April 20, 2024, 04:14:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC  (Pročitano 6619 puta)

Van mreže A-DAM

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« poslato: Januar 18, 2012, 09:40:44 posle podne »
S OBZIROM DA MI JE OVO PRVO OBRACANJE NA FORUMU,NAJPRE ZELIM DA POZDRAVIM RAJU SA FORUMA!

UZEO SAM DA VAS CITAM,MEDJUTIM IMA TOLIKO INFORMACIJA DA BI MI TREBALO NEKOLIKO MESECI DA SVE POHVATAM... PA SAM MISLIO U HODU DA VAS PITAM DOK CITAM ZA MALO POMOCI,AKO JE MOGUCE... KRENUO SAM SA ISCITAVANJEM OVE KETOGENE DJETE,I SKORO JE CELU PROCITAO,MEDJUTIM PRIMECUJEM DA SAVETUJETE DA SE KRENE SA ROTACIJAMA PRE OVE AKO IMA PUNO DA SE SKIDA... A KOD MENE IMA...
IMAM 30G,VISOK 170CM I TEZAK SAM NEGDE OKO 125KG... NISAM BAS KLASICAN "DEBELJUCA JER SAM SE RANIJE BAVIO SPORTOM,PA SAM "RAZVIJEN" U SVIM DELOVIMA,ALI PONAJVISE U PREDELU STOMAKA...  :D
I KAKO TO BIVA,PRVO POVREDA,APETIT OSTANE,A KASNIJE I OVAJ BRZI ZIVOT I OCAS POSLA ETO MENE NA OVOJ KILAZI...
E SAD POSTO SAM ODLUCAN DA SKINEM KG,JER SU POSTALI PROBLEM I NEPODNOSLJIVI,SASTAVIO SAM NEKI PLAN ISHRANE ZA JEDNU I ZA DRUGU DJETU,ALI BI IMAO NEKOLIKO PITANJA. MORAM DA JOS KAZEM DA SAM BIO DA MI IZMERE PRITISAK I DA JE 120 SA 80,STO ME JE MALO IZNENADILO(MISLIO SAM DA CE BITI LOSIJI),A KRVNU SLIKU SAM ISTO DAO DA SE URADI PA CEKAM REZULTATE...

KOLIKO SAM SHVATIO,NAJBOLJE BI BILO KRENUTI SA ROTACIJOM,KASNIJE SA KETOGENA DJETA,A ONDA BI MOGLI I SAGOREVACI... ZA SUPLEMENTE SAM SHVATO DA BI WHEY IZOLAT TREBAO I ISTO TAKO NEKI KOMPLEKS VITAMINA. E SAD CAPSULE OMEGA 3 ULJE NISAM BAS SIGURAN KAD SE KORISTE PA SAM OSMISLIO NEKU ISHRANU,A VAS BI MOLIO DA JE MALO KORIGUJETE AKO SAM NEGDE NAPRAVIO PROPUSTE...(A SIGURAN SAM DA IH IMA...)

ZNACI,KRENUO BI KAKO ME POSAVETUJETE...

A EVO ISHRANE SA ROTACIJOM:

PONEDELJAK,UTORAK,SREDA
8h    voznja bicikla 45min,constantna brzina da mi puls bude tu oko 130 otkucaja
9h    2 cela jajeta + 8 belanaca + 1 pusla zelene salate + so
12h  60g whey izolat
14h  300g belog mesa + 1 pusla zelene salate + 1 supena kasika maslinovog ulja + so
16h  voznja bicikla 45min
17h  60g whey izolat
19h  300g belog mesa + 1 pusla zelene salate + 1 supena kasika maslinovog ulja + so
22h  30g whey izolat (ili bilo sta drugo sto preporucite,samo da mi "ubije" glad)

CETVRTAK,PETAK
8h    voznja bicikla 45min
9h    2 cela jajeta + 4 belanceta + 1 pusla zelene salate
12h  30g whey izolata + 4mg omega 3
14h  200g belog mesa + 120g pirinac beli duguljasti + 1 pusla zelene salate + 1 kasika maslinovog ulja
16h  voznja bicikla 45min
17h  30g whey izolat + 4mg omega 3
19h  200g belog mesa + 300g krompira + 1 pusla zelene salate + 1 kasika maslinovog ulja
22h  30g whey izolat (zbog gladi...)

