April 26, 2024, 12:09:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kucna teretana pitanje  (Pročitano 20362 puta)

Van mreže dejan94

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
  • Nikad ne odustaj!!!
    • limundo
Kucna teretana pitanje
« poslato: Januar 23, 2012, 07:48:15 posle podne »
Ljudi treba mi pomoc...
Posto planiram da napravim neku mini,mini teretanu kuci...
Ne trebaju mi neke sprave mozda jedna dve,posto radim full body traning i vecinom su osnovne vezbe...
Ja bih uzeo neku bench klupu,vratilo za zgibove , bucice,sipku,tegove...
e sad neke vase preporuke koje su kvalitetne i jednostavne...i na kom sajtu najbolje naruciti?
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2012, 08:04:14 posle podne »
http://www.elitefts.com/documents/home_gym.htm ovde imas info, e sad gde to naci kod nas.... Nisam siguran da postoji tako nesto....
Izvari sam, najbitniji ti je kavez, pa klupa, dobra sipka i tegovi.
No curling in the squat rack!

Van mreže dejan94

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
  • Nikad ne odustaj!!!
    • limundo
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #2 poslato: Januar 23, 2012, 11:59:51 posle podne »
Mada ipak mislio sam na ovakvu neku kombinaciju:
http://www.planetbike.rs/ec/slike_proizvoda/velike/21616.jpg
11.000din
i tegovi:
http://www.kupujemprodajem.com/Tegovi-78-kg-sa-2-1-sipkom-1244165-oglas.htm?filter_id=5801584
78kg i 3 sipke za 7000din
I jos bih izradio neki kavez za cucanj...
e sad sta mislite vi?
i koja sipka je najbolja ?
mislim samo mi je kvalitet bitan,ali neznam dal je to to ?

« Poslednja izmena: Januar 24, 2012, 12:01:48 pre podne dejan94 »
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2012, 06:01:25 pre podne »
ma kupi polovno,vise ti se isplati nego ovi plastikaneri...
teg ko teg,a ima mnogo ljudi kojima skuplja prasinu po kuci,pa mozes naci bas povoljno,a sipka je sipka, teg je teg,dal bio nov il imo 5 godina isto je.

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #4 poslato: Januar 24, 2012, 10:02:35 pre podne »
Moj drugar ima ove plasticne tegove... Za iole ozbiljniji trening su prevazidjenji, a o sipci da ne pricam, 50kg, pa to ce ti biti malo posle 3 meseca treninga... Sto se tice ove klupe gore i sa njom sam se susreo, i jako je nestabilna, a ovaj metal ne znam od cega je ali nekako deluje jeftino i krhko + ovi dodaci realno samo smetaju.
 Mislim znam ja da si ti mlad i sve to, trebace ti pomoc roditelja, ali kucna teretana ti je nesto najisplativije i najbolje sto u zivotu mozes imati, ako imas volje da budes life-long lifter. Zato kad pravis, treba da ga napravis jednom za svagda. Dakle dobra sipka, tj olimpijska, za pocetak jedno 80kg tegova livenih, mislim da imas u delu oprema ko lije, kavez neki jednostavan slican ovome, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/9/9f/Power_Rack.JPG/450px-Power_Rack.JPG podesiva klupica i mozes da krenes. Posle nabavis jos dve sipkice za bucice i mozda ez sipku, jos tegova i sa tim arsenalom mozes i citav zivot da vezbas.
No curling in the squat rack!

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #5 poslato: Januar 24, 2012, 10:09:06 pre podne »
Power rack sa dodatkom za latove, univerzalna klupa, tegovi i sipke i dosta za kucnu varijantu...

Naravno bolje je uvijek ici u gym, ali ko nema uslove ovo gore je recimo mnogo bolje od gladijatora i slicnih sprava..

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2012, 10:21:38 pre podne »
Uf sto bi ja voleo da imam kucnu teretanicu, to bi bilo extra.
Men sana in corpore sano !

