April 28, 2024, 06:04:04 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.104 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: kombinovanje trcanje,teretana,kick box  (Pročitano 8273 puta)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: kombinovanje trcanje,teretana,kick box
« Odgovor #15 poslato: Februar 13, 2013, 11:51:56 pre podne »
hahaha znaci znao sam :D Charli se iskomercijalizovao nacisto, al posto ne citam na tu temu, znam da se on bavio ovim pitanjem, pa sam tako najlakse nasao primer

Poenta je bila da se potrazi drugi nacin za povecanje Vo2 max, koji nemaju veze sa laganim kardiom i slicno..posto se zagovara trcanje od 2h dnevno. To ce dovesti do uvecanja kapaciteta, ali u pocetku i posle moze biti samo kontraproduktivno(manje efikasan za povecanje od HIT-a, a mnogo atrofije). HIT to radi mnogo bolje, ali naravno ne moze se samo HITom pa bi neki konkretni programi bili svakako od pomoci.

Mogao sam samo iskopirati neki carlijev program, al tolika vockica nisam da slepo prepisujem ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kombinovanje trcanje,teretana,kick box
« Odgovor #16 poslato: Februar 13, 2013, 11:54:55 pre podne »
Citat
Poenta je bila da se potrazi drugi nacin za povecanje Vo2 max, koji nemaju veze sa laganim kardiom i slicno..posto se zagovara trcanje od 2h dnevno. To ce dovesti do uvecanja kapaciteta, ali u pocetku i posle moze biti samo kontraproduktivno(manje efikasan za povecanje od HIT-a, a mnogo atrofije). HIT to radi mnogo bolje, ali naravno ne moze se samo HITom pa bi neki konkretni programi bili svakako od pomoci.

ma ovome se nema sta dodati
i ovo se znalo mnogo preeee carlijevog kenjanja
smao sto on govno zna lepo da upakuje i da ga servira dok ostali to ili nece ili nemaju pojma pa jbg.
a da je ovo sistem koji se pokazao kao extra produktivan kod povecanja Vo2,a pogtovo u kond prirpema sportista gde se trazi explozivnost,exlozinva snaga uz progresvino povecanje Vo2 ukomponovano sa celom pricom-dobija se ono sto vidimo danas na atletskim mitinzima
dobro..ima tu malo i soli  ;D,ali to je vise da ne boli... ::)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: kombinovanje trcanje,teretana,kick box
« Odgovor #17 poslato: Februar 13, 2013, 12:01:41 posle podne »
Pa dobro Vo2 je jedna komponenta, zavisi od sporta negde je potrebna i masa(pozeljna) sto znaci da moramo ukombinovati treninge kako za Vo2, tako i za explozivnost(tipa pliometrije), relativne snage(neki power lifting koncept) kao i hipertrofije.

E sad, nije moguce sve od jednom raditi, naravno i svako drugacije reaguje na neki trening, pa je pored poznavanja osnovnih stvari kada, u kojoj fazi raditi na nekim segmentima, sta u drugim fazama za tempiranje forme, za odrzavanje forme(u zavisnosti od sporta) i jos to prilagoditi personalnim karakteristikama.

To je vec malo vise matematike za moja intresovanja.
Ali ocigledno da ovde imamo i nepoznavanja osnovnih koncepta, al bitna je samo zelja za ucenjem ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kombinovanje trcanje,teretana,kick box
« Odgovor #18 poslato: Februar 13, 2013, 12:13:04 posle podne »
Citat
E sad, nije moguce sve od jednom raditi,

ko je rekao da NIJE MOGUCE?
cak sta vise?
sada i jeste fora da se nace ravnoteza tj balanas izmedju
treninga snage
treninga za hieptrofiju
treniga sa exliznvost
treninga za expolizvnu snagu

kada se ove i ovakve vrste treninga provuku kroz 7 dana a da praivlno budu koncipraine
onda dobijas VRHUNSKI SPREMENOG SPROTISTU

zar mislis da bilo koji sporista a da nije bb ima vremena da posvecuje paznju treningu za hipetorfiju kao sto to radimo mi?
ili zar mislis da svaki fudbaler ima vremena da posvecuje paznju iskucjivo pvoecanju Vo2 treningu?