SUBOTA,NEDELJA
9h    6 belanaca +150g pirince + 1 pusla zelene salate + 100g ela sira
12h  30g whey izolat + 5mg omega3
14h  100g belog mesa + 400g krompira +1 pusla zelene salate
17h  30g whey izolat + 5mg omega3
19h  100g belog mesa + 100g pirinac + 1 pusla zelene salate + 100g ela sira
22h   30g whey izolat

BELO MESO BI PEKAO NA ELEKTRICNOM ROSTILJU ILI KUVAO,JEDINO STO BI PREDSTAVLJALO PROBLEM JE NOC I GLAD KOJA TADA NASTUPA PA AKO IMATE NEKU IDEJU STA UZIMATI?

A EVO I DRUGE DJETE PA VI RECITE SA KOJOM BI BILO BOLJE POCETI U MOM SLUCAJU?

PONEDELJAK,UTORAK,SREDA,CETVRTAK,PETAK
8h    voznja bicikla 45min
9h    2 cela jajeta + 6 belanaca + 1 pusla zelene salate
12h  60g whey izolat + 4mg omaga 3
14h  350g belo meso + 1 pusla zelene salate + 1 kasika maslinovog ulja + 40g przenog lesnika
16h  voznja bicikla 45min
17h  60g whey izolat + 6mg omega 3
19h  350g belog mesa + 1 pusla zelene salate + 1 kaika maslinovog ulja + 40g przenog lesnika
22h  30g whey izolat

SUBOTA
9h    4 cela jajeta + 6 belanaca + 1 pusla zelene salate
12h  60g whey izolat + 6mg omega 3
14h  350g belo meso + 1 pusla zelene salate + 75g pirince + 1 kasika maslinovog ulja + 25g lesnika
17h  60g whey izolat + 6mg omega 3
19h  350g belog mesa + 1 pusla zelene salate + 75g pirinca + 1 kasika maslinovog ulja + 25g lesnika
22h  30g whey izolat

NEDELJA
9h    3 cela jajeta + 7 belanaca + 1 pusla zelene salate
12h  60g whey izolat + 4mg omega 3
14h  350g belog mesa + 300g krompira + 1 pusla zelene salate + 1 kasika maslinovog ulja + 25g lesnika
17h  60g whey izolat
19h  350g belog mesa + 75g pirince +1 pusla zelene salate + 25g lesnika
22h  30g whey izolat

E SAD AKO BI MOGAO NEKO OD ISKUSNIJIH I UPUCENIJIH DA ME POSAVETUJE SA KOJOM DJETOM DA KRENEM I DALI ODMA DA UBACIM SAGOREVACE POSTO IMA VISE DA SE SKIDA NEGO KOD OSTALIH,ILI DA SACEKAM MALO PA ZA RECIMO DVA MESECA KRENEM... OD SUPLEMENATA NIAM JOS NISTA POKUPOVAO JER BI VOLEO STRUCNO MISLJENJE DA CUJEM I DA TACNO ZNAM STA DA POKUPUJEM. I DA ZABORAVO SAM DA DODAM DA BI UBACIO I NEKE KOMPLETNE VITAMINE NA SVE TO.
SA TEGOVIMA TRENUTNO NISAM U MOGUCNOSTI DA KRENEM,ALI BI MOGAO SOBNI BICIKLI ILI BRZO HODANJE DA KOMBINUJEM I TO 2X NA DAN AKO JE POTREBNO,KAKO SAM I NAPISAO... AKO SAM NESTO OD SUPLEMENATA IZOSTAVIO,A SMATRATE GA POTREBNIM MOLIM ZA SAVET...

