April 29, 2024, 09:24:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: L-Carnitin i proteinska dijeta  (Pročitano 2591 puta)

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
L-Carnitin i proteinska dijeta
« poslato: Februar 19, 2012, 12:24:49 posle podne »
Zdravo svima, pokusavam da smrsam. Skinuo sam 9 kg za tri nedelje, veci deo toga je voda koju jako lako zadrzavam. Idem na cardio program RPM i traka. Na svake dve nedelje radim punjenje, ostalih dana drzim strogu proteinsku dijetu, sa strogo ogranicenim unosom ugljenih hidrata.

Zanima me da li je neophodno da unosim l-carnitin tokom ove dijete posto znam da on ima ulogu u transportu masti u mitohondrije i da su bez nega navodno masti ne iskoristljive?

Kako da sprecim da vise ne navlacim vodu?

Hvala.

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: L-Carnitin i proteinska dijeta
« Odgovor #1 poslato: Februar 19, 2012, 12:44:32 posle podne »
Unosis ti L karnitin kroz hranu vec. Vise ne bi bilo na odmet ali je kao sagorevac inferioran tj. ne bi ni osetio da unosis vise verovatno, imas i boljih sagorevaca. Ishrana je naravno kljuc, sada mogao bi da napises tu proteinsku dijetu, pa onda posle toga pogledaj temu http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html i tu ces moci da vidis znacaj unosa i rotacije UH.

Moja preporuka ti je da pocnes da vezbas sa tegovima, misici su najbolji sagorevac masti, i sumnjam da ti je cilj da na kraju izgledas mrsav umesto debeo. Tri puta nedeljno tegovi plus tri puta nedeljno kardio je odlican pocetak.
No curling in the squat rack!

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: L-Carnitin i proteinska dijeta
« Odgovor #2 poslato: Februar 19, 2012, 07:55:20 posle podne »
Hvala na odgovoru. Generalno ne znam kako bi opisao dijetu. Jedam jaja, sve vrste mesa, sireve, po malo badema, zeleno povrce, paradajiz i krastavac u oganicemim kolicinama, domacu supu (ne onu iz kesice) bez rezanaca, sireve, kajmak. Tj ugljene hidrate sam maltene eliminisao. Obroke planiram u hodu.

Npr. Dorucak: Jaja sa kobasicom ili jaja sa lukom ili jaja sa sirom (2 komada) ili virsle
       Rucak: Belo pilece meso, parce mladog sira, zelena salata ili pljeskavicu sa kajmakom i zelenu salatu
       Vecera: Dve rostiljske kobasice, senf, 1 paradajiz ili virsle sa nekom salatom

Ne jedam voce, slatkise, sve vrste testenina, pirinac tj. sve ono sto sadrzi UH. Ono UH sto unesem je iz ono malo povrca sto pojedem.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: L-Carnitin i proteinska dijeta
« Odgovor #3 poslato: Februar 19, 2012, 07:59:49 posle podne »
Brate to kako si koncipirao ishranu je blago receno jako lose. Kobaje, pljeske i virsle su vrlo verovatno nesto najnekvalitetnije sto mozes da pojedes. Pogledaj u podforumu nutritition jelovnike i obelezene clanke kako bi shvatio kako treba da izgleda neka korektna ishrana.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: L-Carnitin i proteinska dijeta
« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2012, 08:39:34 posle podne »
kajmak i kobasice :D ...moze to malo kvalitetnije....a i blio bi bolje da imas 5-6 obroka manjih nego 3 veca..imas 1000jelovnika i dijeta na forumu,pa vidi nesto,ako hoces da poboljsas dijetu...jer ova bas i nije za primer :D

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: L-Carnitin i proteinska dijeta
« Odgovor #5 poslato: Februar 20, 2012, 02:21:24 pre podne »
Te kobaje, kajmak i senf izbaci, a ubaci tunjevinu i ostalu ribu. Vidim da si pominjao l-carnitine, on ti je ok, ali ako planiras sa ga pijes, doze su od 3-4g dnevno, ispod toga slabe vajde ima.