April 29, 2024, 07:38:50 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Proliv i ugradnja proteina  (Pročitano 26821 puta)

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #45 poslato: Januar 04, 2012, 12:42:32 posle podne »

pricas gluposti
za sve prozvode postoji A, B i C klasa, tako i za suplemente

Veljo, ne pisem gluposti vec ti pogresno tumacis ono sto sam napisao. To sad kako si ti napisao isto neko moze da protumaci pogresno i da kaze "Citao sam na forumu kako je neko rekao da Srbija ima najlosiju klasu suplemenata i necu ni da ih kupujem, ko zna sta oni pakuju za nase trziste"... Ja ne bih napisao nesto sto nisam probao i tvrdim da pijemo sasvim ok suplemente jer sam pio i pakovanja koja su stizala i iz Amerike i pakovanja koja mozemo da kupimo kod nas. Konkretno mislim na Optimum, Dymatize, Labradu i SNI...

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #46 poslato: Januar 04, 2012, 12:48:13 posle podne »
@Kemish

evo tebi jedna informacija, a i malo Pedju da izreklamiram :D
u teretani je par momaka platilo analizu za nekoliko proteina, nije bitno koji su, izmdju ostalog bio je i da kazem Pedjin Amino whey. Od svih testiranih jedino je The imao sastav koji je odgovarao deklaraciji.
Ovo sad neka tumaci kako ko hoce, ali ovo je cinjenica

da se ogradim niti kazem da su ostali krsevi niti da je The najbolji, samo kazem sta je bilo na analizi

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #47 poslato: Januar 04, 2012, 12:58:30 posle podne »

pricas gluposti
za sve prozvode postoji A, B i C klasa, tako i za suplemente

Veljo, ne pisem gluposti vec ti pogresno tumacis ono sto sam napisao. To sad kako si ti napisao isto neko moze da protumaci pogresno i da kaze "Citao sam na forumu kako je neko rekao da Srbija ima najlosiju klasu suplemenata i necu ni da ih kupujem, ko zna sta oni pakuju za nase trziste"... Ja ne bih napisao nesto sto nisam probao i tvrdim da pijemo sasvim ok suplemente jer sam pio i pakovanja koja su stizala i iz Amerike i pakovanja koja mozemo da kupimo kod nas. Konkretno mislim na Optimum, Dymatize, Labradu i SNI...


a na koji način bi ti uopšte imao sposobnost da prepoznaš razliku između suplemenata u Srbiji i Americi?

pa kod nas je i ona roba široke potrošnje od renomiranih proizvođača lošijeg kvaliteta nego na zapadu, a ne suplementi...
čitaj malo, npr:
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/158031/Srbima+%C5%A1alju+robu+lo%C5%A1ijeg+kvaliteta.html
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=11&dd=16&nav_category=206&nav_id=329123


