April 28, 2024, 11:09:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: IZGUBLJENA U ISHRANI  (Pročitano 14725 puta)

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #15 poslato: Septembar 28, 2006, 03:33:11 posle podne »
pA KAKO NE MOZES BEZ SLATKOG, MALO ODRICANJA NIJE NA ODMET..

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #16 poslato: Septembar 28, 2006, 03:37:41 posle podne »
JA SAM KAO NARKOMAN STO SE TICE SLATKISA,A DA LI NEKO ZNA ZAMENU ZA SLATKISE?


Znam ja, ali ako ti kazem...bojim se da me ne shvatis pogresno...

Zoka

  • Gost
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #17 poslato: Septembar 28, 2006, 03:42:40 posle podne »
JA SAM KAO NARKOMAN STO SE TICE SLATKISA,A DA LI NEKO ZNA ZAMENU ZA SLATKISE?


Znam ja, ali ako ti kazem...bojim se da me ne shvatis pogresno...

:) mislim da ce te shvatiti bas kako treba :)

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #18 poslato: Septembar 28, 2006, 04:30:40 posle podne »
diskriminacija i to cista, kao sto kaze Protejini,sa tim se slazem ,cim sam protitao pitanje nove clanice i vidio dole odgovor na to pitanje nisam mogao da vjerujem  :D:D:D sany svi se mi ovdje odricemo dosta toga,ne samo kada je u pitanju odricanje od sta ja znam,slatkisa,kola,bureka,cevapa,hamburgera itd.dakle hrane, vec i VREMENA,pa novca(whey,kreatin.....dakle suplementacija) za koje se ja npr. ubi da ustedim lovu da bi uzeo whey npr.pa ishrana,da ne govorim koliko samo novca svi mi izletimo da namirimo nase potrebe za PROTEINIMA,vitaminima... i sl. tako da se svi mi odricemo dosta toga....da ne govorim sto se ubijamo jos na treninzima,pa odlazak u krevet ranije,nema nocnih lutanja i dolaska kuci u 3-4 sata,i da legnes u 11 kasno je,pa kardio....  hiljadu jos nekih stvari a sve to oduzima nase vrijeme koje umjesto svega toga mozemo provesti u setnji,odmoru,sa prijateljima,sa porodicom,ili u nekim kaficima uz cugu,dikotetekama i sl da ne nabrajam ima toga koliko hoces...

....dakle svi se mi ovdje odicemo hiljadu nekih stvari kako bi postigli zeljeni cilj....zasto se i ti ne bi mogla odreci slatkisa,vjeruj mi da mozes,moze svako,evo npr. dok sam ja jedno vrijeme bio na dijeti nisam neka 3-4mjeseca dofatio slatko,ili prosti UH ali bukvalno.mislim nekad se ti pocasti nekim slatkisem  ili sta ti je drago,svi mi ovdje uglavnom imamo svoje cheat obroke :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Van mreže BladesEyeZ

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 01, 2006, 08:52:20 pre podne »
Chovek bez discipline = zivotinja        8)

Van mreže Milan_NYC

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 249
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 01, 2006, 08:58:09 pre podne »
Oces definiciju,a ? ok. evo jedne:

"глад je друштвена непогода изазвана недовољном количином хране ширих размера."

Reci ako hoces jos  :lol:

Poz.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 01, 2006, 09:03:37 posle podne »
Chovek bez discipline = zivotinja        8)
al isto je ok napravit desciplinsku greshku i pojest shtogod slatko kad uvati teska kriza da ne bi doslo do ujedanja i bjesnila ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže BladesEyeZ

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #22 poslato: Jul 31, 2007, 03:47:40 posle podne »
Chovek bez discipline = zivotinja        8)
al isto je ok napravit desciplinsku greshku i pojest shtogod slatko kad uvati teska kriza da ne bi doslo do ujedanja i bjesnila ...
slazem se kolega

Van mreže Helix

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #23 poslato: Jul 31, 2007, 05:34:57 posle podne »
ujutru ovsene pahuljice , obrano mleko , belanca
ostali meso i vlaknasti ugljeni hidrati
uvece posni sir ella

Jedno pitanje samo... u kakve uh spadaju ovsene pahuljice i da li je preporucljivo uzimati ih i vise puta dnevno ili samo ujutru ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #24 poslato: Avgust 01, 2007, 06:46:03 pre podne »
ujutru ovsene pahuljice , obrano mleko , belanca
ostali meso i vlaknasti ugljeni hidrati
uvece posni sir ella

Jedno pitanje samo... u kakve uh spadaju ovsene pahuljice i da li je preporucljivo uzimati ih i vise puta dnevno ili samo ujutru ?
..