no no...
kao sto rekoh..
kada se spoji cela prica ona dobijas vrhunskog sprotistu
ali u pravu si
to treba znati  ;) ;)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: kombinovanje trcanje,teretana,kick box
« Odgovor #19 poslato: Februar 13, 2013, 12:27:04 posle podne »
Rekoh zavisi i od sporta :D Sigurno da bih teskasu u boxu zeleo da podignem i masu uz sve gore navedeno :)

Msm kad sam cuo za te 'bokserske' vezbe kad nisam pao sa stolice..decko je trenutno ozbiljan boxer(iako ga vezbanje ne impresionira, kao ni ishrana-dobro, toliko o ozbiljnosti) a nije mogao da uradi 1-JEDNO propadanje!
na 190 i 95kg(mlohavh) nema sta da se trazi u teskoj..sada je to malo bolje sa oko 100kg dosta boljih(naravno da sam jako nezadovoljan i time) daleko od izrezanih, brzi je, eksplozivniji bla bla bla
U svakom slucaju ja bih voleo da  vidim jedan izbalansiran program :D
Kad je mec daleko, tada se moze raditi vise na hipertrofiji(mozda i neki lactic acid) sto bi bio lep uvod za kasniji rad na relativnoj snazi.
Daj deo bih izdvojio kao osnovne pripreme sa malo kardia, a posle kako se finisira prednost bi imali HIT treninzi, gde bih nekako 'uguzio' teretanu npr5/3/1 2x nedeljno i jedan trening pliometrije npr.
Da se ne cimam oko mase, bilo bi lakse, ovako seci usi krpi dupe(i jos kad se ne isopostuje 100% program do k..ali imam jednog ortkaka koji bi sad trebalo ozbiljno da se posveti, malo je reci da takvu posvecenost nisam video, ima ali ja nisam video, naravno Pedju cemo izostaviti :))
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kombinovanje trcanje,teretana,kick box
« Odgovor #20 poslato: Februar 13, 2013, 12:30:50 posle podne »
brate
MASA JE MAMA-- I NEMA ALTERNATIVU!!!

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: kombinovanje trcanje,teretana,kick box
« Odgovor #21 poslato: Februar 13, 2013, 12:47:07 posle podne »
A koja je svrha trcanja 10km+?
Nesto nisam siguran ni maratonci da trce te duzine svaki dan..postoje bolji nacini za povecanje VO2 max i bla bla bla..prvi put kada sam cuo da i maratonci praktikuju sprintove(kao HIT) bio sam iznenadjen, a onda sam i proucio zasto je to tako.
O ovome bi TechFilip mogao da podobro elaborira :D

Najčešće se maratoni održavaju na dionicama od 40 -50 km, Dok postoje dionice od +62 km. Za tako nešto sumnjam da ne trče +10 km dnevno ili puno više od toga. Opet, to je maraton. Jedini sport koji mi se stvarno ne dopada.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: kombinovanje trcanje,teretana,kick box
« Odgovor #22 poslato: Februar 13, 2013, 12:47:19 posle podne »
Osim onog programa odavno za kosarkasa koji je bio tako prekaljeno koncipiran ja nisam kasnije vidjao tako  planski za sportiste programe da sadrze i hipertrofiju i eksplozivnu snagu i izdrzljivost ...
Mogao bi neko da podeli ako ima nesto tog tipa, ima sigurno dosta zainteresovanih.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kombinovanje trcanje,teretana,kick box
« Odgovor #23 poslato: Februar 13, 2013, 12:55:14 posle podne »
Osim onog programa odavno za kosarkasa koji je bio tako prekaljeno koncipiran ja nisam kasnije vidjao tako  planski za sportiste programe da sadrze i hipertrofiju i eksplozivnu snagu i izdrzljivost ...
Mogao bi neko da podeli ako ima nesto tog tipa, ima sigurno dosta zainteresovanih.

ja ih imam zilion
ali ih ne bi postavljao jer takvi programi zahtevaju personalno prilagodjavanje i nisu isti za svakog pojedinca
jednostavno,sam sjhvatio radeci na tome da je to tako i da je jako tesko raditi grupne programe
moguce je ali za to trebaku posebni uslovi
ali sa pojedinicma je stvarno lako odraatiti
naravno,ako on zeli da slusa ,ali programe treba prilagodjavati