super ako misliš da jedeš i piješ sve isto što i Amer... ;)
« Poslednja izmena: Januar 04, 2012, 01:25:27 posle podne filip85 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #48 poslato: Januar 04, 2012, 02:35:05 posle podne »
ljudi bez tenzija
SIROVINA tj POREKLO sirovine je ono sto odredjuje kvalitet krajnjeg producta.
dakle
moze da bude i VRHUNSKA firma,ukoliko sirovinu uzima ko zna od kuda-dzaba ga bilo.
da malo pokusam da pojasnim situaciju
NI JEDNA JEDINA FIRMA NE PROIZVODI SIROVINU (npr whey protein) vec se to kupuje na GLOBALNOM TRZISTU.
primera radi,srbija ima IDELANE uslove (citaj mlekare) u kojima se moze prozivoditi vrhunska sirovina ali naravno,direktori tih i takvih firma nemaju niti sluha niti smisla za posao pa ih to ne zanima jer naravno to je za njih glupost (citaj da uloze 100 000-150 000 eu u masine) i da se pojave kao ponudjaci na GLOBLANOM TRZISTU sa vrhunskim kvalitetom sirovine
dalje
posto na globlanom trzistu sada ima zilion PONUDJACA (izmedju ostalog i charlijeve krave sa NZ :D),na FIRMI-BRENDU je da odluci sta i kako ce uzimati i kakvu ce tehnologiju proizvodnje krajnjeg producta primenjivati.
Onda imate sirovine koje dolaze iz zemalja gde se zna da se zivotinje hrane sa genetski modfikovanom hranom i npr takve sirovine tj nabavka istih je strogo kontrolisana u zemljama EU koje se bave sa direktnom prizovdonjem ne samo sirovine za nas krkane,vec sa bilo cim sta je vezano za proizvodnji bilo kakve hrane iz tih i takvih sirovina
dok u USA samo nekolicina firma mora da ima GMP (GMO) certifikate dok vecina i ne mora jer su ameri kao i u svemu visa rasa i za njih zakoni ne vrede hahhahahh
sve ovo nije ni bitno
nema potrebe za tenzijama oko toga,vec hvala bogu kod nas ima sada jakoooo mnogo brendova i na sve i jednom forumu se uvek vodi rasprava da je ovaj ili onaj NAJBOLJI...a obicno je najbolji onaj od kojeg se ima NAJVECA ZARADA,pa je to tako jednom ovaj,jednom onaj ali uglavnom stvar je u tome da nema vise samo JEDAN ili DVA brenda pa da se moze reci..E TO JE TAJ
svi se oslanjaju na BB COM i njihovo poimanje NJABOLJI
nikada se niko nije zapitao a zasto je bas to tako vec dugi niz godina
jedan od presudjujucih faktora je taj a i sami se zapitajte,pa zar je npr moguce da jedan GASPARI za 5 god svog postojanja srusi renome jednog brenda koji je psotajao unazad 20 godina ( i vise) i da bude ispred?
mozda i jeste
samo sto mozda gaspariju (ILI BILO KOME DRUGOM BRENDU) ide tako dobro prodaja da ih bas zabole patkov sta ce da pise negde i ne zanima ih da ih reketira neka stranica sa ko zna kojim ciframa da bi se njhovo ime provlacilo,tj mozda imaju dobre (ne mozda nego sigurno) dobre FINANCISJKE SAVETNIKe koji su im objansili da im prodaja ne bi porasla nista znacjanije u odnosu na novac/reket,koji bi morali platiti nekome..
ovih zadnjih 5 godina,obisao sam JAKOOOOO MNOGO sajmova,a pustiti cu na volju svima da razmisle koji su brendovi bili najbolji,najveci,najposeceniji i sl na tim i tkavim sajmovima...

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #49 poslato: Januar 04, 2012, 07:52:38 posle podne »
Jesi ti jedini uvoznik Labrade u zemlji?
Ako jesi, a i ako nisi onda moras da znas bar nesto o bijeloj kutiji i proteinu koji je unutra....ona providna kutija je ok bila, ali bijela nije nikako...i u kesicama je ok
kazem ti redovno uvozim to i nisam imao priliku da vidim tako nesto..
kad je tamo bilo nesto dobro(ne misim na labradu kao firmu), pa se sada cudis :)

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #50 poslato: Januar 04, 2012, 08:31:28 posle podne »
Lazicu  ;D

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #51 poslato: Novembar 08, 2012, 07:12:07 posle podne »
Nađoh ovu temum, pa da ne otvaram novu da pitam. Primijetio sam da sam u poslednje vrijeme netolerantan na šećer, baš danas nakon sat vremena me je proćeralo u WC, tj nakon što sam pojeo čvrst obrok. Do tad, sve je bilo OK.

Zanima me, da li protein bez dekstroze znači? Dakle, samo sa vodom? Koristim i BCAA + KREATIN nakon treninga. Mada, sumnjam da su oni problem. I, da. Laktoza mi takođe smeta, to sam vidio po mlijeku.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #52 poslato: Novembar 08, 2012, 07:14:06 posle podne »
Nađoh ovu temum, pa da ne otvaram novu da pitam. Primijetio sam da sam u poslednje vrijeme netolerantan na šećer, baš danas nakon sat vremena me je proćeralo u WC, tj nakon što sam pojeo čvrst obrok. Do tad, sve je bilo OK.