UNAPRED ZAHVALAN!

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #1 poslato: Januar 18, 2012, 10:38:58 posle podne »
za pocetak pisi malim slovima. Dobrodosao , ti imas ozbiljan visak stvarno tako da je odlicno sto si prelomio da krenes u transformaciju. Nisam se nesto udubio u jelovnik ali ono sto upada u oci je enormna kolicina izolata koju ne azam odakle ti ideja da treba da konzumiras. To je zaista nepotrebno i u praksi se koristi samo posle teretane. Ja bih se bazirao na  4 ili 5 cvrstih obroka i eventualno jedan shejk, 350 gr piletine podeli na 2 obroka i to je ok  varijanta. Sagorevac batali sada nemas potrebe jos od njima da razmisljas. I svakako rotacije za start, lakse je ispostovati bar ja tako mislim a i tako je neka praksa prvo rotacije pa keto.
Men sana in corpore sano !

Van mreže A-DAM

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #2 poslato: Januar 18, 2012, 10:51:15 posle podne »
pomislio sam da bude preglednije,ali ok bice mala slova ubuduce...

sto se wheja tice uzeo bi onaj od cokolade pa bi mi to nekako malo uticalo i na psihu posto sam "do juce" jeo bar 100g milke dnevno... samo da cujem jos koje misljenje vezano za suplemente,pa bi krenuo ozbiljnije u djetu... bukvalno dan,dva...whey ako mi neskodi nebi ga izbacivao... a inace,danas sam po obroku jeo 350g belog + z.salata,i nakon pola sata sam vec bio gladan... jojjj ako ga budem morao prepoloviti,bice belaja....

u svakom slucaju vlada sin hvala za misljenje i konstataciju

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #3 poslato: Januar 18, 2012, 10:59:17 posle podne »
Previse kardia, premalo cvrste hrane! 150 gr izolata??? ahahahaha koja budalastina...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #4 poslato: Januar 18, 2012, 11:02:05 posle podne »
Nema na cemu, cilj ti je da ubrzas metabolizam a to neces uraditi sa 3 obroka  i to jako obilna,znaci 5 manjih ce da ti ucini dobru stvar veruj mi. Whey mozes ubaciti ujutru sa ovsenim to je meni jako lep dorucak a i zasladis se. Izdrzi 2 nedelje kako odlucis i videces da onda sve ide mnogo lakse, ja mogu ladno milku od 300 da pojedem bez problema ali kada naviknes nece ti ni traziti telo. I vrlo vazno pij dosta vode, to ti je pod obavezno.
Men sana in corpore sano !

Van mreže A-DAM

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #5 poslato: Januar 18, 2012, 11:23:03 posle podne »
@edge druze,nisam ovde da bi me vredjao niti da bi me ismevao... lepo sam objasnio da je pala odluka da skidam kg i zamolio za pomoc,a ako nemas nista pametno da me posavetujes molim te da se suzdrzis suvisnih komentara,jer koliko vidim i ti si relativno nov na forumu sa svega 28 poruka,i ako ce ti moja molba za pomoc sluziti za ismevanje i skupljanje poruka,kao sto rekoh... zaobidji temu i mene pogotovo!!!! u svoje vreme dok sam bio redovan takmicar pocev od 7 godine, sakupio sam preko 100 medalja i nemoj da mi pricas ti o budalastinama!!!!!!!!!

@vlada sin,ako sam dobro razumeo da uzmem recimo 1kg belog mesa i podelim u 5 obroka,+ jedno uzimanje wheya izjutra sa ovsanim pahuljicama? ali dali onda da pravim ove rotacije ili da to bude klasicno drzanje ugljenih hidrata na nekom minimumu? ako je klasicno drzanje ugljeni hidrata na minimumu,koliki bi bio dnevni unos??? malo si me sad zbuni,sa tim kako da krenem u sve ovo...
hvala jos jednom za brze odgovore!

