April 25, 2024, 02:19:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Korekcije treninga i ishrane !?  (Pročitano 4987 puta)

Van mreže krule86

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Korekcije treninga i ishrane !?
« poslato: Maj 07, 2012, 03:24:04 posle podne »
Pozdrav svima trebala bi mi mala pomoc .
Imam 26god ,visok sam 186cm i trenutno imam 89kg. Prije neka dva mjeseca krenuo sam sa nekom keto dijetom i odradio sam 6 sedmica za kojih sam izgubio 14kg .Dijetu sam sam poceo sa 102kg i zadnji dan dijete sam imao 88kg.Ponosan sam sto sam izgurao to, posto posle prvih 10ak dana sam mislio da cu da odustanem jer sam navikao da jedem junk food i ostale gluposti. Nisam bio fizicki aktivan skoro nikako ,pa mi je to na pocetku sve tesko padalo .Sada mi je neka zdrava ishrana i trening postao rutina ,ono sto zelim je da u sledeca 2-3 mjeseca poradim na mojim misicima .Pa bi mi u pogledu toga trebalo par dobrih savjeta i korekacija u mom dosadasnjem radu ,posto sam prilicno nov u svemu ovome.Objasnio bih prvo kako je moja ishrana izgledala u toj keto dijeti i da li je to bilo ok .
Imao sam 4 obroka dnevno ,Svaki obrok se sastojao od parceta nekog mesa koje je tezilo 100-200g.Od mesa sam jeo tunjevinu(ocjedim od ulja i prelijem sa 1-2 kasike maslinovog ulja),bijelo meso(ali ne svakodnveno),pilece i curece virsle (low carb), cureca sunka u crijevu i ponekad mleveno meso ili svinjske snicle.
Uz svaki obrok ide salata koju sam prelivao maslinovim uljem.Od povrca sam koristio paradajz,zelena salata,mrkva,paprika,luk,kupus,masline pa sve to kombinujem.Pretezno uz svaki obrok sam koristio po kapsulu omega 3 masti(zavisi po 3-4 kapusle dnevno).Ne znam da li je ovo dobra keto ishrana ali ovakav program sam nasao na netu pa me zanimaju vasi komentari ..Uglavnom za 6 sedmica ovakve ishrane sto sam naveo gore izgubio sam 14kg i osjecam se extra.
Sto se tice treninga mogu reci da treniram 6 puta sedmicno.Moj trening se sastoji:
Pon: Grudi radim 4-5 vjezbi u 4 serije po 8-12 ponavljanja.(bench press,kosi bench sa bucicama,propadanja,pek dek,kontra kosi i kosi bench press ove vjezbe kombinujem).Prije svakog treninga odradim zagrijavanje a posle treninga 100 trbusnjaka na kosoj klupi.Svaki trening mi traje ne duze od sat vremena.
Utorak: Trcanje na prazan stomak nekih 5-7km .Posle toga idem u teretanu koje je udaljena 6km i svaki put hodam do nje i nazad .Odradim trbusnjake 800-1000komada raznovrsnih.
Srijeda: Radim ledja 5 vjezbi 4serije 8-10 ponavljanja 
Cetvrtak: Biceps 4 vjezbe 4serije 8-10 ponavljanja i odradim biciklo maksimalan tempo 15ak minuta.
Petak : Triceps i ramena po 4 vjezbe 4 serije 8-10 ponavljanja
Subota : Noge 4 vjezbe 4 serije 8-10 ponavljanja .
Trebaju mi sada vase korekcije u vezi ishrane,treninga i da li bi bilo pametno odraditi jos jednom keto dijetu(ako je ovo uopste bila keto dijeta sto sam ja radio?! ).
Ako moze neki program ishrane u kom ne moram da jedem kilogram bijelog mesa svaki dan jer stvarno ne mogu da pristuim sebi, da svaki dan pojedem kilogram mesa.Imam pakovanje Elite wheya koje planiram da otvorim kada i ako sastavimo neki trening i plan moje ishrane.
Odlucio sam da ubacim jedan dan ruke biceps i triceps uz ovaj trening koji je Pedja postavio http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,24754.0.html
Pa ako mozete da mi kazete kako bi ostatak treninga trebao da izgleda koje particije kojim danima i koje vjezbe da forsiram.
Pokusacu sliku da okacim ovih dana .Znam da sam ispisao svasta ali htjeo sam da ostavim sto vise informacija ako se jos cega sjetim okacicu.Ako imate nekih pitanja pitajte a za sve savjete unaprijed hvala.
« Poslednja izmena: Maj 07, 2012, 03:57:57 posle podne krule86 »