Zanima me, da li protein bez dekstroze znači? Dakle, samo sa vodom? Koristim i BCAA + KREATIN nakon treninga. Mada, sumnjam da su oni problem. I, da. Laktoza mi takođe smeta, to sam vidio po mlijeku.

pa dobro
treba malo da ispittas ili da smiris zeludac par dana tj da ne uzimas nista
meni se to znalo deisti pa uradim 2-3 dana pauzu od supsa i posle sve bez problema

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #53 poslato: Novembar 08, 2012, 07:17:55 posle podne »
To ću i uraditi. Ako i dalje bude ista stvar, PMW samo sa vodom da li ima smisla?
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Spartak

  • Gost
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #54 poslato: Novembar 08, 2012, 08:10:21 posle podne »
ja u zadnjih 2 godine sam postao intolerantan na laktozu,  jedino sto mi prija su izolati. cim popijem mjericu koncentrata dobijem tolike gasove da je to nevjerovatno, cak odma posle 1h od uzimanja.
nekad nisam bio, a to je sve zato jer zadnjih 3 godine uopste ne konzumiram mlijecne proizvode,samo posni quark sir i to ponekad.

Spartak

  • Gost
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #55 poslato: Novembar 08, 2012, 08:19:14 posle podne »
sto se tice proliva, meni dvopek ili neki dobro suv keks odmah ubije proliv, nevjerovatno :) provjereno vise puta

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #56 poslato: Novembar 08, 2012, 09:03:20 posle podne »
Nađoh ovu temum, pa da ne otvaram novu da pitam. Primijetio sam da sam u poslednje vrijeme netolerantan na šećer, baš danas nakon sat vremena me je proćeralo u WC, tj nakon što sam pojeo čvrst obrok. Do tad, sve je bilo OK.

Zanima me, da li protein bez dekstroze znači? Dakle, samo sa vodom? Koristim i BCAA + KREATIN nakon treninga. Mada, sumnjam da su oni problem. I, da. Laktoza mi takođe smeta, to sam vidio po mlijeku.
Mozda ti je problem u temp vode? Probaj sa mlakom vodom jer kad mu pljusnes pola litre hladne vode koja je pritom dobila na tezini od praska bude tesko za varenje i odmah ga izbacuje. Imao sam isti problem

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #57 poslato: Novembar 08, 2012, 09:13:02 posle podne »
ja u zadnjih 2 godine sam postao intolerantan na laktozu,  jedino sto mi prija su izolati. cim popijem mjericu koncentrata dobijem tolike gasove da je to nevjerovatno, cak odma posle 1h od uzimanja.
nekad nisam bio, a to je sve zato jer zadnjih 3 godine uopste ne konzumiram mlijecne proizvode,samo posni quark sir i to ponekad.


Nijesam isolate nikad koristio. Trenutno koristim Gold Standard Whey. Najgore od svega je to što ovo kod mene nije često. Nemam gasove, ali dođe mi period kad sve prosipam u WC. Već godinama unazad je ovako. Isto kao da mi je potrebno vremena da mi se organizam navikne na šećer ili što već. Mlijeko mi ne prija nikako. Gasovi, stolica.. užas.. Ni ja uopšte ne koristim mliječne proizvode, čak ni posni sir.

E, sad još ako ne budem smio ni dekstrouzu u PWM.. nek ide sve u kurac..
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #58 poslato: Novembar 08, 2012, 09:16:13 posle podne »
Nađoh ovu temum, pa da ne otvaram novu da pitam. Primijetio sam da sam u poslednje vrijeme netolerantan na šećer, baš danas nakon sat vremena me je proćeralo u WC, tj nakon što sam pojeo čvrst obrok. Do tad, sve je bilo OK.

Zanima me, da li protein bez dekstroze znači? Dakle, samo sa vodom? Koristim i BCAA + KREATIN nakon treninga. Mada, sumnjam da su oni problem. I, da. Laktoza mi takođe smeta, to sam vidio po mlijeku.
Mozda ti je problem u temp vode? Probaj sa mlakom vodom jer kad mu pljusnes pola litre hladne vode koja je pritom dobila na tezini od praska bude tesko za varenje i odmah ga izbacuje. Imao sam isti problem

Moguće i da je to. Sad, pošto u teretani nemamo tople vode, a do kuće mi treba nekih 15 - 20 min posle treninga, malo mi je predugo da čekam toliko pa da popijem šejk.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Proliv i ugradnja proteina
« Odgovor #59 poslato: Novembar 08, 2012, 10:44:04 posle podne »
To bas hard core mesto, tusiranje hladnom vodom,nema zezanja:-)
Men sana in corpore sano !