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #6 poslato: Januar 18, 2012, 11:24:36 posle podne »
sto volim ovako kad neko odluci da se otese,a uz to ima kes za svasta,pa ja bih se predozirao  :D

nema smisla tolko izolata rokas samo ce protrci kroz tebe on ne sluzi kao zamena za obrok...mozes ujutru za dorucak i posle treninga samo...
a uvece pred spavanje pij neki spori protein blend,on ti je za pred spavanje i moze da posluzi kao zamena za obrok..ali nema potrebe toliko forsiras to vec se drzi cvrste hrane....izolat mozes posle budjenja i treninga,blend pre spavanja i to je to,ostali cvrsto ...
sto se tice omege 3 nije toliko bitno,pije se uz obrok 2-3 kapsule dnevno zavisi od potrebe...
podeli hranu u 5-6 obroka dnevno +blend pred spavanje i to ti je to...cardio ujutru na prazan zeludac ima najbolje rezultate...
ako imas toliko problema sa velikim apretitom,mozes da potrazis neki dodatak za smanjivanje istog...

vidim imas zelje i novca...samo lagano,mozes da nadjes neke jelovnike na forumu,pa da ti ih neko malo uredi...
ja ti kazem samo ono osnovno,a nek ti neko iskusniji pomogne oko detalja :D
« Poslednja izmena: Januar 18, 2012, 11:30:17 posle podne Black&Decker »

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #7 poslato: Januar 18, 2012, 11:30:38 posle podne »
Prvo whey izolat ti je bezveze izmedju obroka treba ti nesto sporije npr koncentrat sa malo mleka. Drugo 300gr piletine je puno smanji na 200. Trece rotiraj malo te ugljene hidrate i procitaj malo forum.
A ti ne ides u teretanu?
« Poslednja izmena: Januar 18, 2012, 11:33:23 posle podne icko »

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #8 poslato: Januar 18, 2012, 11:34:51 posle podne »
icko kada lik vidi tvoj avatar nece te nista slusati :D

Van mreže A-DAM

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #9 poslato: Januar 18, 2012, 11:35:52 posle podne »
pozdrav blecki deker,i hvala sto ucestvujes u diskusiji.

pare nisu problem,da budem iskren ramisljao sam i o liposukciji,a i o onom balonu sto se ugradjuje u zeludac,medjutim odustao sam posto ima stvari koje mi se nesvidjeju kod zahvata... nekako bi vise sebe voleo da pokrenem iz "mrtvih" i malo se pomucim oko svega,jer ovde nisu po sredi skidanje kilograma vec menjanje dosadasnjeg nacina zivota tj ishrane za stalno...

e sad ovaj "blend" sto spominjes jer mozes pun naziv da mi kazes ili se to tako zove?a jelovnike sam sastavio upravo na konto textova odavde,ali morace da se menjaju...

Van mreže A-DAM

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #10 poslato: Januar 18, 2012, 11:44:56 posle podne »
pozdrav druze icko,i hvala sto ucestvujes u diskusiji.

forum citam ali ce trebati vremena dok sve ne procitam,ima puno izraza i fraza koje su mi nejasne a one zahtevaju vreme i strpljenje,a ja hocu da krenem sto pre u sve ovo sutra,prekosutra,ako me razumes... gore u uvodnom delu sam naveo dve ishrane kojih bi se slepo drzao.mislio sam da uz vasu pomoc malo korigujem sta treba i krenem sa djetom,i naravo da nastavim da citam forum dok sam na djeti... e sad umesto izolata mogu uzeti obican whey,bitno mi je samo da nekako konstantno mogu da nesto jedem a da pritom netovarim vise na sebe salo nego da ga skidam,ako me razumes?

p.s. ja bolje izgledam nego tvoj nick... :) sala...