Van mreže krule86

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Pomozite !!
« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2012, 11:28:58 posle podne »
Pozdrav svima trebala bi mi mala pomoc .
Imam 26god ,visok sam 186cm i trenutno imam 89kg. Prije neka dva mjeseca krenuo sam sa nekom keto dijetom i odradio sam 6 sedmica za kojih sam izgubio 14kg .Dijetu sam sam poceo sa 102kg i zadnji dan dijete sam imao 88kg.Ponosan sam sto sam izgurao to, posto posle prvih 10ak dana sam mislio da cu da odustanem jer sam navikao da jedem junk food i ostale gluposti. Nisam bio fizicki aktivan skoro nikako ,pa mi je to na pocetku sve tesko padalo .Sada mi je neka zdrava ishrana i trening postao rutina ,ono sto zelim je da u sledeca 2-3 mjeseca poradim na mojim misicima .Pa bi mi u pogledu toga trebalo par dobrih savjeta i korekacija u mom dosadasnjem radu ,posto sam prilicno nov u svemu ovome.Objasnio bih prvo kako je moja ishrana izgledala u toj keto dijeti i da li je to bilo ok .
Imao sam 4 obroka dnevno ,Svaki obrok se sastojao od parceta nekog mesa koje je tezilo 100-200g.Od mesa sam jeo tunjevinu(ocjedim od ulja i prelijem sa 1-2 kasike maslinovog ulja),bijelo meso(ali ne svakodnveno),pilece i curece virsle (low carb), cureca sunka u crijevu i ponekad mleveno meso ili svinjske snicle.
Uz svaki obrok ide salata koju sam prelivao maslinovim uljem.Od povrca sam koristio paradajz,zelena salata,mrkva,paprika,luk,kupus,masline pa sve to kombinujem.Pretezno uz svaki obrok sam koristio po kapsulu omega 3 masti(zavisi po 3-4 kapusle dnevno).Ne znam da li je ovo dobra keto ishrana ali ovakav program sam nasao na netu pa me zanimaju vasi komentari ..Uglavnom za 6 sedmica ovakve ishrane sto sam naveo gore izgubio sam 14kg i osjecam se extra.
Sto se tice treninga mogu reci da treniram 6 puta sedmicno.Moj trening se sastoji:
Pon: Grudi radim 4-5 vjezbi u 4 serije po 8-12 ponavljanja.(bench press,kosi bench sa bucicama,propadanja,pek dek,kontra kosi i kosi bench press ove vjezbe kombinujem).Prije svakog treninga odradim zagrijavanje a posle treninga 100 trbusnjaka na kosoj klupi.Svaki trening mi traje ne duze od sat vremena.
Utorak: Trcanje na prazan stomak nekih 5-7km .Posle toga idem u teretanu koje je udaljena 6km i svaki put hodam do nje i nazad .Odradim trbusnjake 800-1000komada raznovrsnih.
Srijeda: Radim ledja 5 vjezbi 4serije 8-10 ponavljanja 
Cetvrtak: Biceps 4 vjezbe 4serije 8-10 ponavljanja i odradim biciklo maksimalan tempo 15ak minuta.
Petak : Triceps i ramena po 4 vjezbe 4 serije 8-10 ponavljanja
Subota : Noge 4 vjezbe 4 serije 8-10 ponavljanja .
Trebaju mi sada vase korekcije u vezi ishrane,treninga i da li bi bilo pametno odraditi jos jednom keto dijetu(ako je ovo uopste bila keto dijeta sto sam ja radio?! ).
Ako moze neki program ishrane u kom ne moram da jedem kilogram bijelog mesa svaki dan jer stvarno ne mogu da pristuim sebi, da svaki dan pojedem kilogram mesa.Imam pakovanje Elite wheya koje planiram da otvorim kada i ako sastavimo neki trening i plan moje ishrane.
Odlucio sam da ubacim jedan dan ruke biceps i triceps uz ovaj trening koji je Pedja postavio http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,24754.0.html
Pa ako mozete da mi kazete kako bi ostatak treninga trebao da izgleda koje particije kojim danima i koje vjezbe da forsiram.
Pokusacu sliku da okacim ovih dana .Znam da sam ispisao svasta ali htjeo sam da ostavim sto vise informacija ako se jos cega sjetim okacicu.Ako imate nekih pitanja pitajte a za sve savjete unaprijed hvala.