Van mreže dejan94

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
  • Nikad ne odustaj!!!
    • limundo
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2012, 02:49:15 posle podne »
Volje imam koliko hoces...a ovih 50kg sam odavno prerastao jbg,a i ovako sam hteo drugu sipku da uzmem...
Sad sam pretrazivao sajtove sa polovnim spravama...slabo nesto...
samo mi nekako ovo odgovara:
http://www.kupujemprodajem.com/Bench-klupa-sa-sipkom-i-tegovima-1399159-oglas.htm?filter_id=6292769
E sad...moze da bvude i ravna i konrakosa i kosa...to mi bas odgovara,i nema onih dodataka sa strane...i plus olimpijska sipka i 20kg tegova...
Nego ...samo ova klupa? hmmm...neznam dal je to to...
I jos da pitam...smislio sam da jednostavno sam napravim tegove od betona...kalup sam nasao,i taman je
mada pitanje je da li je ovo dobro resenje?
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2012, 02:54:31 posle podne »
Nije dobro...

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2012, 03:06:04 posle podne »
Meni ova lopta vise odgovara nego klupa - za neke vezbe...

+vrlo je mobilna i imam je kuci vec par godina... ;)

npr.

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2012, 04:10:51 posle podne »
http://www.elitefts.com/documents/home_gym.htm ovde imas info, e sad gde to naci kod nas.... Nisam siguran da postoji tako nesto....
Izvari sam, najbitniji ti je kavez, pa klupa, dobra sipka i tegovi.

Predobar clanak, a Wendler je tata, objasnjava kratko ali jebitacno :)
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #11 poslato: Januar 25, 2012, 01:13:35 pre podne »
Za te pare koje ces da potrosis, za kako kazes mini mini kucnu teretanu imas mozda godinu dana da treiras u pravoj teretani sa mnostvom sprava i masina. Umesto sto ces kuci da se mlatis sam i bice ti ponajpre dosadno.. odlazak u pravu teretanu je i jedan vid druzenja, socijalizacije, tako da opet ima prednosti od monotonog treniranja kod kuce.. Razmisli jos jednom. Siguran sam da ces potrositi dosta love dok ne napravis svoju mini teretanu, nikada neces imati sve sto ti je potrebno kao sto imas u pravoj teretani, a i na kraju bice ti zanimljivo par meseci i svakako ces da batalis to..

Kako god se odlucic, ili kupi prave stvari, ili napravi sam od debelih profila da ti potraje.. Ove gluposti po oglasima sto sam video gore zaboravi..

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #12 poslato: Januar 25, 2012, 04:31:08 pre podne »
Nije dobro...
a zasto nije dobro?
naravno ne sve ploce,i nece ih bacati o pod....ali da napravi recimo 2 ploce od po 20 kila,a ostalo liveno il guma,ustedeo bi pare a teg ko teg ?il ako mu treba za benc i cucanj neke vece tezine,izlije jos po 2 ploce od 35 kg ?

imam ja kuci 2x 20 i nista im ne fali za te svrhe,obim im je oblozen nekim limom i prefarban ceo nekom debelom masnom farbom...
jedino ako neko napravi onako obicno vrljavo pa se kruni beton...

a ovo sto sasa kaze je u pravu...bar mene mrzi da radim kuci bilo sta,skoro nikad ne radim...jos mi je na otvorenom,u prasini...leti mi je suvise toplo i znojavog jedu komarci(dizem teg na benc,a ono 3 komarca slecu,ja bacam ono i mlatim se sa njima,ne mogu 4 ponavljanja povezem), zimi jos i nekako al ladno i vlaga :P smori te posle par meseci...
ja imam samo benc klupu,sipku,2 bucice i nesto malo tegova..i nesto sam improvizovao za propadanja i zgibove...

da sam na tvom mestu ne bih kupovao ni jednu masinu...samo klupe,sipke,tegove + vratilo i cao...jedino lat dolazi u obzir :D
« Poslednja izmena: Januar 25, 2012, 04:41:36 pre podne Black&Decker »

