April 25, 2024, 07:48:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Vertikalni odraz  (Pročitano 4561 puta)

Van mreže BenGordon

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Vertikalni odraz
« poslato: Januar 13, 2012, 04:37:47 posle podne »
Pozdrav.. Hteo bih da vas pitam da mi date nekoliko korisnih saveta ili cak i program neki za pojacavanje vertikalnog skoka (odraza) .. Hvala vam ..

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Vertikalni odraz
« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2012, 05:15:54 posle podne »
Tema je za trening sa tegovima. Inace imali smo slicnu temu http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,16107.0.html i nismo se bas slozili koji je najbolji pristup  :)

Glavno pitanje za tebe je, koliko imas godina, da li si pre dizao tegove i koliko, koliko imas slobodnog vremena tj. da li je inseason ili offseason i kakve imas uslove za trening, hranu i suplemente. Onda ti se moze dati trening koji ce ti pomoci da ostvaris svoje ciljeve.
No curling in the squat rack!

Van mreže BenGordon

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Vertikalni odraz
« Odgovor #2 poslato: Januar 13, 2012, 05:56:15 posle podne »
Imam 21 godinu, visok sam 180 cm i imam oko 80 kg.. 3 godine sam isao u teretanu i radio uglavnom gornji deo , dok donji deo sam zanemarivao.. Uplatio sam ponovo mesec u teretani sa ciljem da nesto napravim u vezi skoka .. Iako radim, vremena za trening uvek imam, za ishranu bas i nemam neke uslove kao i za suplementaciju.

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Vertikalni odraz
« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2012, 06:33:23 posle podne »
Jesi neki sportista? Neces mnogo uraditi za mesec dana, ali sta da se radi... Za sta ti treba da poboljsas skok?
No curling in the squat rack!

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Vertikalni odraz
« Odgovor #4 poslato: Januar 13, 2012, 09:36:42 posle podne »
obija kuce po kraju,pa da moze brze da  preskace zidove :D

pogledaj ovu temu .... http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,24974.msg307555.html#msg307555
...interesantna
« Poslednja izmena: Januar 13, 2012, 09:41:51 posle podne Black&Decker »

Van mreže BenGordon

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Vertikalni odraz
« Odgovor #5 poslato: Januar 14, 2012, 09:35:39 pre podne »
Igram basket ceo zivot i oduvek sam zeleo da barem malo poboljsam skok jer mi je uvek samo to falilo.. Svestan sam da ne moze za mesec dana, zato mi treba program za duzi period ..

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Vertikalni odraz
« Odgovor #6 poslato: Februar 17, 2012, 12:10:59 pre podne »
Ja sam radio program bez tegova za vertikalni skok zove se air alert 3, sad ima i air alert 4, na reklami programa pise da bi trebao povecati odraz 20-30 cm, ja sam povecao 15 cm, ali mozda uz odgovarajucu suplementaciju moze i to neznam. ali... program je izuzetno tezak radi se 15 sedmica, ja sam ga radio zato sto sam kosarkas. Trening mi je dosta pomogao lagano se sada kacim za obruc i mogu da zakucam sa rukometaskom loptom, a takodje sam visok 180 cm, a ima i polimetricki program u teretani na koji planiram da predjem nebi li dobio jos koji cenat na odrazu pa da mogu da zakucam i sa kosarkaskom loptom posto mi je to velika zelja. Sad odluka je na tebi sta ces da probas...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Vertikalni odraz
« Odgovor #7 poslato: Februar 17, 2012, 11:08:04 pre podne »
Nezgodan je air alert, treba dobra podloga za to, lako se povrediti.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Vertikalni odraz
« Odgovor #8 poslato: Februar 17, 2012, 01:40:29 posle podne »
Jeste, koljena dosta trpe, naravno ako nije bas u formi povo treba malo ojacati noge, pa tek onda na air alert inace ga ne moze ni odraditi do kraja...