April 25, 2024, 05:33:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u ramenima  (Pročitano 44355 puta)

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Bol u ramenima
« poslato: Decembar 26, 2011, 11:57:34 posle podne »
Zadnjih mesec dana imam ozbiljan problem. Ubija me levo rame po citav dan. dodje trenutak kad ne mogu da dodirnem celo, ruka sama pada...
To se desava najcesce ujutru, a citavog dana imam blagi bol. Jedino me ne boli kad odem na trening i doooobro se zagrejem.
Problem je sto me ne boli kost a ne boli me ni misic (bar takav osecaj imam) vec kao da izmedju misica i kosti imam neki nerv koji je prikljesten :(
evo na slici deo koji me boli.

sa tegovima kad radim, benc klupe i potisak ispred i iza glave tad mi ne pomaze zagrevanje... e tad pogodim taj "los" deo. I sto je najgore samo leva ruka!
P.s. boksujem, desnjak sam... leva ruka je malo vise opterecena, al opet... ne pamtim da sam je povredio...
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2011, 12:02:23 pre podne »
Najvjerovatnije povreda manzetne ramena...ali to bi trebao ljekar da utvrdi

1. Znakovi i simptomi

Znakovi i simptomi povrede manzetne ramena mogu biti
- bol i osjecaj nemoci u ramenu, posebno kad pokusavate da podignete ruku iznad glave, iza ledja, podizanje ruke, vucenje ka sebi i spavanje na strani
- slabost ramena
- gubitak radijusa pokreta
- krivljenje ramena i lose drzanje da bi se izbjegao napor u ramenu
sta mozes

Prije nego sto se obratite doktoru za pomoc i ako stanje nije ozbiljno toliko, a primjetite da imate problem, mozte da pokusate sami da sanirate povredu.
Sta da radite
- odmarajte od vjezbi i aktivnosti koje vam izazivaju bol u ramenu. Odmorite od podizanja bilo kakvih vecih tezina, od teskh potisaka, a pogotovo od podizanja tereta iznad glave
- Hladjenje i zagrijavanje ramena. Prvo krenite sa terapijom hladjenja tokom nekoliko dana. Nekoliko puta dnevno stavljajte kesu sa ledom na bolno mjesto i hladite ga do 20min.  Nakon 2-3 dana trebalo bi da ste sanirali upalu. Potom predjite na terapiju zagrijavanja. Ponovite to isto kao i sa hladnjenjem. Znaci naredna 2-3 dana, nekoliko puta dnevno u periodu ne duzem od 20min.
- Probajte sa ljekovima protiv upale i protiv bolova, aspirin i diklofen
- Nakon par dana ovih terapija, krenite lagano da razgibavate rame i da ga lagano istezete. Razlog za to je da bi ste izbjegli eventualno ukrucivanje zglobova. Mozete npr da krenete lagano da izvodite ove pokrete svakog dana



Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2011, 12:06:21 pre podne »
Probacu, taman sad do Bozica ne planiram da treniram...
HVALA DRUZE!!! :)
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #3 poslato: Decembar 27, 2011, 05:58:31 pre podne »
veljo je u pravu
jedino sto je kod ramena problem sto se na zalost bol PRENOSI tako da stvara utisak da te boli na jednom mestu a problem je u stvari na sasvim drugom..

Van mreže DuleS

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #4 poslato: Decembar 27, 2011, 08:37:29 pre podne »
Isti problem i ja imam... Boli me vec 2 nedelje, a na treningu samo tokom prvih 500, 600m ... Posle se verovatno zagreje i nemam problema do kraja treninga...

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #5 poslato: Decembar 27, 2011, 11:46:36 posle podne »
sad me probada i to tako sto krece iz ramena i ide do sastava latisimusa i trapezijusa... Desava mi se da boli u pravcu ka vratu... ludilo! Jedino sto me najcesce boli tamo gde sam stavio na slici.
Evo danas smrzavao rame, videcemo za pra dana sta ce biti kad zavrsim sa toplo/hladno.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #6 poslato: Decembar 28, 2011, 07:37:58 posle podne »
Imao sam nekada istih problema, kao verovatno i vecina koja pokusava da se ubija tezinama.
Ono sto je za mene bilo pogubno je potisak iza glave i lat iza glave, naravno sa velikim tezinama.
Od kako ne izvodim ove vezbe nemam vise problema vec godinama.
Simptome koje sam imao je Velja opisao do detalja.