Van mreže dejan94

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
  • Nikad ne odustaj!!!
    • limundo
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #13 poslato: Januar 25, 2012, 03:11:51 posle podne »
Za te pare koje ces da potrosis, za kako kazes mini mini kucnu teretanu imas mozda godinu dana da treiras u pravoj teretani sa mnostvom sprava i masina. Umesto sto ces kuci da se mlatis sam i bice ti ponajpre dosadno.. odlazak u pravu teretanu je i jedan vid druzenja, socijalizacije, tako da opet ima prednosti od monotonog treniranja kod kuce.. Razmisli jos jednom. Siguran sam da ces potrositi dosta love dok ne napravis svoju mini teretanu, nikada neces imati sve sto ti je potrebno kao sto imas u pravoj teretani, a i na kraju bice ti zanimljivo par meseci i svakako ces da batalis to..

Kako god se odlucic, ili kupi prave stvari, ili napravi sam od debelih profila da ti potraje.. Ove gluposti po oglasima sto sam video gore zaboravi..
Volje stvarno imam...
Ovako...dosadno nema sanse da mi bude kuci...jer je meni dosadno u teretani...Posto kod nas nema normalnih vezbaca...nego da ne duzim za to...
Puno sprava nisam ni u teretani koristio...jer vecinom radim osnovne vezbe sa slobodnim tegovima...tako da ce mi i kuci biti ok
A tek novac...ipak mi se isplati kuci,posto kada idem u skolu ja vecinom idem standardno tako sto stopiram...a i kad idem u teretanu plus moram da kupim da pojedem nesto i jos da platim bus za kuci...tako da opet mi je ovako isplativije...
Eh sad ove klupe ubise me u pojam...ova prva je sa sipkama profila 50x50...e sad dal ovo menja nesto...
Nije dobro...
a zasto nije dobro?
naravno ne sve ploce,i nece ih bacati o pod....ali da napravi recimo 2 ploce od po 20 kila,a ostalo liveno il guma,ustedeo bi pare a teg ko teg ?il ako mu treba za benc i cucanj neke vece tezine,izlije jos po 2 ploce od 35 kg ?

imam ja kuci 2x 20 i nista im ne fali za te svrhe,obim im je oblozen nekim limom i prefarban ceo nekom debelom masnom farbom...
jedino ako neko napravi onako obicno vrljavo pa se kruni beton...

a ovo sto sasa kaze je u pravu...bar mene mrzi da radim kuci bilo sta,skoro nikad ne radim...jos mi je na otvorenom,u prasini...leti mi je suvise toplo i znojavog jedu komarci(dizem teg na benc,a ono 3 komarca slecu,ja bacam ono i mlatim se sa njima,ne mogu 4 ponavljanja povezem), zimi jos i nekako al ladno i vlaga :P smori te posle par meseci...
ja imam samo benc klupu,sipku,2 bucice i nesto malo tegova..i nesto sam improvizovao za propadanja i zgibove...

da sam na tvom mestu ne bih kupovao ni jednu masinu...samo klupe,sipke,tegove + vratilo i cao...jedino lat dolazi u obzir :D
Tako sam i ja mislio...dva betonska od 20kg.. i da dokupim plasticne...mislim ja necu da ih bacam...cuvacu ih posto nemam para za bolje
a bas sam ocistio jednu malu sobu u kuci za to...samo za spravice :D
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Kucna teretana pitanje
« Odgovor #14 poslato: Januar 25, 2012, 06:44:55 posle podne »
plasticne mozes za bucice, izadje oko 2000 din po bucici oko 20kg po bucici ukupno, ja takve imam kuci. jedina mana im je sto su jako veliki, ali za te pare nije lose, mozes da montiras kilazu od 5-20 kg. ja sam uzeo dve male sipke za bucice, 4 tega po 10kg, 4 tega po 1,5kg, 4 tega po 3kg, 2000 po bucici, tj 4000din ukupno. a za sipku bolje ti je da ulozis u olimpijsku, i da ti neko npr izlije tegove
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.