Maj 01, 2024, 10:50:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Malisa bodybuilder  (Pročitano 6693 puta)

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Malisa bodybuilder
« Odgovor #15 poslato: Decembar 27, 2011, 05:09:19 posle podne »
Ja se gimnasticarima divim a kako se gimnasticar postaje-
sigurno ne igrajuci se u luna parku ili ruckanjem U Meku ili sta vec
deca vole da rade.Surovo jeste ali je tako.I to u mnogim sportovima.

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Malisa bodybuilder
« Odgovor #16 poslato: Decembar 27, 2011, 08:03:04 posle podne »
ja ne znam šta se čudite, pa gimnastikom ne može da počne da se bavi sa 15 godina, ovo su prave godine za taj sport koliko god surovo i nezdravo izgledalo... imate Nađu Komaneči koja je sa 14 god. osvojila 3 zlatne medalje na Olimpijskim igrama, prva uopšte koja je imala ocenu 10, sigurno nije krenula da trenira sa 12 godina... jbg, takav je sport...
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2011, 08:05:37 posle podne filip85 »

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: Malisa bodybuilder
« Odgovor #17 poslato: Januar 14, 2012, 04:59:52 pre podne »
Svakako je dobro da se deca bave sportom.. Od malih nogu.. Nisam protiv toga, zato i svog sina koji sada ima 5 godina, usmeravam (ali kroz igru), na to da se celog zivota bavi sportom.. Ne mora nikada da se takmici ni u jednom sportu za koji se sam odluci, ali ga ucim da mu sport bude sastavni deo zivota, i fizioloska potreba.. (jednog dana ce mi sigurno biti zahvalan, kada ga pocnu juriti devojcice kao zgodnog deckica.. :) )

Ali ovo u vezi ovog malog iz rumunije, nije u redu.. Cak i da mu je cale porofesionalni trener gimnasticar, nacin na koji treniraju se cak i ne dodiruje sa gimnastikom u nekim elementima.. Odgledao sam skoro sve klipove ovog malog jadnog decaka, cije bi roditelje najradije strpao u zatvor, zbog torture deteta,, i to ne samo njega nego eno vec i mladjeg sina, a cini mi se i cerkicu vec forsiraju..

Mali je na striktnim dijetama, kao neki bodibilder koji je u poodmakloj dijeti sa niskim UH pred neko takmicenje, sto uopste nije dobro za njegov razvoj.. Jeste da je on definisan i da mu se da kazem vidi svaki misic, ali to sto se hrani restriktivno, da ne bi imao masti na telu ce imati velike posledice na njegov dalji razvitak.. 

Pratim malog pre par godina, i evo tvrdim da od njega nikada nece biti nista.. Da nece biti nikav sportista.. Ne sto je on los primerak, vec upravo zato sto ima loseg trenera - njegovog oca..

Ako j njegov otac imao zelju da od njega napravi zvezdu tipa Richard Sandrak (mali Herkules), onda je pogresio u startu sa ovakvim nacinom treniranja, ishrane i torture samog deteta.

Licno sumljam i u to da je malom davao i anabolicke steroide, neke lakse oralne forme, ili ko zna sta vec..

Svakako, sirotinja i beda ocigledno tera ljude da rade svasta da bi unapredili svoj zivot ili jednostavno preziveli, ali izivljavati se i koristiti decu u te svrhe je neprihvatljivo..

Inace mali se vidi po faci da je inteligentan, ali zagledajte se malo u tikove koje pravi povremeno. I u vezi toga tvrdim da mu je to od oca-trenera, koji je ocigledno promasio profesiju sa time sto je umislio da je dobar trener i to svome rodjenom detetu..

Naravno da svi vrhunski sportisti pocinju sa treniranjem od same mladosti, od najranijeg detinjstva, ali ne po svaku cenu i na silu, vec jedino ako je to dete pravi talenat, i ako na prvo mesto voli to sto radi.. Vrhunski sportista se jednostavno radja sa talentom i genetikom, koja ne moze nekome ko nije za nesto stvoren za nesto na silu da se usadi..

Zakljucak..
Zao mi je klinca.. Zelim mu sve najbolje u zivotu. Da makar zaradi neki novac kada poraste, zato sto mu je detinjstvo blo verovatno na silu uskraceno.. Voleo bih da ga vidim i kao Mr Olimpiju, ili kao prvaka Sveta u gimnastici, ili bilo gde u bilo kom sportu.. Ali cisto sumljam da ce sa ovakvim nasilinim pristupom ikada postati nesto od njega.. Nazalost..