NA ZALOST MNOGIH OVSNEEN ZBOG SVOG GI INDEXA SU NAJBOLJE U JUTARNJI SATIMA KADA JE METABOLZIAM NAJBRZI I KADA ZBOG SVOJIH SASTOJKA NAJVISE ODGVRAJU METABOLIZMU

Van mreže Helix

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #25 poslato: Avgust 02, 2007, 12:14:31 posle podne »
hm sad sam zbunjen, sta je sa GI indexom ovsenih, da li je visok ? U topicu OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA kaze  "daje dugotrajnu,stabilnu energiju,drzeci insulin stabilnim pogoduje ponajpre u predtakmicarskim dijetama" ?

Recimo da za dorucak pojedem 200g ovsenih to je oko 110 g uh , ali to je tek negde trecina ako ne i manje koliko bi dnevno trebao da unesem. Ostali izvori UH imaju neuporedivo manje UH. Tu su skrobasti tipa krompir, grasak, pirinac ali zar nisu oni manje preporucljivi od ovsenih po pitanju GI (a opet krompir i grasak nema ni priblizno toliko uh na 100g). Za vlaknasta jos gore...pa kupus, spanac i ostalo ima po 3-4g uh na 100g ?
Dakle, kako popuniti dnevne potrebe ugljenih hidrata bez ovsenih i to pretezno vlaknastim uh ?

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #26 poslato: Avgust 02, 2007, 01:18:07 posle podne »
Jel ti radis masu ili definiciju? Koliko gr UH ti je cilj da uneses? Sta te buni kod ovsenih, sigurno da imaju visok GI cim se uzimaju ujutru?!?!?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #27 poslato: Avgust 02, 2007, 01:44:35 posle podne »
hm sad sam zbunjen, sta je sa GI indexom ovsenih, da li je visok ? U topicu OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA kaze  "daje dugotrajnu,stabilnu energiju,drzeci insulin stabilnim pogoduje ponajpre u predtakmicarskim dijetama" ?

Recimo da za dorucak pojedem 200g ovsenih to je oko 110 g uh , ali to je tek negde trecina ako ne i manje koliko bi dnevno trebao da unesem. Ostali izvori UH imaju neuporedivo manje UH. Tu su skrobasti tipa krompir, grasak, pirinac ali zar nisu oni manje preporucljivi od ovsenih po pitanju GI (a opet krompir i grasak nema ni priblizno toliko uh na 100g). Za vlaknasta jos gore...pa kupus, spanac i ostalo ima po 3-4g uh na 100g ?
Dakle, kako popuniti dnevne potrebe ugljenih hidrata bez ovsenih i to pretezno vlaknastim uh ?
..

kao sto remetik rece...neznam sta ti tacno nije jasno..

i zar ne bi bilo logicno glupo da jedes grasak ili pasulj za dorucak..ili tako nesto slicno

Van mreže Helix

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #28 poslato: Avgust 02, 2007, 03:52:42 posle podne »
Jel ti radis masu ili definiciju? Koliko gr UH ti je cilj da uneses? Sta te buni kod ovsenih, sigurno da imaju visok GI cim se uzimaju ujutru?!?!?
Pokusacu ponovo...

Radim masu.

Imam problem da unesem dovoljno uh dnevno ukoliko jedem ovsene samo ujutru.  Tj. pored jutarnjeg obroka ovsenih navikao sam da ih jedem jos jednom dnevno (medjutim kako kazete nije preporucljivo jesti ih sem ujutru). Bez tog drugog obroka ovsenih ja ne znam kako da popunim dnevne potrebe za ugrenim hidratima pa vas pitam kako vi to uspevate da uradite vlaknastim povrcem koje (barem po tabelama koje sam ja citao) imaju neuporedivo manje UH na 100g.

@Pedja

Mislim da sam ovim gore odgovorio i tebi,lose sam se bio izrazio, zadnja recenica je trebala glasiti:
"Dakle, kako popuniti dnevne potrebe ugljenih hidrata bez ovsenih U TOKU DANA (ZNACI ONE UJUTRU SVAKAKO OSTAJU) i to pretezno vlaknastim uh ?
naravno da ne zelim jesti grasak i pasulj ujutru...

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: IZGUBLJENA U ISHRANI
« Odgovor #29 poslato: Avgust 02, 2007, 03:59:42 posle podne »
Imas pirinac i integralnu testeninu!

Posto vidim da si malo zbunjen po pitanju UH procitaj malo ovaj clanak: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,5719.0.html
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2007, 04:39:52 posle podne RemetiK »