April 25, 2024, 02:13:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Svjetski šampion, a nije sportista godine u Gornjem Milanovcu  (Pročitano 4190 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Svjetski šampion, a nije sportista godine u Gornjem Milanovcu
« poslato: Decembar 28, 2011, 04:04:19 posle podne »
GORNJI MILANOVAC, 28. decembra 2011. (Beta) - Iako je postao šampion sveta sa novim planetarnim rekordom u dizanju tereta u "benč presu", Rade Savić (27) iz Gornjeg Milanovca nije proglašen za sportistu godine u svom gradu.

To je odluka Sportskog saveza opštine Gornji Milanovac koji je u sredu za sportistu godine proglasio Srdjana Maksimovića, kapitena FK "Metalac", poslednjeg tima na tabeli Jelen super lige Srbije.

Radetu Saviću Sportski savez je dodelio specijalno priznanje za postignute rezultate i afirmaciju gornjomilanovačkog sporta, ali on to priznanje nije primio jer nije želeo da prisustvuje izboru sportiste godine.

Predsednik Sportskog saveza Milomir Janković za agenciju Beta je rekao da Savić nije član nijedne sportske organizacije u opštini Gornji Milanovac, a da sada živi i radi u Smederevu.

Posle proglašenja sportiste godine, Savić je održao konferenciju za novinare i rekao da je u Smederevu zbog posla, jer u Gornjem Milanovcu nije mogao da se zaposli.

Prema njegovim rečima, na Svetskom prvenstvu u Irskoj nije nastupao ni za jedan klub, već za Srbiju.

"Iskreno sam očekivao da budem proglašen za najboljeg, jer su mi to priznanje dodelili pre pet godina za manje rezultate, a za odlazak na Svetsko prvenstvo dobio sam materijalnu pomoć od opštine. Oni su tako odlučili i nema ljutnje, ali imam bol u duši", rekao je Savić.

www.beta.rs
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Svjetski šampion, a nije sportista godine u Gornjem Milanovcu
« Odgovor #1 poslato: Decembar 28, 2011, 05:25:58 posle podne »
Da je neki trećerazredni fudbaler otišao da igra u Kazahstan , to bi bio uspjeh , a Radetu su uzeli za zlo što je otišao u Smedrevo da radi.Alo , debili , čovjek je prvi na svijetu.Ja bih promijenio pravilnik da ga ispoštujem.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Svjetski šampion, a nije sportista godine u Gornjem Milanovcu
« Odgovor #2 poslato: Decembar 28, 2011, 07:10:54 posle podne »
Nista cudno kod nas. Cecu Kitic su proglasili za najbolju rukometasicu svih vremena a gospoda politicari joj nisu telegram poslali dok se uvuku u bulju Noletu i drugarima. Ej bre,najbolji sportista svih vremena u jednom od popularnijih sportova.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Svjetski šampion, a nije sportista godine u Gornjem Milanovcu
« Odgovor #3 poslato: Decembar 28, 2011, 08:37:16 posle podne »
Ista prica i sa Ervinom, nikad nije bio sportista godine u Subotici, nikad mu niko u Subotici nije rekao svaka cast, nego mu obijali teretanu i trovali kerove... ZALOSNO !!!!


Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Svjetski šampion, a nije sportista godine u Gornjem Milanovcu
« Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2011, 09:43:17 posle podne »
 Iskreno cenim sve prave sportiste nevezano za sport.Ako vidim da neko trenira sa zarom i zivi za to to je onda za svaki sportski respect.Ne ceneci ovakav Radov rezultat,ne znam onda sta je kriterijum rezultata.Jednostavno i sveukupno razocaran sam u sveopsta desavanja u ovoj drzavi.Za koga i za sta vise???Kuda plovi ovaj brod???

Sad sam se video sa Radom koji mi kaze da je jako zadovoljan sa susretom koji je imao sa predsednikom opstine,ali da je isto toliko razocaran sa tako losim gestom sportske organizacije grada.Imao je u Smederevu sve pocasti na dodeli priznanja sportisti godine tog grada koje nije imao ove godine u rodnom gradu za dvostruku titulu prvaka SVETA I SVETSKI REKORD.

Van mreže Spear20

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Svjetski šampion, a nije sportista godine u Gornjem Milanovcu
« Odgovor #5 poslato: Decembar 31, 2011, 08:24:52 pre podne »
Nažalost nižta čudno. Savrseno jednaka stvar je i kod mene u Hrvatskoj. U Splitu npr. jedna Branka Vlašić je trenirala u najsmrdljivijim rupama koje možete zamisliti, trener joj je bio otac, strucni tim sastavljen od ljudi iz susjedstva...treba li napominjati da su je gradske vlasti uredno ignorirale sve do trenutka do kada to vise nije bilo moguće odnosnoo do trenutka kada je postala TOP 3 svjetska skakacica uvis. U isto to vrijme, lavovski dio sredstava namjenjenih promidžbi sporta u Splitu ide nedojebanim šabanima iz nogometnog kluba Hajduk. Osim sto je ta neodgovorna, pijana i netalentirana rulja koja sebe naziva sportašima i nogometašima srozala nekad slavno ime NK Hajduk, uspjeli su valjda ono sto ne uspijevaju i zadnje propalice sa ljudskog dna; sa 19 - 20 godina su notorne pijanice, razvaljeni kokainom, navuceni na kocku i u "dealu" sa kladionicarskom mafijom ne libe se prodati utakmicu u zamjenu za par tisuća eura. Ali to gradske oce ni najmanje ne sprječava da u blato bacaju tzv "male sportove" u kojima splitska mladost briljira kao veslanje, jedrenje, atletika ili vaterpolo. Ne, bitno je osigurati da ova nogometna nedojebana g***a mogu voziti auta od + 100.000 eura i zagrljeni revati na cajkama sisatih pevaljki...čuj sport, cuj cast ili ime...a sve im nažalost mi plaćamo.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Svjetski šampion, a nije sportista godine u Gornjem Milanovcu
« Odgovor #6 poslato: Decembar 31, 2011, 08:35:49 pre podne »
Spear, nista cudno, to je identicno i ovde i izgleda nema pomoci. Realno 50% stanovnistva koje prati sport bi menjalo sve te rezultate za neki veliki uspeh u fudbalu sto me posebno nervira. A za bb , pl i strongman takmicare 95% ljudi misli da su hemicari koji svoje rezultate u najvecem delu duguju dopingu i uopste ih ne zanima uspeh nekog Radeta ili Toze ,a jos da budu nagradjeni za to ne daj Boze...
Men sana in corpore sano !