Van mreže GE1994

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Korekcije treninga i ishrane !?
« Odgovor #2 poslato: Maj 08, 2012, 01:35:09 pre podne »
Ovako, te proteine pijes posle treninga, uzmi i dekstrozu, mericu ipo proteina i 2 merica dekstroze posle treninga.

ujutru pijes proteine 30grama, 100grama ovsenih i 1 bananu
sledeci obrok neka bude neki protein, belo meso,tunjevina,teletina,sardina, jaja i neki uh, krompir,pirinac,ovsene ili sta vec
90 min pre treninga belo meso i pirinac
trening, proteini i dex posle treninga
kad osetis posle treninga da si gladan opet belo i pirinac ili neki drugi protein
pred spavanje bademe,kikiriki ili neke dobre masti i ella sir i to je to...ovo ti je dovoljno za pocetak ja mislim
« Poslednja izmena: Maj 08, 2012, 01:56:08 pre podne GE1994 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Korekcije treninga i ishrane !?
« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2012, 10:59:12 pre podne »
ti vise se intersuje za trneing nego za ishranu?

Van mreže krule86

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Korekcije treninga i ishrane !?
« Odgovor #4 poslato: Maj 08, 2012, 03:38:15 posle podne »
Pa kontao sam da sklopimo neki trening i plan ishrane pretpostavljam da mi je oboje podjednako vazno ..pa ako moze neki savjet bilo bi extra.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Korekcije treninga i ishrane !?
« Odgovor #5 poslato: Maj 08, 2012, 03:45:07 posle podne »
Pa kontao sam da sklopimo neki trening i plan ishrane pretpostavljam da mi je oboje podjednako vazno ..pa ako moze neki savjet bilo bi extra.

vaznija ti je ISHRANA

Van mreže krule86

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Korekcije treninga i ishrane !?
« Odgovor #6 poslato: Maj 08, 2012, 04:21:26 posle podne »
Gore sam naveo od cega se sastoji moja ishrana . Zanima me da li je takva ishrana ok ? Ili da probam sa ovom sto je naveo GEI1994? Mozes li mi dati savjet sta bih eventualno trebao jos da ubacim ili izbacim ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Korekcije treninga i ishrane !?
« Odgovor #7 poslato: Maj 08, 2012, 06:26:04 posle podne »
Gore sam naveo od cega se sastoji moja ishrana . Zanima me da li je takva ishrana ok ? Ili da probam sa ovom sto je naveo GEI1994? Mozes li mi dati savjet sta bih eventualno trebao jos da ubacim ili izbacim ?

gle
ti si NAVEO npr belo meso
i sada bi neko od nas admina trebalo da budemo vidovnjaci i da znamo koliko je to belog mesa
jer
ako ti ja kazem da treab da jedes npr 500 gr
a ti ces rec
aloooo bre..pa od kuda lova
a mozda i neces
mozda ces reci..
samo 500 gr?
pa ja jedem vise

kapiras?
niko nije vidovit da bi mogao da zna na osnovu toga sto si napisao koja je tvoja tacno sihrana
a napisao si iskreno-S BRDA I DOLOVA...
tako da,moja ti je preporuka da nama napises
TVOJ JELOVNIK U TOKU DANA
a ne STA JEDES od oka
vec tacno tipa
7"00-150 gr ovsenih + merica whey+4 belnaca
itd
itd itd
itd

Van mreže krule86

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Korekcije treninga i ishrane !?
« Odgovor #8 poslato: Maj 08, 2012, 06:57:15 posle podne »
Ok. Fazon je u tome sto sam ja bio 6 sedmica na keto(bar se nadam da je bila keto)dijeti i moj jedan dan na toj dijeti je izgledao ovako:

9'00 2 tunjevine(ocjedjene i prelivene sa 2 kasike maslinovog)+ zelena salata sa maslinovim+kapsula omega 3 masti na prazan stomak sam uzimao mjericu kreatina.

