora da se uradi a da ja kao kompjuterski degenerik mogu to da uradim?
Usporio mi je kattastrofa google chrome na lap topu , jel ima neka fora da se uradi a da ja kao kompjuterski degenerik mogu to da uradim?

Skini program advanced systemcare. Ne free verziju već full verziju sa krekom. Ako ne znaš đe da skineš ja ću ti poslati na pm link. Uz to što će ubrzati pretraživače i očistiti od raznoraznih sranja koja su se nakupila i koja ga usporavaju, još će znatno povećati performanse tvom računaru i odraditi optimizaciju istog. Sve je u dva klika i lak je za korišćenje. Vrhunska stvar.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže dowlani

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Pitanje za kompjuterase
« Odgovor #54 poslato: Februar 04, 2013, 01:13:00 posle podne »
Usporio mi je kattastrofa google chrome na lap topu , jel ima neka fora da se uradi a da ja kao kompjuterski degenerik mogu to da uradim?
Usporio mi je kattastrofa google chrome na lap topu , jel ima neka fora da se uradi a da ja kao kompjuterski degenerik mogu to da uradim?

Skini program advanced systemcare. Ne free verziju već full verziju sa krekom. Ako ne znaš đe da skineš ja ću ti poslati na pm link. Uz to što će ubrzati pretraživače i očistiti od raznoraznih sranja koja su se nakupila i koja ga usporavaju, još će znatno povećati performanse tvom računaru i odraditi optimizaciju istog. Sve je u dva klika i lak je za korišćenje. Vrhunska stvar.
A ovo je licenca koja traje cele 2013 a program se zove Advanced SystemCare 6 i kao sto rece Boban Ban odlican program!!  ;) ;)
65792-57FC4-5CEC1-677C4

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pitanje za kompjuterase
« Odgovor #55 poslato: Februar 04, 2013, 01:14:48 posle podne »
Hvala momci
Men sana in corpore sano !

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pitanje za kompjuterase
« Odgovor #56 poslato: Februar 04, 2013, 01:27:20 posle podne »
Solidan program za ljude sa prosecnim poznavanjem operativnog sistema, u par klikova cisti. Postoji slican program koji ima i besplatnu verziju, zove se CCleaner:

http://www.piriform.com/ccleaner/download/standard

A ovo je licenca koja traje cele 2013 a program se zove Advanced SystemCare 6 i kao sto rece Boban Ban odlican program!!  ;) ;)

Ukloni licencu, ipak je to warez. :) Oni koji budu trazili, posalji im na private.