Ono sto je meni pomoglo je jedan kostolomac  ;D :o

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #7 poslato: April 24, 2012, 01:12:50 posle podne »
Da obnovim temu :(
mesecima sam vukao blagi bol, stavljao led, mazao razna sranja preko konjske masti do tecnog lidokaina...
i onda pre 10 dana sve je otislo u 3pm :(
nisam mogao levu ruku u dzep da stavim, pomagao sam se desnom kad to moram...

isto mesto, isti problemi, samo 1000 puta jaci i bolniji :(

dajte neku preporuku, sta da radim, snimam lecim?

dali mi preporuku u teretani za ovo:
"GLUKOZAMIN"

da ili ne?
ici kod lekara, fizioterapeuta?
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #8 poslato: April 24, 2012, 01:18:39 posle podne »
Druze, prvo odes kod ortopeda da napravis utz snimak, pa vidi sta ce ortoped da ti kaze, dalje ako ima potrebe slijede ti rendgen i mri ( ovo ako je bas s.bana situacija )
pa onda na osnovu toga dobijes terapiju
vidi, ono sto je najgore u tvom slucaju je da ti nemas pojma sta ti je, a kao lijecis...
te kreme su samo trenutno olaksanje, one zapravo nece nista da pomognu
led je ok, samo opet, pitanje je sta lijecis
a gubitak radijusa pokreta ne mirise na dobro, jedino sto ti je u principu dobor u ovoj prici je da se svi problemi sa ramenom rjesavaju fizioterapijom i odrdjenim vjezbama, a ne nozem

tako da, ako si pametan, pravac kod privatnog ortopeda, ako nisi gledaj u forum

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #9 poslato: April 24, 2012, 02:13:23 posle podne »
evo pisao sam mail prosledio ga na par adresa privatnih ortopeda.

inace, evo detaljne i lepse slike:
mogao bi se zakleti da me nesto od ova 2 boli:
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #10 poslato: April 24, 2012, 02:37:25 posle podne »
Ok, ja cu ti jos jednom reci, mjesto bola samo po sebi nemora nista da znaci, iz prostog razloga sto se na odredjen zlgob ili kost pripajaju razni misici, to sto tebe boli rame, ne mora u opste da znaci da je rame problematicno. Konkretno, mene je bolilo rame i imao sam neki cudan osjecaj, no, posto imam nesto u glavi, otisao sam kod ortopeda i obavio preglede, na kraju se ispostavilo da je rame, savrseno  uredu, a da je problem u rupturi kratke glave bicepsa na pripoju na lopaticu, a bol se javlja u prednjem dijelu ramena.
Meni iskreno ne ide u glavu tvoja tvrdoglavost i odbijanje posjete ljekaru...cuj slao mail
no da ne idem u pogresnom pravcu.
od mene pozz i sve najbolje

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #11 poslato: April 24, 2012, 02:48:45 posle podne »
poslao sam mail bre da pitam koje preglede da radim i kolko kostaju!
ne saveta radi, vec da dogovorim sta kad i kako.
Ne mogu da odem i kazem: Ja sam doso!!!
Jbg snimak ramena im je 7000 dinara (nesto po slojevima bla bla)
a to isto mogu da uradim gratis na urgentnom.
idem bre kod doktora danas ako moze. Nema vise zajebavanja, ovako ne vodi nikuda...
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #12 poslato: April 24, 2012, 03:04:24 posle podne »
7000 din. pregled??

gde to, života ti?

evo ja sam malopre zakazao pregled ramena u jednoj privatnoj ordinaciji na starom DIF-u, 2500 din. je pregled, sa ultrazvukom 3000 din.

Van mreže Ilias_Iliadis

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
  • Judo - More than sport
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #13 poslato: April 24, 2012, 03:14:03 posle podne »
Pozdrav momci. ! Obicno bol u ramenima kada se javi u teretani je samo upala i nista ozbiljnije . Jako je bitno odraditi dobro zagrijavanje prije treninga , pogotovo ramena jer na njih pada veliki teret , i time dodje do zgrcenja ramena cime se javlja i bol. Takodje je bitno ne dizati veliki tezine naglo i raditi vjezbe u pogresnom polozaju. Uglavnom mirovanje jedan period i dobro zagrijavanje prije treninga. Takodje i konjska mast nije losa mazati prije treninga. :D ovo su moja iskustva kao profesionalnog sportiste.

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #14 poslato: April 24, 2012, 03:16:17 posle podne »
Pozdrav momci. ! Obicno bol u ramenima kada se javi u teretani je samo upala i nista ozbiljnije . Jako je bitno odraditi dobro zagrijavanje prije treninga , pogotovo ramena jer na njih pada veliki teret , i time dodje do zgrcenja ramena cime se javlja i bol. Takodje je bitno ne dizati veliki tezine naglo i raditi vjezbe u pogresnom polozaju. Uglavnom mirovanje jedan period i dobro zagrijavanje prije treninga. Takodje i konjska mast nije losa mazati prije treninga. :D ovo su moja iskustva kao profesionalnog sportiste.
super....koji lakonski savjeti, za nevjerovatno ozbiljnu stvar