12'00 150g bijelog mesa proprzenog na maslinovom+zelena salata i paradajz preliveno maslinovim+kapsula omega 3 i mjerica wheya.
trening
15'00 200g bijelog mesa na maslinovom ulju+kupus salata i 2 mrkve sa maslinovim+kapsula omega 3+mjerica wheya

18'00 tunjevina sa maslinovim +zelena salata prelivena sa 2 kasike maslinovog+mjerica wheya

20'00 pojedem jednu tunjevinu prelivenu maslinovim
Trenutno nisam ni na jednoj dijeti tj. hranim se i dalje ok ali mi treba neki program konkretan da ga se pridrzavam .Zadnje 3 sedmice ishrana mi izgleda ovako jedan dan:
9'00 150g ovsenih sa polumasnim mlijekom + banana
12'00 150g pilecih virsli+70-80g rize+mjerica wheya
trening
15'00 150bijelog +100g barenog krompira+salata(zelena,paradajz,mrkva,paprika,masline)+mjerica wheya
18'00 tunjevina sa maslinovim + salata + mjerica wheya
20'00 tunjevina,bademi ili kikiriki
Trenutno imam pakovanje elite wheya .
Mozemo li sada da iskombinujemo neki plan ishrane pa da predjemo na trening ?!


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Korekcije treninga i ishrane !?
« Odgovor #9 poslato: Maj 08, 2012, 07:07:20 posle podne »
hahhaha
nista bez treninga
pre svega
bacio si gomile para sa tim uzimanjem proteina posle svakog obroka
2.ovde je bio cilj da skines kg..i to si uspeo ali to je bilo iz razloga sto si rpeosao sa smeca na nesto koliko toliko ok
ali dobro
i onda opet nastavljas po starom
merica wheuy pa merica whey posle svakog obroka?
bacanje novca
ti ako hoces kvalitet a da ne vratis kg na brzinu jer sada postoji realna mogucnost od toga moras da ides sistemom rtaocija uh ali da ni jedan dan nisi ispod 100 gr UH
Belanciveine treba da drzis na 2.5-2.8 gr po kg prvih 4-6 ned pa da onda pvoecavas
Uh rotiras kroz ned na razne nacine
a sto se tice treninga
to mozes kako hoces jer ponavljam ali izlgeda da ne vredi
OD TRENINGA TI OVISI 20 %

Van mreže krule86

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Korekcije treninga i ishrane !?
« Odgovor #10 poslato: Maj 09, 2012, 12:08:19 pre podne »
Mozes li mi dati primjer kako bih trebao da mi izgleda jedan dan 5 obroka ?!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Korekcije treninga i ishrane !?
« Odgovor #11 poslato: Maj 09, 2012, 05:21:33 pre podne »
Mozes li mi dati primjer kako bih trebao da mi izgleda jedan dan 5 obroka ?!

pa zar ti nisam napisao druze gore da to tako ne funkconise
mislim,ja izugbim 30ak min ili vise pisjauci tebi program i ja ga stavim ovde i ti kazes..ovo ne mogu..ovo necu.ovo ne volim..i sta????
ond aja ili bilo ko treci trbea ponovo da gubi vreme
prijatelju
na ovom formu ima bar 498 jelvnika siguran sam koji bi tvojim paramterima odgovrali (bar odokatvino)
ajde batali trening na 11.4 min i probaj da shvatis da ti je ishrana 70-75 % uspehs ono sta ti hoces
stvari mi nije jasno iz kog razloga ti je rpoblem da citas

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,7.0.html