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #11 poslato: Januar 18, 2012, 11:45:36 posle podne »
pa to ti je samo vrsta proteina...vidi nadji nesto sto ti odgovara cena-kvalitet
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=166
kao sto sam rekao oni su spori i zato se piju pred spavanje (i mozes kao zamena za obrok mada je cvrsta hrana cvrsta hrana...a izolat kao zamena za obrok nema smisla jer je brz pa ga neces iskoristiti..nemoj ni obican sto pominjes...ako vec kupujes blend i ako vec hoces da imas sejk obrok uzimaj njega)
mada nemoj da preterujes...ima ces i vise nego dovoljno proteina,...koliko sam shvatio tebi je glavni problem veliki apetit,gledaj da resis to,a ne samo da se trpas cim stignes :D

a sto si pomisljao na operacije?
jel imas tolikih problema sa apetitom pa si pomisljao na skracivanje zeluca?
jel si pokusavao neke dijete ranije,kakve si rezultate imao i kakve su ti dijete bile,od kada si na toj kilazi,kakva su ti ocekivanja,jel si pokusavao ranije da sredis ishranu..itd?

evo da ti dam moralnu podrsku sad cu da nadjem slike lika sa foruma i njegovu transformaciju...cek
evo vidi temu...naturalac...http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,10413.0.html

samo je transformacija sa desna na levo a ne obrnuto :D
naturalac izvini sto si zamorce,al naj si bolji :P



« Poslednja izmena: Januar 18, 2012, 11:57:24 posle podne Black&Decker »

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #12 poslato: Januar 18, 2012, 11:59:35 posle podne »
pozdrav blecki deker,i hvala sto ucestvujes u diskusiji.

pare nisu problem,da budem iskren ramisljao sam i o liposukciji,a i o onom balonu sto se ugradjuje u zeludac,medjutim odustao sam posto ima stvari koje mi se nesvidjeju kod zahvata... nekako bi vise sebe voleo da pokrenem iz "mrtvih" i malo se pomucim oko svega,jer ovde nisu po sredi skidanje kilograma vec menjanje dosadasnjeg nacina zivota tj ishrane za stalno...

e sad ovaj "blend" sto spominjes jer mozes pun naziv da mi kazes ili se to tako zove?a jelovnike sam sastavio upravo na konto textova odavde,ali morace da se menjaju...

Pozdrav,

Evo da se i ja ukljucim u diskusiju. Slazem se sa Black&Decker-om, samo bih ti predlozio da umesto blenda kupis kazein, bolja je zamena za obrok nego blend. On ce ti pruziti bas ono sto ti treba posto kazes da imas problem sa osecajem za sitost. Zapravo, kazein se pretvara u masu slicnu kao puding i polako se vari i pruza ti osecaj sitosti vise sati.

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30028

Takodje, drago mi je sto si se odlucio da promenis svoj izgled, samo guraj napred, budi istrajan i sve ce doci na svoje mesto. ;)

Van mreže A-DAM

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #13 poslato: Januar 19, 2012, 12:05:17 pre podne »
pa ovo je fenomenalno!!! svaka mu cast,a i tebi za podrsku!!!

na hirurski zahvat sam pomisljao kao na jednu od opcija,ali sam se odlucio prvo da probam sa promenom nacina zivota i ishrane,pa ako ne uspe onda videcemo... na ovoj nekoj kilazi sam oko 7 godina,i od onda nisam bio na nikakvim djetama. a ranije dok sam bio takmicar,bilo je skidanja kilaze zbog kategorije,ali sve je to bilo po svega nekoliko kg....
sad dok sam citao,video sam za ogistru i za pedju,i bas sam zapisao mob pa cu ga sutra zvati da vidim sta on kaze,a verovatno cu i skoknuti do njega,ako je u radnji taman da pokupujem sta mi on preporuci...

u svakom slucaju jedno veliko hvala za komentare i slike!!!

Van mreže A-DAM

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: MOLIM STRUCNO MISLJENJE ZA POMOC
« Odgovor #14 poslato: Januar 19, 2012, 12:11:35 pre podne »
pozdrav kemis,hvala i tebi sto ucestvujes u dikusiji

upravo sam uzeo da citam bas za njega na pedjinoj ogistri... :)