April 29, 2024, 10:32:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Evander Holyfield  (Pročitano 2222 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Evander Holyfield
« poslato: Septembar 07, 2006, 03:38:17 posle podne »
Smijuci se i sa vrlo malo potrosenog znoja i za samo 5 minuta i 56 sekundi meca, Evander Holyfield se nada da ce sada svi oni koji su ga sumnjicili povjerovati u ono sto je govorio u prethodna dva mjeseca: Da je zaista lose zdravstveno stanje, a ne njegove godine bio razlog zbog njegovih losih borbi prethodnih godina.
Holyfield je pobjedio Jeremy Batesa tehnickim nokautom u drugoj rundi zapocevsi jos jedan svoj povratak, a da je pri tom primio samo nekoliko udaraca.
Holyfield je izgledao prilicno dobro za 43-godisnjaka koji je izgubio svoja poslijednja tri meca i koji se nije borio sa nikim skoro tri godine. Medjutim ipak je bilo tesko prosuditi o pravoj formi kada je naspram sebe imao agenta osiguranja i nekih 15 cm nizeg i mnogo manje tehnicki potkovanogborca od sebe.
Ipak za Holyfielda je to bio dokaz da i dalje ima ono sto je potrebno da od jedinog cetvorostrukog superteskog sampiona postane i jedini petostruki svjetski sampion u njatezoj kategoriji, vodeci racuna pritom da je sada potpuno fizicki zdrav.
"Zelim da svi znaju da sam se zadnjih 4-5 godina borio uvijek povrijedjen."- tvrdi on i nastavlja "te poslijednje tri borbe sam radio sa jednim ramenom, povredom ledja i neprestanim grcevima koje sam trpio su bile pakao."
Kazao je takodje da u to vrijeme nije zelio da govori o povredama kako ga nebi optuzivali da trazi alibi za poraze.
"Danas sam srecan da treningu mogu pristupiti zdrav i da vam mogu pokazati da godine nemaju nikakve veze sa mojim performansama u poslijednje vrijeme." Takodje dodaje: "Spremana sam da platim cijenu svemu sto je potrebno da bih svoju borbu podigao na jos visi nivo. Imam velike planove!"
"Bicu ponovo svjetski sampion, da li u 44-toj ili 45-toj godini nije bitno...", kaze Holyfield koji ocekuje da ce doci u situaciju da se bori za titulu naredne godine, kao i da ce uspijeti da objedini sve pojaseve 2008!
Njegova slijedeca borba ce biti sa Sinan Samil Sam iz Turske koji je po najnovijem rejtingu WBC peti. To ce se vjerovatno desiti u novembru. Mada po mojim informacijama to bi mogao biti Fres Oquendo (26-3)...

Holyfield je uzdrmao Batesa i poslao u konopce krajem prve runde, i vec tada ga mogao poslati kuci da nije bilo gonga. Pocetkom druge runde Bates (21-12-2) je imao dobru kombinaciju, ali je Evander ubrzo kanonadom udaraca u glavu i tijelo natjerao sudiju Rafael Ramosa da prekine neravnopravan duel.
Holyfield je izjavio da je srecan sto je ovaj duel prenosila kcablovska tv i da je veci auditorijum imao prilike da vidi  borbu i da tako pokaze svima da je i dalje "Real deal"!
"Znam sta su svi vjerovali: Evo ga u ringu, izgleda dobro ali ne moze da 'povuce obarac'! Tako da mi je drago sto su imali priliku da vide danas da itekako mogu 'povuci obarac'!"
Holyfieldova karijere je uzdrmana porazima od Chrisa Byrda, Jamesa Toneya i Larrya Donalda, a kasnije i zamalo zavrsena kada mu je nakon meca sa Donaldom New York boxing organizacija oduzela licencu koja mu je omogucavala bavljenje boksom, sa tvrdnjom da nije sposoban boriti se dalje. On je rekao da je bio spreman reci doktorima sta ga muci ali da mu se nikada po tom pitanju ljudi iz NY organizacije nisu obratili. Ironija je da 21-mjesecni odmor koji je uslijedio je bilo bas ono sto je njegovom tijelu bilo potrebno!

"Kada volite nekoga onda ga i postujte, a ne da samo napisete na parce papira: Moramo da ovog momka zastitimo od njega samog!" - kaze Holyfield, "Volim sebe i volim svoju porodicu i necu uciniti nista sto ce me ugroziti!"
Holyfield je odusevljen gromoglasnom podrskom koju je imao od 9000 posjetitelja ovog bokserskog spektakla, i to ga je posjetilo na onu podrsku koju je imao 45-to godisnji George Foreman u borbi sa njim.
"Oni su vjerovali u mene i to me je malo ucinilo i nervoznim, jer ih zaista nijesam htio razocarati."- kaze Evander. "Publika je bila odusevljena, osjecao sam se kao da sam juce izasao iz ringa!"
"Ja sam pobjednik! Svaki put kada ne pobjedim to mi jako smeta... ostvraio sam svoj cilj jos 1992. kada sam postao svjetski sampion i objedinio sve titule, sada je 2006. ali ipak smatram da cu uspjeti da ucinim to sto sam namjerio, a to je ponovno ujedinjenje titula!"
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Evander Holyfield
« Odgovor #1 poslato: Septembar 07, 2006, 03:48:35 posle podne »
...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Evander Holyfield
« Odgovor #2 poslato: Septembar 07, 2006, 03:53:34 posle podne »
Jos jedan info koji moze biti interesantan na ovom forumu...

Naime krajem '80-tih Holyfield je bio neporazeni Cruiserweight sampion, sa zeljom da predje u apsolutnu kategoriju i postane vladar iste... za to mu je naravno bilo potrebno vise kg, odnosno misica... vise puta je apostrofirao da mu je nesebicnu pomoc tada pruzio, kako u oblasti treninga tako i ishrane, ni manje ni vise nego u to vrijeme suvereni vladar Mr.O trona Lee Haney!

Vjerovatno mu i to danas omogucava da izgleda ovako dobro s obzirom na sport kojim se bavi i godine koje ima...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me